گروه بانک های LIoyds انگلستان در حال همکاری با مایکروسافت است تا بانکداری الکترونیک را یک قدم پیش براند. در بخشی از این همکاری قرار است تا قابلیت های ویندوز هلو ویندوز ۱۰ در سرویس های بانکداری الکترونیک این گروه بانکی ادغام شود.

این قابلیت در ابتدا در اختیار همه کاربران نخواهد بود، و در قدم اول در طی برنامه آزمایشی توسط گروهی از کاربران مورد آزمایش قرار خواهد گرفت، تا این کاربران بتوانند با استفاده از ویندوز هلو به حساب های بانکی خود در تمامی بانک های این گروه بانکی دسترسی داشته باشند.

این قابلیت برای کاربرانی که از مرورگر اج در ویندوز ۱۰ استفاده می کنند در دسترس خواهد بود. برای استفاده از قابلیت ویندوز هلو جهت دسترسی به خدمات الکترونیک این گروه بانکی کافی است تا کاربر دستگاهی مجهز به ویندوز ۱۰ و برخوردار از سنسور اثر انگشت، و یا دوربین تشخیص چهره را دارا باشد. لازم به یادآوری است که به لحاظ امنیتی این قابلیت ویندوز ۱۰ مانند برخی از فناوری های مشابه به وسیله عکس کاربر به اشتباه نمی افتد، و به خوبی توان تشخیص دوقلوهای همسان را از هم دارد.

در همین زمینه Ryan Asdourian مدیر بخش ویندوز و دستگاه های مایکروسافت انگلستان در کنفرانس رونمایی از این پروژه عنوان داشته:

علاوه بر امنیت بالا، ویندوز هلو این امکان را می دهد تا کاربر در مدت زمان کمتر از دو ثانیه حساب بانکی خود را باز کند، و از حیث تجربه ای بدون وقفه را برای کاربران ارایه خواهد کرد.

به نظر می رسد با رشد سریع حسگرهای بیومتریک در آینده نزدیک، پین ها و رمزها به طور کامل جای خود را به چشم و دست کاربران بدهند، و مشکل فراموشی رمزهای عبور به صورت کلی مرتفع گردد.

 

منبع :

MSPU

1190 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حمید
پاسخ دهید شنبه 2 اردیبهشت 1396

میشه لیستی از گوشی هایی که این قابلیت رو دارن یا میگیرن رو ارائه کنید.ممنون میشم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,