نزدیک به دو ماه بعد از فاش شدن حفره‌های امنیتی Meltdown و Spectre در پردازنده‌های اینتل و یک ماه پس از جلوگیری اینتل از نصب آپدیت‌های امنیتی کاربران در دور اول، حال اینتل با سری جدید آپدیت‌های امنیتی خود برای مقابله با این حفره‌های امنیتی در پردازنده‌های سری Skylake، Kaby Lake، Coffe Lake و سری ایکس به میدان بازگشته‌است.

کاربران شخصی گزارش داده بودند که به‌روزرسانی اینتل باعث راه‌اندازی مجدد ناخواسته سیستم‌ها می‌شود و مشکلاتی را برای آن‌ها به همراه داشته‌است و در تاریخ 22 ژانویه اینتل رسما از کاربران خواست تا از نصب آپدیت‌های سری اول پرهیز کنند تا در نسخه‌های جدید مشکلات به‌وجود آمده را رفع کند.

اینتل اعلام کرده‌است که به‌روزرسانی‌های جدید به‌طور کامل توسط کاربران و شرکای تجاری آن‌ها تست شده‌است و هیچ مشکلی برای کاربران ایجاد نخواهند کرد و خبری از ریبوت‌های پیاپی نیست.

ما به‌روزسانی‌ها را برای شرکای تجاری خود و مشتریان ارسال کرده‌ایم و کاربرانی که از پردازنده‌های سری Skylake، Kaby Lake، Coffe Lake و سری ایکس بهره‌می‌برند قادر به دریافت بدون مشکل این به‌روزرسانی خواهند بود. این آپدیت نسل‌های 6،7 و 8 محصولات اینتل را در بر می‌گیرد و حتی محصول تازه معرفی شده سری زنون را پوشش می‌دهد.

این به‌روزرسانی‌ها توسط تولیدکننده‌های دیگر نیز در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت و توصیه می‌شود کاربران برای حفظ امنیت خود هر چه سریع‌تر نسبت به به‌روزرسانی سیستم خود اقدام کنند.

منبع :

MSPOWERUSER

31 پست
امیر میرحاج
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , ,