Love-Hate2

عشق و نفرت عنوان مقاله ای است که در دو بخش خدمت شما عزیزان ارائه می شود و در آن می خواهیم به ۵ دلیل که باعث می شوند ما گوشی های لومیا را دوست داشته باشیم و ۵ موردی که باعث آزرده خاطر شدن کاربران می شوند اشاره کنیم. پیش تر در مهر ماه، مطلبی تحت همین عنوان توسط هادی اکبری زاده و علی گلشن تنظیم شده بود که خواندن آن را نیز به شما توصیه می کنیم. با وینفون همراه باشید.

در بخش نخست این مقاله که دو روز پیش خدمت شما عزیزان ارائه شد، دلایلی برای عشق ورزیدن به لومیا توسط کاربران ویندوز فون را عنوان کردیم اما در این مقاله سعی داریم تا دلایلی را ذکر کنیم که گاهی اوقات باعث آزرده خاطر شدن کاربران از لومیا و به دنبال آن ویندوز فون می شوند. پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

love-hate-banner-hate

5 دلیلی که در مقاله پیشین عنوان کردیم، همگی به نوعی تعریف از مایکروسافت لومیا و ویندوز فون بودند اما حالا می خواهیم دلایلی را عنوان کنیم که باعث می شوند وینفونی ها از این پلتفرم و گوشی های لومیا آزرده خاطر شوند و حتی برخی از این دلایل باعث عدم محبوبیت ویندوز فون هستند! تقریبا 5 سال از زمان معرفی ویندوز فون 7 می گذرد و اکنون در آستانه معرفی ویندوز 10 موبایل هستیم. چندین نسخه از ویندوز فون معرفی شده و در هر نسخه شاهد رشد امکانات ویندوز فون بوده ایم اما این پلتفرم در مقایسه با سهم اندروید و iOS از بازار گوشی های هوشمند، در جایگاه پایین تری قرار می گیرد و همواره در زیر سایه این دو پلتفرم قرار داشته است. امروز که با یکدیگر مشغول خواندن این مقاله هستیم، ویندوز فون تنها توانسته حدود 3 درصد از بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص دهد!

ویندوز فون سهم کوچکی از بازار را در اختیار داشته و بیش از 97 درصد گوشی های ویندوزی نیز نوکیا/مایکروسافت هستند و به نوعی اسم ویندوز فون که شنیده می شود نا خودآگاه کاربران را به یاد گوشی های لومیا می اندازد.

مایکروسافت هر سه ماه یک بار، گوشی های کم تری را در مقایسه با رقبا به فروش می رساند و امسال نیز در لیست 10 فروشنده برتر گوشی های همراه قرار نگرفته است. باید قبول کرد که آمار فروش گوشی های لومیا در وضعیت مناسبی قرار ندارد و بیشتر آن نیز به سیستم عامل این گوشی ها باز می گردد

پس بیایید تا دلایل تنفر کاربران از لومیا و ویندوز فون را بررسی کنیم.

پایین رده های زیاد

love-hate-lumia-hate-02_story

دوباره تکرار مکررات! اما باید قبول کرد که مایکروسافت اخیرا به طرز عجیبی بر بازار پایین رده ها و میان رده ها تمرکز کرده و این برای طرفداران گوشی های پرچم دار چندان خوب نیست. مایکروسافت در طول 8 ماه گذشته، 7 گوشی معرفی کرده که همگی پایین رده هستند. این گوشی ها عبارتند از: لومیا 430 دو سیم کارته، لومیا 435، لومیا 532، لومیا 535، لومیا 540، لومیا 640 و لومیا 640XL. باور کردنش سخت است اما 8 ماه و 7 گوشی! به طور میانگین ماهیانه یک عدد!

البته این کار چندان هم بی دلیل نیست چرا که این سیاست توانسته در برخی کشور ها مانند هند، میزان فروش گوشی های لومیا را تا 20 درصد در سه ماه اول سال 2015 افزایش دهد و این برای مایکروسافت بسیار مهم است. زیرا اکنون بیشتر افراد به دنبال گوشی هایی مقرون به صرفه هستند و این فرصت بسیار خوبی برای مایکروسافت است تا خودی نشان دهد. اما گفتیم بیشتر افراد! نه همه ی آن ها. عده زیادی فقط به دنبال پرچم دار هستند.

پرچم داران مایکروسافت مدت زمان زیادی است که جایگزین شایسته ای نداشته اند به عنوان مثال لومیا 1520 در اکتبر 2013 معرفی شده و تا به امروز هیچ جایگزینی نداشته است. همین موضوع درباره لومیا آیکان/930 نیز صدق می کند.

اگر چه این انتظار برای کاربران چندان خوشایند نیست، اما در انتهای این تونل چراغی قرار دارد! مایکروسافت اعلام کرده که گوشی های پرچم دار چند ماه دیگر به همراه ویندوز 10 موبایل عرضه می شوند و ما تنها کافیست چند ماه دیگر صبر کنیم.

همیشه یک جای کار می لنگد!

love-hate-lumia-hate-03_story

وقتی که لومیا 1020 در جولای 2013 معرفی شد، به یکی از عجیب ترین گوشی های هوشمند تاریخ مبدل گشت. دوربین عظیم 41 مگاپیکسلی این گوشی، دنیای عکاسی با تلفن همراه را وارد سطح جدیدی کرد و این بر هیچ کس پوشیده نیست. اما موارد نادری را می توان ذکر کرد که در آن ها گوشی های لومیا رهبر بوده اند و معمولا چیز جدیدی برای عرضه نداشته اند.

سیستم عامل این گوشی ها نیز بیشتر اوقات دردسر ساز بوده است. وقتی که ویندوز فون 7 معرفی شد، قابلیت های ساده ای نظیر کپی – پیست و یا مولتی تسکینگ را نداشت. اکشن سنتر هم موردی است که تا سال گذشته به ویندوز فون نیامده بود!

گوشی های لومیا معمولا از لحاظ مشخصات سخت افزاری آش دهن سوزی نبوده اند اما از حق نگذریم دوربین آن ها همواره پیشتاز بوده است. گوشی لومیا آیکان که بعد ها با نام جهانی لومیا 930 معرفی شد، از لحاظ مشخصات سخت افزاری در کنار ال جی G3 قرار می گرفت و چیز جدیدی نداشت.

صفحه نمایش های QHD، صفحه نمایش های خمیده، حسگر های بیومتریک، فوکوس لیزری، پشتیبانی از قلم استایلوس، آخرین مدل پردازنده ها و… همگی هنگام عرضه یک هیجان را در بازار به وجود می آورند اما برای گوشی های ویندوز فونی این چنین نبوده است.

هر کسی تعریف خاص خود را درباره گوشی های پرچم دار دارد و مطمئنا بسیاری از افراد انتظار ندارند که گوشی هایشان کارهایی خارق العاده انجام دهد. اما باید در نظر داشت که نوآوری در گوشی های پرچم دار به نوعی بر سایر محصولات آن شرکت نیز اثر می گذارد و مشتریان همواره فکر می کنند که این شرکت برای همه محصولاتش سنگ تمام می گذارد.

متاسفانه یکی از گوشی های ویندوزی که با خود نوآوری هایی نظیر سنسور های مختلف، دوربین خارق العاده و لمس سه بعدی به همراه داشت به مرحله تولید انبوه نرسید. بله درست حدس زدید! نام این گوشی نوکیا مک لارن بود و در همان مراحل تحقیق و توسعه باقی ماند.

پس دیدیم که همواره یک جای کار می لنگد و آن هم مربوط به سخت افزار و نرم افزار گوشی های لومیا می شود که چیز خاصی برای عرضه نداشته اند.

طراحی های تکراری

love-hate-lumia-hate-04_story

اواخر دهه 90 میلادی، تلفن های همراه با ظاهری متفاوت عرضه می شدند و حتی برخی از آن ها به شدت عجیب و غریب بودند و معمولا فروش خوبی نداشتند. یکی از این گوشی ها، نوکیا 7280 بود که به علت ظاهر بسیار عجیبی که داشت، به رژلب تشبیه می شد! گوشی های دیگری نیز وجود داشتند که صفحه کلید آن ها به شکل دایره ای طراحی شده بود.

البته تمام این گوشی های با طراحی عجیب به مرحله تولید نمی رسیدند زیرا شرکت ها از نحوه باز خورد مردم اطمینان نداشتند. اگرچه تعدادی از آن ها نیز به مرحله تولید رسیدند، مانند نوکیا 7280 که در بالا درباره آن گفتیم. اما نکته ای که باید بدانید این است که تمام این دستگاه های عجیب و غریب، توسط یک شرکت ساخته می شدند، نوکیا!

مایکروسافت با خرید بخش تولید تجهیزات تلفن های همراه نوکیا، تنها یک خط تولید را خریداری نکرد! بلکه مجموعه ای از نبوغ، استعداد و خلاقیت را به دست آورد که توانسته بودند تاریخ باشکوهی برای نوکیا خلق کنند. بسیاری از این مهندسین خبره، در طول یک سال اخیر شرکت مایکروسافت را ترک کرده اند. باورش سخت است اما اکنون تنها تعداد بسیار کمی از آن کارکنان با تجربه در مایکروسافت باقی مانده اند و مشغول به طراحی تلفن های همراه هستند.

بگذارید واضح تر بگوییم. در این که گوشی های لومیا طراحی خاصی دارند هیچ شکی نیست اما آن ها بی اندازه به یک دیگر شبیه هستند و در برخی مدل ها تنها اندازه صفحه آن ها فرق می کند. البته این مشکل را تنها گوشی های لومیا ندارند بلکه سایر شرکت ها نیز گوشی های با طراحی تکراری تولید می کنند. شما مطمئنا با خود می گویید همین که گوشی اندازه ای بزرگ تر دارد یقینا طراحی آن نیز متفاوت است اما این گونه نیست. باید طراحی ها متفاوت باشد اما آیا طراحی مجدد برای شرکت بسیار بزرگ و معتبری مانند مایکروسافت دشوار است؟ مطمئنا خیر.

عدم وجود دکمه سخت افزاری دوربین در برخی مدل ها

love-hate-lumia-hate-01_story

هنگامی که ویندوز فون 7 در سال 2010 معرفی شد، مایکروسافت اعلام کرد که هر گوشی ویندوزی باید یک سری ویژگی های سخت افزاری مانند سه دکمه اصلی ویندوز، بازگشت و جستجو را به صورت خازنی در جلو داشته باشد و در کنار این سه، وجود یک دکمه سخت افزاری دوربین نیز الزامی است. پس از آن که مایکروسافت شرایط دیگر سازندگان را دید، کمی از شرایط خود کاست. به همین دلیل سازندگان گوشی های اندرویدی می توانستند به راحتی از همان گوشی اندرویدی، یک نسخه ویندوز فونی نیز عرضه کنند بدون این که تغییراتی در سخت افزار آن ها ایجاد شود و نمونه این گوشی را می توان در وان M8 شرکت اچ تی سی دید. بعد از کاهش شرایط، مایکروسافت رفته رفته دکمه سخت افزاری دوربین را نیز از لیست شرایط یک گوشی ویندوز فونی برداشت!

حذف دکمه سخت افزاری دوربین ممکن است که برای دیگر سازنده ها ایده آل باشد اما برای مایکروسافت حذف این دکمه از روی گوشی های لومیا چندان خوشایند نیست. به خصوص این که مایکروسافت تا به حال به اهمیت این دکمه بار ها اشاره کرده و حتی در ویدیو تبلیغاتی لومیا 930 نشان می دهد که این دکمه کاربرد های بسیاری دارد.

شما با فشردن این دکمه حتی هنگامی که گوشی در حالت آماده به کار است، بلافاصله به نرم افزار دوربین هدایت می شوید با یک بار فشردن آن می توانید تصویر دلخواه خود را ثبت کنید! این برای بسیاری از کاربران اهمیت زیادی دارد اما بنا بر دلایلی نا معلوم، مایکروسافت این ویژگی کاربردی را تنها به گوشی های پرچم دار خود اختصاص داده است.

در حال حاضر اگر شما توانایی خرید پرچم دار را ندارید، از این ویژگی محروم خواهید شد و به جای آن مجبور می شوید که ابتدا دستگاه خود را از حالت آماده به کار خارج کنید، وارد لیست نرم افزار ها شوید، در لیست نرم افزار ها جستجو کنید، نرم افزار دوربین را اجرا کرده و سپس با تپ کردن بر روی صفحه نمایش، تصویر مورد نظر را ثبت کنید. این فرآیند طولانی و زمانبری است و اگر نیاز باشد که سریع از سوژه عکس بگیرید، قطعا این فرآیند طولانی مانع تصویر برداری شما می شود.

اگر چه تمام گوشی های لومیا نیازمند این دکمه سخت افزاری هستند، اما متاسفانه این ویژگی در حال حاضر در اختیار کسانی است که می توانند پول بیشتری را برای محصولات بالا رده پرداخت کنند!

خلأ نرم افزاری ویندوز فون

love-hate-lumia-hate-05_story

این مورد تنها مربوط به گوشی های لومیا نیست. بلکه مربوط به تمام گوشی های ویندوز فونی است اما به دلیل این که گوشی های لومیا 97 درصد پلتفرم ویندوز فون را در اختیار دارند، خطر خلأ نرم افزاری بیشتر متوجه مایکروسافت موبایل است.

در سال 2013، جو بلفیوری اعلام کرد که پایان خلأ نرم افزاری ویندوز فون نزدیک است و دیگر نیازی نخواهد بود که نگران این مشکل باشیم. اما این جمله را باید به خودش بگوید! نه به میلیون ها کاربری که همچنان منتظر نرم افزار هایی مانند Periscope ،Pebble ،Snapchat ،HSBC ،Barclaycard ،Comixology ،Tinder ،Grindr HBO GO ،Odeon Cinemas ،Official F1  Nike+ ،Virgin Atlantic Airways ،Starbuckو بسیاری از نرم افزار های کاربردی دیگر هستند.

حتی وقتی که نرم افزاری جدید تولید شده و به ویندوز فون راه می یابد، مطمئنا هفته ها و ماه ها قبل، نسخه اندرویدی و iOS آن منتشر شده است. حتی نرم افزار هایی که برای ویندوز فون عرضه می شوند هیچ تضمینی برای کامل بودن آن ها وجود ندارد.

تعداد زیادی از نرم افزار های ویندوز فون هستند که هنگام مقایسه با نسخه اندرویدی و iOS متوجه ناقص بودن آن ها می شوید. شرکت های بزرگ هنگامی که نرم افزار های خود را برای ویندوز فون عرضه می کنند، اصلا با استاندارد های نسخه ویندوز فونی هم خوانی نداشته و در سطح کیفی مطلوبی قرار ندارند. از این نرم افزار ها می توان به اینستاگرام اشاره کرد. نسخه رسمی این نرم افزار 15 ماه است که به روز رسانی دریافت نکرده و حدود 21 ماه از زمان انتشار آن می گذرد اما همچنان در نسخه بتا (آزمایشی) قرار دارد.

متاسفانه شما با خرید یک گوشی ویندوز فونی، باید با خلأ نرم افزاری آن دست و پنجه نرم کنید. اما برای این مشکل یک راه حل کار آمد در نظر گرفته شده است. مایکروسافت به تازگی ابزاری را برای توسعه دهندگان اندروید و iOS فراهم کرده تا آن ها بتوانند به وسیله این ابزار به راحتی نرم افزار های خود را برای ویندوز فون پورت کنند. به وسیله این ترفند، بسیاری از نرم افزار ها با همان کیفیت و ویژگی ها برای پلتفرم موبایل مایکروسافت عرضه خواهند شد. اگر چه مدت زمانی طول می کشد تا این مشکل رفع شود اما می توان از آن به عنوان یک روزنه امید برای رهایی از این مشکل یاد کرد.

اگر چه دلایل بیشتری نیز وجود دارند که باعث آزرده خاطر شدن کاربران می شوند اما در این مقاله سعی شد تا دلایلی ذکر شوند که برای عامه مردم صدق می کنند.

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

منبع: NEOWIN

منبع :

NEOWIN

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
Muhammad
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

نرم افزارشو قبول دارم
نمیشه یه نامه چیزی بفرستیم بگیم این بازی کلش رو بسازن واسه ویندوز ؟:)))

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

  سلام عزیز.
  تا الان بارها و بارها برای شرکت سوپرسل ایمیل فرستاده شده اما همیشه جواب سربالا میدن. جواب آخرین ایمیلشون هم این بوده: یک گوشی اندرویدی و یا iOS تهیه کنید.

   Muhammad
   پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

   باس بخابونم دهنش :)))
   یه ایرانی نمیتونه بسازه ؟ مشابه اینو ؟ یا بازی خروس جنگی بسازن واسه ویندوز فون ؟؟

   ariae
   پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

   من ايميل زدم بهم جواب دادن كه” درخواست شما جزو درخواست هاي ويژه است، حتماً به بخش توسعه دهندگان انتقال ميابد” فعلا كه خبري نيست

   امیرحافظی
   پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

   چند وقت پیش بابت یک مشکل عجیب توی ویندوز 8.1 مشغول نامه نگاری با یکی از بچه های تیم پشتیبانی مایکروسافت در لندن شدم. این آقا از دوستان قدیمی منه و کامپیوتر خونده و از قضا رابطه ی خوبی داریم.
   مشکل من این بود: بعد از باز کردن اکسپلورر سیستم ناخودآگاه کرش می کرد، یا نرم افزار ریستارت می شد!
   چند راه رو باهم امتحان کردیم که همه ی اونها در واقع همون دستور العمل مایکروسافت بود. بعد راهی به من یاد داد که خیلی پیچیده بود و من برای درکش مجبور بودم قدم به قدم اقدام کنم و وقت زیادی از هر دوی ما گرفت تا اینکه من ویندوز رو دوباره نصب کردم. نمی خواستم دوباره نصب کنم چون وان درایو من هشت گیگ حجم داره و دلم نمی خواست مجبور بشم همه ی اون حجم رو دوباره روی سیستم دانلود کنم. توی هچل بزرگی افتاده بودم اما دست آخر نصبش کردم و خب هشت گیگ ترافیک ویژه ی این کار خریدم، چون فایل ها ضروری بود و من باید بهشون دسترسی پیدا می کردم.
   وقتی صحبت ما تموم میشد، یعنی اون لحظه که هر دوی ما ناامید شده بودیم، یه جمله ی خیلی جالب گفت:
   یا دانگرید کن به اکس پی، و یا آپگرید کن به لینوکس!
   شما باشید کدوم رو انتخاب می کنید؟

  امیرحافظی
  پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

  ببین، همه ی عملکرد مایکروسافت رو می تونی توی همین یک جمله ای که گفتی ببینی:
  مایکروسافت صد سال پیش (اغراق نیست!) یه بازی ساخت به اسم عصر امپراطوران (نمی دونم چه کسی اون نسخه ی دو بعدی گرافیک پایین که ایران هم توش بود رو به یاد داره) که استاندارهای بازی های استراتژیک رو عوض کرد. بازی اینقدر فوق العاده بود که من برای یک دهه اونو بازی می کردم. الان همین بازی اومده روی موبایل! همه ی استاندارهای بازی های موبایل رو هم عوض کرده! واقعا بازی فوق العاده ایه! اما امکانات، طراحی، باگ های زیاد و البتهنبود جذابیت باعث میشه که کسی علاقه ای به این بازی نشون نده. بارها با تیم سازنده در مورد بعضی از مشکلات صحبت کردم و پیشنهادات خودم رو به صورت مستقیم با اونها در میون گذاشتم. اما افسوس! رویکرد مایکروسافت اینه! یه چیز خوب بده و بعد ولش کن تا بمیره

  پرهام مونسی
  پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

  من هم برای فروت کرفت ایمیل زدم اما اون ها هم گفتن هیچ برنامه ای برای نسخه ویندوزفونش ندارن و کلا انگار هیچ وقت هم نخواهند داشت.

Alireza
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

خداییش ازاردهنده ها میچربه به خوباش مخصوصا نرم افزار و کنبود بالارده و نواوری

  امیرحافظی
  پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

  به این دلیل ما الان درک می کنیم که اینها کمبوده، چون سایر کمپانی ها دارن و ما نداریم. یه گوشی ارزون قیمت سامسونگ (با همه ی حقی که بشریت برای تنفر از این دستگاه می تونه داشته باشه) امکانات بیشتری از یک پرچمدار ویندوز فونی ارائه می کنه! باور می کنید؟
  دلیلش ساده است. همه ی چیزی که ما از امکانات یک گوشی می شناسیم ربطی به پرچمدار بودن یا نبودن، دوربین 2000 مگاپیکسلی یا 2 مگاپیکسلی و اینها نداره. فقط به یک چیز مربوطه: سیستم عامل کارآمد و نرم افزارهای خوب. همین! بقیه اش مثل کاشی زنده و این عروسک گردونی ها چیزی جز لالایی برای بچه نیست

پویا آبسالان
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

بگی که در بخش نصب زبان فارسی کیبورد میده اینه: 0x80070003

amirali
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

من با موارد یک و پنج موافقم. من خودم لومیا ۵۲۰ دارم سال پیش میخواستم یک پرچمدار بخرم اون زمان لومیا ۹۳۰ تو بازار نبود و از لومیا ۱۵۲۰ هم به خاطر ابعاد بزرگش خوشم نیومد. مجبور شدم برم به جی۳ بخرم که خیلی ازش راضی هستم اما به هیچ عنوان به نرمی ویندوزفون نیست. امیدوارم ماکروسافت پرچمداران بیشتری عرضه کنه که نوآوری هم داشته باشه نسبت به بقیه گوشی های بازار

Muhammad
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

دوستان عزیز بازی خروس جنگی ایرانی ها ساختن
اینم ایمیل پشتیبانیشه
برید همگی بگید این بازی رو برای ویندوز فون بسازن
info@roosterwarsgame.com
به همه بگید تا بگن زیاد که بسازن واسه ویندوز

akbar
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

من فعلا منتظر ویندوز 10 موبایل هستم و البته تا حالا پول کافی برای خرید مدل هایی که دوست داشتم رو نداشتم وگرنه نا حالا خریده بودم.
این که ویندوزفون نواقص زیادی داره شکی نیست ولی وقتی عاشق برندی مثل ماکروسافت باشی عیباش رو هم نمیبینی.
تو دنیای تکنولوژی عاشق دو برند بودم یکی نوکیا و یکی ماکروسافت که از ادغامشون هم خوشحال شدم و هم ناراحت.
امیدوارم هر روز بهتر بشه.

  امیرحافظی
  پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

  یک مثل ساده هست که میگه: عمر تو کوتاه تر از اونه که با گجت بد حرومش کنی (گجت بد=ویندوز فون)
  پس عشق و این حرف ها رو بزار کنار، با خودت کنار بیا و یه گوشی خوب بخر! مایکروسافت شانس اینو داشت که محصولاتش رو بهتر کنه، اما نکرد

  Nokia N9 MeeGo
  پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

  تنوع سخت افزاری پس از خروج نوکیا از بین رفت
  شما مدلهای ۵۲۰،۶۲۰،۷۲۰،۸۲۰،۹۲۰،۱۰۲۰،۱۵۲۰ را با گوشیهای مایکی مقایسه کنید؟!
  دوست گرامی وقتی حرف از PC میشه مایکی غول هست ولی در صنعت موبایل حرفی برای گفتن نداره مخصوصا سخت افزار
  مایکی بزرگترین ستون پیشرفتش در صنعت موبایل را به دلیل طمع ورزی از دست داد

Reza
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

درمورد نداشتن دکمه ی سخت افزاری گوشی های لومیا ، باید بگم که من لومیا 735 دارم و با دوربینی که داره ، فکر نمیکنم و تا بحال هم پیش نیومده که بخوام موقعیتی رو فی الفور عکس برداری کنم چون دوربین شش و هفت دهم ، انتظار چندانی ازش نمیره ، ولی به جاش میشه که وقتی صفحه ی گوشی قفل هستش ، با دابل تب ، صفحه روشن بشه و از بخش نوتیفیکیشن دوربین رو به کار انداخت ، این صحبت شما برای عدم موفقیت ویندوزفون ، بنظرم قدری دور از واقعیته .

مطمئن باشید ماکروسافت متوجه اینها هست ، وقتی سه درصد بازار موبایل جهان در دست ماکروسافت هست و این سیستم عامل هنوز برای خیلی از افراد ناشناختس چجوری نتظار یک پرچمدار رو دارید ؟ آیا کسی که ا ویندوزفون آگاهی کامل نداره ، پرچمدار میخره ؟ عمرا …
یکی از اهداف ماکروسافت برای تولید گوشی های میان رده ، فعلا و در این برهه از زمان صرفا آشنایی مردم با این سیستم عامل هستش … ما از دید خودمون نگاه میکنیم که چند ماه و چندسال این سیستم عامل رو باهاش سرو کار داریم ، برای کسی که از روی کنجکاوی به این سیستم عامل میاد نمیتونه بی گدار به آب بزنه و مبلغ زیادی رو صرف این سیستم عامل ناشناخته بکنه .
برای هیچکس پوشیده نیست که ما ویندوزفونی ها در این زمان ، فی الواقع داریم جور ِ ویندوزفون رو میکشیم ، که صد البته

بنده با سه دلیل نفرت اولی ، مخالفم و بنظرم این مشکلات تنها گریبانگیر ماکروسافت نیست … طراحی بسیار تکراری شرکت های بزرگی مثل سامسونگ ماکروسافت رو مجبور میکنه که برای سنگ تموم گذاشتن ، به فکر فرو بره و دست پر برگرده . ماکروسافت فقط صبر ایوب میخواد ، که ما هم تا اینجا ساختیم.

ممنونم از مقاله های خوبتون … اخیرا یخرده موضعتون بهتر شده …

Reza
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

برای دیگر سیستم عامل ها هیچ نقطه ی عطفی نیست ، هیچ اتفاق امید بخشی نیست ، مگر سیستم عامل ویندوز فون ، با ویندوز ده

امیرحافظی
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

آخ گفتی!

توی دنیای آیفون، شما همیشه با دسته ای از امکانات استاندارد طرف هستید که توی یک دوره ی زمانی طولانی (مثلا دو یا سه سال) به روز رسانی میشن. اپل هیچوقت همه ی امکانات رو برای کاربرها یکجا ارئه نمی کنه (برعکس کاری که مایکروسافت با ویندوز موبایل 10 انجام میده) در واقع باید بگم اونا توی مسیر تاریخ شکل دهی به آی او اس حرکت می کنن و آهسته آهسته نیاز رو با پرداخت و ویرایش زیاد به دست مصرف کننده نهایی می رسونن. بذارید چند تا مثال بزنم
کسایی که یادشون می دونن تسک سوئیچر ویندوز (task switcher( دو سال پیش زبان زد همه ی سیستم عامل ها بود. زیبا و کاربردی، با یک مشکل عظیم! شما نمی تونستید برنامه ها رو ببندید! چرا؟ کسی نمی دونست! اون زمان تسک سوئیچر اپل به شکل مسخره ای احضار میشد و روی نوار اپ های دائم لیستی از آیکون نرم افزارهایی که در حال کار هستن رو نشون میداد و در اندروید (دوستانی که کار کردن بهتر می دونن) شما یک لیست داشتید از کاشی های عمودی که با سوآیپ کردن حذف میشدن. در ویندوز 8 دسکتاپ شما قادر بودید با کشیدن انگشت از بالا به پایین برنامه های مترو رو ببندید. (هنوز هم این ویژگی هست) حالا ببینیم اپل در این دو سال چه کرد، و مایکروسافت چه راهی رو رفت. یک مقایسه ی ساده:
اپل در آی او اس 7 تسک سوئیچر جدید رو معرفی کرد. مشابه ویندوز فون بود و در اون با سوآیپ انشگت به بالا (توجه کنید، چون تیم اپل تحقیق کرد و فهمید که بالا دادن انگشت هم به لحاظ معنایی و هم به لحاظ کارایی برای کاربر راحت تره) نرم افزارهای فعال بسته می شدن. بعد از اون در آی او اس 8، اپل به این مجموعه لیستی از مخاطبان رو اضافه کرد تا کاربرها بتونن با باز کردن تسک سوئیچر به سرعت تماس بگیرن
مایکروسافت چه کرد: 1- ضربدر اضافه کرد
2- با کشیدن پنجره به پایین، نرم افزار بسته میشد (و باور کنید همه ی کاربرها می دونستن که مایکروسافت میتونه با یه همچین کار ساده ای برنامه ها رو ببنده) و دیگه چی؟؟؟ هیچی!
یادمه همون زمان وقتی اقوام گوشی منو می دیدن خیلی راحت شونه بالا می انداختن و می گفتن که پس بلاخره مایکروسافت هم از اپل تقلید کرد! می بینید. در واقع اپل تقلید کرده، اما اینقدر کارش بهتر بوده که کسی باور نمی کنه چه کسی اول اینکار رو کرده. کار مایکروسافت اینقدر ابتدائیه که شما فکر می کنید اونه که داره تقلید می کنه.

در مورد همه چیز اینطوره. اپل خیلی کامل و زیباست. جوری که حالا ویندوز فون که زمانی منبع الهام بود به یک دلقک متقلب بدل شده. برنامه ی تقویم، سوآیپ های زیبای برنامه ی ایمیل، مخاطب های دایره ای، و حتا چپ به راست شدن لیست تسک سوئیچر!

اون چیزی که همیشه در ویندوز کمه (به قول روباهه توی شازده کوچولو همیشه یک پای بساط لنگه!) در واقع روح اشتیاق این کمپانی برای شکل دادن به یک سیستم عامل کارآمده. هرگز ویندوز خوب نمیشه، چون این روح از کالبد پرواز کرده و رفته. دیگه اثری از حرارت طراحی و دگرگونی های بافت ها که از ترکیب رنگ و نور و کلمه شکل گرفته بود دیده نمیشه.
ویندوز موبایل 10 هم آش دهن سوزی نیست. یک باسمه ی کاریکاتوری از یک سیستم عامل فوق العاده است. همه می دونن که سیستم عامل این شکلی نیست! یکپارچهگی به فنا رفته! (رنگ پس زمینه ی تنظیمات با ایمیل، با برنامه ی تماس فرق می کنه! برنامه ی مخاطبین ویندوز (پیپل) تم و سر و شکل متفاوتی از برنامه ی احمقانه ی تماس داره) من این سیستم عامل رو تا مهر ماه تحمل می کنم. بعد مطمئنا به سمت سلفیش می رم که بسیار زیباتره و الگوهای طراحی منو بهتر رعایت کرده. در عین حال سرو شکل مرتبی داره و از یکپارچگی خوبی بهرمنده.
امیدوارم شما هم کوچ کنید تا مدیران احمق مایکروسافت متوجه بشن که چرا سیستم عالمشون دیگه طرفداری نداره.

  امیر
  پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

  آقای حافظی شما کوچ کن به هر سیستم عاملی که دلت میخواد و باهاش راحتی و برو سراغ سیستم عاملی که به فنا نرفته باشه و آش دهن سوزی باشه و امیدوارم که سیستم عاملی که انتخاب میکنین به مدیرانش رو احمق خطاب نکنی چون اصلا صحبت درست نیست که میگی احمق , من از جانب کسی حرف نمیزنم خودم رو میگم از نظر من مایکروسافت هم توی نرم افزار هم توی سخت افزار بسیار عالی هست , اگر هم هنوز به تکامل نرسیده و در بعضی موارد یکم ایراد داره به خاطره اینه که خیلی جوان تر از دو سیستم عامل دیگه هست ( البته اندروید و ای او اس هم کلی ایراد و اشکال دارند و فقط توی بازی و برنامه یکم جلوتر از وینفون هستن ) سرفیس رو نگاه کنید که اوایل کلی ایراد و اشکال داشت و هر سال که میگذره کلی کاملتر میشه و الان سرفیس پرو 3 یکی از بهترین تبلت های بازاره , یا اکس باکس سری اولش کجا در حال حاضر اکس باکس وان کجا که در حال حاضر یکی از رقبای سرسخت پلی استیشن هستش , در آخر ویندوز موبایل 10 شاید از نظر شما آش دهن سوزی نباشه ولی از نظر من هست و بسیار بسیار عالی و کم نقص هستش .

   امیرحافظی
   پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

   مثل اینکه سرو کله ی یکی دیگه از آقازاده های کمپانی مایکروسافت پیدا شد! من واقعا عذر می خوام که به کمپانی پدرتون توهین کردم!
   متنی که نوشتی منو به خنده انداخت. تعجب می کنم که چطور از یه چیز ناقص اینقدر دفاع می کنی! فکر می کنم تنها محصولی که از مایکروسافت توی اتاقته فقط یک گوشی نوکیا و یک ویندوز کرک شده روی پی سی یا لپ تاپ باشه! دوس دارم یه ایمیل به من بدی تا یه گوشه ای از محصولاتی رو که دارم به تو نشون بدم. همه ی اون چیزهایی که تو مثل میزنی یا نقدشون رو فقط خوندی یا عکسش رو دیدی من هر روز باهشون کار می کنم. در عین حال بیشتر از هر کسی (بیشتر از خیلی از آدم های اطرافم) بابت محصولات مایکروسافت به اونها فید بک دادم. و این موضوع تنها مربوط به مایکروسافت نیست. برای اپل و سونی هم اینکار رو کردم. حتا برای بتستا.
   خوشحالم که نگاهی ایرانی ها بین کارمندان این کمپانی ها جریان نداره و این ایراد ها رو به سادگی گوش می کنن و از شما ممنونن.
   اما در مورد متن چرندی که نوشتی:
   برو به هر سیستم عاملی که می خوای… پیشنهاد می کنم تو هم در مورد سلفیش تحقیق کنی. صد در صد عاشقش میشی
   اینکه می گم احمق یک واقعیته. همه می دونستن که کار بالمر در خرید نوکیا اشتباه بود. تنها ثمره ی این خرید ما فوق احمقانه چی بود؟ اخراج شدن 18000 نفر. پس لعنت به مایکروسافت که برای بقای حقیرانه ی خودش 18000 خانواده رو به بدبختی می اندازه، و همه اش بخاطر تصمیمم یک مدیر احمق!
   مایکروسافت نه توی نرم افزار و نه توی سخت افزار، توی هیچ کدوم عالی نیست! لعنت به این کمپانی! دوربین سرفیس در قسمت پشت وسط نیست! یعنی نمی تونن اون دوربین رو هفت میلیمتر اینور تر بیارن؟ یعنی ندیدن؟ در نرم افزار؟ اینکه دیگه اصلا جای توضیح نداره!
   در بعضی!!!!! موارد یکم!!!!! ایراد داره؟
   نه جانم، در همه چیز ایراد داره. چشماتو باز کن
   خیلی جون تر از دو سیستم عامل دیگه است؟
   چند روز پیش داشتیم با بجه ها روی یک سونی اریکسون (خدا رحتمش کنه) ویندوز فون 6 رو بررسی می کردیم! چه فاجعه ای بود! بی سرو ته، بی در و پیکر! همه چیز آشفته! نامرتب، سخت! خدا پدر اپل رو بیامرزه که به کمپانی ها یاد داد چطور سیستم عامل طراحی کنن! اینو یادت نره که اپل اولین بار گوشی هوشمند رو عرضه کرد. هوشمند واقعی. پس پیش از اپل ویندوز بوده، اما چطوری بوده، خدا میدونه.
   توی بازی و برنامه یکم!!!! جلوتر از ویندوز؟
   بی خیال! اینو که خوندم کلی!!!!!!! خندیدم!
   سرفیس هنوز هم اشکالات زیادی داره. یکی بخر، باهش یک ماه کار کن و بعد بیا سرتو بذار روی شونه ی من و اشک بریز!
   در مورد ایکس باکس وان باید بگم که نصف فروش پلی استیشن 4 رو هم نداره. به عنوان کسی که هر دو کنسول رو دارم به ندرت پیش میاد که ایکس باکس رو روشن کنم! خیلی مسخره است. البته در بعضی چیزها بهتره، اما خب من ترجیه میدم مورتال کامبت رو روی پلی استیشن بازی کنم. به صورت عادی برو توی یک سایت و به لحاظ اندازه و سخت افزار و امکانات و طراحی نرم افزار و لیست بازی ها و باقی چیزها یه مقایسه ای با کنسول سونی داشته باش. چیزهای خوبی دستگیرت میشه.
   از نظر من هیچ چیزی آش دهن سوزی نیست. من یک آم غر غرویم. دلم می خواد از نزدیک تو رو ببینم که چطور آدمی هستی. اینکه چطور میتونی از همه چیز راضی باشی وقتی دنیای تکنولوژی می تونه خیلی بهتر از این باشه! وقتشه بیدار بشی و به خودت بگی که آیا قراره بهترین برنامه و بازیها رو دست سایرین ببینم و فقط توی خلوت به خودم بگم من ویندوز فون دارم، یا وقتشه مهاجرت کنم؟
   به سادگی بگم، امکانات ویندوز فون اینقدر کمه که شما از بودن در خیلی از شبکه های اجتماعی، بودن در کنار دوستانتون و تجربه ی یک لذت مشترک محرومید! پس با همون بسیار بسیار عالی و کم نقص خوش بگذرون و من گرد و غبار آدم ها زرنگ و غر غرو رو تماشا کن

    امیرحافظی
    پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

    نمی دونم آیا ویندوز فون 6 بود یا نه، اما دکمه ی گرد استارت داشت و می دونم که هفت این شکلی نبود، و منوی ویندوز فون 3 و رو هم نداشت، پس یه چیزی بین اینها بوده.

    mohammad
    پاسخ دهید پنجشنبه 26 تیر 1394

    دوست من ، سلام .

    شما آتیشت خیلی تنده !
    اینایی که گفتی قبول ، ایراد داره اما اپل بدونه نقصه ؟
    از دوربین سرفیس ایراد میگیری اما دوربین آیفون 6 رو ندیدی که 2 میلیمتر از سطح عقب گوشی بیرون زده ؟
    به مک بوک پرو امسال دقت کردی شما ؟
    اپل برای هر چیزی از مشتریانش پول میگیره ! ( سوکت LAN نداره ، خروجی HTMI نداره و … ) و شما برای خرید هر یک از تبدیل های اون باید پول گزافی پرداخت کنی ( البته این ایراد نیست ولی محدودیت به حساب میاد ) !

    کاستی های ویندوز فون زیاده اما داره پیشرفت میکنه و تا به امروز اگر کاستی های زیاد رو حس میکردیم ، انشالله در ویندوز 10 جبران میشه

    من به شخصه با خیلی از موارد ویندوزفون مشکل دارم اما انصافا به سیستم عامل اندروید ترجیه میدم و از اونجایی که معتقدم آیفون ارزش این همه پول رو نداره ! ، از خریدش صرفه نظر میکنم ( با سیستم عاملش در حد چندبار کار کردن ، آشنایی دارم ) !

    اگر مایکروسافت کارمنداش رو اخراج کرد ، یعنی …. ؟
    هر جایه دنیا هم که باشی ، چیزی که برات سود آوری نداشته باشه رو حذف میکنی ، این قانونه !
    میشه برای شرکتی که با 100 نفر کارش راه میافته ، 10000 نفر رو استخدام کرد ؟ شما این کارو میکنی ؟ ( نیاز مهمه ! )

    اینکه شما یکی از محصولات مایکروسافت رو داری ، دلیل بر بد بونش نیست ( شاید سلیقه شخصی شماست ) کما اینکه من 95% ابزارهایی که در روز باهاشون کار میکنم ، از محصولات مایکروسافته ! ( گوشی ، سیستم عامل ، مجموعه آفیس و … )

    نکنه این همه آدمی هم که دارن از این محصولات استفاده میکنن ، آدم های احمقی هستن ؟ ( عذر میخوام بابت این جسارتم )

    شما چنان این همه آدم رو به چالش میکشی که انگار پدر کشتگی با ویندوز داری !

    هر کسی سلیقه ای داره ، بهتره به سلیقه ی هم احترام بزاریم ، بجایه اینکه از توهین و … برای طرفداری از مواردی که مورد علاقه ماست ، حمایت کنیم !

    پایدار باشید .

مهدی اخلاقی
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

آقا یه سوال بی ربط فیلم برداری 120 فریم بر ثانیه برا من نیومده علت چیه؟
لومیا 930

علی
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

خواهشا اصلاح کنید کجای گوشی ۶۴۰ ایکس ال پایین رده است! از شما انتظار نداشتم آقای مرادی

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

  ممنون علی جان. اصلاح شد 🙂

   علی
   پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

   سپاس آقای مرادی هدف تذکر بود من کمتر از اونم بخوام اراد بگیرم شما کارتون درسته

  امیرحافظی
  پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

  واقعا پایین رده است دوست من. الان گوشی های میان رده ی بازار پردازنده ای مثل اسنپ دراگون 800 دارن! دیگه 640 که جای خود دارد!

   علی
   پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

   برادر من اندروید مجبوره سخت افزار بالا بزاره سیستم عاملش از بیخ مشکل داره اس ۵ که اینهمه روش مینازن فقط بعد چند ماه رو لگ و تیک می افته تو گوشی های ویندوزی ۶۴۰ ایکس ال میان ردست نه پایین رده

kian
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

راجب خلا نرم افزاری بگم که به عنوان یک ایرانی که بلده هم برای اندروید
و هم ویندوز برنامه بنویسیه باید بگم
اولا کسی که برنامه می نویسه یا برای شهرته یا برای پولش که شهرته هم
در واقع برای رسیدن به پول بیشتره
که ویندوز فون تقریبا هیچ کدومشو برای یک “ایرانی”
نداره
بعدشم طراحی اپ براش خیلی سخت تر از اندرویده
حتی ایمولیترش هم کار ادمو سخت می کنه باید حتما یه چیزی
به نام hyper V داشته باشه که کمتر لپ تاپی این ویژگی رو داره
در صورتی که ایمولیتر اندروید با کمترین امکانات سخت افزاری
اجرا می شه و “هر کی” با “کمترین دانش” و با “بیشترین ابزار”
برای اندروید برنامه بسازه.
من موقعی که شروع کردم به برنامه ساختن فقط شش ساعت
طول کشید تا یه برنامه کاربردی برای اندروید بسازم.
در صورتی که تو ویندوز فون کد ها رو نوشتم ولی نمی تونم اجراش بکنم
من خودم پنج تا نرم افزار برنامه نویسی
برای اندروید می شناسم ولی برای ویندوز یه دونه که همون ویژوال استودیو است.مایکروسافت باید برنامه نویسی رو به راحت ترین حالت ممکن برسونه
نکته مهم:من خودم طرفدار ویندوزم و معتقدم که دوتا سیستم عامل دیگه
چرتن ولی خب این یه حقیقته

mohamad
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

دوستان ایمیا سوپرسل توسعه دهنده کلش رو پیدا کردم،درخواست بدید واسه ویندوزفون:clashofclans.feedback@supercell.com

MM98
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

با بخش طراحی موافق نیستم.

Mr UNTD
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

در درجه اول از شما آقای مرادی بابت ترجمه این مطلب تشکر میکنم
ولی باید بگم مقاله بسیار ضعیفی بود.انگار یه بچه ۱۵ ساله نوشته
در کل با خوندن این مطلب به این نتیجه رسیدم که ویندوز برای موبایل شکست خورده و بهتره یه گوشی آندرویدی تهیه کنم 🙂

در ضمن تو این مطلب باید به استور فوق العاده افتضاح و مزخرف ویندوزفون هم اشاره میشد که هم طراحیش بصورت خارق العاده ای افتضاح هست،هم پروسه دانلودش کاریست بشدت استرس زا !! جدیدا هم که تا فیلتر شکن نزنم اصلا نمیشه دانلود کنم ! فقط با فیلتر شکن میتونم دانلود کنم 😐

بازم بابت ترجمه مطلب تشکر میکنم،خسته نباشید

mohammad
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

ویندوز زیبا و نرمه اما اپلیکیشن هاش خیلی کمه
همه چشم انتظار ویندوز ۱۰ هستیم که هم کاستی هارو جبران کنه و هم بترکون با اپلیکیشن های یونیورسالش

mozahem
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

ویندوز فون روون هست قبول ولی این روون بودن وقتی نتونم نرم افزار درست و حسابی روش نصب کنم به چه کارم میاد از ضعف های این سیستم عامل که ازار دهنده هستن اینایی هستن که نوشتم
1-عدم وجود پوشه مجزا برای دریافت فایلهای دریافتی از طریق بلوتوث
2-عدم وجود پروفایل برای تعیین حالت گوشی
3-نبود گزینه ای برای تغییر الارت ایمیل و مسیج
4-ستینگ کاملا چرت بدون ایکن بودن و فقط نوشته ی محض مثلا برای بلوتوث و وای فای هیچ شکلی که نشان بر بلوتوث و وای فای بودن باشه داخل ستینگ کنار نوشته این دو سخت افزار گوشی نمی بینی
حتی داخل ویندوز ده این بی روح بودن پا برجاست
5-نبودن دلیوری در بخش مسیج (بعد از فرستادن مسیج یه اس ام اس واست میاد که مسیج به این شماره تحویل داده شد تحت عنوان موبایل اپراتور)
6-عدم توانایی دانلود در پس زمینه
7-استور در ایران کاملا مشکل داره و دانلود با سرعت بسیار پایین در تمامی ساعات و با هر پهنای باندی که داشته باشی و چپ و راست به پندینگ خوردن دانلود نرم افزار از استور و یا پیغام کاملا تو اعصاب اتنشن ریکوایر
که یعنی پروسه دانلود متوقف شده و اگه حواستون به گوشی نباشه دانلود متوقف میمونه و حتی اگه بخوای نرم افزار رو بخوای افلاین نصب کنی که امکان نداره برای نصب نرم افزار روی گوشی حتما باید به نت متصل باشه و بعضی
اوقات پیغام هایی کاملا بی ربط که نرم افزار امکان نصب نداره (اگه نرم افزار براش آپدیت بیاد و بخوای از طریق اس دی کارت اپدیت جدید رو نصب کنی تا نسخه قبلی رو از رو گوشی پاک نکنی اجازه آپدیت نداری نمونش وایبر و لومیا کمرا و یا بازی اسفالت و….
8-وجود پوشه ای به اسم other که مشخص نیست محتویاتش چیه و حجم بالای این پوشه و عدم دسترسی به این پوشه تنها راه برای خالی شدن این پوشه هارد ریسیت کردن گوشیه که کل اطلاعات پاک میشه
9-عدم وجود نرم افزارها به با کیفیتی ای او اس و اندروید شاید بگم بعضی از نرم افزار ها با سیمبین خدا بیامرز از لحاظ کیفیت برابری کنه مثلا لاین و وایبر و تلگرام که اصلا امکانت نسخه ای او اس و اندرویدی رو ندارن حتی نرم افزاری مثله اینستاگرام وجود نداره و
فقط کلاینت های غیر رسمی وجود داره که امکانات خود اینستاگرام رو نداره
10-اکشن سنتر کاملا بی روح که هیچ گرافیکی نداره حتی داخل ویندوز فون 10 این وضع پابرجاست
11-نبود کیبورد نرم افزاری غیر ازکیبورد خود گوشی که حتی داخل ویندوز فون 10 هم همین کیبورد هست بدون تغییر ظاهر گرافیکی
12- نبود موزیک پلیر و ویدیو پلیر قدرتمند در این سیستم عامل مثلا پلیر موزیک نوکیا 5800 اکسپرس موزیک یا پلیر نوکیا N900 نسبت به نسخه ویندوز فونی واقعا از هر لحاظ سر هستن

اگه چیزی رو از قلم انداختم شما ببخشید ولی اینایی که نوشتم واقعیت محضه و هر چقدر این نوشتم دیسلایک بخوره خوشحال میشم چون می فهمم حقیقت بوده بس تلخ
من خودم گوشی ویندوز فونی دارم اونم 1520 ولی دارم کم کم قانع میشم که این گوشیو بفروشم

  kian
  پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

  بجز مورد یک بقیه مورد ها ایراد الکیه
  مثلا مورد 11 مسخره ترینشونه
  میشه بگید مشکل کیبورد سیستم چیه؟ مگه اندرویده که کیبورد اصلیش داغون باشه.
  کیبورد اصلیش هیچ مشکلی نداره تازه تو10 بهترم شده
  همین کیبورد رکورد سریع ترین تایپ رو تو جهان داره و رکوردش تو گینس ثبت شده
  بقیه ارادات(مثل موزیک پلیر)تو 10 رفع شدن و یا خواهند شد
  چرا؟چون ما با غول نرم افزار جهان طرفیم،اونا کارشون همینه..”نرم افزار”
  سامسونگ نیستش که هم موبایل تولید کنه و هم یخچال که لانچرش تو s6 هم باگ داره و نمی تونه رفعشون کنه

   mozahem
   پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

   نمی دونم شاید اینکه نشه از طریق استور نرم افزار و بازی و… نصب کنی ایراد الکیه … منظور از مورد 11 هم واقعا کیبورد وینفون مذخرفه با استاندارد qwerty تطابق داره ولی فاصله حروف شکل متسطیلی قائم بعد از یه مدت کاملا تو ذوق میزنه و برای تغییر به اعداد حتما باید قسمت نامریکال رو بزنی

  Sauron
  پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

  اکثر مواردی که شما ذکر کردید برمیگرده به سلیقه شخصی و روحیه تنوع طلبتون… سلیقه یک نفر یا عده ای به عنوان مشکل یک سیستم عامل عمومی محصوب نمیشه!

  مشکل استور ربط به نت مزخرف ایران داره نه استور!!! بنده در اکثر ساعات دارم بدون مشکل دانلود میکنم، ولی دقیقا وقتی که نت تر میزنه و یا پینگ داغون میشه استور هم منحدم میشه

  گفتید دلیوری وجود نداره، میشه دقیقا بگید وظیفه این پیامی که بقول شما میگید دقیقا چیه تا ما هم بدونیم؟!

  شاید شما با کلاینت غیر رسمی حال نکنید، اما اکثر همین کلاینتهای غیر رسمی چندین برابر از کلاینتها رسمی بهتر و کاملترن، نمونش همین 6tag… بنظر من حتی از اینستا اندروید هم بهتره

  مشکلتون با کیبرد رو هم در پاسخ به دوستمون گفتید که این مورد هم کاملا برمیگرده به سلیقه شخصیتون!

  در زمینه موزیک پلیر که برنامه های دیگه هستن که واقعا خوبه… من حتی روی گوشی اندرویدیم هم از موزیک پلیر اصلی استفاده نمیکنم!

