hololens-opinionحالا که مایکروسافت درهای هالولنز را به روی تمام توسعه دهندگان گشوده است، واحد C2 ارتش اسرائیل دو واحد نظامی را برای استفاده از عینک واقعیت افزوده مایکروسافت، آماده می کند. هالولنز قرار است توسط افراد این واحد ها در میدان نبرد در جهت بهبود راهبردهای نظامی استفاده شود. هر مشتری در حال حاضر تنها می تواند ۵ عدد از این عینک ۳ هزار دلاری سفارش دهد.

سرگرد Rotem Bashi که فرمانده واحد نرم افزاری ارتش است، دو عدد از این دستگاه را برای انجام عملیات تا چند ماه آینده می خواهد. تیم او در منطقه ای نظامی در خارج از تلاویو مستقر خواهند شد و با استفاده از اپلیکیشنی که به دست خودشان توسعه پیدا کرده است، به فرماندهان جهت نظارت و ردگیری جایگیری نیروها در میدان در مواقعی که نیروهای دشمن از برتری مکانی برخوردارند، کمک خواهند کرد. با استفاده از هالولنز آن ها می توانند موقعیت میدان نبرد را دستکاری کرده و حتی به جاسوسی داده ها بپردازند.

هالولنز همچنین امکان کمک های درمانی نیروهای مجروح را با استفاده از دستورالعمل های تصویری و صوتی فراهم می کند. به استفاده از هالولنز ارتش اسرائیل می تواند گروهی از افراد غیر پزشک را که از طریق هالولنز توسط جراحان هدایت می شوند، به مداوای مجروحان بگمارد. همچنین سربازان واحد های عملیاتی با استفاده از این دستگاه می توانند به تعمیر و نگهداری ادوات نظامی و مخابراتی خود، بدون نیاز به تخصص خاصی اقدام نمایند. این قابلیت زمانی اهمیت پیدا می کند که در خلال عملیات تانک دچار مشکل فنی شده و یا یک موشک از آشیانه خود شلیک نمی شود. در این زمان بدون فوت وقت می توان به تعمیر آن با استفاده از راهنمایی های یک فرد متخصص از طریق هالولنز مورد را برطرف نمود. با استفاده از این هدست همچنین واحد مرکز فرماندهی می تواند وضعیت جسمی سربازان داخل میدان نبرد را بررسی کند.

 تیم سرگرد Bashi به طور کاملا نزدیک با مایکروسافت و دپارتمان هالولنز به همکاری می پردازند تا در مورد دستگاه و عملکرد های آن بازخورد های خود را انتقال دهند. طبیعتا مایکروسافت اسرار نظامی این تیم را افشا نخواهد کرد اما ممکن است یا الهام گیری از ایده های اجرا شده توسط آن ها دست به تولید اپلیکیشن برای هالولنز بزند.

مایکروسافت در این زمینه به خبرگزاری بلومبرگ گفته است:

ما بازده های باور نکردنی و ابداعات بی نظیری در شاخه های گوناگون استفاده از دستگاه، از سمت توسعه دهندگان دریافت کرده ایم. از استفاده در صنایع هوایی تا در آموزش های مرتبط با پزشکی نظیر آناتومی و همچنین در ستاره شناسی، همگی از هالولنز به عنوان ابزاری فوق العاده مفید استفاده کرده اند.

منبع :

DIGITAL TRENDS

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
H@med
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

سایت وینفون هم اسرائیل رو به رسمیت شناخت 🙂

Surveyor
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

حیف اون فکر و هزینه ای که روی ساخت هالولنز صرف شده که حالا به دست اسراییل اونم تو زمینه ی نظامی بخواد استفاده بشه…‎:(‎

Pejman
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

ارتش اسرائیل خودش ارتش داره؟
باید نوشت: اسرائیل برای آموزش ارتش خود از هالولنز استفاده می‌کند.

alireza
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

باید مینوشتید
ارتش اسراییل برای آموزش سربازان خود از هالولنز استفاده میکند
تیتر گنگه

    حسین محمدزاده
    پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

    خیلی ممنون،
    اصلاح شد

حامد
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

ای جان دمشون گرم….ارتش امریکا میبود بهتر بود تا اسراییل

sohil
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

مگه تیتر قبلی چی بود

MojtabaHere
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

خدا لعنتشون کنه ☺

MmQ
پاسخ دهید سه شنبه 25 مرداد 1395

یکی از بزرگ ترین سرمایه گذاران مایکروسافت خود اسرائیله…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,