جو بلفیوری، پیش از این رسما در مایکروسافت به عنوان “ارباب و ناجی ویندوز فون” شناخته شده بود. بلفیوری در پاییز گذشته به مایکروسافت بازگشت، اما او امروز در مصاحبه با Mashable بازگشت خود را به طور رسمی اعلام کرد. پس از یک تعطیلات طولانی، جو بلفیوری در حال حاضر به عنوان “اسپانسر و حامی آموزشی ” در تیم ویندوز مایکروسافت خدمت می کند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بر اساس گزارش Mashable، بلفیوری در حال حاضر در این شرکت یک مسئولیت را به عهده ندارد، اما کار اصلی او این است که اطمینان حاصل کند که مایکروسافت بر روی مخاطبان آموزشی تمرکز داشته و به آن مسئولیت داشته باشد“.

همان گونه که گفته شد، جو بلفیوری چند ماه پیش به مایکروسافت بازگشت، اما اعلام بازگشت در این زمان حقیقتا بسیار جالب است. بلفیوری در مصاحبه کمی در مورد مزایای گوگل کروم بوک ها برای مخاطبان آموزشی صحبت کرده است و احساس می کند که دستگاه های فعلی ویندوز ۱۰ “به اندازه کافی برای رقابت با کروم بوک خوب هستند”.

زمان اعلام این موضوع بسیار جالب است، چرا که انتظار می رود مایکروسافت در اوایل ماه آینده در رویداد بهار خود، اقدام به رونمایی از یک رقیب برای سیستم عامل کروم کند. این شرکت در حال حاضردر حال کار بر روی ویندوز کلاود است، که یک نسخه ی جدید از ویندوز ۱۰ خواهد بود که به احتمال زیاد مخاطبین آموزشی را هدف قرار خواهد داد. اگر هدف مایکروسافت از ویندوز کلاود واقعا غلبه بر دستگاه های کروم بوک گوگل باشد، زیاد تعجب انگیز نیست که جو بلفیوری مرد پشت پرده ی آن باشد.

اطلاعات بیش تر این که، ویندوز کلاود در واقع با اپلیکیشن های آفیس همراه خواهد بود که در به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ به منوی استارت پین شده است. همان طور که پیش از این گزارش شده بود، مایکروسافت در صدد آوردن نسخه ی کامل برنامه های دسکتاپ آفیس خود به استور ویندوز است، به این معنی که کاربران قادر به استفاده از این نرم افزار ها بر روی ویندوز کلاود خواهند بود و بر خلاف کروم بوک ها، کاربران بر روی ویندوز کلاود یک نسخه ی کامل از آفیس را در اختیار خواهند داشت که یک مزیت بزرگ برای مایکروسافت است.

جالب توجه است، هنگامی که در مورد “نسخه ای سبک از ویندوز” که مایکروسافت برای رقابت با کروم بوک ها در نظر گرفته، سوال پرسیده شده، بلفیوری گفته است: “اگر منظور شما یک سیستم عامل است که برنامه های غنی ویندوز اجرا نمی کند، این طور نیست“. اما ویندوز کلاود در واقع واقعا سیستم عاملی نیست که برنامه های غنی ویندوز را اجرا نکند – زیرا کاربران می توانند تمام برنامه های یونیورسال ویندوز را از استور ویندوز بر روی ویندوز کلاود دریافت کنند. اما مهم تر از آن، همچنین کاربران ویندوز کلاود به لطف پروژه ی Desktop App Bridge مایکروسافت، قادر به اجرای برخی نرم افزار های کلاسیک Win32 نیز خواهند بود. در واقع، خود مایکروسافت نیز با استفاده از همین Desktop App Bridge نسخه ی کامل آفیس را به استور ویندوز خواهد آورد.

تا زمان رویداد بهار مایکروسافت زمان زیادی باقی نمانده است و ما به احتمال زیاد پاسخ بسیاری از پرسش ها را به زودی به دست خواهیم آورد، مخصوصا این که به تازگی گزارش شده بود که این رویداد بر روی ویندوز ۱۰ کلاود متمرکر خواهد بود. مطمئنا بسیار جالب خواهد بود که متوجه شویم جو بلفیوری در چند ماه گذشته بر روی این پروژه در حال کار بوده است.

نظر شما در مورد بازگشت جو بلفیوری چیست؟

منبع :

MSPU

2159 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,