microsoft

در ماه جولای، مایکروسافت بعد از حدود سه سال و کش و قوس های فراوان با دولت آمریکا در موضوع اجازه ی دسترسی به اطلاعات کاربران غیرآمریکایی برنده شد. اما بعد از آن دولت آمریکا درخواست تجدیدنظرخواهی در این پرونده کرد و بیان کرد که اطلاعات ذخیره شده ردموندی ها در سرورهای خارجی بیش از حد است و حال دوباره پرونده در حال بررسی است و مایکروسافت نیز به دنبال راه حلی برای خروج از این ماجرای طولانی!  با وینفون همراه باشید.

در جولای ۲۰۱۶ یک هیئت سه نفره قضات در دادگاه استیناف رایی را صادر کردند که باعث برد مایکروسافت شد و آن ها حکم دادگاه را مبنی بر عدم توانایی به دست گرفتن اطلاعات در خارج از کشور را تایید کردند. اما بعد از آن برخی قضات این رای را نادرست خواندند و بر قانون استنادی این قضات شبهه وارد کردند. این درحالی رقم می خورد که در پی افشاگری های اخیر در همراهی شرکت های تکنولوژی با دولت آمریکا، صدمه ی زیادی به این صنعت و بخصوص فضای ابری زده است.

سوزان کارنی، یکی از قاضیان آمریکایی در باره قانون تصویب شده در سال ۱۹۸۶ می گوید که تمرکز قانون بر روی حفظ حریم شخصی کاربران است. این درحالیست که دادستان این پرونده استدلال می کند که تمرکز قانون بر افشای آن است نه حفظ حریم خصوصی. Preet Bharara عنوان می کند که در این ماجرا و باتوجه به اینکه مایکروسافت محل ذخیره داده ها را مشخص می کند، هیچ تخلفی در حفظ حریم شخصی اتفاق نمی افتد  و مشکل برون مرزی وجود ندارد.

مایکروسافت نیز معتقد است که سه قاضی باتجربه معتقد هستند که قانون سی ساله این کشور اجازه ی دسترسی به ایمیل های خارج از کشور را نمی دهد. سخنگوی این شرکت بیان کرده است که ما می خواهیم بجای بحث درباره یک قانون منسوخ شده چندین سال پیش،  با کنگره و وزارت دادگستری برای ایجاد یک راه حل جدیدی در راستای حفظ حریم شخصی و امنیت عمومی همکاری کنیم. در حال حاضر دپارتمان دادگستری آمریکا اعلام کرده است که دادگاهی برای تصمیم گیری درباره ایمیل های مایکروسافت در ایرلند برگزار می کند و در این باره اظهار نظر خواهند کرد.

شرکت های فن آوری همانند مایکروسافت معتقد هستند که این حکم و بررسی ایمیل ها توسط دولت امریکا، میلیاردها دلار از این کشور خارج می کند و دیگر کشورها نیز می توانند برای انتقام و مقابله اقدام کنند.

منبع :

WASHINGTON POST

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید یکشنبه 24 مهر 1395

دوستان یه اپ نصب کردم موقع ورود کرش میکنه چند بارم پاکش کردم باز کرش میکنه راه حلی داره ایا؟

مصطفی
پاسخ دهید یکشنبه 24 مهر 1395

تو یه کشور چقد میتونه قانون وجود داشته باشه
با اینکه یک طرف دولت و حکومت امریکا هستش بازم دادگاه منصفانه برگزار میشه و حتی مایکروسافت هم برنده میشه
خدایا کجا داریم زندگی میکنیم ما

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,