یکی از اصلی ترین بازار های هدف شرکت لنوو، مشتریان تجاری هستند که مسایل و مشکلات امنیتی مهمی که مدام از جانب این شرکت ایجاد می‌شود بر روی فعالیت آن ها در این بازار تاثیر می‌گذارد و سبب دگرگونی بازار هدف آن ها می‌شود.

تاکنون چندین نقص امنیتی از سوی شرکت لنوو ایجاد شده که به ترتیب در زیر آن ها را یادآوری خواهیم کرد :

در سال 2015 و پس از عرضه کامپیوتر های آسیب پذیر و آلوده به ویروس تبلیغاتی Superfish، به هکر ها امکان می‌داد تا بتوانند برای سواستفاده از کاربران، به کامپیوتر های آنان از راه دور دسترسی پیدا کنند. پس از این اتفاق و در سال 2016، آن ها کامپیوتر هایی را روانه بازار کردند که در درایو‌ر های خود دارای یک نقص نرم افزاری بودند. در همان سال، آسیب پذیری مهم دیگری که در برنامه Lenovo Solution Centre یافت شد، به هر کسی که به شبکه محلی شما دسترسی داشت اجازه اجرای کد دلخواه خود بر روی کامپیوتان را می‌داد.

و اکنون نیز مشخص شده که این شرکت کامپیوتر مشتریان خود را در معرض خطر دزدیده شدن اطلاعات شخصی قرار داده است که مشخص شده این مشکل مربوط به نرم افزار مدیریت حسگر اثر انگشت لنوو است که از یک رمز سخت افزاری با رمزگذاری ضعیف رنج می‌برد. به‌وسیله این نقص امنیتی، می‌توان به حساب های ذخیره شده در کامپیوتر کاربران بدون نیاز به اجازه مدیر دستگاه دسترسی داشت و از اطلاعات ورود به سیستم و داده های اثر انگشت آن ها استفاده کرد. اگرچه این مشکل ممکن است برای کاربران عادی چندان قابل توجه نباشد، اما اولویت حفظ اطلاعات دسترسی به سیستم های کاربران تجاری بسیار حایز اهمیت است.

در حال حاضر این نرم افزار بر روی حدود 50 مدل دستگاه ThinkCentre ،ThinkPad یا ThinkStation نصب شده است، اما خبر خوب آنکه از آنجایی که مایکروسافت در سیستم‌ عامل ویندوز 10 مسولیت مستقیم تعیین امنیت بایومتریک دستگاه مانند ویندوز هلو را دارد دیگر نیازی به استفاده از این نرم افزار در ویندوز 10 وجود ندارد، تنها دستگاه های ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 8.1 در برابر این مشکل آسیب پذیرند.
اگرچه این مشکل از راه دور قابل سو استفاده نیست، اما در یک شبکه محلی می‌توان به اطلاعات کامپیوتر های مشترک دسترسی داشت.
لنوو وصله امنیتی رفع این مشکل را منتشر کرده که می‌توانید آن را از این صفحه دریافت کنید.

منبع :

MSPOWERUSER

110 پست
حسام یزدانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
saeed
پاسخ دهید سه شنبه 10 بهمن 1396

چرا نمیتونم با پی سی نظر بزارم ارسال رو میزنم اما نمیره.از وینددز ار تی خبری شد؟کسی گروه وینفونی تو تلگرام داره؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,