windows-10-6

مایکروسافت روز گذشته بیلد ۱۴۳۶۱ را برای کاربران دسته fast منتشر کرد تا همچنان مسیر به روزرسانی های توسعه دهندگان طی شود و ویژگی های جدیدی به ویندوز ۱۰ اضافه شود و در این مسیر نیز مشکلاتی حل می شود و در کنار آن نیز بهبودهایی رخ می دهد.در اخرین به روز رسانی صورت گرفته، بهبودهایی در بخش اعلانیه صورت گرفته است و توجه ویژه ای به این بخش شده است. در این بیلد، اعلانیه های بین دستگاهی(cross device) ایجاد شده است که کاربران از طریق آن می توانند دستگاه ویندوز فونی و اندرویدی خود را با کامپیوتر ویندوز ۱۰ خود با استفاده از کرتانا یا تنظیمات داخل سیستم عامل همگام سازی کنند. همچنین استفاده از API این ویژگی در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته است.

IMG-20160609-WA0005

در جدیدترین بیلد منتشر شده توسط مایکروسافت نیز، دسترسی های جدیدی به بخش حریم خصوصی ویندوز ۱۰ اضافه شده است و گزینه دسترسی نرم افزارها به اعلانیه های کاربران قرار گرفته است. این درحالیست که دستگاه های اندرویدی و iOS این ویژگی را در خود داشتند و ویندوزفون این توانایی را نداشت. درحال حاضر هیچ نرم افزاری از این ویژگی پشتیبانی نمی کند و بدون شک به زودی مایکروسافت اجازه دسترسی اعلانیه های معکوس برای ایجاد ویژگی های جدید را به توسعه دهندگانی مثل fitbit خواهد داد تا ویندوز جذاب تر از روزهای قبل خود شود.

 

 

منبع :

MSPOWERUSER

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
فرشاد بندری
پاسخ دهید پنجشنبه 19 خرداد 1395

من این قسمت زیر رو متوجه نشدم، میشه واضح تر با یه مثال توضیحش بدید؟ ممنون

“در جدیدترین بیلد منتشر شده توسط مایکروسافت نیز، دسترسی های جدیدی به بخش حریم خصوصی ویندوز ۱۰ اضافه شده است و گزینه دسترسی نرم افزارها به اعلانیه های کاربران قرار گرفته است”

    هادی اکبری زاده
    پاسخ دهید پنجشنبه 19 خرداد 1395

    سلام ، ویژگی جدید باعث میشه تا به اپلیکیشن هایی که در قسمت notification داخل تنظیمات privacy قرار دارند، اجازه دسترسی داده بشه یا نه. این باعث میشه که اگر تمایل دارین اجازه نمایش این اعلانیه ها در پی سی هم اتفاق بیفته و همگام سازی بین پلتفرم ها انجام بشه و این به شرطیه که هر دو گوشی بیلد ۱۴۳۶۱ رو داشته باشند. همینطور گوشی های اندرویدی هم باید اخرین ورژن کرتانا را دریافت کرده باشن.
    با تشکر از نگاه شما. با عرض معذرت بابت دیرشدن پاسخ.

پویا آبسالان
پاسخ دهید پنجشنبه 19 خرداد 1395

مصرف باتری به شدت زیاده. تو بیلد قبل خوب شده بود توی ویندوز ده رسمی عالیه. ولی این بیلد مشکل داره باز. تو پنج دقیقه چهار درصد.همشم واتس اپ بودم برنامه ی دیگه ای هم باز نبود. نور هم اتوماتیک، (لومیا ۱۵۲۰)

sadegh
پاسخ دهید پنجشنبه 19 خرداد 1395

من تنها انتظاری که از اکشن سنتر دارم اومدن پروگرس بار هست
میزان دانلود و کپی و … را قشنگ نشون بده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,