“قصد داریم تکنولوژی ایجاد کنیم تا مشتریان ما بتوانند تکنولوژی ایجاد کنند.” اگر در حال حاضر پیگیر خبرهای شرکت مایکروسافت هستید حتما با این نقل قول آشنا هستید. مدیر عامل این شرکت مدام یادآوری می‌کند مایکروسافت می‌خواهد که پلت‌فرم مورد نظر کسب و کارها باشد. تقریبا در هر سخنرانی او، شما او را با بیان عبارات مشابه خواهید یافت. البته اینها فقط در حد حرف نبوده، شرکت پیش از این دستاوردهای بسیاری به دست آورده که تنها در صورتی با عقل جور در می‌آید که به مایکروسافت به دید شرکتی که می‌خواهد سایرین را عالی بسازد نگاه کنیم، GitHub نمونه چشمگیری است.

اکنون مایکروسافت می‌خواهد قدم بعدی را بردارد. بر اساس گزارش منتشر شده در The Information، مایکروسافت در حال حاضر به دنبال ارائه ابزارهای نرم افزاری است تا خرده‌فروشان را قادر سازد میزان فروش تجارت الکترونیکی خود را مدیریت کنند. خانم Shelley Bransten معاون شرکت مایکروسافت در زمینه خرده‌فروشی و کالاهای مصرفی، در مصاحبه‌ایی با The Information گفت : “این چیزی است که ما به طور جدی به دنبال آن هستیم به این دلیل که مشتریان ما درباره آن از ما می‌پرسند.” چیزی که بسیار جالب توجه است این است که، وی در ادامه گفت احترام زیادی برای شرکت Shopify قائل است.

برای کسانی که از ماهیت شرکت Shopify بی‌اطلاع هستند باید بگویم، Shopify اساسا یک پلت‌فرم مبتنی بر SAAS(Software As A Service) است که به شما اجازه می‌دهد فروشگاه آنلاین خود را بدون داشتن دانشی درباره کدنویسی راه‌اندازی کنید. با Shopify، شما می‌توانید تمام سفارشات، پرداختها، ارسال‌های خود و غیره را مدیریت کنید. راحترین راه برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین است. هنگامی که در مورد تصمیم مایکروسافت نسبت به خرید شرکت Shopify از خانم Bransten سوال شد ایشان از اظهار نظر خودداری کردند.

واضح است که مایکروسافت می‌خواهد برخی راه‌حل‌ها را ایجاد کند تا کسب و کارهای کوچک به صورت موثری فعالیت کنند. در حال حاضر خواه این راه‌حل‌ها از طریق دست آوردهای Shopify به دست آید یا خیر، بعدا معلوم خواهد شد.

منبع :

MSPOWERUSER

187 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,