اخیراً مایکروسافت اعلام کرده است که Sets، ویژگی جدیدی که زبانه‌ها را به ویندوز 10 می‌آورد، همراه با به‌روزرسانی بعدی ویندوز 10 منتشر نخواهد شد. مایکروسافت اعلام کرد که با این حال Sets در آینده به ویندوز 10 باز خواهد گشت و بار دیگر برای تست در دسترس اینسایدرها قرار خواهد گرفت. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در مورد دلیل این که Sets فعلاً به ویندوز 10 نخواهد آمد از سوی مایکروسافت صحبت چندانی نشد. Sets پیش از این در پیش‌نمایش‌های به‌روزرسانی رد استون 5 وجود داشت و به نظر می‌رسید که عملکرد فوق‌العاده‌ای نیز دارد. با این حال مایکروسافت اقدام به حذف آن از به‌روز‌رسانی آینده کرده است و طبیعتاً این خبر باعث ناراحتی بسیاری از کاربران شده است.

اما این فقط ظاهر ماجراست. با نگاهی نزدیک‌تر به به‌روزرسانی‌های اخیر Sets درمی‌یابیم که این ویژگی باعث ایجاد مشکلاتی در اجرای برخی از اپلیکیشن‌های سوم شخص می‌شده است که در نهایت قسمتی از این اپلیکیشن‌ها طبق انتظار کار نمی‌کند.

طبق گزارشی از MSPU این مشکل در اپلیکیشن‌های Reddit بسیار رخ می‌دهد، در حالی که غیرفعال کردن Sets در ویندوز 10، عملکرد اپلیکیشن‌ها را به حالت عادی باز می‌گرداند. بدون Sets همه چیز طبق انتظار کار می‌کند در حالی که با Sets این اپلیکیشن‌ها ثبات کافی را نداشتند.

افزون بر این، توسعه‌دهندگان نیز از این تصمیم مایکروسافت در مورد حذف موقتی Sets پشتیبانی می‌کنند. چرا که اپلیکیشن‌های آنها با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود و کاربران ممکن است به اشتباه توسعه‌دهندگان را مقصر این مشکلات بدانند.

یک توسعه دهنده به نام Jose Fajardo در این مورد در توییتر چنین نوشت:

خدای من! به‌روزرسانی 17704 ویژگی Sets را حذف کرده است. حالا همه چیز به خوبی کار می‌کند. Sets، تو باگ‌های زیادی داشتی. دوست داشتنی بودی اما مشکلات زیادی را برای ما توسعه‌دهندگان ایجاد می‌کردی!

چیز مهمی که باید به یاد داشت این است که Sets ویژگی‌ای فراموش شده نیست بلکه انتشار آن به تاخیر افتاده است. گرچه Sets در به‌روز‌رسانی رد استون 5 منتشر نخواهد شد اما شانس زیادی وجود دارد که Sets یا ویژگی‌ای شبیه به آن، در به‌روز‌رسانی بعدی که در بهار 2019 منتشر خواهد شد به ویندوز اضافه شود.

به‌روزرسانی رد استون 5 قرار است در پاییز امسال منتشر شود. انتظار می‌رود این به‌روزرسانی نیز مانند بقیه به‌روزرسانی های دوم سالانه در سپتامبر منتشر شود.

منبع :

SOFTPEDIA

208 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,