در شب گذشته کنفرانس واقعیت ترکیبی مایکروسافت توجه رسانه ای زیادی را به‌خود جلب کرد، اضافه شدن سامسونگ به جمع تولیدکنندگان هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز، عرضه محتوای غنی SteamVR برای این پلتفرم و در نهایت اعلام خبر تصاحب پلتفرم AltspaceVR از مهمترین این موارد بودند. به موازات این اخبار شرکت اینتل که همواره همکاری بسیار نزدیکی با مایکروسافت داشته حمایت بسیار جالبی از واقعیت ترکیبی ویندوز نشان داده است.همزمان با برگزاری کنفرانس مایکروسافت در شهر سانفرانسیسکو شرکت اینتل که به‌نوعی یار و شریک دیرین مایکروسافت محسوب می‌شود اعلام کرده که قصد دارند تا برای واقعیت ترکیبی ویندوز محتوا تولید کنند. اولین قدم اینتل در این زمینه ارایه تجربه المپیک زمستانی 2018 کشور کره در هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز است.

هنوز جزییات این تصمیم مشخص نیست و معلوم نیست که اینتل درنظر دارد به چه صورت این تجربه را فراهم آورد، اما آنچه که مسلم است المپیک زمستانی فرصت های زیادی برای ایجاد ویدیوهای 360 درجه را دارا است.علاقه و توجه اینتل به پلتفرم واقعیت ترکیبی ویندوز البته بی‌دلیل نیست، به‌هر صورت این پلتفرم تقاضا برای پردازنده های قدرتمند این شرکت را افزایش خواهد داد و در نتیجه این شرکت با علم به این مسئله سعی در داغ‌تر کردن این بازار دارد. شما آینده پلتفرم واقعیت ترکیبی مایکروسافت را چطور ارزیابی می‌کنید؟

منبع :

MSPU

661 پست
محسن توکلی
او لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد تهران شمال دریافت کرده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,