یکی از جالب‌ترین دستگاه‌های شرکت اینتل که در کامپیوتکس به نمایش گذاشته شد، نمونه اولیه یک دستگاه با نمایشگر دوگانه و تاشو با نام رمز Tiger Rapids بود، اما این تمام ماجرا نبوده است، چرا که این شرکت در 2 سال گذشته همچنین روی یک دستگاه عجیب دیگر نیز کار می‌کرده که اکنون اطلاعاتی از آن را فاش کرده است. این دستگاه یک کامپیوتر جیبی ویندوزی تمام و کمال است که می‌تواند ترسیم کننده آینده‌ی گوشی‌های ویندوزی باشد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این کامپیوتر شخصی جیبی اینتل که از سال 2016 در حال توسعه بوده، از پردازنده اینتل Kaby Lake Y بهره می‌برد و نسخه کامل ویندوز 10 را اجرا می‌کند.

این دستگاه در حالت گوشی با ولتاژ پایین و بدون فن کار می‌کند. اینتل همچنین یک داک مخصوص (مانند داک سامسونگ Dex) را برای این گوشی توسعه داده که شامل یک فن است و امکان خنک سازی فعال این کامپیوتر جیبی را فراهم می‌کند و اجازه می‌دهد که دستگاه به یک صفحه کلید، صفحه نمایش و ماوس متصل شود و تجربه‌ای کاملاً مشابه دسکتاپ را به ارمغان بیاورد.

این کامپیوتر جیبی تنها یک نمونه اولیه است و به نظر می‌رسد برای نشان دادن آنچه که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد به نمایش گذاشته شده است، هر چند این ایده برای کسانی است که خواهان یک کامپیوتر جیبی واقعی همواره متصل هستند بسیار جذاب به نظر می‌رسد. شاید بتوان گفت آینده‌ی دستگاه‌های ویندوزی همراه همین ایده‌ی اینتل خواهد بود و ما در آینده شاهد انتشار اطلاعات بیشتری از چنین دستگاه‌هایی خواهیم بود.

اکنون شما می‌توانید ویدیویی که از این دستگاه منتشر شده را تماشا کنید:

نظر شما در مورد کامپیوتر جیبی اینتل چیست؟

منبع :

MSPU

2224 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Hooman
پاسخ دهید شنبه 19 خرداد 1397

خيلي شبيه لوميا است!!!

در مجموع موبايل هايي با كاشي هاي ويندوز هميشه جالب بودن!!

نكته جالب فعاليت مايكروسافت در هر دو زمين arm و اينتل هست
بر خلاف سياست قبليش كه يك جا اينتل رو كنار گذاشتن در موبايل كه بعدن باعث شد اينتل در موبايل مستقلا سياست خودشو پيش بگيره و موجب شكل گيري مي گو در همراهي نوكيا و بعدن تيزن در همكاري سامسونگ شد و هيچكدوم موفق نشدن!

و درجاي دگ يعني پي سي ها arm رو درنظر نگرفتن و باعث شدن سالها دستگاه هاي ويندوز ضخيم و سنگين و عقب تر از كروم بوك ها و اپل قرار بگيرن
و در بازار تبلت ها هم قاعده به اندرويد و آيپد باخته شد…

ولي الان هر سمتي موفق بشه، مشتري و طرفداراي ويندوز راضي خواهند بود…

لي لي
پاسخ دهید یکشنبه 20 خرداد 1397

اون كه لوميا 1020 ـه ورداشته جاي دكمه لمسياش آرم اينتلو گذاشته :/

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,