Kingdom Heart 3، عنوان به شدت مورد انتظار اسکئور انیکس (Square Enix) که سرانجام به انتشار رسید تا صبر و تحمل چندین و چند ساله طولانی ما را به اتمام برساند. این بازی که یک ماجراجویی فانتزی به شدت جذاب و سرگرم کننده است، توانست در اولین هفته فروش خود صدر نشین جدول فروش هفتگی بریتانیا شود و از مقدار فروش نسخه قبلی خود یعنی Kingdom Hearts 2 نیز در مدت زمان مشابه، نسخه‌های بیشتری به فروش برساند. جزئیات بیشتر جدول فروش این هفته در بریتانیا را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

این اطلاعات طبق اظهارات و آخرین داده‌های به دست آمده از منابع آماری کشور بریتانیا برای فروش محصولات نرم افزاری بازی‌های ویدیویی، UKIE/Gfk Chart-Track در هفته منتهی به دوم فوریه به دست آمده است که به طور رسمی برای اولین بار توسط GamesIndusrty.biz به انتشار رسیده است. ظاهرا این اولین باری است که این سری در اولین هفته فروش خود موفق به صدر نشینی در جدول فروش هفتگی بریتانیا می‌شود که علاوه بر آن، موفقیت آمیزترین عرضه در این منطقه نیز برای این فرانچایز به حساب می‌آید.

از نظر جداسازی مقدار فروش پلتفرم‌های مختلف نیز نسخه پلی استیشن ۴ این بازی با داشتن سهم ۸۲ درصدی از میزان فروش این بازی، در این زمینه پیشتاز بوده است. همچنین بقیه ۱۲ درصد باقی مانده نیز سهم نسخه ایکس‌باکس وان این بازی می‌شود که منطقی هم به نظر می‌رسد چون این بازی در گذشته‌های دور نیز، روی پلتفرم پلی‌استیشن و کنسول نسل ششمی آن یعنی پلی‌استیشن ۲ نیز یکی از بهترین بازی‌های این کنسول به حساب می‌آمد که نشان می‌دهد طرفداران قدیمی این سری، بیشتر کاربران پلی‌استیشن هستند تا ایکس‌باکس. همچنین برای Resident Evil 2 نیز باید گفت که هفته گذشته اولین هفته فروش خود را تجربه می‌کرد و در رتبه نخست نیز قرار گرفته بود، این هفته با ۶۷ درصد افت فروش، به جایگاه دوم این جدول در مقایسه با هفته گذشته، سقوط کرد.

سایر رتبه‌های باقی مانده این جدول نیز طبق معمول به همان بازی‌های همیشگی رسیده که نقش پررنگی در این جدول داشته‌اند. Red Dead Redemption 2, FIFA 19 و همینطور Call of Duty: Black Ops 4 نیز به ترتیب در رتبه‌های سوم، چهارم و پنجم این جدول در هفته گذشته قرار گرفتند تا بدین ترتیب جایگاه پنج بازی پرفروش بریتانیا در هفته گذشته مشخص شود. از دیگر جابجایی‌های بزرگ ۱۰ بازی پرفروش هفته نیز می‌توان به سقوط آزاد عنوان New Super Mario Bros. U اشاره کرد که به رتبه ششم سقوط کرد که طبق معمول همیشه، نشان دهنده اوضاع سخت و پیچیده این جدول و همینطور رقابت سرسختانه در آن است. در ادامه از شما دعوت می کنم که شاهد لیست ۱۰ بازی پرفروش هفته گذشته در بریتانیا باشید. لازم به توضیح مجدد است که بار دیگر تاکید کنم، نتایج به دست آمده از این جدول صرفا بر اساس میزان فروش فیزیکی بازی‌ها است و میزان فروش دیجیتالی آن‌ها محاسبه نشده است، بنابراین مقدار دقیق فروش آن‌ها مشخص نیست.

  1. Kingdom Hearts III
  2. Resident Evil 2
  3. Red Dead Redemption 2
  4. FIFA 19
  5. Call of Duty: Black Ops 4
  6. New Super Mario Bros U
  7. Mario Kart 8: Deluxe
  8. Super Smash Bros Ultimate
  9. Grand Theft Auto V
  10. Spyro Reignited Trilogy
منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,