کشف حفره‌های امنیتی Meltdown و Spectre باعث شد تا شرکت اینتل برای در امان ماندن پردازنده‌های خود از این مشکل، وصله امنیتی پردازنده‌های خود را به‌سرعت منتشر کند. عملکرد سریع اینتل از این بابت قابل توجه بود، اما بسیاری از کامپیوترها پس از دریافت این به‌روزرسانی فریمور با مشکل ریبوت‌های گاه‌وبی‎‌گاه مواجه شده‌اند.

پس از انتشار وصله امنیتی اینتل برای برطرف کردن حفره امنیتی Meltdown و Spectre بسیار از کاربران کامپیوترها و تبلت‌های مجهز به پردازنده‌های این شرکت از بروز مشکل ریبوت‌های گاه‌وبی‌گاه در دستگاه خود گزارش دادند. مشکل خاموش و روشن شدن‌ در دستگاه‌هایی مجهز به پردازنده‌های Laby Lake، Broadwell و Haswell گزارش شده است. در حقیقت این به‌روزرسانی بیشتر از آنکه نفع برای کاربران داشته باشد باعث ایجاد دردسر و مشکل برای آنها شده است.

اینتل پس از افزایش گلایه‌های کاربران در فضای مجازی، در پستی که در وبلاگ خود منتشر کرد، بار دیگر تایید کرد که این ریبو‌ت‌ها ناشی از دریافت وصله امنیتی Spectre و Meltdown بوده و طیف گسترده‌ای از پردازنده‌های این شرکت با این مشکل مواجه شده‌اند. شاید تنها خبر خوب در این میان آن است که اینتل اعلام کرده که ریشه بروز این مشکل را شناسایی کرده است. بنابراین چنانچه کامپیوتر شما جدیدترین فریمور میکروکد اینتل را که برای برطرف کردن حفره Spectre منتشر شده، دریافت کرده و اکنون ریبوت می‌گردد، بایستی صبر کنید تا در هفته‌های آتی این شرکت فریمور جدیدی را برای برطرف کردن این مشکل عرضه کند. مسئولان اینتل در مورد بروز این مشکل در کامپیوترهای برخی از کاربران اعلام کرده‌اند:

ما ریشه مشکل ریبوت را در پردازنده‌های سری برادول و هسول پیدا کرده‌ایم و راه حل این مشکل اکنون در حال آماده سازی است. طی تعطیلات پایان هفته ما نسخه پیش‌نمایش این فریمور را جهت آزمایش برای همکارانمان ارسال خواهیم کرد و به‌محض آنکه آزمایش این نسخه با موفقیت به پایان برسد و مشکلی همراه نداشته باشد، عرضه عمومی فریمور را آغاز خواهیم کرد.

با توجه به مشکلات پیش آمده برای بسیاری از کاربران به‌خصوص کاربرانی که از سیستم‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، اینتل عرضه فریمور پردازنده‌های خود را متوقف کرده و در عین حال از عرضه‌کنندگان سیستم‌ عامل‌های مختلف درخواست کرده که آنها نیز عرضه این فریمور را متوقف کنند و در عین حال به‌روزرسانی جدیدی برای بازگشت فریمور دستگاه‌های کاربران به نسخه پیشین منتشر کنند.

 

منبع :

WINDOWS LATEST

844 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,