Cortana-1200-80همه کاربران ویندوز فون و ویندوز موبایل از مدت های دور با کرتانا آشنا هستند. جدیداً به خیل عظیم استفاده کنندگان از این دستیار صوتی به غایت هوشمند، کاربران ویندوز ۱۰ رایانه نیز اضافه شده اند و از کمک های او بهره می برند. اما آن هایی که کارهای خود را با کرتانا هماهنگ می کنند با قسمت Notebook یا دفترچه یاداشت آن برخورد کرده اند. دفترچه یاداشت در کرتانا راهی است که از طریق آن علایق خود را به او بگویید. حالا خبرهایی از عرضه Notebook تحت وب به گوش می رسد.

یکی از کاربران و برنامه نویسان معروف و نزدیک به مایکروسافت با نام کاربری WalkingCat در پیامی در سایت توئیتر به صورت ضمنی بیان کرده است که دفترچه یاداشت کرتانا از طریق موتور بینگ به وب خواهد آمد:

دفترچه یاداشت کرتانا از طریق Bing.com به وب خواهد آمد

البته WalkingCat اطلاعات بیشتری به جز یک توئیت ساده ارئه نداده است اما با توجه به شهرت او در پیش بینی های درست از اتفاقات درون مایکروسافت (اگر بتوان اسم آن ها را پیش بینی گذاشت)، می شود احتمال همچین اتفاقی را زیاد دانست.

اقدام به ایجاد دفترچه یاداشت کرتانا در وب کاملا با عقل جور در می آید زیرا کرتانا با توجه به حضور در پلتفرم های مختلف از جمله، ویندوز موبایل، اندروید، iOS، اکس باکس و  ویندوز رایانه نیاز به یک مرکز مدیریت دارد که بتوان از هر نقطه ای به آن دسترسی پیدا کرد.

شما در این مورد چه فکر می کنید؟ آیا دسترسی به Notebook کرتانا از طریق شبکه وب را ضروری می دانید؟ تا به حال برای شما پیش آمده است که نیاز به اطلاعات ذخیره شده خود یا تغییر آن ها در کرتانا داشته باشید اما به ابزاری برای این کار دسترسی نداشته باشید؟

منبع :

WINBETA

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
فوواد
پاسخ دهید سه شنبه 18 مرداد 1395

یعنی از خنده پاره شدم فقط ۰.۵ درصد در هند ویندوز فون هستن خخخخخخخخخخخخخخخخخ
برم شمع روشن کنم شاید حاجت روا شدید حداقل دو تا بازی درست دستتون اومد
به قول یکی از ویندوزی ها آخه کدوم بی عقلی با گوشی وینفونی بازی میکنه همه ما در حال تغییر جهان با گوشیمون هستیم

    sadegh
    پاسخ دهید سه شنبه 18 مرداد 1395

    البته شما خیلی آدم عاقلی هستی با این رفتارها…

alireza amini.ara
پاسخ دهید سه شنبه 18 مرداد 1395

پس اپدیت کو کی میخاد بیاد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,