ـJAPAN airlines-hololens
هالولنز محصول منحصربه‌فرد و شگفت‌انگیز مایکروسافت ظرفیت بسیار بالایی برای استفاده در صنایع مختلف دارد. درصورتی‌که توسعه‌دهندگان ابزارهای مناسب این سخت‌افزار را توسعه دهند می‌توان به جرات گفت که عنوان یکی از کاربردی‌ترین دستگاه‌های ساخته‌شده در دهه اخیر برای استفاده در آموزش و طراحی را به خود اختصاص خواهد داد. دیروز و در خلال برگزاری کنفرانس همکاری جهانی، مایکروسافت نحوه استفاده یک شرکت از واقعیت افزوده برای انتقال اطلاعات حیاتی خود را نشان داد.

مایکروسافت از همکاری جدید خود با شرکت هواپیمایی ژاپن (JAL) پرده برداشت. این شرکت در نظر دارد از هالولنز برای آموزش مکانیک‌ها و مهندسان پرواز خود که وظیفه تعمیر و نگهداری از بیش از ۱۷۰ هواپیما را بر عهده‌دارند، استفاده کند. مایکروسافت توضیح می‌دهد که این امر تا چه میزان می‌تواند به توانایی هواپیمایی ژاپن برای آموزش خدمه پرواز، اضافه نماید. Koji Hayamizu سرپرست ارشد گروه برنامه‌ریزی هواپیمایی در این زمینه می‌گوید:

در حال حاضر خدمه پرواز برای آموزش جهت آشنایی با پنل پرواز از تصاویر مربوط به اتاقک خلبان استفاده می‌کنند. این یعنی دسترسی واقعی مکانیک‌های کارآموز به پنل فقط در مواقعی ممکن است که هواپیما برای تعمیرات در آشیانه قرارگرفته است. برای انجام این کار به هماهنگی‌ها بسیاری نیاز است. این کار به‌وقت زیادی برای برداشتن پوشش موتور، برای دسترسی به خود موتور نیاز دارد.

هالولنز نه تنها فرآیند آموزش را بهبود می‌بخشد، بلکه در امنیت تأثیر به سزایی دارد که این مسأله مهم‌ترین بخش کار شرکت‌های هواپیمایی است. شرکت هواپیمایی ژاپن یک نرم‌افزار مفهومی برای ناوگان تعمیرات خود توسعه داده است تا با استفاده از هالولنز آن استفاده کنند. با استفاده از این نرم افزار تیم تعمیرات می‌توانند بر روی محفظه شبیه‌سازی‌شده موتور هواپیما به تمرین بپردازند.

در این نرم‌افزار موتور در ابعاد واقعی در دسترس قرار می‌گیرد، مهندسان می‌توانند با خارج کردن قطعات اصلی شبیه‌سازی‌شدۀ موتور به آموخته‌های خود بی افزایند. در آینده نزدیک احتمال دارد که بتوانیم با هالولنز یک هواپیمای کامل را به سر کلاس درس بیاوریم.

Hololens airplane engine

 در کنفرانس همکاری جهانی مایکروسافت یک شمایل از نرم‌افزاری که شرکت هواپیمایی توسط آن هالولنز را به‌کار گرفته است را نمایش داد. بر روی صحنه یک نمونه از موتور هواپیمای جت را در ابعاد واقعی و توسط واقعیت مخلوط نشان دادند. البته نسبت نمایش موتور را می توان بسته به فضایی که در آن قرار دارد بزرگ یا کوچک کرد. به‌این‌ترتیب می‌شود در هر کلاس درسی با هراندازه‌ای از این نرم‌افزار بهره‌مند شد.

Hololens airplane engine1

این نرم‌افزار همچنین به مربیان اجازه می‌دهد به‌وضوح هر بخش از موتور را که می‌خواهند به نمایش گذاشته و نشان دهند که آن بخش چگونه با دیگر اجزا تعامل برقرار می‌کند. و البته لازم به ذکر است که مربیان قادرند بدون پذیرش خطرِ فعالیت در کنار یک موتور واقعی، هشدارها و نکات ایمنی لازم را در یک محوطه شبهِ واقعی گوشزد کنند.

Hololens airplane engine2

Hayamizu در ادامه گفت:

باور دارم که هالولنز مزایا و ظرفیت‌های بسیاری برای هواپیمایی ژاپن به ارمغان می‌آورد و همکاری شرکت ما با مایکروسافت درزمینهٔ استفاده از هالولنز، ما را در موقعیت برتری در این صنعت قرار می‌دهد.

منبع :

NEOWIN

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,