جدیدترین مقاله از سری مقالات تروفی و اچیومنت به جدیدترین نسخه از مجموعه دیوانه‌وار Just Cause اختصاص دارد. Just Cause 4 دارای تروفی و اچیومنت‌هایی زنجیره‌وار و وابسته به هم است که در ادامه نحوه کسب کردن هر یک را برای شما کاربران گرامی وینفون توضیح داده‌ایم.

معرفی

تروفی‌ و اچیومنت‌های بازی Just Cause 4 نسبت به نسخه‌ی قبلی یعنی Just Cause 3 کمی آسان‌تر هستند و به نظر می‌رسند شکارچیان تروفی برای کسی تروفی پلاتینیوم این بازی کار سختی پیش روی ندارند. تعدادی از تروفی‌های بازی مربوط به بخش داستانی بوده و تعداد دیگر نیز به کاوش در دنیای بازی و پیدا کردن آیتم‌های قابل جمع آوری محدود می‌شوند. بر خلاف نسخه‌ی سوم هیچ گونه تروفی مربوط به چالش (Challenge) در بازی وجود نداشته و همین موضوع مسیر پلاتینیوم Just Cause 4 را هموار‌تر می‌سازد. به علاوه اشاره کنم که بازی دارای دو تروفی آنلاین نیز هست.

اطلاعات کلی

 • درجه سختی تروفی و اچیومنت‌های بازی: 3 از 10
 • مدت زمانی که طول می‌کشد تمامی تروفی و اچیومنت‌ها را کسب کنید: 40 تا 50 ساعت
 • تعداد تروفی‌های بازی:‌ 34 عدد (20 تروفی برنز trophy، 8 تروفی نقره trophy، 5 تروفی طلا trophy، 1 تروفی پلاتینیوم trophy)
 • تعداد اچیومنت‌های بازی: 34 عدد و معادل 1000 امتیاز
 • تروفی و اچیومنت‌هایی که گلیچ دارند: تروفی و اچیومنت His Name is Luis
 • تروفی و اچیومنت‌هایی که آن‌ها را از دست خواهید داد: ندارد
 • آیا درجه سختی روی دریافت تروفی و اچیومنت‌ها تاثیر گذار است؟ خیر
 • تعداد دفعاتی که باید بازی را تمام کنید: یک دور

Rico was Here in Just Cause 4

Rico was Here

توضیح: تمامی تروفی‌های بازی را کسب کنید.


A Scorpion's Tale in Just Cause 4

A Scorpion’s Tale

توضیح: ایلاپا را ایمن کنید؛

با تمام کردن آخرین مرحله داستانی بازی که Operation: Illapa نام دارد، می‌توانید این تروفی و اچیومنت را کسب کنید.


Been around the World in Just Cause 4

Been around the World

توضیح: از تمامی محیط‌های بازی دیدن کنید؛

150 محیط مختلف در نقشه‌ی بازی Just Cause 4 قرار دارد و متاسفانه تا زمانی که نزدیک‌شان نشوید، روی نقشه‌ی بازی ظاهر نمی‌شوند. شما باید هر 150 محیط بازی را پیدا و از آن‌‎ها دیدن کنید.


Fully Stocked in Just Cause 4

Fully Stocked

توضیح: تمامی Supply Dropهای بازی را آزاد کنید؛

در جهان بازی 123 آیتم Supply Drop برای بازیکنان در نظر گرفته شده است که در جریان سایر تروفی و اچیومنت‌ها، آن‌ها را کسب خواهید کرد.


We Put a Giant Gun on It in Just Cause 4

We Put a Giant Gun on It

توضیح: عملیات Sandstinger را تمام کنید؛

داستان بازی Just Cause 4 شامل سه عملیات کلی می‌شود که هر عملیات شامل مراحل مختلفی است. حال در جریان این تروفی و اچیومنت باید عملیات Sandstinger را کامل کنید. برای این کار باید چهار مرحله‌ی زیر را تمام کرده باشید.

 • Meeting Lanza Morales
 • Operation Sandstinger: Setup
 • Sandstinger: Train Robbery
 • Operation Sandstinger

What if I... Dive Down? in Just Cause 4

?What if I… Dive Down

توضیح: عملیات Windwalker را تمام کنید؛

داستان بازی Just Cause 4 شامل سه عملیات کلی می‌شود که هر عملیات شامل مراحل مختلفی است. حال در جریان این تروفی و اچیومنت باید عملیات Windwalker را کامل کنید. برای این کار باید پنج مرحله‌ی زیر را تمام کرده باشید.

