kantar windowsphone2015

به تازگی موسسه آمار و ارقام کانتار، آمار مربوط به سهم بازار گوشی‌ های هوشمند در سه ماهه‌ ی منتهی به ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ را منتشر کرده است. در این گزارش جدید نیز موضوع شگفت آوری مشاهده نمی شود و سهم سیستم عامل ویندوز فون (موبایل) در بیش تر بازار ها تفاوت قابل توجه و چشمگیری نداشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر، در ادامه با وینفون همراه باشید.

قصد نداریم به جزئیات این آمار و ارقام بپردازیم و تنها کلیات آن را مطرح خواهیم کرد. سهم بازار حوزه ی اروپا برای ویندوز فون در مجموع به ۳.۸ درصد رسیده، که نسبت به رقم ۴.۱ درصد در آگوست ۲۰۱۶ یک افت سهم اندک را شاهد بوده است. نکته ی جالبی که در آمار جدید به چشم می خورد این است که سهم بازار ویندوز فون در چین در حال حاضر به صفر درصد رسیده است!

smartphone-market-share-september-2016-1065x900

یادداشت Kantar:

آخرین اطلاعات از سیستم عامل گوشی های هوشمند منتشر شده از سوی Kantar Worldpanel ComTech نشان می دهد که سهم بازار برای iOS در آمریکا در طول سه ماهه ی سوم ۲۰۱۶ ۵.۲ درصد افزایش داشته و به ۳۴.۲ درصد رسیده است. سهم بازار برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS در حوزه ی EU5 رشد داشته است. هر چند، اندروید در ایالات متحده کاهش سهم ۳.۳ درصدی را تجربه کرد و سهم آن از ۶۶.۷ درصد به ۶۳.۴ درصد رسیده است، در حالی که سهم iOS در آلمان از ۱۷.۵ درصد به ۱۵ درصد و در  چین از ۱۸.۷ درصد به ۱۴.۲ درصد کاهش یافته است.

پنج بازار بزرگ اروپا شامل بریتانیا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا می باشد.

 Lauren Guenveur، مدیر بینش مصرف‌ کنندگان موسسه Kantar Worldpanel ComTech اظهار داشته است: “در ایالات متحده، مدل های آیفون ۷ و ۷ پلاس جدید یک تاثیر فوری داشته اند، و با ۱۷.۱ درصد به پر فروش ترین گوشی های هوشمند در ماه سپتامبر تبدیل شده اند”. ” فروش بسیار خوب آیفون ۷ و دستگاه ارزان قیمت تر آیفون ۶S، دومین دستگاه پر فروش ایالات متحده در ماه سپتامبر، به رشد کلی iOS به ۳۴.۲ درصد در سه ماهه ی سوم سال ۲۰۱۶ کمک کرده اند.”

Guenveur افزود: “علی رغم فروش بخشی از سامسونگ گلکسی نوت ۷، که از لحاظ فنی هنوز در ماه سپتامبر در دسترس بود، سامسونگ در سه ماهه سوم امسال نیز کاهش سال به سال را در بازار گوشی های هوشمند ایالات متحده تجربه کرده و سهم آن از ۳۶.۹ درصد به ۳۳.۸ درصد رسیده است”. “فصل فروش های تعطیلات ممکن است برای سامسونگ بیش از هر وقتی مهم باشد، زیرا که در طول این دوران حیاتی از سال باید رقابت سر به سر چالش انگیز تری را با اپل تجربه کند. اثرات و مشکلات ناشی از فراخوان گلکسی نوت ۷ می تواند تاثیر ناخواسته ای را در تداوم افت فروش در سایرین ایجاد کند، خصوصا دستگاه های سامسونگ که دارای نام های مشابه با این دستگاه هستند (مخصوصا گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج)، زیرا ممکن است مصرف کنندگان همیشه تفاوت دقیق بین نام مدل ها را درک نکنند. هر چند، تخفیف های بزرگ در تعطیلات، مانند آن چیزی که ما در سال گذشته برای گلکسی اس ۶ مشاهده کردیم، ممکن است تمام تاثیرات منفی مورد انتظار را خنثی کنند، زیرا انتخاب کالا در میان مصرف کنندگان ایالات متحده است ارتباط مستقیمی با پیدا کردن یک تخفیف خوب در قیمت گوشی ها می باشد”.

Dominic Sunnebo، مدیر واحد کسب و کار موسسه Kantar Worldpanel ComTech اروپا می گوید: “در بریتانیا، آیفون ۷ و ۷ پلاس پر فروش ترین دستگاه ها در ماه سپتامبر بوده اند، و در مجموع ۱۵.۱ درصد از فروش را در اختیار داشته اند”. “در سه ماهه سوم ۲۰۱۶، iOS حدود ۴۰.۶ درصد از فروش گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده که نسبت به دوره ی مشابه سال گذشته، ۲.۴ درصد رشد داشته است. نکته ی جالب این است که موفقیت فروش آیفون SE در بریتانیا ادامه داشته، به طوری که این دستگاه ۸.۵ درصد از فروش در سه ماهه ی سال را در اختیار گرفته است که در مقابل این میزان در ایالات متحده ۳.۵ درصد بوده است”.

Sunnebo افزود: “بریتانیا تنها بازاریست که سامسونگ سال به سال در آن رشد داشته است و در مجموع ۳۰.۴ درصد از فروش گوشی های هوشمند متعلق به این شرکت است:. “در ایتالیا، هواوی حاکمیت بازار گوشی های هوشمند را از سامسونگ گرفته است و با ۲۷.۳ درصد فروش تبدیل به نام تجاری برتر شده است که افزایش ۱۵.۲ درصدی در مقایسه با سه ماهه سوم ۲۰۱۵ داشته است. سامسونگ نیز سهم ۲۴.۷ درصد از فروش گوشی های هوشمند در ایتالیا را در دست دارد، که نسبت به رقم ۴۰.۶ درصد سال گذشته، کاهش داشته است. در اسپانیا، سامسونگ و هواوی اکنون شانه به شانه ی هم رقابت می کنند و به ترتیب ۲۴.۲ درصد و ۲۳.۳ درصد از سهم بازار را در اختیار دارند”.

در منطقه ی چین، ۸۵.۳ درصد از گوشی های هوشمند فروخته شده در سه ماهه ی سوم ۲۰۱۶ به سیستم عامل اندروید اختصاص داشته اند.

Tamsin Timpsonمدیر بینش استراتژیک موسسه Kantar Worldpanel ComTech آسیا اظهار دارد: “کمپانی Oppo به رشد قابل توجه خود ادامه می دهد و توانسته ۸.۲ درصد سهم بیش تر نسبت به سال گذشته به دست بیاورد و با کسب سهم ۱۱.۲ درصد از فروش گوشی های هوشمند، به چهارمین تولید کننده بزرگ در منطقه ی چین تبدیل شود. گوشی Oppo R9 توانسته در سه ماهه ی سوم امسال در کسب عنوان پرفروش ترین دستگاه، از آیفون ۶S پیشی بگیرد”. “سهم iOS را در سه ماهه ی سوم ۲۰۱۶ به ۱۴.۲ درصد از فروش گوشی های هوشمند رسیده است که این سیستم عامل یک افت فروش سال به سال دیگر را تجربه می کند. البته نکته مهم است است که این برند یک بازگشت دوره ای به رشد در فروش را تجربه کرده و سهم آن نسبت به مقدار ۱۳.۵ درصد در سه ماه ی منتهی به آگوست رشد داشته است. با عرضه ب محدود آیفون ۷، و به ویژه ۷ پلاس، این به نوبه ی خود برای اپل نشانه ی مثبت و خوبی است و نشان می دهد که با رشد عرضه برای پاسخگویی به تقاضا، اپل قادر خواهد بود دوبار در این منطقه حرف هایی برای گفتن داشته باشد”.

نظر شما در مورد این آمار و ارقام جدید چیست؟

منبع :

MSPU

2028 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Saber
پاسخ دهید چهارشنبه 18 آبان 1395

همین که مارو جزع other نزدن خودش غنیمتیه

  PHP-E
  پاسخ دهید چهارشنبه 18 آبان 1395

  ولی من جزء همین Other هستم گوشیم s40 هست…. 😀

  ali
  پاسخ دهید چهارشنبه 18 آبان 1395

  بازم همینم خوبه اگه با آمار توقف تولیدسیمبین و بلک بری مقایسه بشه اونا وحشتناک سقوط کردن سیمبین رو یادمه بعد ۶ ماه از توقف تولید به
  ۰.۰۱ درصد رسیدالان بیشتر از شش ماه که مایکروسافت گوشی جدید نزده و امسال هم که اصلأ پرچمداری نزد والا خوب مونده آمارش با توجه به این حجم تولیدگوشی های چینی و کره ای فقط توی همین ۶ ماه داشتن فقط این هواوی و شیائومی و لنوو با خرید موتو کلی بازار رو ترکوندن

mehdi
پاسخ دهید چهارشنبه 18 آبان 1395

میخوام گوشیم رو عوض کنم الان ۸۳۰ دارم خیلی دلم میخواد ۹۵۰ بخرم به نظرتون با توجه به وضعیت مبهم ویندوز فون کار معقولیه یا صبر کنم؟

  ali
  پاسخ دهید چهارشنبه 18 آبان 1395

  از نظر من که دیگه نمی ارزه آدم این همه پول بالای پرچمداره ۲۰۱۵ بده همون معمولیشم ۱میلیون و۳۵۰ هزار تومانه اگه گوشیت مشکلی نداره همون رو نگه دار اگه هم ازش خسته شدی ۶۵۰ بخر لا اقل ارزونتره و ۲۰۱۶ هستش

sayan
پاسخ دهید چهارشنبه 18 آبان 1395

مقایسه ویندوزفون تو این آمار درست نیست چون نه گوشی جدیدی زده نه تنوع مدل داره اگر هم تازگی دوتا پرچمدار اچ پی و الکاتل و جند برند ناشناخته گوشی دارند تولید میکنند و اونا هم تازه در همه جا دنیا عرضه نمیشند پس نتیجه میگیریم یواش یواش ویندوز فون داره به تاریخ می پیونده چون اونایی که ویندوز فون دارن الان نمیتونن یک گوشی ویندوزی براحتی تهیه کنند چه برسه بیان از چندین مذل یا برند یکی رو انتخاب کنند و اون گوشیهایی که داره بفروش میرسه ته مانده های انبار مایکی هست و حتی چند برندی که ویندوز فون زده اند خودشان مونده اند چون مایکی هنوز سیستم عاملش رو تکمیل نکرده تا سر زبانزد بشه و یکسری کاربران قدیمی رو با گوشی های قدیمی به دلیل عدم آپدیت مایوس گردانید .
فقط نوکیا اگرور سال جدید ویندوز فون بزنه شاید یک تکون حسابی به بازار بده چرا که ویندوز فقط با نوکیا زنده است .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,