مایکروسافت با عرضه ویندوز ۱۰ ابراز دوستی و صمیمیت زیادی بین ویندوز ۱۰ و لینوکس کرد. دلیل نیز، منطقیست. بسیاری از برنامه نویسان و حرفه ای های دنیای کامپیوتر برنامه های خود را در بستر لینوکس توسعه می دهند و یا از لینوکس برای توسعه دادن برنامه ها استفاده می کنند. حتی اندروید نیز، مبتنی بر لینوکس است. پس طبیعی است که مایکروسافت به یکپارچه سازی بیشتر لینوکس و ویندوز دست بزند.

مایکروسافت امروز اعلام کرد که فایل های زیر سیستمی لینوکس اکنون برای ویندوز سرور با نام WSL در دسترس است. این ویژگی، اکنون به کاربران این امکان را می دهد تا تمامی ابزار هایی را که در لینوکس استفاده می کنند را اکنون توسط CMD و PowerShell استفاده کنند. توسعه دهندگان می توانند کار این قابلیت جدید را در آخرین بیلد ویندوز سرور تجربه کنند. مایکروسافت همچنین به وضوع اعلام کرد که WSL بر روی ویندوز سرور درست همانند ویندوز تنها یک کلاینت است.

با اضافه شدن این ویژگی شما قادر خواهید بود ابزار های MySQL، PostgreSQL، sshd و غیره را استفاده کنید. اما، شما قادر نخواهید بود تا پروسه ها و سرویس های لینوکس را در پس زمینه داشته باشید.

اگر شما یک مهندس سرور هستید که نیاز دارد تا ابزار های node.js، Python، Ruby، Perl، اسکریپت های Bash یا دیگر ابزار ها را که از مشخصه های لینوکس هستند اجرا کنید، اکنون بسته WSL به شما اجازه می دهد تا در محیط ویندوز سرور به این ابزار ها دسترسی داشته باشید.

اگر می خواهید کار با این بسته را شروع کنید، به این صفحه در وبسایت مایکروسافت مراجعه کنید.

منبع :

MSPOWERUSER

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,