عمر باتری لپ‌تاپ‌ها همیشه یکی از چالش‌های اصلی تولیدکنندگان مختلف بوده و هر یک از آنها به دنبال راه‌هایی برای کاهش مصرف انرژی دستگاه‌های خود بوده‌اند. امروز در نمایشگاه کامپیوتکس در تایپه، اینتل یک تکنولوژی جدید را به نمایش گذاشت که مصرف انرژی نمایشگرهای LCD که در بیشتر کامپیوترهای شخصی یافت می‌شود را کاهش می‌دهد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

صفحه نمایش همیشه بخش بزرگی از باتری یک دستگاه را مصرف می‌کند، بنابراین اینتل در حال کار بر روی این فناوری جدید است تا بتواند عمر باتری کامپیوترها را بهبود بخشد و کارایی آنها افزایش دهد.

فناوری جدید Low Power Display Technology شرکت اینتل هنگامی که با پانل یک واتی تولید شده توسط شارپ و Innolux ادغام شود، می‌تواند مصرف برق ال سی دی را به نصف کاهش دهد. اینتل انتظار دارد که بتواند روی کامپیوترهای شخصی مبتنی بر این تکنولوژی، چهار تا هشت ساعت زمان پخش ویدیو بیشتر را ارائه دهد.

اینتل ادعا می‌کند که شما قادر به مشاهده تفاوت در روشنایی یا رزولوشن صفحه نمایش نخواهید بود. اینتل همچنین ویدیویی از یک صفحه نمایش مجهز به این تکنولوژی در لپ‌تاپ Dell XPS را روی صحنه به نمایش گذاشت که موفق شده بود به طور پیوسته 25 ساعت ویدیو پخش کند.

هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد زمان دسترس قرار گرفتن این تکنولوژی برای سازندگان و استفاده از آن روی دستگاه‌های جدید وجود ندارد و باید منتظر خبرهای بیشتر از سوی اینتل باشیم.

منبع :

MSPU

2226 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
win
پاسخ دهید سه شنبه 15 خرداد 1397

خیلی خوبه. برای گوشی من و استفاده روزانه ۶۰-۷۰ درصد باتری رو نمایشگر مصرف میکنه و این خیلی زیاده و اینتل با این کارش میخواد نقطه ضعف پردازنده هاش رو که مصرف بیشتری نسبت به arm دارن بپوشونه و بتونه در دستگاه های قابل حمل بیشتر نفوذ کنه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,