ماه گذشته شرکت انویدیا اعلام کرده بود که قصد دارد تا فناوری رهگیری پرتو یا Ray Tracing را از طریق یک به‌روزرسانی نرم افزاری در کارت‌های گرافیک سری GeForce GTX ارایه دهد. این شرکت اکنون پس از گذشت یک ماه از اعلام اولیه، بالاخره این قابلیت را در دسترس دارندگان این گرافیک‌ها قرار داده است. این اتفاق مطمئنا باعث رضایت هرچه بیشتر کاربران از این شرکت و افزایش محبوبیت گرافیک‌های خوش قیمت‌تر GTX خواهد شد.فناوری رهگیری پرتو یا Ray Tracing شرکت انویدیا از زمان عرضه کارت‌های گرافیک سری RTX این شرکت توانسته توجه بسیاری از گیمرها و کارشناسان را به خود جلب کند. در این میان قیمت بالاتر گرافیک‌های سری RTX در مقایسه با محصولات سری پیشین این شرکت یعنی GTX امری است که امکان بهره‌گیری از این فناوری و افزایش جذابیت بصری بازی‌ها را برای بسیاری از کاربران دست نیافتنی کرده است.

این شرکت اما ماه پیش بود که اعلام کرد “قصد دارد تا فناوری رهگیری پرتو یا Ray Tracing را از طریق یک به‌روزرسانی نرم افزاری در اختیار گرافیک‌های سری GTX نیز قرار دهد”. اکنون پس از گذشت یک ماه از اعلام اولیه این شرکت، بالاخره این آپدیت درایور برای گرافیک‌های GeForce GTX 1060 به بالا در دسترس قرار گرفته است.

با استفاده از درایور جدید انویدیا، این گرافیک‌ها قادر خواهند بود تا فناوری رهگیری پرتو را روی هسته‌های سایه‌زن معمولی اجرا کنند. البته باید توجه داشت اجرای این فناوری روی هسته‌های معمولی کیفیت به مراتب پایین‌تری در مقایسه با هسته‌های اختصاصی RTX خواهد داشت. با این حال مطمئنا افزوده شدن این قابلیت تحولی بزرگ در کیفیت اجرای بازی‌ها برای دارندگان گرافیک‌های نسل قبل این شرکت ایجاد خواهد کرد.

گرافیک‌های نسل قبل که امکان دریافت این درایور جدید را دارند بدین شرح هستند:

  • GTX 1060 6GB
  • GTX 1070
  • GTX 1070 Ti
  • GTX 1080
  • GTX 1080 Ti
  • Titan X
  • Titan XP
  • GTX 1660
  • GTX 1660 Ti

اگر با فناوری رهگیری پرتو آشنایی ندارید می‌توانید به این مقاله جامع از وینفون مراجعه کنید. شرکت NVIDIA ضمن اعلام رسمی خبر انتشار درایورهای جدید، بنچمارک‌هایی از عملکرد گرافیک‌های سری GTX را پس از دریافت این به‌روزرسانی منتشر کرده است. برای مثال عنوان Metro Exodus روی کارت گرافیک RTX 2080 Ti با فعال بودن DLSS قادر است در رزولوشن 1440p به نرخ فریم 65.7 دست پیدا کند. این در حالی است که پرچمدار خانواده GTX یعنی GTX 1080 Ti با همین تنظیمات قادر به ارایه نرخ فریم 16.4 است. چنانچه از دارندگان یکی از این گرافیک‌های واجد شرایط هستید، تجربه خود را از تفاوت کیفیت بصری ایجاد شده پس از دریافت درایور جدید با ما به اشتراک بگذارید.

منبع : وینفون
1345 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,