IEEE 802.11ac آخرین استاندارد Wi-Fi ارایه شده است که در اکثر لوازم الکترونیکی که قابلیت استفاده از شبکه را دارند رعایت شده است. حال  IEEE قصد دارد با ارایه استانداردی جدید کیفیت و سرعت شبکه را در دستگاه ها افزایش دهد. در ادامه با وینفون همراه باشید.در نسل جدید استاندارد ها با نام 802.11ax که IEEE در حال کار بر روی آن است، در مقایسه با استاندارد 802.11ac کنونی، شاهد افزایش سرعت تبادل داده تا 40 درصد خواهیم بود. علاوه بر این موضوع، در نسل جدید شاهد بهبود راندمان شبکه و همچنین افزایش طول عمر باتری برای کابران خواهیم بود.

اینتل به تازگی خبر از انتشار چیپست های 802.11ac این کمپانی در سال 2018 داده است. اینتل مجموعه محصولات Wi-Fi خود را با چیپست های 802.11ax  توسعه خواهد داد تا در روتورهای خانگی 2*2 و 4*4 ، مودم های کابلی ، xDSL و فیبر استفاده شوند.چیپست های جدید اینتل بر اساس نسخه دوم استاندارد 802.11ax  تولید شده اند. اینتل همچنین در حال کمک به سایر تولید کنندگان برای ایجاد تغییرات و هماهنگ سازی بدون مشکل آن ها با استاندارد های جدید می باشد.

برای کمک به سایر تولید کنندگان تا بتوانند به راحتی با استاندارد های جدید هماهنگ شوند و طراحی های جدید خود را مبتنی بر ساختار چیپست های 802.11ac اینتل پیش ببرند __ اینتل این امکان را ایجاد کرده است تا چیپست های خانگی سری WAV500 بتوانند تنها با به روز رسانی نرم افزاری و بدون ایجاد تغییری در سخت افزار آن ها به 802.11ax  تبدیل شوند. همچنین، چیپست های خانگی جدید 802.11ax  اینتل قابلیت سازگاری با محصولات پیشین با تکنولوژی Wi-Fi قدیمی تر را دارا خواهد بود و این محصولات را نیز پشتیبانی خواهد کرد.

به غیر از اینتل، انتظار می رود تا سایر شرکت ها نیز به زودی چیپست های نسل 802.11ax خود را معرفی و رونمایی کنند.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

95 پست
شایان حسین زاد
او کارشناس مهندسی برق قدرت است. به فوتبال علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های کامپیوتری و فیلم و موسیقی کند. شایان اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,