وصله امنیتی که شرکت اینتل برای برطرف کرده حفره امنیتی Spectre پیشتر منتشر کرده بود باعث بروز مشکل گسترده در پردازنده‌های سری اسکای لیک این شرکت شد. این شرکت ماه گذشته با توجه به بروز مشکلات عمده برای کاربران بازگردانی این وصله را از دستگاه‌های کاربران شروع کرد. ساعتی پیش بالاخره این شرکت وصله امنیتی جدیدی را برای برطرف کردن این مشکل عرضه کرد.

پس از کشف حفره امنیتی Spectre و Meltdown شرکت اینتل وصله امنیتی مهمی را برای کاربران پردازنده‌های خود منتشر کرد. عرضه این وصله امنیتی البته تا حدی باعث کندی دستگاه کاربران می‌شد این مشکل اما در پردازنده‌های جدید بسیار کم و قابل اغماض بود، اما مشکل اصلی پس از دریافت این وصله امنیتی کند شدن شدید و حتی ریبوت‌های پی در پی کامپیوترهای دارای پردازنده‌های سری اسکای لیک به قبل اینتل بود.

با توجه به بروز این مشکل اینتل بازگردانی این وصله امنیتی را در دستگاه‌های کاربران آغاز کرد و اعلام داشت که کاربران و شرکت‌های سخت‌افزاری تا عرضه وصله امنیتی جدید از انتشار این به‌روزرسانی خودداری کنند. امروز اینتل مطابق برنامه از پیش اعلام شده خود، وصله امنیتی جدیدی را منتشر کرده و در اختیار سازندگان سخت‌افزار و مایکروسافت قرار داده تا آن را مورد آزمایش قرار دهندن و طی روزهای آتی در اختیار مشتریان قرار دهند.

به تمامی کاربران توصیه شده که به محض انتشار این وصله امنیتی نسب به دریافت آن اقدام کنند، چرا که برطبق اظهارات موسسه US-CERT با دریافت مستمر به‌روزرسانی‎‌ها بیش از 85 درصد حملات سایبری قابل پیشگیری هستند. برای کاربران دستگاه‌های ویندوزی این وصله امنیتی از طریق ویندوز آپدیت در روزها آتی عرضه خواهد شد، پس برای حفظ امنیت خود در فضای مجازی به محض عرضه این به‌روزرسانی از طرف مایکروسافت، نسبت به دریافت آن اقدام کنید.

 

منبع :

MSPU

1272 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,