intel cpu_ windows 10

اگر قصد استفاده از جدید ترین نسل پردازنده های شرکت اینتل را دارید پس فکر استفاده از ویندوزی غیر از ویندوز ۱۰ را از سر خود بیرون کنید. شواهد حاکی از آن است که مایکروسافت بار دیگر در حال اثبات به کاربران است که راهی جز مهاجرت به ویندوز ۱۰ ندارند. با وینفون همراه باشید تا با هم به بررسی این خبر بپردازیم.

اوایل سال میلادی ۲۰۱۶ را به یاد می آوردید؟ زمانی را که مایکروسافت اعلام کرد:

آخرین نسل از پردازنده های اینتل Kaby Lake، آخرین نسل پردازنده کوالکام ۸۹۹۶ و حتی آخرین نسل از پردازنده های AMD یعنی Bristol Ridge، تنها توسط ویندوز ۱۰ پشتیبانی خواهند شد.

حال در معرفی رسمی شرکت اینتل از آخرین پردازنده های نسل Kaby Lake (نسل هفتم)، و جدیدترین نوت بوک هایی که از این پردازنده استفاده می کنند بار دیگر به بیانیه منتشر شده توسط مایکروسافت که تنها ویندوز ۱۰ از این نسل پردازنده پشتیبانی می کند صحه گذاشت. و این امر تنها به پردازنده های اینتل مربوط نمی شود بلکه آخرین نسل از پردازنده های شرکت های دیگر مثل AMD را نیز شامل می شود.

به نقل از PC World، از مایکروسافت، سخنگوی مایکروسافت در این رابطه این گونه پاسخ داد:

برای استفاده از آخرین نسل پردازنده های سیلیکونی معرفی شده، کاربران نیازمند آخرین نسل از سیستم عامل ویندوز یعنی ویندوز ۱۰ خواهند بود.

او در ادامه صحبت های تری مایرسون در ابتدای سال می گوید:

 این به این منظور است که ما قصد داریم تمرکز خود را هر چه بیشتر در یکپارچه سازی مابین ویندوز و پردازنده های سیلیکونی بپردازیم به جای اینکه زمان زیادی را صرف هماهنگی نسخه های قدیمی از ویندوز با پردازنده های سیلیکونی جدید کنیم.

اینتل و AMD

نمایندگان هر دو شرکت اینتل و AMD نیز تایید کرده اند که این سیاست برای هر دو نوع پردازنده های Kaby Lake شرکت اینتل و پردازنده Zen شرکت AMD صادق است. همچنین AMD اشاره کرد که نقشه راه پردازنده های این شرکت به طور کامل منطبق با استراتژی های شرکت مایکروسافت است.

در ادامه اینتل به طور واضح از عدم انتشار به روز رسانی برای راه اندازهای پردازنده های نسل هفت این شرکت در ویندوز ۷ و ۸ با توجه به سیاست های شرکت مایکروسافت سخن گفت.

با توجه به مطالب عنوان شده توسط مایکروسافت و شرکت های تولید کننده پردازنده، بنظر می رسد که اگر کاربران قصد استفاده از آخرین نسل از مدرن ترین پردازنده های تولید شده را دارند راهی جز مهاجرت به ویندوز ۱۰ برای آنها باقی نمانده است.

ممکن است کاربران اعتراضی را برای تجدید نظر مایکروسافت در عدم پشتیبانی از کاربرانی که در حال اجرای پردازنده های Skylake (نسل ششم) در ویندوز های ۷ و ۸ بودند را به یاد آورند که کمترین خواسته آنها حداقل ارایه به روز رسانی های امنیتی بود.

در واقع مایکروسافت با قطع پشتیبانی خود از ویندوز ۷ و ۸ در ماه جولای سال ۲۰۱۷ درپی راهی برای ترقیب کاربران در حال استفاده از پردازنده های نسل ششم، برای مهاجرت به ویندوز ۱۰ بود اما این امر باعث نارضایتی بسیاری شد که به همین دلیل این تاریخ به ماه جولای ۲۰۱۸ تغییر کرد و بعد هم این تاریخ به پشتیبانی کامل از پردازنده های نسل ششم Skylake، تا زمان خروج کامل از آنها از چرخه حیات، یا اگر دقیق تر بخواهیم بگوییم ماه جون ۲۰۲۰ برای ویندوز ۷ و ماه جون ۲۰۲۳ برای ویندوز ۸ تغییر کرد.

نظر شما در رابطه با این سیاست مایکروسافت و شرکت های تولید کننده پردازنده چیست؟ آیا با آن موافق هستید؟ به عقیده شما احتمال دارد مایکروسافت تجدید نظر کند؟

منبع :

TECHRADAR

94 پست
عرفان الهامی
مهندس فناوری اطلاعات، علاقه مند به دنیای تکنولوژی و کمپانی مایکروسافت! ، "آینده را تصور کن "
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
امین
پاسخ دهید شنبه 12 شهریور 1395

عجب گردن کلفتی ماکروسافت همرو خریدی!!!

mramir
پاسخ دهید شنبه 12 شهریور 1395

خیلی عجیبه این مایکروسافت همه رو وادار میکنه به اون چیزی که خودش میخواد! چه قدرتیه که این داره! امیدوارم تو فون هم همینوطور بشه . و خواهد شد!

Seyed.AmirHossein
پاسخ دهید شنبه 12 شهریور 1395

ای ناکِس

ali
پاسخ دهید شنبه 12 شهریور 1395

کار درستی انجام داده وقتی ویندوز ۱۰ با تمام دستگاه های که با ویندوز ۷و۸ کار می کنن سازگاری کامل داره و تا ۱۰ سال هم آپدیت امنیتی و هم آپدیت های بزرگ دریافت می کنه چه دلیلی برای استفاده ازاونها وجود داره اصرار بر یک سیستم عامل قدیمی باعث نابود شدن مایکروسافت و عقب موندم از بازار وتکنولوژی روز می شه اکثر کسایی که ویندوز ۷ رو به ۱۰ ترجیه میدن اینه که فکر می کنن ویندوز ۱۰ روان نیست و روی سخت افزارشون خوب کار نمی کنه ولی ویندوز ۱۰ یک سره در حال پیشرفت و بهینه تر شدنه که این باعث میشه مشکلات هم حل بشه

ali
پاسخ دهید شنبه 12 شهریور 1395

الان ببینید با اومدن ویندوز ۱۰ و هر آپدیت چه قابلیت های جدید و جالبی اضافه شده به ویندوز

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,