پس از انتشار خبر نقص امنیتی یافت شده در پردازنده های اینتل که تمام پردازنده های 10 سال گذشته را تحت تاثیر قرار می‌دهد، این شرکت پس از عذر خواهی اعلام کرد که قرار است تا انتهای این هفته 90 درصد چیپ‌ست هایی که در پنج سال اخیر تولید شده اند در برابر این آسیب که با تاثیر پذیری بر روی پردازنده حاصل شده است ایمن شوند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

از مشکلات این آسیب امنیتی هم می‌توان به توانایی دسترسی وب سایت ها به رمز های ذخیره شده در مرورگر را مثال زد. همچنین احتمال می‌رود پس از رفع این آسیب پذیری کامپیوتر های کاربران با کاهش سرعت در عملکرد همراه شوند که در این رابطه نیز اینتل ادعا می‌کند که لزومی به نگرانی در این مورد برای کاربران وجود ندارد و این مساله پس از ارایه آپدیت های سیستمی توسط مایکروسافت و مدیریت برنامه های کم کاربرد در بخش System tray حل خواهد شد :

اینتل همچنان بر این باور است که تاثیر عملکرد سیستم ها پس از این آپدیت بیشتر وابسته به حجم کاری کاربران است و برای افرادی که از کامپیوتر های سطح متوسط استفاده می‌کنند تاثیر چندانی نخواهد داشت و مشکلات احتمالی به مرور زمان رفع خواهند شد. اگرچه در انجام برخی از کارهای گسسته، به‌روز‌آوری نرم‌افزار می‌تواند تاثیر بیشتری بر روی افزایش سرعت عملکرد سیستم داشته باشد اما همچنان مشکلات دیگر پس از انتشار این آپدیت شناسایی شده و پس از بررسی، آپدیت های نرم افزاری برای بهبود و رفع مشکلات ارایه خواهد شد.

به علاوه اینتل کاربران سراسر جهان را تشویق به استفاده از تنظیمات به‌روز‌رسانی خودکار سیستم عامل و سایر نرم افزار های سیستمی می‌کند تا همیشه از به‌روز بودن کامپیوتر خود اطمینان حاصل کنند.

اگر شما هم این آپدیت را دریافت کردید نظر خود را نسبت به عملکرد سیستم پس از دریافت این آپدیت با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

110 پست
حسام یزدانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,