kantar windowsphone2015

به تازگی موسسه آمار و ارقام کانتار، آمار مربوط به سهم بازار گوشی های هوشمند در سه ماهه ی منتهی به ماه آوریل سال ۲۰۱۶ را منتشر کرده است. در این گزارش جدید نیز وضعیت سیستم عامل ویندوز فون چندان مناسب نیست و این سیستم عامل، باز هم در بازار های جهانی با کاهش سهم مواجه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، در ادامه با وینفون همراه باشید.

جای تعجب ندارد که روند نزولی سهم سیستم عامل از بازار گوشی های هوشمند ادامه داشته است. بر اساس این گزارش جدید، سهم سیستم عامل ویندوز فون نسبت به زمان مشابه پارسال کاهش داشته است و هم اکنون میزان این سهم در فرانسه به ۳.۶ درصد، در ایالات متحده آمریکا به ۱.۳ درصد، در انگلستان به ۵.۸ درصد و در آلمان به ۵.۹ درصد رسیده است. به طور کلی سهم بازار منطقه ی EU5 در یک سال گذشته از ۹.۳ درصد به ۴.۸ درصد رسیده که این مقدار، نسبت به مقدار ۴.۹ درصد ماه گذشته نیز کاهش داشته است.

در منطقه ی EU5، اندروید ۷۶ درصد سهم بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده که نسبت به زمان مشابه پارسال که ۷۰.۲ درصد بازار را در اختیار داشت، ۵.۸ درصد رشد داشته است. این افزایش سهم اندروید، بیش تر مربوط به کاهش سهم ویندوز فون و مقداری از آن مربوط به کاهش سهم iOS می باشد.

Lauren Guenveur، تحلیل گر برجسته موسسه Kantar Worldpanel ComTech، این گونه بیان می کند:

رشد سیستم عامل اندروید در مناطق مختلف از قبیل منطقه ی EU5، ایالات متحده و چین ادامه داشته، اما نرخ رشد آن کاهش یافته است.

Dominic Sunnebo، مدیر واحد کسب‌ و کار موسسه Kantar Worldpanel ComTech نیز می فرماید:

در منطقه ی EU5، رشد سالیانه بین ماه های مارس ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ برابر با ۷.۱ درصد بوده است. این میزان برای بازه ی زمانی آوریل تا آوریل به ۵.۸ درصد کاهش یافته است. به همین خاطر، ما تنها ۰.۴ درصد افزایش سهم را در سه ماه منتهی به ماه مارس ۲۰۱۶ مشاهده می کنیم و می بینیم که این سهم از ۷۵.۶ درصد به ۷۶ درصد رسیده است.

در انگلستان، هر دو سیستم عامل اندروید و iOS، بالاترین سهم را در سه ماه ی منتهی به ماه آوریل ۲۰۱۶ دارند. اندروید ۵۸.۵ درصد سهم بازار را در این دوره زمانی به خود اختصاص داده که نشان دهنده ی رشد ۴.۱ درصدی نسبت به سال پیش می باشد. سهم iOS در این دوره، برای اولین بار از اکتبر ۲۰۱۵ رشد داشته است. هر چند این رشد نسبتا کم، و فقط ۰.۴ درصد می باشد ولی باعث شده سهم این سیستم عامل از ۳۴.۷ درصد به ۳۵.۱ برسد.

این آمار ها نشان می دهند که اندروید، سیستم عامل منتخب کاربران ویندوز فونی که قصد مهاجرت از ویندوز فون دارند، می باشد.

مجددا Dominic Sunnebo می فرماید:

کاربران سیستم عامل ویندوز فون که قصد ترک آن را دارند، حدود ۱۰ درصد خریداران دستگاه های جدید اندرویدی را تشکیل می دهند، در حالی که ۲۱.۸ درصد از خریداران دستگاه های جدید iOS از اندروید مهاجرت کرده اند.

همچنین Lauren Guenveur اضافه می کند:

در خارج از ایالات متحده آمریکا، اصلی ترین دلیل رشد اندروید، مهاجرت کاربران اکو سیستم ویندوز و کاربران گوشی های غیر هوشمند بوده است.

