یکی از بارزترین ویژگی های سرفس ها قلم سرفس است، که به واسطه قابلیت های بسیار کاربردی Windows Ink می تواند تجربه نوشتاری یگانه ای را برای کاربر فراهم آورد.

قلم سرفس امکاناتی نظیر نوشتن، طراحی و هر کاری را که با یک قلم معمولی و کاغذ می توانیم انجام دهیم، فراهم می آورد. یکی دیگر از قابلیت های مفید این قلم امکان کنترل اپلیکیشن ها و تعامل با آن ها است.

با استفاده از دکمه بالای قلم دسترسی به شرت کات های بسیار مفید و کاربردی ممکن است، و حالت های فشردن این دکمه می تواند فرمان های متفاوتی را فعال سازد. برای مثال می تواند این دکمه را یک بار فشار داد و به اپلیکیشن خاص دسترسی داشت، یا اینکه دو بار فشار داد و یا اینکه به صورت ممتد آن را فشار دهیم تا دسترسی جدیدی فراهم شود. برای مثال با فشردن این دکمه می توان اپلیکیشن OneNote را به سرعت راه اندازی کرد و یا اینکه با توجه به تنظیمات از پیش تعریف شده هر اپلیکیشن دیگری را باز نمود.

تا زمان عرضه به روز رسانی سالگرد این شرت کات ها محدود بودند، اما پس از آن میزان این دسترسی ها افزایش یافت و اکنون با ورود اپلیکیشن KeyPenX به استور کاربران می توانند از طریق قلم خود شرت کات های بیش تری را در اختیار داشته باشند. 

برخی از مهم ترین قابلیت های اپلیکیشن KeyPenX

این اپلیکیشن را باید یکی از اپلیکیشن های حیاتی برای دارندگان سرفس ها دانست. این اپلیکیشن با تمامی اعضا خانواده سرفس سازگار بوده، و این امکان را به کاربر می دهد تا با استفاده از قلم سرفس به راحتی نرم افزار پاورپوینت را کنترل کند. برای مثال با استفاده از این اپلیکیشن می توانید با یک بار فشردن دکمه قلم به صفحه بعدی در محیط پاورپوینت بروید، و یا با دوبار فشردن آن به صفحه قبلی دسترسی داشته باشید و در نهایت با فشردن ممتد قلم اسلاید شو را برای فایل پاورپوینت خود فعال سازید.

در حقیقت KeyPenX اولین اپلیکیشن در استور مایکروسافت است که می تواند قلم سرفس را به ریموت پاورپوینت بدل سازد. این قابلیت KeyPenX را به گزینه ای ایده آل برای معلمان، سخنرانان، و افرادی که به صورت پیوسته جلسات ارایه برگزار می کنند تبدیل می سازد. از سوی دیگر این اپلیکیشن امکان تعریف دیگر فرمان ها را در قلم سرفس ممکن می سازد، بدین معنی که هنگام عدم استفاده از پاورپوینت می توانید دیگر شرت کات هایی را که در برنامه تعریف کرده اید اجرا کنید و بهره وری خود را افزایش دهید.

با توجه به محبوبیت روزافزون سرفس ها، به نظر می رسد در سال جاری تعداد بیش تری از اپلیکیشن های مختص این دستگاه ها در استور وارد شوند، و کارآمدی این دستگاه ها را افزایش دهند.

 

 

دانلود
اطلاعات
  • حجم : 2.06 مگابایت
  • منتشر کننده: KeyWebX
  • مناسب برای Surface Devices
منبع : وینفون
1190 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
مطالب مشابه
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: