اگر تاکنون شانس استفاده از سیستم عامل دستگاه های واقعیت مجازی موجود در بازار را داشته باشید، قطعاً متوجه شده اید که استفاده از کیبرد در واقعیت مجازی برای نوشتن لغات بسیار سخت خواهد بود و این موضوع می‌تواند به یک تجربه ناراحت کننده برای کاربران در حین استفاده از این دستگاه ها بدل شود. بنابراین شرکت لاجیتک برای رفع این مشکل به کمک تیم HTC Vive آمده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در ادامه همکاری این دو شرکت برای حل این مشکل، آن ها کیت توسعه دهندگان و SDK های واقعیت مجازی را برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان عرضه کرده اند تا آن ها بتوانند شکل نگارش در واقعیت مجازی و کار با کیبرد را برای برنامه های خود بهبود دهند. این بسته شامل یک کیبرد گیمینگ سری G  لاجیتک، یک ردیاب که بر روی HTC Vive و کیبرد قرار می‌گیرد و در آخر یک نرم افزار اختصاصی برای استفاده از تمام اجزای این بسته در تعامل با یکدیگر است.

در زیر می‌توانید نحوه عملکرد این دستگاه را از زبان اعضای این تیم بخوانید :

ما روشی را ابداع کردیم تا ردیاب HTC Vive بتواند کیبرد را در سیستم عامل واقعیت مجازی خود نشان دهد. در واقع این قطعه در کنار نرم افزار ارایه شده می‌تواند کیبرد واقعی شما را تبدیل به یک انیمیشن واقعیت مجازی کرده و آن را در هر برنامه ای در دسترس قرار دهد. این فناوری با تمام برنامه هایی که برپایه SteamVR توسعه داده شده اند سازگاری دارد. به علاوه برنامه نویسان نیازی به سازماندهی مورد خاصی ندارند، زیرا پس از فعال شدن ردیاب دستگاه همه چیز به طور خود کار نمایش داده می‌شود. همچنین توسعه دهدنگان می‌توانند پوسته کیبرد را با توجه به سلایق خود تغییر دهند در نتیجه این موضوع به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا تجربه منحصر به‌فردی را در استفاده از برنامه های اختصاصی خود ایجاد کنند.

البته کار ما به همینجا ختم نمی‌شود، ما هم به این موضوع آگاهیم که برای استفاده از کیبرد و نوشتن صحیح لغات، باید دستان خود را ببینید. بنابراین در اقدامی دیگر و با کمک از ردیاب HTC Vive این موضوع را هم عملی کردیم. ما برای ساخت این تجربه بسیار تلاش کردیم و باور دایم تا با خلاقیت بیشتر می توانیم به افزایش جامعه توسعه دهندگان واقعیت مجازی کمک کنیم.

ویدیو معرفی این کیت را می‌توانید در زیر ببینید :

دانلود با کیفیت 480p                   دانلود با کیفیت 720p

اگر شما هم یک برنامه نویس هستید ویا قصد دارید به جمع توسعه دهندگان واقعیت مجازی بپیوندید، می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر این صفحه را ببینید.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

MS POWERUSER

110 پست
حسام یزدانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,