شاید بسیاری از ما تیتر “آیا مایکروسافت در حال از بین بردن ویندوزفون است؟” را در رسانه ها و سایت های مختلف مشاهده کرده ایم، تقریبا در تمامی این رسانه ها نتیجه نهایی یک کلمه است: بله مایکروسافت در حال از بین بردن ویندوزفون است، ادامه چنین مطالبی نیز کاملا قابل پشی بینی است، کاربران زیادی به بخش نظرات مراجعه می‌کنند و خشم و ناراحتی خود را نشان می‌دهند. اما حقیقت این است که سوال اصلی به هیچ عنوان این نبود.

به نظر ما سوال اصلی یا به عبارت بهتر شکل درست این سوال اینگونه است: آیا مایکروسافت مشغول نابودکردن ویندوزفون در جهت ساخت نمونه های ابتدایی سرفس فون است؟ این سوال با سوال قبلی کاملا متفاوت است و البته به پاسخ های مختلفی نیز ختم خواهد شد. البته قسمتی از این سوال کاملا واضح و اثبات شده است، بله مایکروسافت مشغول از بین بردن ویندوزفون است و من نیز کاملا این مسئله را قبول دارم.

عملکرد ملال آور این شرکت در بازار گوشی های هوشمند، ضعف شدید در بخش بازاریابی و در نهایت سکوت دردناک این شرکت از مجموعه عواملی هستند که نشان دهنده تلاش این شرکت در جهت از بین بردن پلتفرم موبایل فعلی آن هستند.

در نظر بسیاری از شاهدان مجموعه شکست های این شرکت در عرصه موبایل از پاکت پی سی، ویندوز موبایل، ویندوزفون که در نهایت به ویندوز ۱۰ موبایل ختم شد، گواهی است بر این مطلب که این شرکت سرانجام ایده ویندوز روی موبایل را رها کرده است. من کاملا با این دیدگاه مخالف هستم.

صحبت از شکست نیست، چرا که البته این شرکت در عرصه های پیشین شکست خورده است، صحبت اصلی آینده و تصمیمات ردموندی ها است. من معتقد هستم که تلاش این شرکت در جهت بقا ایده ویندوز در موبایل همراه با اقداماتی است که برای بسیاری از کاربران وفادار و طرفداران این شرکت هم در داخل ردموند و هم خارج آن دردناک است. ویندوز در موبایل درختی است که به حیات خود ادامه خواهد داد، اما شاخه ای از آن که متاسفانه پژمرده به‌نظر می‌رسد نیاز به هرس کردن دارد و برای بقا درخت باید بریده شود.

ایده ویندوز روی موبایل هنوز زنده است

به‌منظور اطمینان از سلامت یک درخت، شاخه های بیـمار و ضعیف بریده می‌شوند تا از انتقال بیماری به دیگر بخش های درخت جلوگیری شود. هرس کردن به افزایش قوای ریشه ها کمک می‌کند و اگر درخت میوه ای هرس شود، بار آن به مراتب بهتر و باکیفیت تر خواهد شد.

البته برخی از کاربران در نقطه کاملا متفاوتی قرار دارند و اعتقاد دارند که شرایط فعلی ویندوزفون شرایط مرگ یک پلتفرم نیست و ویندوزفون هنوز زنده است. البته من حالات و افکار و دلایل این دسته از کاربران را درک می‎‌کنم. اما باید پذیرفت که ویندوزفون ۸.۱ دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود و ویندوز ۱۰ موبایل صرفا روی ۲۰ درصد گوشی های ویندوزفون در حال اجرا است. و البته مایکروسافت با ارایه به‌روزرسانی های محدودی از این ۲۰ درصد پشتیبانی می‌کند. به این شرایط حمایت محدود توسعه دهندگان و البته فقدان شرکا سخت افزاری را نیز اضافه کنید، در حال حاضر صرفا اچ پی و آلکاتل دو شرکتی هستند که همچنان به تولید گوشی های ویندوزی مشغول هستند. جمیع این شرایط شاید نشانه مرگ کامل این پلتفرم نباشند اما حقیقت این است که ویندوزفون مانند شاخه بیماری است که دیگر توان رشد ندارد.

به واسطه عدم استقبال مصرف کنندگان، حمایت ناکافی توسعه دهندگان، عدم تعهد و تمرکز کافی مایکروسافت و شهرت بد آن در این زمینه، ویندوزفون در شرایطی قرار گرفته که به‌نظر دیگر قابل نجات نیست. مایکروسافت نیز البته از این وضعیت کاملا آگاه است.

هر گوشی هوشمندی یک دستگاه قابل حمل است، اما هر دستگاه قابل حمل یک گوشی هوشمند نیست

ایده ویندوز روی یک گوشی هوشمند برای بسیاری از کاربران به عنوان یک ایده مفهومی بیمار شناخته می‌شود. در حقیقت بدنامی و شرایط بد ویندوز در گوشی های هوشمند باعث شده تا هر دستگاهی که توسط مایکروسافت به عنوان گوشی هوشمند عرضه شود با بی توجهی کاربران مواجه گردد.

آیفون و گوشی های اندرویدی ویژگی ها و قالب گوشی هوشمند را تعریف کرده اند و به واسطه برخی از فشارهای بیرونی و البته شماری از گام ها اشتباه مایکروسافت، گوشی هوشمندی که هر نوع نسخه ای از ویندوز را اجرا کند در این تعریف گنجانده نخواهد شد و با واکنش سرد بازار مواجه خواهد شد.

باید به یاد داشت که هر گوشی هوشمندی یک دستگاه قابل حمل است، اما هر دستگاه قابل حمل یک گوشی هوشمند نیست. مایکروسافت نیز براساس همین ایده مشغول بازنشست کردن پلتفرم موبایل خود است. چرا که برای حرکت در جهت دیدگاه ویندوز روی موبایل لازم است تا در ابتدا گوشی های هوشمند ویندوزی بیمار از بازار و ایده ویندوز در گوشی های هوشمند از ذهن مردم عادی پاک شود.

بازار پریشان گوشی های هوشمند

ایده آوردن قدرت ویندوز به دستگاه های جیبی ایده ایست با قدمت چندین دهه، مدت ها پیش از ظهور اندروید و iOS سیستم عامل موبایل مایکروسافت بازیگر عمده بخش سازمانی و اداری گوشی های هوشمند بود.

بی میلی مایکروسافت به بخش مصرف کنندگان باعث شد تا اپل و گوگل از این فرصت بیشترین استفاده را ببرند و گوشی های هوشمند خود را روانه بازار سازند، اقدام این دو شرکت با استقبال و واکنش گرم کاربران مواجه شد. پاسخ مایکروسافت به اقدام این دو شرکت با سال ها تاخیر انجام گرفت و در حقیقت کار از کار گذشته بود.

رابط کاربری ویندوزفون ۷ که براساس کاشی های زنده شکل گرفته بود به خوبی با صفحات لمسی هماهنگ بود و در مجموع تجربه ای یکتا را فراهم آورده بود، ویندوزفون ۷ علی رغم تمامی بهبودهایی که با خود داشت، همچنان تداوم هدف این شرکت در ارایه ویندوز روی موبایل به‌شمار می‌آمد. ویندوزفون ۸ و ویندوز ۱۰ موبایل نیز تلاشی در همین جهت به‌حساب می‎‌آمدند که البته با بهبودهای فراوان و البته قربانی های زیادی همراه شدند. اما درست مانند دیگر تلاش های این شرکت در جهت ارایه ویندوز روی موبایل این دو پلتفرم نیز با شکست مواجه شدند و نتیجه ای درخور نام مایکروسافت کسب نکردند.

هر دستگاه قابل حملی، گوشی هوشمند نیست

مایکروسافت در حال حاضر برای پیاده سازی دیدگاه خود در عرصه موبایل دچار سردرگمی است. من معتقد هستم که این شرکت در حال برنامه ریزی جهت ارایه ابَرموبایل خود است، دستگاهی که از ویندوز ۱۰ روی آرم قدرت گرفته و از پوسته سی شل برخوردار است، این دستگاه احتمالا شکل بهینه تر و قدرتمندتری از کانتینیوم را با خود خواهد داشت. این دستگاه یک وسیله قابل حمل خواهد بود اما احتمالا در دسته بندی گوشی های هوشمند قرار نخواهد گرفت.

به‌منظور موفقیت این دستگاه لازم است تا هرگونه بقایای شکست مایکروسافت در عرصه گوشی های هوشمند تا حد امکان از اذهان مشتریان پاک شود. به علاوه بنده معتقد هستم که مایکروسافت بنا دارد تا حتی آثار فیزیکی این شکست را نیز از بازار جمع‌آوری سازد. عدم ارایه گوشی هوشمند جدید از سوی این شرکت و تلاش برای عقب نشینی از بازار و حتی عدم ترغیب شرکا سخت افزاری را باید اقدامی در این جهت دانست. دار زدن ویندوزفون در حین پشتیبانی از ایده اجرای ویندوز روی موبایل باعث شده تا مایکروسافت در چندین جبهه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کند.

مشکلات هرس کردن

به دلیل سهم اندک از بازار و دیگر دلایل که از حوصله این نوشتار خارج است، توسعه دهندگان هیچ گاه حمایت موثری از ویندوزفون نداشته اند. اکنون شرایط تا حدی حادتر نیز شده است، چرا که آنها نه تنها دیگر به ویندوزفون که همیشه مورد بی اعتنایی بود، بی اعتنا هستند، بلکه عملا در وضعیتی هستند که دیگر تنها iOS و اندروید را به عنوان تنها پلتفرم های مهم تلقی می‌کنند. این در حالی است که مایکروسافت همچنان به حمایت توسعه دهندگان از ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ روی آرم نیاز دارد.

عدم پشتیبانی مایکروسافت از ویندوزفون به معنی رهاسازی ایده ویندوز روی موبایل نیست

مقام های مختلف این شرکت بارها از تعهد آن به بازار موبایل و دستگاه های قابل حمل سخن گفته اند، این رویکرد برای حفظ مقدمات مورد نیاز سرفس فون احتمالی لازم است، اما از سوی دیگر پشتیبانی بسیار ابتدایی خود نسبت به گوشی های ویندوزی را کم کم حذف می‌کنند، این دو اقدام همزمان باعث شده تا پیام مبهمی به گوش بسیاری از مخاطبان برسد.

درست مانند بسیاری از اهالی رسانه، مشتریان و ناظران مایکروسافت، توسعه دهندگان نیز به اشتباه عدم پشتیبانی این شرکت از گوشی های ویندوزی را به معنی پایان یافتن رویای ویندوز روی موبایل درنظر گرفته اند. به تبع این دید، بسیاری از آنها پشتیبانی از ویندوز را قطع کرده اند، این وضعیت برای آینده دیدگاه مایکروسافت در زمینه موبایل و دستگاه های قابل حمل فاجعه آمیز است.

ما خود بخشی از مشکل هستیم

بخش دیگری از مشکل مایکروسافت در راه هرس کردن درخت موبایل، شما هستید. زمانی که می‌گویم شما، در حقیقت منظورم ما است. طرفداران شیفته ویندوزفون که دوست ندارند ویندوزفون بمیرد و از بین برود.

اکنون در شرایطی هستیم که تک تک کلمات اهمیت می‌یابند و البته تا حدی گیج کننده می‌شوند. وقتی مردم می‌گویند ویندوزفون مرده است، منظور آنها مرگ کلیت استراتژی مایکروسافت در عرصه ویندوز روی موبایل است.

این دید از نگاه به وضعیت فعلی ویندوز ۱۰ موبایل ایجاد شده است، چرا که بسیاری از مردم به ورای آینده ویندوز در دستگاه های قابل حمل نگاه نمی‌کنند و ویندوز ۱۰ موبایل را معادل کلیت توان مایکروسافت در زمینه ویندوز روی موبایل می‌دانند. آنچه که مسلم است اشتباه بودن این دیدگاه است. گذشته ماجرا به خوبی نشان می‌دهد، پاکت پی سی، ویندوز موبایل و ویندوزفون مردند اما ایده ویندوز روی موبایل همچنان به حیات خود در کالبد ویندوز ۱۰ موبایل ادامه داد و البته ویندوز ۱۰ موبایل نیز سرنوشت مشابه گذشتگان خود پیدا خواهد کرد، اما ایده ویندوز روی موبایل در کالبد ویندوز ۱۰ روی آرم به‌همراه پوسته تطبیقی به حیات خود ادامه خواهد داد.

البته که ما به عنوان طرفداران ویندوز ۱۰ موبایل همچنان به گوشی های خود عشق می‌ورزیم، در مورد آنها صحبت می‌کنیم و آنها را کنار نخواهیم گذاشت. حتی شاید برخی از ما هنوز دیگران را به خرید یک گوشی ویندوزی ترغیب می‌کنیم. طبیعتا این پشتیبانی توام با شور و علاقه و بشارت هایی که از آینده ویندوز روی موبایل می‌دهیم، در تضاد با تلاش مایکروسافت در جهت جمع کردن گوشی های ویندوزی از بازار و حتی از بین بردن نام و خاطره این شکست است. مایکروسافت مایل نیست هنگام معرفی ابَر دستگاه موبایل خود مشتریان در مورد شکست پیشین ویندوز ۱۰ موبایل صحبت کنند.

طرز فکری جدید

اهداف مایکروسافت در عرصه سخت افزار باعث شده تا دسته بندی های جدیدی از دستگاه ها ساخته و معرفی شود، این دستگاه ها به کاربران کمک می‌کنند تا موثرتر و خلاقانه تر فعالیت کنند و از سوی دیگر کاملا مطابق خواسته و نیاز کاربران ساخته شده اند.

سالها است که در مورد دیدگاه تحقق نیافته مایکروسافت در عرصه دستگاه های قابل حمل بحث و گفتگو شده است. این شرکت مایل است تا دستگاه جیبی با توانایی برقراری تماس تلفنی را عرضه کند که در عین حال به واسطه قابلیت کانتینیوم کارکردی مشابه یک کامپیوتر داشته باشد و از سوی دیگر به لطف بهره‌مندی از هسته مشترک ویندوز ۱۰ از مزایای مختلف ویندوز ۱۰ بهره گیرد. پشتیبانی گسترده از قلم دیجیتال و بهره گیری از پتانسیل بالای ویندوز اینکینگ و البته واقعیت افزوده از مواردی هستند که می‌توانند به لطف هسته ویندوز ۱۰ این ابَر موبایل را تجهیز کنند.

شاید یکی از بزرگترین چالش های مایکروسافت در این زمینه تفهیم این مسئله به عامه مردم باشد که این دستگاه علی رغم قابلیت های مشابه گوشی های هوشمند یک گوشی هوشمند نیست، بلکه دستگاهی است که از ویژگی های ویندوز ۱۰ به خوبی بهره برده و البته برخی از قابلیت های گوشی های هوشمند امروزی را نیز با خود دارد.

من معتقدم که طراحی این دستگاه از نکات بسیار کلیدی جهت حفظ تمایز آن با گوشی های هوشمند است، مایکروسافت نیاز دارد تا دستگاهی با طراحی کاملا نوین و منحصر به‌فرد روانه بازار سازد تا در همان نگاه اول مشتری درک کند که با یک گوشی هوشمند مواجه نیست. از سوی دیگر بازاریابی و تبلیغات این ابَر موبایل بایستی آن را دستگاهی از خانواده کامپیوترهای شخصی معرفی سازد تا تمایز آن از گوشی های هوشمند در فضای عمومی جامعه راحت تر انجام گیرد.

به هر صورت به بار نشستن و طلوع ابَر موبایل مایکروسافت درست هنگام غروب ویندوز ۱۰ فعلی آن هم جلوی چشمان ما رخ خواهد داد، که البته منظره ای است که بیشتر طرفداران مایل به دیدن آن نیستند. اما باید به یاد داشته باشیم که اگر ایده ویندوز روی موبایل اندک شانسی برای موفقیت داشته باشد لازم است تا تمام دنیا ویندوزفون و شکست آن را فراموش کنند تا ایده ابَر موبایل ریشه گیرد و تنومند گردد.

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1039 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
شهرام
پاسخ دهید شنبه 14 مرداد 1396

بحث سر اعتماد مشتریان به یک شرکت مثل مایکروسافت هست .

اپل به تنهای داره گوشی تولید میکنه و یک شب موفق نشود ، که این همه طرفتار پیدا کنه .

اگر فردا ماکروسافت یک گوشی جدید با امکانت خیلی زیاد بساز . شخص خیلی صبر میکنم تا ببینم توی گوشی جدید موفق میشه یا نه

اینجوری اعتماد خیلی ها به مایکروسافت کم میشه .

amin
پاسخ دهید شنبه 14 مرداد 1396

من هیچ حرفی واسه گفتن ندارم دیگه، فقط خدا کنه سری ۹۵۰ اپدیت سی شل رو بگیره حداقل قاچاقی هم شده بگیره ، نظر دوستان چیه ، ۱۶۰۰۰۰۰ پول ندادم تا فقط اپدیت رفع باگ بگیره

ritardando
پاسخ دهید شنبه 14 مرداد 1396

دیروز مجبور شدم بخاطرقابلبت ضبط مکالمه که شدید بهش نیاز دارم یه گوشی اندروید بگیرم. یه ۷۰۰ دادم جاش. اولش گفتم فقط واسه مکالمه ازش استفاده کنم بعد یادم اومد دوتا نرم افزار تخصصی مربوط به رشته م هست که فقط نسخه اندروید و اپل داره بعد یادم اومد نرم افزار بانک هم هست. بعد گفتم تلگرامم نصب کنم نفس راحت بکشم. بعد یادم اومد کتابخوان فیبیدو و طاقچه هم میتونم بگیرم و این چنین گوشی ای که به عنوان گوشی دوم گرفتم یه شبه تبدیل به گوشی اول شد :)))
اگه میدونستم اینطور میشه یه پرچم دار می گرفتم

javad
پاسخ دهید شنبه 14 مرداد 1396

بهتر بود تیتر میزدین از تولد تا وفات

saeed
پاسخ دهید شنبه 14 مرداد 1396

برگشتم ویندوزفون ۸.۱.خیلی چیزا دیگه ندارم اما لودینگ هم ندارم.بیاین یه کمپین بزنیم همه برگردیم ۸.۱ تا صدای اعتراضمون همه جا پخش شه شاید یه تاثیری بزاره؟

kian_b
پاسخ دهید شنبه 14 مرداد 1396

مایکروسافت اگه بهترین گوشیها رو هم بزنه دیگه کسی بهش اعتماد نداره. نه خریدارن گوشی ویندوزی و نه توسعه دهنده ها..بهترین کار برای مایکروسافت اینه که برای همیشه بازار موبایل رو ترک کنه.

  alireza
  پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

  نسخه اولیه سرفس جواب شماست
  همه وقتی نسخه اولیه سرفس رو دیدن گفتن مایکروسافت خراب کرد و دیگه نمیتونه وارد دنیای تبلت ها بشه
  نسخه دوم که اومد تقریبا داشتن براش مجلس ختم میگرفتن!!
  ولی حالا چی؟؟هم خودش خوب میفروشه هم شرکای سخت افزاریش
  اعتماد چیزی که میشه به دستش اوورد ولی به سختی

جمشی
پاسخ دهید شنبه 14 مرداد 1396

مردم اکثرا چشمشون ب گوششونه ک گول تبلیغات رو میخورن وگرنه همین ۹۵۰ یا بقیه گوشیا ویندوزی چی کم داشتند ک مردم نرفتن سمتش حالا ایطوری بشه،خدایی ۹۰ درصد اینا ک اندروید دستشونه فقط از تلگرام و اینستاگرام استفاده میکنن ک اینارو ویندوز هم داره شاید کیفیت تلگرامش مثل اندروید نباشه ولی سیستم عاملش چندبرابر زیبا تره متاسفم واقعا

