_سرفیس پنل جدید

شایعه: سرفیس پرو 6 و سرفیس لپ تاپ 2 فاقد پورت USb-C خواهند بود سه شنبه واقعیت مشخص خواهد شد!

تنها یک روز دیگر تا برگزاری رویداد اکتبر 2018 مایکروسافت باقی مانده است. برطبق گمانه‌زنی‌ها سرفیس پرو 6 و سرفیس لپ‌تاپ دو محصولی خواهند بود که طی این کنفرانس خبری رنگ واقعیت را خواهند دید. تاکنون اخبار و شایعات و حتی تصاویری از این دو دستگاه در فضای رسانه‌ای منتشر شده است که تصویر کلی در مورد طراحی آنها را به خوبی ترسیم کرده است. برطبق شایعه‌ای که ساعاتی پیش توسط سایت WinFuture منتشر شده این دو عضو جدید خانواده سرفیس فاقد درگاه USB-C خواهند بود.

طی هفته گذشته با توجه به نزدیک بودن رویداد 2 اکتبر مایکروسافت اخبار و شایعات مختلفی در مورد محصولاتی که طی این کنفرانس رونمایی خواهد شد، منتشر شده است. برای مثال با توجه به این شایعات اکنون می‌دانیم که سرفیس لپ‌تاپ 2 و سرفیس پرو 6 دو محصول عمده‌ای هستند که طی این رویداد معرفی خواهند شد. از سوی دیگر با توجه به رندرهایی که از سرفیس لپ‌تاپ 2 منتشر شده و ویدیو آنباکسینگ منسوب به سرفیس پرو 6 می‌دانیم که این دو دستگاه در مقایسه با نسل قبل تغییرات ظاهری زیادی را نخواهند داشت. شاید عرضه سرفیس لپ‌تاپ 2 با رنگ مشکی و گردتر شدن گوشه‌های سرفیس پرو 6 مهمترین تغییرات این دو محصول در قیاس با نسل قبل باشند.ساعاتی پیش وب سایت WinFuture در خبری مدعی شده که این دو دستگاه فاقد درگاه USB-C خواهند بود، تا بدین ترتیب بازار شایعات پیرامون دو عضو از راه نرسیده برند سرفیس همچنان داغ بماند. ما اکنون با قطعیت می‌توانیم بگوییم که طی این رویداد سرفیس لپ‌تاپ 2 و سرفیس پرو 6 بدون تغییرات ویژه در طراحی خود به نسبت نسل پیشین، معرفی خواهند شد.

این مسئله البته چندان عجیب نیست، چرا که سال 2019 را باید سال تحولات عمده در محصولات این خانواده دانست. به احتمال زیاد مایکروسافت در سال آینده میلادی در کنار معرفی سرفیس استودیو 2 و نسخه جدید سرفیس بوک، سرفیس پرو جدید خود را نیز دستخوش تغییرات ظاهری نیز خواهد کرد. از سوی دیگر با توجه به آماده شدن پروژه Windows Core OS در این سال، احتمال عرضه سرفیس اندرومدا توسط تیم سرفیس بسیار بالا است. به عبارت دیگر سال 2018 را صرفا باید سال حفظ جایگاه برند سرفیس دانست و در سال آینده شاهد هجوم مجدد آنها با محصولاتی متفاوت خواهیم بود.با تمام این تفاسیر، عدم استفاده از پورت USB-C در نسخه دوم سرفیس لپ‌تاپ و سرفیس پرو 6 در سال 2018 آن هم در شرایطی که سرفیس بوک 2 که در سال گذشته میلادی معرفی شده، به این درگاه تجهیز شده بود، چندان قابل قبول به‌نظر نمی‌رسد. برطبق ادعای این سایت مایکروسافت تصمیم گرفته تا در این دو دستگاه از همان درگاه‌های مینی دیسپلی پورت و سرفیس کانکت استفاده کند، ادعایی که رد یا تایید شدن آن تا یک روز دیگر مشخص خواهد شد.

در گزارش سایت WinFuture همچنین عنوان شده که مدل پایه سرفیس لپ‌تاپ با پردازنده نسل هشتمی Core i5 اینتل و 8 گیگابایت رم عرضه خواهد شد. در صورت صحت این ادعا، اتخاذ چنین تصمیمی از سوی تیم سرفیس را باید به فال نیک گرفت، چرا که سرفیس لپ‌تاپ فعلی در مدل پایه خود با 4 گیگابایت رم عرضه شده است. از سوی دیگر ظاهرا مایکروسافت تصمیم گرفته مدل پایه سرفیس پرو 6 را با پردازنده Core m3 و 4 گیگابایت رم عرضه کند. بدین ترتیب مایکروسافت قادر خواهد بود تا سرفیس پرو 6 را در مدل پایه با قیمت پایین‌تری عرضه کرده که با توجه به ماهیت تبلت‌گونه دستگاه، سرفیس پرو 6 گزینه اقتصادی‌تری برای کاربران معمولی که بیشتر نیاز به یک تبلت دارند، خواهد بود.

ما در وینفون مانند همیشه با پوشش خبری این رویداد در خدمت شما همراهان خواهیم بود، بنابراین برای آگاهی از جزییات دقیق این دو دستگاه مانند همیشه همراه ما بمانید.

 

منبع : وینفون
1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,