چند ماهی می‌شود که از منابع رسمی و هم غیر رسمی خبر از ورود مجدد و قریب‌ الوقوع یکی از بزرگ‌ترین شرکت تولید سی پی یو‌ یعنی اینتل به بازار کارت گرافیکی ارایه شده‌ است. این به طور بالقوه یک شرکت بزرگ دیگر را به بازاری اضافه می‌کند که به طور موثر بین کارت‌های گرافیکی Nvidia و AMD به رقابت می‌پردازد.

دو ماه پیش اینتل تمام تاخت و تاز خود را در این زمینه تایید کرد و یک تاریخ انتشار 2020 احتمالی را برای عرضه کارت‌های گرافیکی اعلام کرد و امروز این شرکت اولین ویدیو با محوریت وارد شدن به این عرصه را منتشر کرد. شرکت اینتل با انتشار پیام زیر در صفحه‌ی توییتر خود این مهم را تایید کرد.

ما کارت‌های گرافیکی خود را عرضه خواهیم کرد.

این طور به نظر می‌کرد که اینتل از این پس به ساخت تنها سی پی یوها بسنده نمی‌کند و پس از دو دهه و از سال 1998 که اولین کارت گرافیکی خود تحت عنوان  i740 Card را عرضه کرد، تصیمیم گرفته که به صورت کاملا جدی وارد این عرصه شود. جالب است بدانید که کارت‌های گرافیکی i740 Card در آن زمان با شکست مواجه شدند و اینتل از ساخت و توسعه گارت‌های گرافیکی دست کشید.

براساس این ویدیو به نظر می‌رسد که کارت دارای یک اسلات single با یک اتصال‌دهنده PCIe و یک پنکه فلزی به عنوان یک راه‌حل برای خنک کنندگی باشد. اگر بخواهیم مشخصات دیگر این کارت گرافیک را حدس بزنیم، اینتل 2019 را به عنوان اولین سال خود برای سری Ice Lake بر روی پردازنده‌های خود انتخاب کرده که براساس یک فرآیند ۱۰ نانومتری تنظیم شده‌اند. در نتیجه می‌توان انتظار داشت که سی پی یوهای مجزای شرکت نیز از این فرآیند استفاده خواهند کرد.

جزئیات بسیاری در رابطه با این کارت گرافیک در حال حاضر در دسترس نیست اما مطمئنا” با نزدیک شدن به زمان عرضه آن شاهد اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری خواهیم بود.

منبع :

NEOWIN

242 پست
رسول امینی
Played My First Game In 2005 Which It Was Resident Evil 4, A Huge Fan Of Video Games And Spend A Lot Of Time On Playing. On My Spare Time I Write Articles For WinPhone
مطالب مرتبط
مطالب مشابه
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید یکشنبه 28 مرداد 1397

اگه بتونه خوب عمل کنه عالیه بازم قیمتای اینتل بهتر از انویدیا ست

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: