یکی از مواردی که مایکروسافت سرمایه گذاری گسترده ای در آن داشته هوش مصنوعی است. اهمیت هوش مصنوعی در آینده بشر امری کاملا واضح است. مایکروسافت به عنوان غول نرم افزاری دنیا تحقیقات زیادی در این عرصه دارد که اکنون به لطف برنامه اختصاصی که شبکه خبری بی بی سی تهیه کرده، اندکی از وقایع درون آزمایشگاه های خوش مصنوعی این شرکت آشکار شده است.

آیا می‌دانستید مایکروسافت یک ساختمان تحقیقاتی دارد بخش زیادی از امور روزمره آن توسط هوش مصنوعی این شرکت انجام می‌گیرد؟ دیوید گراسمن ویراستار بخش فناوری خبرگزاری بی بی سی، بازدیدی از آزمایشگاه های هوش مصنوعی مایکروسافت در سیاتل داشته که بسیار جالب است. پیش از هر صحبتی شما را به دیدن این ویدیو دعوت می‌کنیم.

هوش مصنوعی در سالهای اخیر جهش زیادی را تجربه کرده است. اگر اتفاقاتی نظیر حواشی پیرامون چت بات هایی نظیر Tay و Zo را کنار بگذاریم، حقیقت این است که هوش مصنوعی به دستاوردهای زیادی دست پیدا کرده است، برای مثال آیا انسانی قادر به کسب امتیازی بیش از امتیاز هوش مصنوعی مایکروسافت در بازی Pac Man است؟

هوش مصنوعی همچنین به فناوری های شناختی این قدرت را داده تا محتوای یک تصویر را با سرعت چشم انسان تجزیه و تحلیل کنند. فناوری تشخیص چهره با وسعت زیادی در ویندوز هلو در حال استفاده است. البته مانند هر پیشرفت دیگری در عرصه فناوری، حتی محققان مایکروسافت نیز نگران قرارگیری این فناوری در دستان نادرست و تبهکاران هستند.

در ویدیو اریک هورویتز توضیح می‌دهد که درست است که هوش مصنوعی می‌تواند توسط نیروهای بدخواه مورد استفاده قرار گیرد، اما همین هوش مصنوعی بهترین دفاع را جهت شناسایی این خواسته های بیمارگونه ایجاد می‌کند. باید توجه داشت که هوش مصنوعی و بات ها صرفا قادر هستند تا آنچه را که ما برای آنها درنظر گرفته ایم یاد بگیرند، کما اینکه هرجایی مشکلات اخلاقی از سوی بات ها سر زده، عامل اصلی بروز این مسئله انسان ها بوده اند.

آیا شما معتقد هستید که هوش مصنوعی برای آینده بشر یک خطر محسوب می‌شود؟ لطفا در بخش نظرات ما را از دیدگاه های خود آگاه سازید.

 

منبع :

ONMSFT

952 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
کاظم فلاحی خواه
پاسخ دهید یکشنبه 18 تیر 1396

به شخصه به هوش مصنوعی خیلی معتقدم اما باید راهکارهای کنترل و مدیریت اون رو بیشتر اهمیت داد.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,