به تازگی با خبر شدیم که اپلیکیشن پیام رسان محبوب واتس اپ به ویژگی جدیدی مجهز شده است. این قابلیت که پیش تر در اپلیکیشن های پیام رسان دیگر شاهد آن بودیم Live Location نام دارد. این خبر امروز در وبلاگ رسمی واتس اپ منتشر شد و کاربران خود را از اضافه شدن این ویژگی به نسخه های اندروید و ios این اپلیکیشن مطلع ساخت. گفتنی است این ویژگی به زودی برای نسخه ویندوز موبایل این اپلیکیشن نیز افزوده خواهد شد.

همان طور که به آن اشاره کردیم ویژگی Live Location پیش تر در اپلیکیشن های دیگر نظیر اپلیکیشن فیسبوک و پیام رسان تلگرام  دیده شده بود. اگر از این قابلیت اطلاعی ندارید باید بگوییم که کاربران به واسطه این ویژگی می توانند موقعیت مکانی خود را به صورت زنده و در زمان مشخص برای کاربر مورد نظر خود نمایش دهند. در این ویژگی تمامی اطلاعات به صورت رمزنگاری شده و ایمن منتقل می شود و کاربران دیگر نمی توانند از موقعیت فعلی شما با خبر شوند.

به نظر می رسد ویژگی نمایش زنده موقعیت مکانی به نوعی در راستای تکمیل کردن و بازی کردن نقش مکمل برای قابلیت location sharing باشد. برای استفاده از این ویژگی جدید کاربران می توانند در چت های شخصی و یا حتی در گروه های خود و در پایین گزینه Location از گزینه ی Share Live Location برای اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود به صورت زنده بهره ببرند. کاربران پس از انتخاب این گزینه می توانند مدت زمان استفاده از این قابلیت را نیز مشخص کنند. هر شخص می تواند با روشن کردن Share Live Location موقعیت مکانی زنده خود را در نقشه نمایش داده شده ببیند. اگر در گروه ها بیش از یک نفر بخواهد موقعیت مکانی خود را به صورت زنده منتشر کند دیگر افراد نیز خواهند توانست به تمامی موقعیت های مکانی نمایش داده شده در نقشه دسترسی داشته باشند.

شایان ذکر است که ویژگی مذکور از امروز برای دو پلتفرم اندروید و ios در دسترس خواهد بود. امیدواریم به زودی شاهد عرضه این ویژگی بسیار کاربردی در نسخه ویندوز فون واتس اپ نیز باشیم. نظر شما چیست؟

منبع :

MSPU

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,