نحوه‌ی اجرا و تطبیق‌پذیری برنامه‌های غیر یونیورسال (سنتی) روی پردازنده‌ی دستگاه‌های ویندوز Core OS یکی از شک‌ برانگیزترین موضوعات برای کاربران مایکروسافت بوده است. حال یک پست لینکدین توضیح داده که چگونه یک نرم‌افزار Win32 به وسیله استفاده از قالب‌های Onecore در ویندوز Core OS پشتیبانی خواهد شد.مایکروسافت سال‌هاست که روی ویندوزی از جنس نسل بعدی کار می‌کند. کِرنلی (kernel) که پوسته‌های طراحی شده برای قدرت دادن به نسل جدیدی از سخت‌افزار مثل هولولنز 2، سرفیس هاب و احتمالا سرفیس‌فون را پی‌ریزی می‌کند. اما چیزی که هیچ‌گاه واضح نبوده نحوه‌ی رویارویی این سیستم‌عامل با اپلیکیشن‌های Win32 است.
چیزی که از نوشته‌ی یکی از مهندسان ارشد مایکروسافت واقع در واشنگتن برداشت کرده‌ایم این است که یک دستگاه Onecore شامل کرنل، شبکه، مدیریت انرژی مصرفی، امنیت، احراز هویت، رمزنگاری، مدیریت دستگاه، حافظه و تعدادی از اجزای مورد نیاز دیگر می‌شود. قالبی یک برنامه‌ی Win32 در آن اجرا می‌شود از هنگ کردن کل سیستم یا تاثیرگذاری روی اجرای درستِ دیگر برنامه‌ها توسط یک برنامه‌ی خراب جلوگیری می‌کند.
این پست نشان می‌دهد که مایکروسافت همچنان روی ویندوز Core OS کار می‌کند (که شامل کامل کردن درایورها هم می‌شود) و هنوز از تلاشش در این مسیر دست نکشیده است. (که نشان می‌دهد قدرت ریسک مایکروسافت از بین نرفته است) به هرحال ما امیدواریم ورژن‌های هیجان‌انگیز ویندوز را روی سخت‌افزارهای جدیدی مثل نمایشگرهای انعطاف‌پذیر ببینیم.
نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا می‌توان آینده‌ای برای مایکروسافت روی دستگاه‌های انعطاف‌پذیر متصور شد؟

منبع :

MSPOWERUSER

72 پست
امیر محمد امانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mary
پاسخ دهید یکشنبه 5 اسفند 1397

اينقدر دست دست ميكنن كه اخرش بازار دستگاه هاي منعطفو به اندرويد و گوگل واگذار كنه….

مطمئنا پشتيباني ازين دستگاه ها در نسخه بعدي گوگل اضافه خواهد شد و شركت هاي مختلف يكي يكي وارد بازار اين دسته بندي جديد كه مايكروسافت ميخواست ايجاد كنه ميشن و اونو تصرف ميكنن…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,