 • Cesar’s Theory
 • Windwalker: The Stromchaser
 • Operation Windwalker: Setup
 • Windwalker: Diversion
 • Operation Windwalker

Bring It Down! in Just Cause 4Bring It Down

توضیح: عملیات Thunderbarge را تمام کنید؛

داستان بازی Just Cause 4 شامل سه عملیات کلی می‌شود که هر عملیات شامل مراحل مختلفی است. حال در جریان این تروفی و اچیومنت باید عملیات Thunderbarge را کامل کنید. برای این کار باید پنج مرحله‌ی زیر را تمام کرده باشید.

 • Agency Distress Beacon
 • Thunderbarge: Ion Coil Delivery
 • Operation Thunderbarge: Setup
 • Thunderbarge: Obtaining the Ion Coil
 • Operation Thunderbarge

A Whole Army of Chaos in Just Cause 4

A Whole Army of Chaos

توضیح: سطح Army of Chaos خود را به 14 برسانید؛

در نسخه‌ی پیشین برای کامل کردن هر منطقه باید اختشاش‌ و آشوب ایجاد می‌کردید و می‌توانستید امتیازهای بیشتری را در بخش Army of Chaos دریافت کنید. حال در این نسخه این مورد از بازی برداشته شده است و بازیکنان جدا از بخش داستانی، با انجام کارهایی که در نقشه‌ی بازی به رنگ قرمز علامت‌گذاری شده‌اند، می‌توانند سطح Army of Chaos خود را افزایش بدهند. با تمام کردن بازی سطح آشوب شما تقریبا به سطح هشت می‌رسد، اما برای این تروفی و اچیومنت باید به سطح 14 برسید.


Here to Stay in Just Cause 4

Here to Stay

توضیح: تمامی مناطق بازی را آزاد کنید؛

در جهان بازی 31 منطقه طراحی شده است که باید تمامی آن‌ها را از آن خود کنید. بازیکنان برای انجام این کار باید Strike Missionها را انجام بدهند. این مراحل شامل گرفتن کارخانه‌های مختلف، محافظت از گروه‌های هکر و موارد مشابه می‌شود که درجه سختی بالایی ندارند و در کم‌ترین زمان هم کامل می‌شوند. از طرفی بعضی از مناطق پس از تمام کردن داستان قابل تسخیر هستند. از این رو پیشنهاد می‌کنم اول بخش داستانی Just Cause 4 را کامل کنید و سپس به‌ سراغ این تروفی و اچیومنت بروید.


Know My Name in Just Cause 4

Know My Name

توضیح: در هر Feat نفر اول لیدربرد شوید؛

Feat یکی از بخش‌هایی است که از نسخه‌ی پیشین وارد Just Cause 4 شده است. بازیکنان با وارد شدن به نقشه‌ی بازی می‌توانند وارد شاخه‌ی Feats شوند و در هر Feat بالاترین امتیاز را کسب کنند. به‌ عبارتی باید به امتیاز نفر اول لیدربرد توجه داشته باشید و امتیاز بالاتری را کسب کنید. در حالت کلی تیم سازنده 21 فیت برای بازیکنان در نظر گرفته است.


I Like to Keep My Options Open in Just Cause 4

I Like to Keep My Options Open

توضیح: تمامی مادهای مربوط به Grappling Hook را آزاد کنید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید 14 ماد را آزاد کنید. این مادها با خرج کردن گیر پوینت (Gear Point) آزاد می‌شوند. حال برای کسب این پوینت‌ها باید مراحل اصلی و فرعی کاراکترهای گارلند کینگ، سارجنتو و جاوی را انجام دهید. به‌ عبارتی با کسب تروفی و اچیومنت‌های کاراکترهای ذکر شده، می‌توانید 10 هزار گیر پوینت کسب کنید که برای دریافت تروفی و اچیومنت مربوطه کافی است.


