چند وقتی می شود که مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز XP پایان داده است، اما برخی سازمان ها هنوز هم به استفاده از این سیستم عامل منسوخ شده ادامه می دهند. در سال 2017، گزارش ها حاکی از آن بود که پلیس متروپولیتن لندن دارای 18 هزار کامپیوتر شخصی است که در حال اجرای ویندوز XP هستند. بعد از گذشت تقریبا 6 ماه، در نهایت پلیس متروپولیتن لندن خیلی سریع اقدام به ارتقاء کامپیوتر های خود به سیستم عامل ویندوز 10 کرد.

افسران پلیس محلی متروپولیتن لندن فقط دارای ده ها کامپیوتر با ویندوز 10 می باشند، این در حالی ست که هنوز هم در حال اجرای ویندوز XP روی 18 هزار دستگاه از بین 32 هزار دستگاه موجود هستند. مدتی پیش “صادق امان خان” شهردار لندن، تایید کرد که برنامه های آنها برای ارتقاء به سیستم عامل پشتیبانی شده در حال انجام است.

صادق اَمان خان سال گذشته گفته بود:

پلیس متروپولیتن در حال تلاش برای ارتقاء کامپیوتر های خود است، اما وضعیتی که اکنون در آن به سر می برد شبیه به یک ماهی ست که در حال شنا در استخر کوسه هاست. این یک مسئله ی حیاتی است، پلیس متروپولیتن منابع را برای زمانبندی پروسه ی ارتقاء دستگاه های خود پیش از اینکه شاهد حمله ی سایبری دیگری با پیامدهای امنیتی در سطح ملی باشیم، در دست دارد.

در سال 2017، این مسئله کاملا روشن نبود، هر چند بالاخره این سازمان تایید کرد که تا ماه مِی امسال ویندوز XP را کنار خواهد گذاشت. آنگوس مک کالم، افسر ارشد اطلاعات پلیس متروپولیتن گفت:

تمامی 50 هزار کامپیوتر موجود به سیستم عامل ویندوز 10 ارتقاء پیدا خواهند کرد. این پروسه تا ماه آپریل یا مِی به اتمام خواهد رسید و اگر بخواهیم از مرحله ای که در آن هستیم بگوییم، هفته ی گذشته ما 1687 دستگاه را به ویندوز 10 ارتقاء دادیم.

پلیس لندن در حال برنامه ریزی به منظور تکمیل پروسه ی ارتقاء دستگاه های خود به سیستم عامل جدید ویندوز 10 است و این بسیار خوب است. بنظر می رسد که تصمیم پلیس لندن برای ارتقاء دستگاه های خود، به منظور جلوگیری از حملاتی چون WannaCry و Petya می باشد. ویندوز 10 بهترین و جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت است و بدون شک ایمن ترین سیستم عامل این شرکت.

منبع :

WINDOWSLATEST

44 پست
علی شورابی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,