Venkata Renduchintala رئیس بخش کسب و کار اینترنت اشیا و گروه معماری سیستم ها در اینتل در یک مصاحبه اشاره کرده است که شرکت ممکن است به بازار پردازنده های موبایل بازگردد. در ماه آپریل گذشته، اینتل تایید کرد که پروژه مربوط به پردازنده های SoC با نام  SoFIA و Broxton، که برای استفاده در تلفن های هوشمند توسعه پیدا کرده اند را لغو می کند.

در آن زمان این اقدام به عنوان نشانه ای از عدم تمایل اینتل برای حضور در بازار پردازنده های تلفن های هوشمند، تلقی شد. به هر حال در مصاحبه جدیدی که Venkata Renduchintala با سایت PCWorld انجام داده است، نشانه های قوی از برنامه های آینده اینتل برای حضور در بازار چیپ های تلفن همراه به چشم می خورد. Venkata Renduchintala که در سال ۲۰۱۵ از شرکت رقیب یعنی کوالکام به اینتل پیوسته است، در پاسخ به سوالی در باره چرایی خروج اینتل از بازار تلفن های هوشمند و تمرکز بر مودم های ۴G، این گونه پاسخ داد:

اول از همه، ما باید برای مواردی که وقت تیم توسعه و تحقیق ما را اشغال می کند، توجیه مناسبی داشته باشیم. ما چند مدل پردازنده SoC توسعه داده بودیم که من فکر نمی کنم می توانستند به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند. این به معنای منتفی شدن حضور ما در بازار پلتفرم همراه نیست. در مورد پلتفرم همراه، من متعهد هستم که کمتر صحبت کرده و بیشتر عمل کنم. زمانی که موارد ارزشمندی وجود داشت، در باره آن ها صحبت خواهیم کرد.

در نظر داشته باشید که موضع گرفته شده در مصاحبه بسیار غیر شفاف است، اما امید ها را برای این که اینتل روزی در آینده با یک پردازنده موبایل به بازار بازگردد، بسیار زنده کرده است. همچنین در این مصاحبه Renduchintala در مورد موضوعات دیگری از جمله واقعیت مجازی و پروژه در حال توسعه آن ها یعنی، هدست Alloy و جایگاه واقعیت مجازی در بازار رایانه ها صحبت کرده است.

من فکر می کنم این یک فرصت در حال رشد دیگر برای رایانه های شخصی است. من فکر می کنم که می تواند بازاری مخصوص به کلاس خود را ایجاد نماید. در آینده این فناوری جایگاه منحصر به فرد خود را خواهد داشت و احتمالا یک قطعه سفارشی سیلیکونی ساخته شده بر روی پلتفرم پی سی، می تواند، موارد استفاده از آن را افزایش دهد. بنابراین ما در مورد موضوع واقعیت مجازی بسیار هیجان زده هستیم.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امین
پاسخ دهید دوشنبه 28 شهریور 1395

اگر هم میخواد پردازنده بده خوبه با معماری x86 x64 بسازه نه ARM

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,