_سخت افزار پنل جدید

بررسی ویدیویی تبلت تاشو اینتل به آینده سلام کن

اینتل همسو با سیاست‌های مایکروسافت مبنی بر تولید محصولاتی با دو نمایشگر دست به تولید یک تبلت تاشو زده است. در ادامه با بررسی ویدیویی آن در خدمت شما هستیم.چند روز پیش در خبری تصاویری از تبلت تاشو اینتل و اطلاعاتی در مورد آن را منتشر کردیم. این تبلت تاشو در جریان بازدید خبرنگار PCWolrd از مقر اصلی این شرکت در کالیفرنیا به‌دست آمده بود. اینتل چیزی در حدود سه سال به‌صورت مخفی در حال توسعه این پروژه بوده است، این امر نشان می‌دهد که بزرگان دنیای کامپیوتر حساب ویژه‌ای روی این دسته جدید از کامپیوترهای شخصی باز کرده‌اند.

این تبلت که با اسم کد Tiger Rapids شناخته می‌شود دارای دو نمایشگر است که توسط یک لولا به‌هم وصل شده‌اند. این دستگاه پروتوتایپ به پردازنده‌های سری کبی لیک اینتل و حافظه SSD تجهیز شده است. نکته مهم در مورد این دستگاه ضخامت اندک نمایشگر آن است که تنها 4.85 میلیمتر بوده و از سوی دیگر نمایشگر دوم از نوع EPD یا جوهر الکترونیک است. در نتیجه استفاده از چنین نمایشگری عملا مصرف باتری نمایشگر دوم منتفی شده و دستگاه به عمر باتری بسیار خوب 13 تا 15 ساعتی دست یافته است.

آنچه که مسلم است با توجه به نقشه راهی که مایکروسافت برای این دسته از کامپیوترهای شخصی تبیین کرده تا انتهای سال جاری شاهد رونمایی چنین محصولاتی توسط شرکت‌های سخت‌افزاری مختلف خواهیم بود. این دستگاه‌ها به احتمال زیاد به سیستم عامل اندرومدا که بر پایه ویندوز 10 توسعه یافته و از پوسته تطبیق‌پذیر یا CSehll بهره می‌برند تجهیز خواهند شد.

عرضه چنین محصولاتی توسط شرکا سخت‌افزاری مایکروسافت امید عرضه دستگاهی مشابه با برند سرفیس یعنی دستگاه اندرومدا یا همان سرفیس فون مورد انتظار را کاملا افزایش داده است. تا پاییز باید صبر کنیم و ببینیم آیا در نهایت رویای کاربران قدیمی ویندوزفون به واقعیت تبدیل خواهد شد یا خیر؟

منبع :

MSPU

1269 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,