Last Action Hero in Just Cause 4

Last Action Hero

توضیح: به گارلند کینگ کمک کنید تا عکس خود را تمام کند؛

جدا از سه عملیات اصلی که بخش داستانی را تشکیل می‌دهند، سه کاراکتر هم در بازی قرار دارند که ماموریت‌های فرعی مختلفی را در دسترس ریکو رودریگز قرار می‌دهند. گارلند کینگ یکی از سه کاراکتری است که 6 ماموریت فرعی مختلف دارد و او را با حرف G در نقشه‌ی بازی مشاهده خواهید کرد. با انجام دادن هر مرحله‌، مرحله‌ی بعدی در دسترس قرار خواهد گرفت.


Knowledge is Power in Just Cause 4

Knowledge is Power

توضیح: راز و مرزهای Lost Tomb of Otorongo را کشف کنید؛

جدا از سه عملیات اصلی که بخش داستانی را تشکیل می‌دهند، سه کاراکتر هم در بازی قرار دارند که ماموریت‌های فرعی مختلفی را در دسترس ریکو رودریگز قرار می‌دهند. جاوی یکی از سه کاراکتری است که ۶ ماموریت فرعی مختلف دارد. با انجام دادن هر مرحله‌، مرحله‌ی بعدی در دسترس قرار خواهد گرفت. در این میان اشاره کنم که پس از تمام کردن 6 مرحله‌ی فرعی، یک مرحله با نام The Lost Tomb of Otorongo در دسترس شما قرار داده می‌شود. با کامل کردن این مرحله فرعی، تروفی و اچیومنت مربوطه را کسب خواهید کرد.


Chaos Milestone in Just Cause 4

Chaos Milestone

توضیح: سطخ Army of Chaos خود را با پر کردن نوار این بخش بالا ببرید؛

توضیحات تروفی و اچیومنت A Whole Army of Chaos را مشاهده کنید.


Bomb Disposal in Just Cause 4

Bomb Disposal

توضیح: تمام وسایل نقلیه جعلی را از بندرهای جزیره Solis حذف کنید؛

حذف کردن وسایل نقلیه جعلی نوعی از Strikeهای مربوط به هر منطقه است. در جهان بازی سه استرایک بیشتر وجود ندارد که با پیشروی در خط داستانی با آن‌ها مواجه می‌شوید.


His Name is Luis in Just Cause 4

His Name is Luis

توضیح: به سرجنتو کمک کنید تا جلوی تهاجم بلک هند را بگیرد؛

جدا از سه عملیات اصلی که بخش داستانی را تشکیل می‌دهند، سه کاراکتر هم در بازی قرار دارند که ماموریت‌های فرعی مختلفی را در دسترس ریکو رودریگز قرار می‌دهند. گارلند کینگ یکی از سه کاراکتری است که 17 ماموریت فرعی مختلف دارد و او را با حرف S در نقشه‌ی بازی مشاهده خواهید کرد. با انجام دادن هر مرحله‌، مرحله‌ی بعدی در دسترس قرار خواهد گرفت.


Weapon Stash in Just Cause 4

Weapon Stash

توضیح: نقشه تمامی سلاح‌های سنگین و کوچک را به‌دست آورید؛

نقشه‌ی سلاح‌های سنگین و سبک یا کوچک بازی با انجام مراحل اصلی و فرعی و همچنین در اختیار گرفتن بعضی از مناطق بازی در دسترس بازیکنان قرار داده می‌شود. حال با انجام این مراحل که در جریان سایر تروفی و اچیومنت‌ها باید به‌ سراغ‌شان بروید، می‌توانید نقشه هفت سلاح سنگین و نِه سلاح کوچک را دریافت کنید.


Don't Choke on My Smoke in Just Cause 4

Don’t Choke on My Smoke

توضیح: در حالی که یک فیت را ردیابی می‌کنید، رکورد یکی از دوستان خود را بشکنید؛

در جریان بازی کردن‌تان و پیشروی در خط داستانی و انجام سایر فیت‌ها می‌توانید این تروفی و اچیومنت را به‌ سادگی کسب کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک Feat را دنبال کنید و امتیازی بیشتر از امتیاز یکی از دوستان‌تان کسب کنید.


Lift Off in Just Cause 4

Lift Off

توضیح: به مدت 15 دقیقه از ماد Air Lifter برای Grappling Hook خود استفاده کنید؛

در بازی Just Cause 4 سه ماد برای Grappling Hook ریکو رودریگز در نظر گرفته شده است که Air Lifter، Retractor و Booster نام دارند. حال بازیکنان در جریان این تروفی و اچیومنت باید از نقشه‌ی بازی بازی وارد شاخه‌ی Grappling Hook شوند و ماد Air Lifter را انتخاب کنند. یادتان باشد که باید 15 دقیقه از این ماد استفاده کنید و در این میان سایر مادها فعال نباشند.


Show Me the Way in Just Cause 4

Show Me the Way

توضیح: تمامی مجسمه‌های باستانی را پیدا کنید؛

در بازی Just Cause 4 کلا 12 مجسمه باستانی تعبیه شده است که برای کسب تروفی و اچیومنت مربوطه باید همه آن‌ها را پیدا کنید.


Classic Hits in Just Cause 4

Classic Hits

توضیح: به مدت 15 دقیقه از ماد Retract برای Grappling Hook خود استفاده کنید؛

در بازی Just Cause 4 سه ماد برای Grappling Hook ریکو رودریگز در نظر گرفته شده است که Air Lifter، Retractor و Booster نام دارند. حال بازیکنان در جریان این تروفی و اچیومنت باید از نقشه‌ی بازی بازی وارد شاخه‌ی Grappling Hook شوند و ماد Retractor را انتخاب کنند. یادتان باشد که باید 15 دقیقه از این ماد استفاده کنید و در این میان سایر مادها فعال نباشند.


A Higher Love in Just Cause 4

A Higher Love

توضیح: به مدت 15 دقیقه از ماد Air Lifter برای Grappling Hook خود استفاده کنید؛

در بازی Just Cause 4 سه ماد برای Grappling Hook ریکو رودریگز در نظر گرفته شده است که Air Lifter، Retractor و Booster نام دارند. حال بازیکنان در جریان این تروفی و اچیومنت باید از نقشه‌ی بازی بازی وارد شاخه‌ی Grappling Hook شوند و ماد Air Lifter را انتخاب کنند. یادتان باشد که باید 15 دقیقه از این ماد استفاده کنید و در این میان سایر مادها فعال نباشند.


Rico's Roughnecks in Just Cause 4

Rico’s Roughnecks

توضیح: تمامی خلبان‌های بازی را استخدام کنید؛

خلبان‌ها در بازی Just Cause 4 اشخاصی هستند که Supply Dropها را در دسترس شما قرار می‌دهند. حال هفت خلبان برای شما در نظر گرفته شده است که دو خلبان در اوایل بازی آزاد می‌شوند. در ادامه با بالا بردن سطح Army of Chaos خود می‌توانید پنج خلبان دیگر را هم آزاد کنید.


A Game of Chicken in Just Cause 4

A Game of Chicken

توضیح: با هواپیمای خود به یک هواپیما در حال پرواز ضربه وارد کنید؛

برای کسب این تروفی و اجیومنت یک هواپیما کوچک را بدزدید (هدایت آن ساده‌تر است) و خود را به یکی از هواپیماهای در حال پرواز بکوبید.


Allow Me to Introduce Myself in Just Cause 4

Allow Me to Introduce Myself

توضیح: به سرجنتو کمک کنید، خاوی هوئرتا و گارلند کینگ را هم ملاقات کنید؛

بازیکنان در جریان بخش داستانی و انجام سایر مراحل فرعی، این تروفی و اچیومنت را کسب خواهد کرد. با انجام مرحله فرعی هر کدام از این سه شخصیت، تروفی و اچیومنت مربوطه در دسترس شما قرار داده می‌شود.


Cow-Moo-Flage in Just Cause 4

Cow-Moo-Flage

توضیح: 10 عضو بلک هند را از طریق سلاح Cow Gun به گاو تبدیل کنید؛

بازیکنان در منطقه‌ی Vaivenes و سمت جنوب غربی این منطقه می‌توانند زمین کشاورزی‌ای را پیدا کنند که در آن سلاح Cow Gun قرار دارد. این سلاح به‌ ندرت در بازی یافت می‌شود و با برداشتن آن، خودتان شبیه به گاو می‌شوید و به هر شخصی هم شلیک کنید، به گاو تبدیل می‌شود. حال کافی است در جریان ماموریت‌هایی که به اعضای بلک هند مربوط می‌شود، از این سلاح استفاده کنید و 10 نفر از آن‌ها را به گاو تبدیل کنید. پیشنهاد می‌کنم این تروفی و اچیومنت را در جریان بخش داستانی کسب کنید، زیرا پس از کامل کردن بازی به‌ ندرت اعضای بلک هند را مشاهده می‌کنید.


I Feel the Need... in Just Cause 4

…I Feel the Need

توضیح: از تمامی اسپید استانت‌ها فیلم بگیرید؛

اگر به نقشه‌ی بازی توجه کنید، آیکون‌هایی را می‌بینید که شبیه به نمایشگر سرعت در داخل اتومبیل هستند. این آیکون‌ها اسپید استانت (Speed Stunt) نام دارند که شامل رانندگی/پرواز در مسیر مشخصی می‌شود. نکته‌ی این چالش‌ها این است که باید با سرعت مشخصی رانندگی یا پرواز کنید و 185 اسپید استاند در نقشه‌ی بازی برای بازیکنان در نظر گرفته شده است.


Pinball Dreams in Just Cause 4

Pinball Dreams

توضیح: یک اتومبیل را از طریق شلیک ثانویه سلاح شاتگان مدل PBX Auto-Slug 4 منفجر کنید؛

تنها کافی است از طریق ویژگی Supply Drop یا پایگاه‌های نظامی بازی سلاح شاتگان مدل PBX Auto-Slug 4 را کسب کنید. سپس یک اتومبیل را از طریق شلیک ثانویه این اسلحه منفجر کنید. برای قرار دادن نوع شلیک سلاح مورد نظر روی حالت ثانویه، دکمه R1/RB را فشار دهید.


Where I Belong in Just Cause 4

Where I Belong

توضیح: در مرتفع‌ترین نقطه‌ی جزیره Solis روی پای خود بایستید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید به بلند‌ترین نقطه‌ی نقشه بازی بروید.


Wanderlust in Just Cause 4

Wanderlust

توضیح: 50 درصد از تمامی محیط‌های بازی را شناسایی کنید؛

توضیحات تروفی و اچیومنت Been Around the World را مطالعه کنید


We're in Business in Just Cause 4

We’re in Business

توضیح: تمامی کارخانه‌ها را از آن خود کنید؛

در جریان کامل کردن بخش داستانی به‌ سادگی می‌توانید این تروفی و اچیومنت را از آن خود کنید. کارخانه‌ها بخشی از مراحل Strike هستند که به مرور زمان در دسترس شما قرار می‌گیرند. در واقع هفت کارخانه را باید از آن خود کنید که برای این کار نیاز دارید هر 31 مرحله Strike را کامل کنید.


All the Right Moves in Just Cause 4

All the Right Moves

توضیح: از تمامی وینگسوت استانت‌ها عکس بگیرید؛

بازیکنان Just Cause 4 می‌توانند وینگسوت استانت‌ها را با آیکون وینگسوت در نقشه‌ی بازی پیدا کنند. در کل 123 چالش در این بخش برای بازیکنان در نظر گرفته شده است که در هر چالش باید در حالت پرواز کردن سه چک‌پوینت را پشت سر بگذارید.


Stunt Driver in Just Cause 4

Stunt Driver

توضیح: از تمامی Vehicle Stuntها فیلم بگیرید؛

Vehicle Stuntها هم نوع دیگری از چالش‌ها و فعالیت‌هایی هستند که بازیکنان به‌صورت آزادانه در جهان Just Cause 4 قادر به انجام دادن‌شان هستند. آیکون‌های این چالش‌ها شبیه به فرمان ماشین است و 127 فعالیت Vehicle Stunt برای بازیکنان در نظر گرفته شده است. در این میان اشاره کنم که برای کامل کردن Vehicle Stunt به خودروهای مشخصی نیاز دارید.


...The Harder They Fall in Just Cause 4

The Harder They Fall…

توضیح: تمامی بالن‌های نظارت را از بین ببرید؛

24 بالن مربوط به گروه بلک هند در Just Cause 4 قرار داده شده است که آن‌ها را با آیکون بالن هوایی کوچک زرد رنگی مشاهده می‌کنید. حال در جریان پیشروی و آزاد سازی محیط‌ها و مناطق بازی، می‌توانید این بالن‌ها را هم از بین ببرید تا تروفی و اچیومنت مربوطه کسب شود.

373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,