در اروپا و ایالات متحده، بازار گوشی های هوشمند در حال رسیدن به درجه ی اشباع است و موفقیت های آینده برای هر یک از دو اکو سیستم غالب، عمدتا بر اساس جذب مشتریان یکدیگر خواهد بود و با خروج ویندوز فون از این بازار، این نبرد میان این دو اکو سیستم جدی تر نیز خواهد شد.

در جدول زیر می توانید آمار و ارقام دقیق را به صورت کامل مشاهده کنید:

kantar-April-2016

نظر شما در رابطه با این آمار و ارقام چیست؟

منبع :

MSPOWERUSER

1528 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
💔 13 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

یکی از اون ده درصد من
خدایی خیلی عقبه ویندوز فون از اندروید
خوب هست ولی عقبه

sazhen
💔 2 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

با توجه به عرضه نشدن گوشی های جدید کاملا قابل درک هست
و عدم وجود یک دلیل بزرگ و یا برتری قابل توجه نسبت به دو اکوسیستم دیگه که مصرف کننده رو به تغییر اکوسیستم موبایلش راغب کنه

سامان
💔 12 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

و ما هنوز ب ویندوز امیدوارم!!!
واقعا اگه دگ تو این بروزرسانی سالگرد نتونه موفق بشه باید فاتحشو بخونیم..میریم تو جامعه اندرویدی ها

  سعید
  💔 4 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

  من هنوز هم حتی موفق نشه پاس میمونم، علت هم کاملا به نحوه استفاده من از سایر ابزارهام بستگی داره

  من بیشتر تو لب تاب و ویندوزم بازی میکنم و به دلیل هماهنگی بازی هام با گوشیم میتونم روزهایی که به لب تابم دسترسی ندارم یا فقط یه سر میخوام به بازی بزنم از گوشی استفاده کنم(کمترین فایده رو گفتم)

  ولی کسی که فقط گوشی ویندوزفونی داره بهش حق میدم نا امید بشه و بره سمت بقیه سیستم عامل ها

امین
💔 3 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

سلام . من هنوز یه کمی امید دارم. به خاطر گوشی های پرچمدار اچ پی و آلکاتل و همچنین سرفیس فون . به نظرم ویندوز ۱۰ موبایل از بین نمیره بلکه مشتریای خاص خودشو پیدا میکنه . دیگه هر کسی که گوشی ارزون قیمت روون می خواد نمیتونه بیاد ویندوز فون. حداقل برند های معتبرش . ولی در گوشی های پرچمدار با قابلیت های فوق العاده پیشرفته من فکر میکنم دو پلتفرم دیگرو جا بزاره و اول بشه و کسایی سمتش میرن که واقعا عاشق تکنولوژی و بهترین تجربه کاری هستند. البته این نظر منه و دلیلی بر حتمی بودنش نیست شایدم بر عکس شد خدا رو چه دیدی

ایمان
💔 1 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

ابن میزان برای بازه زمانی اوریل تا اوریل به ۵.۸ درصد کاهش پیدا کرده است !
یعنی چی این اون وقت ؟

  امیر زمانی
  💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

  ایمان جان یعنی از آوریل ۲۰۱۵ تا آوریل ۲۰۱۶! یعنی در طول یک سال این مقدار کاهش داشته

Saeed
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

اقا تورو خدا جواب بدید من دیشب که بیلد جدید اومد دان کردم و نصب شد ولی بعدش هی گوشی خاموش و روشن میشه و بالا نمیاد ریستش هم کردم ولی درست نشد مدلش ۵۴۰ ببخشید بی ربطه ولی کسی اگر به همچین مشکلی برخورده بگه

محسن
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

منم از وینفون مهاجرت کردم اندرویید ولی از دورادور وینفون رو زیر نظر دارم

vahid6720c
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

خوشحالم که یکی از اون ده درصد منم کوچ از گوشی غول نوکیا ۱۵۲۰ لومیا به غول ال جی به V10 تفاوت فقط سیستم عامل بود ن قدرت و غول بودن دو شرکت و اقعا ب هزارو یک دلیل اومدم …………..

mehdi
💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

ما که خیلی وقته امیدواریم خوب بشه و سهم تو بازار بالا بره چون به نفع کاربراست ولی با این طرز ارائه نرم افزار و پشتیبانی از استور بعیده خاص بودن زمانی خوبه که کاربرد خیلی خوبی هم داشته باشه من خودم دارم از این سیستم استفاده میکنم و راضی هستم ولی اینکه شما یه برنامه یا بازی رو ۱۰۰تاشو تو گوگل پلی میبینی و خیلی بعد تر هم برای ویندوز نمیاد خیلی سخته ماکرو باید کاری کنه که برنامه نویسها زاقب بشن به برنامه نویسی وگرنه میشیم مثه نوکیا و سیستم میگوکه عالی بود و ضعف نرم افزار نابودش کرد

iman
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

حقیقت داره منم دارم تا مرداد لومیا ۱۳۲۰ میزارم کنار و یه نوت ۴ خوشکل می گیرم دستم خبرای ویندوز موبایل پیگیری می کنم اما دیگه ویندوز موبایل دستم نمی گیرم ممکنه بگین هنگروید فلان ولی بدونین اندروید هیچی نداشته باشه یه انجمن مثل XDAپشتش داره دست برای هر کاری باز دقت کننین هر کاری خودت می تونی تیونینگش کنی برای من که دلم می خواد هی سیستم عامل بالا پایینش کنه حقیقتا میگم ویندوز فون یه اشتباه بزرگ بود سرعت تحرک تو یه جامعه یک میلیاردی متن باز رو دست کم گرفتم

farhad delavar
💔 2 پاسخ دهید پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

برا من فرقی نمیکنه ویندوز فون پیروز میشه یا نه..
من طرفدارش میمونم تا وقتی هستم…
تازشم من اندرویدم دارم که جبران کمبودهامو میکنه توی سیستم عامل ها

mojzkh
💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

اصلا مقایسه سیسنم متن باز با انحصاری اشتباهه .
لذت استفاده از ویندوز ۱۰ که در حال رشده و هر بار چیز جدیدی بهش اضافه هم کم نیست . یه تیم کوچیک در مایکروسافت میتونه کل اینترفیس و استایل اندروید هفت رو یه هفته ای تولید کنه و زمیمه ویندوز فونش کنه اما چرا این کار رو نمیکنه ؟ من فکر میکنم که حتی بیلد نهایی رد استون هم باز قرار نیست رقابت رو شروع کنه و در اصل مایکروسافت فرم فعلی رو توسعه داده تا جایی که به نظر میرسه فقط اضافه کردن چند اپشن ساده میتونه دوستداشتنی کنه ویندوزفون رو اما مایکروسافت هرگز به این سادگی تن به تکرار اندرویدی نمیده و سعی داره تمامی اپشنهای کاربر بسند رو بر ایده های جدید بنا کنه تا مثل همیشه نو اوری رو تحمیل کنه به رغبا . یک نمونه بکارگیری سیستم یکپارچه کرتانا که چقدر در حال حاضرمیشه روی پلتفرمای ویندوزی ایتم اضافه کنه و جذابتر کنه وینفون رو .

takroki
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

امیدوارم وضعیت بهتر بشه
من خودم در بحبوحه افت وینفون کاربرش شدم و تا الان راضی بودم
امیدوارم وینفون جایگاه واقعیشو پپیدا کنه

r0ss0neri
💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

یه ماهی هست یک میانرده اندرویدی گرفتم . تازه با یک سخت افزار معمولی و اندروید ۵.۱.۱ !
۱.۵ گیگ رم و اسنپ ۴۱۰ !
ولی هنگی نداشتم توش و ازش راضیم .

Amir.Shdk
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

با این ویندوز ۱۰ آشغالی که مایکرو درست کرده , تا دوسال دیگه حداقل ۲۵% دیگه از کاربراشو از دست میده(حتی اگه ویندوز ۱۰ رو واسه همه گوشیا منتشر کنه چون مطمئنا همه بعد یه روز کار کردن , برمیگردن ۸.۱)
اگه با همون روند قبلی واسه وینفون اپدیت میداد و نوکیا رم کتلت نمیکرد تا الان کاربراش دوبرابر شده بودن!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام