_سخت افزار پنل جدید

اینتل از پردازنده‌های Cooper Lake رونمایی کرد شاهکار جدید اینتل: تا 56 هسته پردازشی و عرضه در سال 2020!

اینتل از نسل جدید پردازنده‌های سطح بالای زئون (Xeon) موسوم به Cooper Lake رونمایی کرد. این پردازنده‌ها از حداکثر 56 هسته در هر سوکت و یادگیری هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. طبق صحبت‌های اینتل، این پردازنده‌ها علاوه بر اینکه از تمام توانایی‌های داخلی سری Xeon Platinum 9200 برخوردار هستند، از bfloat16 که به افزایش کارایی هوش مصنوعی کمک می‌کند نیز پشتیبانی خواهند کرد. برای جزئیات بیش‌تر در ادامه با وینفون همراه باشید.

در کنار تعداد هسته‌های بیش‌تر، پردازنده‌های Cooper Lake از پهنای باند حافظه بیش‌تر، عملکرد بهتر هوش مصنوعی و یادگیری عمیق بهتر نسبت به پردازنده‌های سری Xeon Platinum 8200 بهره می‌برند. این پردازنده‌ها همچنین از توان حرارتی کمتری نسبت به پردازنده‌های Xeon Platinum 9200 برخوردار هستند.

لیزا اسپلمن (Lisa Spelman)، نایب رئیس و مدیر بازاریابی مرکز داده‌ها در اینتل، می‌گوید:

پردازنده‌های سری Xeon Platinum 9200 که ما به عنوان بخشی از خانواده پردازنده‌های زئون معرفی کردیم باعث ایجاد هیجان زیادی در میان مشتریان ما که از این تکنولوژی برای محاسبات سطح بالا (HPC)، تجزیه و تحلیل پیشرفته، هوش مصنوعی و زیرساختارهای با تراکم بالا استفاده می‌کنند، شد. افزودن پردازنده‌های 56 هسته‌ای به خانواده زئون باعث می‌شود که ما طیف بیش‌تری از مشتریان که خواهان عملکرد پردازنده بهتر و پهنادی باند بیش‌تر هستند را پوشش بدهیم.

چند وقت پیش نیز اینتل از سری پردازنده‌های آیس لیک (Ice Lake) برای لپ‌تاپ‌ها رونمایی کرده بود. طبق صحبت‌های اینتل پردازنده‌های Cooper Lake، سازگاری پلتفرمی با پردازنده‌های 10 نانومتری آیس لیک خواهند داشت.

نظر شما چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

NEOWIN

155 پست
امیر سلیمی
دانشجوی مهندسی مکانیک، علاقمند به تکنولوژی و بازی‌های ویدیویی، عاشق فیلم و سریال و کمیک
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,