مایکروسافت سال گذشته فناوری ویندوز اتو پایلوت را معرفی کرد. قابلیتی که مدیریت رایانه‌های جدید با سیستم عامل ویندوز 10 را با استفاده از مجموعه سرویس‌های ابری ساده‌تر می‌کند. اکنون با گذشت چند ماه از معرفی این قابلیت جدید لنوو اعلام کرده که پشتیبانی از این قابلیت مفید را به کامپیوترهای ساخت خود اضافه خواهد کرد. 

سال گذشته بود که مایکروسافت برای اولین بار از قابلیت Windows Autopilot رونمایی کرد. با استفاده از این قابلیت مدیران IT شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از تنظیمات از قبل تعیین شده در فضای ابری تنظیمات اولیه ویندوز 10 را در کامپیوترهای مورد استفاده در شرکت خود تغییر دهند. عملکرد این فناوری بدین گونه است که دستگاه با اتصال به سرویس راهنمای فعال اَژور یا Azure Active Directory امکان دسترسی سریع‌تر افراد به فایل‌های مورد نیاز آنها را ممکن می‌سازد. از سوی دیگر تنظیمات خاص مدنظر شرکت نیز به‌طور خودکار در کامپیوترهای جدید شرکت یا سازمان پیاده و ثبت شده و در نتیجه سرعت راه‌اندازی کامپیوترها در شرکت‌های بزرگ رشد چشمگیری خواهد یافت.

لنوو اعلام کرده که پشتیبانی از این قابلیت را به کامپیوترهای خود اضافه کرده است و در عمل به اولین شرکت شریک مایکروسافت تبدیل شده که ویندوز اتو پایلوت را به کامپیوترهای خود آورده است. مدیران IT شرکت‌ها اکنون این امکان را دارند که با استفاده از ادغام مستقیم ویندوز اتو پایلوت در کامپیوترهای لنوو، این کامپیوترها را در سرویس راهنمای فعال اَژور حتی پیش از رسیدن کامپیوتر خریداری شده به شرکت، فعال کنند.

بنابراین زمانی که کارمندان شرکت کامپیوتر خود را دریافت می‌کنند، به‌محض روشن کردن دستگاه به تجربه‌ای کاربری ساده شده و شخصی سازی شده مواجه خواهند شد. لنوو اعلام کرده که در حال آزمایش این قابلیت با تعدادی از مشتریان سازمانی خود است و در ماه‌های آتی این قابلیت را در دسترس تمامی مشتریان خود قرار خواهد داد.

منبع :

 MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,