Pluto

مدتی قبل و در خبری به اطلاع شما رساندیم که مایکروسافت به تازگی وب سایتی را راه اندازی کرده است و از کاربران دعوت کرده تا اگر ایده ی خاصی را در رابطه با محصول شگفت انگیز این کمپانی یعنی هالولنز در ذهن خود دارند، آن را در این وب سایت به اشتراک بگذارند، سپس مایکروسافت با کمک کاربران یک ایده تحت عنوان کاوش کهکشان را انتخاب کرده و روند ساخت برنامه ای تحت عنوان کاوش کهکشان برای هالولنز را آغاز کرده است.

تیم مایکروسافت هالولنز به تازگی تصاویری از نمونه های اولیه برخی از قسمت های برنامه کاوش کهکشان را به اشتراک گذاشته است که در خبری این موضوع را به اطلاع شما رساندیم. حال تیم مایکروسافت هالولنز در روند ساخت برنامه کاوش کهکشان با یک چالش رو به رو شده است و از این رو کاربران را دعوت کرده است تا با نظرات خود، تیم مایکروسافت هالولنز را در اتخاذ یک تصمیم یاری کنند.

اما چالش پیش روی تیم مایکروسافت هالولنز چیست؟ ابتدا بهتر است اندکی با پلوتو آشنا شویم تا بتوانیم چالش پیش روی تیم مایکروسافت هالولنز را بهتر درک کنیم. پلوتو در سال ۱۹۳۰ میلادی کشف شد و برای سال ها از آن به عنوان یکی از سیارات منظومه شمسی یاد می شد تا این که در سال ۲۰۰۶ میلادی اتحادیه بین المللی اخترشناسان تعریف جدیدی را برای یک سیاره ارائه کردند که بر اساس آن، پلوتو دیگر یکی از سیارات منظومه شمسی به شما نمی رود. بر اساس تعریف جدید اتحادیه بین المللی اخترشناسان، سیاره باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  •  به طور مستقل به دور ستاره ای در گردش باشد و قمر سیاره یا قمر جسمی مانند یک کوتوله قهوه ای نباشد
  • جرم آن به اندازه ای باشد که به تعادل هیدرواستاتیکی رسیده و به شکل کروی درآمده باشد
  • در مدار آن اجرام دیگری وجود نداشته باشد

بر اساس این تعریف جدید، پلوتو به دلیل آن که ویژگی آخر را ندارد، دیگر به عنوان سیاره ای از نمظومه شمسی از آن یاد نمی شود و از لیست سیارات منظومه شمسی خارج شده است. البته پلوتو تفاوت های دیگری نیز با سیارات منظومه شمسی دارد که اشاره به آن ها از حوصله این بحث خارج است. حال تیم مایکروسافت هالولنز که به مرحله ساخت منظومه شمسی و سیارات آن در برنامه کاوش کهکشان رسیده است، از کاربران دعوت کرده است که در یک نظرسنجی مربوط به این که آیا در برنامه کاوش کهکشان، پلوتو جزو سیارات منظومه شمسی باشد یا خیر، شرکت کنند و تیم مایکروسافت هالولنز را در اتخاذ تصمیم نهایی در این رابطه یاری کنند. برای شرکت در نظرسنجی مذکور می توانید به این لینک مراجعه کرده و علاوه بر شرکت در نظرسنجی، نظر خود را در این رابطه اعلام کنید.

منبع :

MICROSOFT

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

من زبانم ضعیفه یکی برره بگه
پلوتو تو منظومه رو ولش هر چی بیشتر باشه و جاهای دورتر رو شامل بشه جذاب تره! تمام کهکشان ها و سیاره ها که با هابل رصد شدن!

    حسین مظفروندی
    پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

    دوست عزیز همین اتفاق قراره بیافته و منظومه شمسی تنها بخشی از این برنامه است و این برنامه خیلی گسترده است.

محمود
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

مایکروسافت بره فعلا کارایی ک شروع کرده تموم کنه بعد بیاد بچسپه ک پلوتو رو تو سایتش بزاره یا ن.هنو۱۰موبایلو نداده

حسین
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

با تشکر از وینفون که امکاناتو برای برنامه ب روز فراهم کردن که از گوشی های پرچم دار و داک کاننینیوم رو بررسی کنند.

مجتبی محمدی رئیسی
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

سلام..
ویندوز ۱۰ موبایل برای لومیا ۵۳۵ خاورمیانه منتشر شد..
لطفاً اطلاع رسانی کنید😀

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,