_سخت افزار پنل جدید

خطر آتش‌سوزی لپ‌تاپ‌های لنوو یک پیچ خطرآفرین می‌شود

لنوو اخیرا تعداد 78 هزار واحد از لپ‌تاپ‌های خود را به شرکت فراخوانی کرد. گویا بخاطر یک اشتباه خطر آتش گرفتن باتری این لپ‌تاپ‌ها وجود دارد. برای خواندن جزئیات بیشتر با وینفون همراه باشید.

لنوو بصورت رسمی فراخوانی عمومی برای دارندگان نسل پنجم لپ‌تاپ لنوو ThinkPad X1 Carbon منتشر کرده است. گویا این سری از لپ‌تاپ‌های لنوو دارای مشکلی است که باعث می‌شود هرلحظه امکان آتش گرفتن باتری لپ‌تاپ وجود داشته باشد. با توجه به اینکه تنها این مدل از لپ‌تاپ‌های لنوو دارای چنین مشکلی است با پیگیری‌های انجام شده متوجه شدیم مشکل در یک پیچ که به درستی بسته نشده است می‌باشد.

هرچند شاید چنین اتفاقی کوچک بنظر بیاید اما به اشتباه بسته شدن همین یک پیچ آنقدر احتمال آتش‌سوزی باتری را بالا می‌برد که لنوو از تمام دارندگان درخواست بازگشت آن به شرکت را کرده. فقط لپ‌تاپ‌هایی با نام ThinkPad X1 Carbon که از دسامبر 2016 تا اکتبر 2017 ساخته شده‌اند دچار این مشکل هستند. اگر می‌خواهید متوجه شوید که آیا لپ‌تاپ شما هم جزو نوت‌بوک‌های در خطر هست یا نه، می‌توانید از روی مشخصات محصول که در زیر دستگاه قرار دارد مشخصاتش را بخوانید.

این لپ‌تاپ تا به امروز 78 هزار واحد فروخته است و خوشبختانه تا امروز کسی خبری از انفجار یا آسیب‌های ناشی از این لپ‌تاپ منتشر نکرده است. دارندگان این لپ‌تاپ باید هرچه سریعتر به این وبسایت مراجعه کنند تا متوجه شوند که آیا دستگاه آن‌ها شامل این فراخوان خواهد شد یا خبر.

 

منبع :

SoftPedia

105 پست
علی سمیعی زفرقندی
تولید محتوا میکنم از همه نوعی مدت کوتاهیه نویسنده وینفونم ولی مدت طولانی ایه که خواننده وینفونم سایت خودم هم اینه: http://ravannegah.com
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,