win
پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

من اعتماد خواهم داشت. همین حالا هم دارم

K1
پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

خیلی خیلی ممنون بابت این مقاله زیبا و جامع
بنده هم معتقدم ویندوز ۱۰ با ورود این ابر موبایل یک مجموعه جذاب و عالی خواهد شد
میتونم بگم خیلی قدرتمند تر و امن تر از دیگر پلتفرمها
این ویندوز ۱۰ مورد استقبال برنامه نویس ها قرار نگرفت و حتی نمیان به خودشون زحمت بدن برنامه یونیورسال تولید کنن,همین تلگرام چقدر توی دسکتاپ کامله؟
چرا یونیورسال نمیکنه راحت بشیم,چون داره میبینه ارزش نداره,ولی با اومدن اون ابر گوشی کلا قضیه فرق خواهد کرد,دسکتاپ با سایز کوچک
یک انقلاب در صنعت گوشی همراه خواهد بود
پس بیایید قبول کنیم هر چیزی عمری داره و عمر ویندوز موبایل کنونی تموم شده,آخرین گوشی مایکرو سافت هم چند سالی داره از روش میگذره و شما چه انتظاری از مایکروسافت دارید؟
گوشی های قدیمی دیگر برندها و پلتفرمها هم سرنوشتشون همینه و میرن کنار و ساپورت نمیشن,قدرت این سیستم عامل تا این حد بود و برنامه نویسها نیومدند ازش حمایت کنند و
تلاشی انجام بدند حتی ۶tag دیگه آپدیت نشد

red Death
پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

رو که رو نیست. امیدوار باشین همینطوری

assemblyos
پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

مایکروسافت را دستکم نگیرید . همین الان در ویژوال استودیو ۲۰۱۷ امکان برنامه نویسی برای همه ی سیستم عاملها را فراهم کرده است از جمله اندروید و آی او اس

assemblyos
پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

ما امیدوار هستیم دوست عزیز زیرا ویندوز توسط قدرتمندترین شرکت نرم افزاری جهان تولید شده و تا ابد ساپورت می شود . شما ببین از میان ۶۵۰ توزیع لینوکسی کدامیک توانسته وارد حوزه ی موبایل شود . یک مدت کوتاه لینوکس اوبونتو وارد شد و چون هیچکس از او حمایت نکرد خیلی زود این حوزه را رها کرد . اندروید اگر متن باز و رایگان نبود و گوگل پشتش مثل کوه نایستاده بود الان نابود شده بود . ویندوز قدرتمندترین و بهترین سیستم عامل جهان است و هیچ سیستم عاملی حریفش نمی شود . الان پزشکان جراح از هولولنز شرکت مایکروسافت استفاده می کنند . ویندوز تا ابد در دنیای آی تی ماندگار است . من نمی دانم چرا هیچکس از گوگل یا اپل یا کنونیکال ایراد نمی گیرد . ابن سه شرکت در مقابل مایکروسافت به زانو درآمده اند . عدم پشتیبانی مایکروسافت از ویندوزفون یک تاکتیک زیرکانه است . این شرکت خیلی زیرک است . هرگز همه نقشه هایش را علنا برملا نمی کند . عمدا ویندوزفون را نابود کرد تا نقشه ی زیرکانه ی خود را عملی کند . مایکروسافت گرگ باران دیده است و از هیچ شرکتی نمی ترسد و بسیار قدرتمند و باتجربه است . اندروید چند سالی گرد و خاک کرده است اما بالاخره در مقابل قدرت ویندوز تسلیم می شود . هزار شرکت مثل گوگل هم که با یکدیگر متحد شوند حریف مایکروسافت نمی شوند . تخصص مایکروسافت در طراحی و تولید قدرتمندترین و بهترین سیستم عاملها و نرم افزارهای کاربردی می باشد . بخاطر چهارتا برنامه ی کم ارزش اندرویدی نباید اندروید را قویتر از ویندوز دانست . تعداد نرم افزار اصلا مهم نیست . کارایی و قدرت نرم افزار مهم است . آیا گوگل می تواند نرم افزاری همتای ویژوال استودیو ۲۰۱۷ برای اندروید تولید کند ؟؟؟ اگر می توانست پس چرا مایکروسافت در این برنامه ی مشهور قدرتمند برای همه ی سیستم عاملها از جمله اندروید امکان برنامه نویسی حرفه ای را برای کاربران ویندوز فراهم کرده است ؟؟؟؟ اینقدر عجول و احساساتی نباشید و به عنوان یک برنامه نویس درباره ی سیستم عاملها نظر بدهید نه یک کاربر عادی . این جنگولک بازیهای لینوکس و اندروید نباید شما را فریب دهد . اندروید اگر قدرتمند بود وارد حوزه سرور ها و رایانه های رومیزی می شد . لینوکس هم اگر روی ابررایانه ها نصب شده است چون فقط یک هسته است . مایکروسافت می تواند هسته ی ویندوز را نیز روی ابررایانه ها بیاورد . اصلا برایش دشوار نیست .

  علیرضا239
  پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

  assemblyos جان یه سری از نوشته هات درسته یه سری نه
  کی گفته نسخه نصبی روی گوشی های شرکتی رایگانه ،بابت نصب هر نسخه یه پولی به شرکت زیر مجموعه گوگل پرداخت میشه تا اجازه پخش جهانی بهش بدن (ثبت اثر تحت مالکیت گوگل هستش) اینکه گوگل مثه کوه پشت اندروید وایستاده به خاطر فروش اطلاعات به شرکت های ثالث هست مثل فیس بوک (در فیس بوک به شما اعلام میکنه که اجازه نصب کوکی فعال داشته باشه تا خدمات بهتر بهتون بده ولی در عمل اطلاعات شما رو میفروشه).در زمان نصب یه برنامه از شما اجازه میگیره تا به تمام گوشیت دسترسی کامل داشته باشه.ولی نرم افزار هاش خیلی با ویندوز فرق داره اگه قرار باشه یه سیستم عامل نرم افزار کاربردی نداشته باشه ما چه نیازی به خرید گوشی هوشمند داریم ،جمعا میریم یه گوشی معمولی با ۱۰۰ تومن هزینه میخریم

  مایکروسافت در مورد نرم افزار هایی که خودش میسازه هم برای سیستم عامل های دیگه بهتر عمل میکنه مثل اسکایپ ،آفیس ،کیبرد جدید و……. ولی ما چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟یه برنامه فقط به رنگ سیاه یا سفید
  زمان عرضه ویندوز ۱۰ شایعه کرد امکانات فوق العاده مثل گرافیک خوب و جذاب ،کوانتینیوم و روان بودن سیستم عامل،من خودم ۶۴۰xl دارم براردم هم همینطور پدرم ۵۳۵ همسرم ۶۵۰ در مورد ما که چنین اتفاقی نیوفتاده . همش هنگ فریز شدن و گوشی من که دوربینش هم عکس رو ذخیره نمیکنه
  باید قبول کنیم مایکروسافت یه نرم افزار نویس قوی و خالق ویندوز هست ولی در خدمات خیلی ضعف داره
  یکی از دوستانم سرفس پرو داره لولاش کمتر از ۲ ماه خراب شده سوکت کیبرد هم بعضی وقت ها درست کار نمیکنه

  قبول دارم در آینده ویندوز فون درست میشه ولی همه نشستن که مایکروسافت چیکار میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  در آینده ما باید یه سری گوشی نو بخریم که از خدمات جدیدش استفاده کنیم ،پس الان چی که اعتماد کردیم و یه گوشی هوشمند احمق خریدیم تا آینده چی بشه

  در آینده که مرده کی زندست

assemblyos
پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

مایکروسافت همین الان دارد برای لینوکس و اندروید و آی او اس و البته ویندوز ۱۰ دسکتاپ و موبایل و هولولنز برنامه های رایگان تولید می کند که می توانید از سایت رسمی اش انها را دانلود کنید . هسته ی ۳ توزیع معروف لینوکس را وارد ویندوز ۱۰ کرده است . به همه توسعه دهنده ها پول می دهد تا برایش نرم افزار ویندوز ۱۰ موبایل بسازند . کی از پول بدش می آید ؟؟؟؟؟ اگر به من هم پول بدهد حتما برای ویندوز ۱۰ موبایل برنامه می نویسم . باور کنید اگر بواسطه ی اعتبار گوگل در سطح جهان و رایگان و متن باز بودن اندروید نبود هیچ شرکتی اندروید را که سیستم عامل دوربین دیجیتال بود به عنوان سیستم عامل موبایل قبول نمی کرد و این سیستم عامل روی دست اندی رابین باد می کرد . شما اندروید ایکس ۸۶ را که توسط چینی ها ساخته شده است را روی رایانه نصب کنید . ببینید چقدر مسخره است که هارد رایانه ی شما را شناسایی نمی کند. ضمنا گوگل چندین بار جلوی پیشرفت اندروید ایکس ۸۶ را گرفت . گوگل ما را کاملا تحریم کرده در حالیکه مایکروسافت اصلا ما را تحریم نکرده است و شما می توانید به همه بخشهای سایت مایکروسافت دسترسی کامل داشته باشید . گوگل جاسوس اسرائیل است . من از موتور جستجوی Bing برای وبگردی استفاده می کنم . گوگل اصلا قابل اعتماد نیست . همه ی سرویسهای گوگل جاسوس افزار هستند و اطلاعات شما را به اسرائیل تحویل می دهند . گوگل یک شرکت ترسو و ضعیف است و برای سازمانهای جاسوسی امریکا و اسرائیل کار می کند . اما مایکروسافت بسیار قدرتمند و ثروتمند و بانفوذ و شجاع است و از هیچ دولت یا سازمان جاسوسی نمی ترسد و با خونسردی کامل کار خودش را انجام می دهد و به هارت و پورتهای سیاستمداران آمریکا اعتنایی نمی کند . به همین جهت می توان به مایکروسافت اعتماد کرد و روی ویندوز حساب باز کرد . من ۱۶ سال است که کاربر ویندوز هستم . هرگز قبول ندارم که مایکروسافت در زمینه ی سیستم عامل شکست خورده باشد . همه نسخه های ویندوز حتی ویستا و ۸ خوب و قدرتمند هستند . تمام مخالفین مایکروسافت از این شرکت بی دلیل انتقاد می کنند . وقتیکه کاربران متعصب لینوکس روی این سیستم عامل معیوب و ناپایدار و مسخره و بی صاحب و بی درو پیکر که اصلا کاربر پسند نیست تعصب دارند چرا من روی ویندوز که پایدارترین و قویترین و استانداردترین سیستم عامل جهان است تعصب نداشته باشم ؟؟؟؟ اندروید هم که یک توزیع لینوکسی است که تنها فرقش با بقیه ی توزیعهای لینوکسی در انست که ترمینال ندارد و مدام برای هر کاری از شما پسورد نمی خواهد . اگر هرکدام از شما برنامه نویس است برای شرکت مایکروسافت برنامه بنویسید تا هم ثروتمند شوید و هم ویندوز موبایل را تقویت کنید . این کاملا به نفع شماست . هرکس برنامه نویس است وقت را هدر ندهد و با مایکروسافت در تولید برنامه های ویندوز موبایل همکاری کند . مطمئن باشید از همکاری با مایکروسافت پشیمان نمی شوید . بجای بیکار نشستن استینهارا بالا بزنید و در توسعه ی ویندوز به مایکروسافت کمک کنید که نفع ان در درجه ی اول به خودتان برمی گردد . اینطوری شما در تقویت ویندوز سهیم هستید و این خودش بزرگترین لذت برایتان خواهد بود. برنامه نویسان لینوکس از همه جای دنیا برای این سیستم عامل برنامه نوشته و می نویسند . شما چه چیزتان کمتر از برنامه نویسان لینوکس است ؟؟؟ کافیست اعتماد به نفس داشته باشید و تلاش کتید و با مایکروسافت همکاری کنید تا به لینوکسیها ثابت کنید که از انها قویتر و زیرک تر هستید و می توانید ویندوز را جاودانه کنید . گول حرفهای کاربران متعصب لینوکس و اندروید را نخورید . نگذارید آنها بجای شما فکر کنند و تصمیم بگیرند . اگر کمی همت کنید ویندوز می تواند با کمک شما همه سیستم عاملها را شکست دهد . من مطمئن هستم که ماکروسافت بالاخره ویندوز را در همه ی حوزه ها وارد می کند و سیستم عاملهای رقیب را نابود می کند . کافیست به او کمک کنید و سیستم عامل محبوبتان را گسترش دهید . با انتظار و بیکاری هیچ مشکلی حل نمی شود . حالا دیگر خود دانید . تصمیم با شماست . اگر به مایکروسافت کمک کنید در واقع به خودتان کمک کرده اید و از اینکار لذت می برید و حتی می توانید جشن بگیرید . همانطور که کاربران لینوکس جشن می گیرند و شاد هستند . چرا شما نباید جشن بگیرید و شادی کنید ؟؟؟ در مورد لینوکس و اندروید تحقیق کنید و از اسرار کار برنامه نویسانشان سردر بیاورید اینطوری خیلی از مشکلات حل می شود .

  reza
  پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

  زدی تو خاکی! همینطور برا خودت میبافی! از کجا به جاسوسی گوگل برای اسرائیل پی بردی اگه سندی یا مدرکی داری همینجا بذار تا ما هم مطلع بشیم!!۱

reza
پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

تصویر آخر از سریال the expanse هستش. لایک

  سیامک
  پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

  سریال Westworld هست.

یـه غـریـبـه !
پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

این حرفا فقط آدمو قلقلک میده ! 😂
آدم یاد تبلیغات ویندوزفون و جوی که غالب شد
و خیلیامون گول خوردیم , میوفته . بعضیا هنوز نمیخوان باور کنن
که مایکروسافت تو سخت افزار هیچ آینده ای نداره , بقول مدیر عامل ایسر
مایکروسافت با تولید سخت افزار داره برنج خام میخوره 😅
راستی دوستان متعصب اوایل ویندوزفون رو یادتون بیاد
یه نگاهی هم به پست های سرفس فون بندازین
همش یه کلیپ به اسم “اولین نگاه به سی شل…” هستش
این واستون یه نوستالژی تلخ نداره !!! پیشگو هم نباشین میتونین حدس بزنین آینده رو 😉

majid
پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

من گوشی ۶۴۰ xl داشتم که دیگه خسته شدم از بس صبر کردیم الانم ایفون ٧ گرفتم که فوق العاده با تمام امکانات برنامه و سرعت
ولی بی صبرانه منتظرم ببینم که اخر این ویندوزفون چی میشه

red death
پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

برادری در اینجا جوری با قاطعیت میگه گوگل جاسوس اما مایکروسافت نیست انگار تو شرکتا کار کرده .
برادر من هرچیزی اولش جاسوسی بوده بعدش شده تجاری ! مایکروسافت ، گوگل اپل نداره . وقتی اسم امریکا توش باشه مطئمن باش جاسوسی اطلاعات هم توش هست .
از شقیقه به گوش رسیدن هنر بعضی هاست.
بحث سر سیستم عامل رسوندین به ناکجا اباد ممسنی !
سرفس فون بیاد هم قطعا هیچ تغییری نمیکنه .

  alireza
  پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

  آقا شما که امید نداری به مایکروسافت چرا تو این سایتی؟شما که به سرفس فون امید نداری چرا هنوز ویندوز دستته؟اصلا گوشی ویندوز داری؟؟والا به خدا
  من که خودم ویندوز دارم کم و بیش میام سایت شما زیر هر پست بد در مورد مایکروسافت وایییی!!!
  امید نداری گوشی نداشته رو بفروش همه رو راحت کن.

assemblyos
پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

ببینید دوستان در اینکه همه ی شرکتهای آمریکایی جاسوسی می کنند شکی نیست ولی گوگل با تحریم کردن ما عملا مشکوک است . نیازی نیست من مدرک برایتان بیاورم . می توانید ازمنابع معتبر اطلاعات لازم را بدست آورید . قبول دارم بحث به حاشیه کشیده شد ولی در کل شما می توانید بعنوان برنامه نویس به ویندوز و مایکروسافت کمک کنید . انتظار کشیدن هیچ فایده ای برایتان ندارد و فقط اعصابتان را خرد می کند . یک نگاه به برنامه نویسان لینوکس بیاندازید ببینید چطوری در توسعه ی لینوکس فعالیت می کنند . علت پیشرفت سریع اندروید و لینوکس انست که برنامه نویسان برایش تلاش فراوان می کنند و مرتبا برنامه های جدید به این سیستم عامل تزریق می کنند برنامه نویسان این دو سیستم عامل از همه جای دنیا در حال تقویت آن هستند . طبیعی است که از ویندوز بشدت جلو بیفتند . در مورد سخت افزار ، مایکروسافت بی تجربه است طبیعی است که محصولاتش در ابتدا بی کیفیت باشند . شما می توانید راحت گوشی اندرویدی بخرید ولی در کنارش اخبار ماکروسافت را نیز پیگیری کنید . بهرحال مایکروسافت انعطاف پذیر است و به پیشنهادات و انتقادات شما رسیدگی می کند . هر مشکل سخت افزاری و نرم افزاری دارید به مایکروسافت منتقل کنید مطمئن باشید بخاطر اعتبار خودش هم که شده پبشنهادات شما را عملی می کند . هرچند اگر از میان شما کسی برنامه نویس باشد و با مایکروسافت همکاری کند زودتر به نتیجه می رسد و مجبور نیست سالها صبر کندو عمرش را هدر دهد . از نظر شما من یک آدم رویایی و خیالباف و خوشبین هستم ولی باور کنید مایکروسافت از ایده های شما استقبال می کند . من مرتبا ویندوز را با لینوکس خصوصا لینوکس دبیان مقایسه می کنم باورش سخت است ولی لینوکس توسط برنامه نویسان بشدت و با سرعت بالا درحال توسعه است در حالیکه مایکروسافت تنها مانده است و هیچکس حاضر نیست برایش برنامه نوشته و ارسال کند . خب طبیعی است که این شرکت به تنهایی نمیتواند ویندوز را با سرعت بالا توسعه دهد و اشکالات و باگها را برطرف کند . علت اصلی رشد سریع لینوکس و اندروید تلاش شبانه روزی برنامه نویسانش می باشد . آنها روی سیستم عامل خود تعصب دارند ولی متاسفانه کاربران و برنامه نویسان ویندوز هیچ تعصبی روی ویندوز ندارند و فقط انتظار می کشند و چون می بینند هیچ خبری نمی شود و اتفاق خاصی نمی افتد عصبانی و خشمگین می شوند . اگر می خواهید مایکروسافت در این جنگ پیروز شود با او همکاری کنید . بهرحال شما اصلا دوست ندارید ویندوزفون یا ویندوز ۱۰ شکست بخورد . خب با تلاش خودتان جلوی این شکست را بگیرید . می دانم که از حرفهای من ناراحت شده اید و با خودتان می گویید این دیوانه دیگر از کجا پیدایش شد بدجوری توهم زده است و بدجوری به جاده خاکی زده و حالش خوب نیست خدا رحم کند . ولی دوستان حرفهای عجیب و غریب من در نهایت به نفع خودتان است . هرچقدر دوست داشتید به این پستها امتیاز منفی بدهید .

assemblyos
پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

دوستان لطف کنید واضح و شفاف جواب دهید . بجای متلک گفتن و مسخره کردن و نوشتن عبارات مبهم و احیانا توهین آمیز روی حرفهای من فکر کنید . من خیلی دوستانه با شما حرف می زنم . من چیزهایی در مورد سیستم عاملها می دانم که ممکن است شما ندانید و یا خیلی بیشتر و بهتر از من بدانید . شما نیز خیلی چیزها می دانید که من نمی دانم . هیچکدام از ما کامل نیستیم . ولی اگر می بینید طرف مقابلتان اطلاعات غلط یا ناقص به شما می دهد با عبارات واضح و دلایل فنی به او جواب دهید . من اگر از مایکروسافت و ویندوز دفاع می کنم بخاطر تجربه ی چندساله کار با ویندوز و مطالعه ساختار و معماری این سیستم عامل است . من مطمئن هستم مایکروسافت در حوزه ی موبایل شکست نمی خورد . این چیزی که شما می بینید یک عقب نشینی زیرکانه و یک تاکتیک جنگی است . مایکروسافت خیلی دیر به دیر یک فناوری را عرضه می کند اما وقتی آنرا عرضه می کند موجب تعجب رقیبانش می شود. بهرحال ویندوز یک سیستم عامل غیرقابل حمل است و از روز اول تا الان فقط روی پردازنده ی اینتل نصب شده است . طبیعی است که پورت شدن ویندوز روی انواع پردازنده ها کار آسانی نیست و زمانبر است و این یکی از دلایل عدم موفقیت ویندوز در حوزه ی موبایل است . این بحث خیلی مفصل است و من همینجا انرا تمام می کنم . اگر با نظرات من مخالفید هرچقدر دوست داشتید منفی بزنید من اصلا ناراحت نمی شوم ولی لطفا در لفافه صحبت نکنید و از عبارات ساده و واضح استفاده کنید . ممنون . خداحافظ .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,