  مواردی مثل پوشه بلوتوث، پوشه other رو باهاتون موافقم، که از جمله کمبودهای حال حاضر وینفونه. اما ویندوزفون درحال پیشرفت و بهتر شدنه و باید صبر داشت. چون به نسبت سایر سیستم عامل ها نو پا تره

  بنده به شما پیشنهاد میکنم هرچه زودتر به اندروید کوچ کنید، چون این سیستم عامل بیشتر به درد شما میخوره تا هروقت از ظاهرش خسته شدید یک لانچر نصب کنید و محیط عوض بشه

   yazdan
   پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

   دوست عزیز تنها تنوع طلبی بوده که باعث شده دنیای خرید و فروش موبایل پررونق و رشد دنیای موبایل سریعتر باشه وقتی شرکتی نتونه نیاز مشتریاشو برطرف کنه از چرخه دنیای موبایل حذف میهشه .. اگه مشکل دلیوری داخل ویندوز فون نمیدونید پس مشخصه که هنوز گوشی ونفونی دستتون نگرفتین … ولی این مشکل اینه که بعد از تحوبل داده شدن هر اس ام اس یه اس ام اس براتون میاد که شماره که اس ام اس تحویل داده شده داخلشه و میگه به این شماره اس ام اس دلیور شده به جای اینکه کنار همون پیامی که میفرستی تیک معروف دلیوری رو بزنه در ضمن شاید به جای وینفون به دنیای مک و ایفون مهاجرت کنم و الیته شاید به دنیای تایزن سامسونگ :))

    Sauron
    پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

    بنده اگر گفتم روحیه تنوع طلب منظورم صرفا به شخص ایشون بود!!! شما عادت کردید همچی رو جمع بزنید؟!!
    نمیبینید ایشون گفتن “فاصله حروف شکل متسطیلی قائم بعد از یه مدت کاملا تو ذوق میزنه ” خوب این یعنی چی؟ یعنی ایشون جزء اون دسته از افرادیه که هی دوست داره ظاهر سیستمشو تغییر بده… یه همچین شخصی خرید وینفون براش یک اشتباه محسوب میشه!!! اشتباه میگم؟

    مثل اینکه دقت در خوندن مطالب هم ندارید گویا…

    فقط شماهایی که اینهمه ایرادهای بنی اسرائیلی میگیرید گوشیهای وینفونی دارید و امثال بنده تا حالا بجز 1100 گوشی ندیدن و حرف میزنن!!!

    مشکل دلیوری که همچین هم مشکل نیست درسته!! اما اینکه ایشون گفتن عدم وجود دلیوری، اشتباست!!! بنده چهار سال گوشی اندرویدی سامسونگ داشتم از اندروید 4.0.4 تا 4.3 ندیدم وقتی اس ام اس میدم کنار پیامم تیک معروف بزنه!!!! فقط یه اعلامیه ساده میومد
    بعدشم شما هردفعه دارید یه اس ام اس میدید دقیقا بعدش این پیام میاد که میگه تحویل داده یا نه! اکثر اوقات حتی با شنیدن صدای اون لازم نیست به گوشی نگاه انداخت! حالا شما درگیر تیک هستی…

    حداقل میخواین ایراد بگیرین 4تا ایراد اساسی بگیرید نه اینکه میخوام مهاجرت کنم چون تیک نمیندازه!!!

    ما هم قبول داریم وینفون کمبودهایی داره… شما هم انشالله تو مهاجرتتون سالم به مقصد برسید…

پدرام
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

با سلام خدمت دوستان
برخی از دوستان یک مقدار نسبت به ویندوز فون کم لطف هستن
طراحی فوق العاده ویندوز 10 باعث شده که اون احساس یک نواختی از بین بره
بیشترین کارایی رو نسبت به بقیه سیستم عامل ها داره در مقابل اندروی و ای اُ اس شما یک جستجوی ساده توی یوتوب داشته باشی مستنداتش است از لحاظ سرعت و عملکرد و ایمنی اطلاعاتش
بخش Privacy موجود در سیستم عامل ویندوز فون10 که در هیچ سیستم عاملی دیده نشده ولی اندروید اومده توی نسخه 5 این بخش رو اظافه کرده به تقلید از مایکروسافت
راجع به نرم افزار هم این حرف رو قبول دارم که نرم افزار کم داره ولی یک سری نرم افزار هم هست توی ویندوز فون که مایع افتخاره مثل افیس – کرتانا ایکس باکس
شما برای چک کردن ایمیل هاتون توی بقیه سیستم عامل ها باید یک برنامه برای هات میل – یکی جیمیل – یکی یاهو میل – و… نصب کنید ولی توی ویندوز فون فقط برنامه Outlook mail و همه چیز تمام همه ایمیل ها تونو می تونید از یک جا چک کنید
برنامه های دیگر هم به همین صورت مگر شما روی گوشیتون چند تا مرورگر می خواهید یا چند تا پلیر می خواهید صرفا تعداد بالای برنامه ها دلیل خوبی نیست و اینکه هر کسی می تونه بدون داشتن دانش برنامه نویسی با نصب چند نرم افزار و یکم جستجو در نت ظرف 1 روز برنامه بسازه ولی خودتون فکر می کنید بتونید ظرف یک روز برنامه بسازید برای ویندوز فون
من کار با اندروید رو تجربه داشتم ولی شما نمی تونید بعد از خرید یک گوشی اندروید این ضمانت رو داشته باشید که چند ماه دیگه هم با همین سرعت فعلی کار کنه
توی پایداری همیشه مایکروسافت پیشرو بوده ولی این پایداری توی اندروید نیست (هنگ متوالی و نیاز به سخت افزار بالا)
اندروی و ای او اس چقدر پشتیباتی از سیستم عاملشان دارند و اینکه وقتی اپدیت میدهند برای همه مدلهایشان میدهند – خیر خود به خود یکسری گوشی ها از سایکل اپدیت حذف می شوند مگر اینکه رام سفارشی بگیری که اونم دردسر خودشو داره
مایکروسافت خودش گوشی میسازه و خودش نرم افزار می سازه – سیستم عامل برای کامپیوتر می سازه – ساعت هوشمند ساخته – کنسول بازی هم ساخته وفقط شما کافیه یک اکانت مایکروسافت داشته باشی تا به همه دیتا هایتان دسترسی داشته باشید مثل دیدن رکورد بازی ایکس باکس از روی موبایل یا یاد اوری کارهایتان از روی ساعت
نکته اخر اگر گوشی اندرویدی شما به تنظیم کارخانه بازگردد تکلیف اس ام اس و مخاطبان و برنامه هایتان و فایلهای مربوط به برنامه چی میشه .
جالب اینجاست که توی ویندوز تمام اطلاعات از روی اکانت مایکروسافت بر میگرده بدون نگرانی ( این مورد هم من روی اندروید 5 دیدم فقط مخاطبان و پیام ها )
اگر کسی الان از ویندوز زده شده نباید اینسایدر میشده و توی همون ویندوز 8.1 میمونده تا ویندوز 10 نسخه کامل بیاد قطعا مایکروسافت با فیدبک هایی که میگیره هواسش همه جا است فقط باید صبور باشیم یا اینکه به دنیای هنگروید مهاجرت کنیم

hamed
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

برنامه هاش کم نیست اصلاًبرنامه نداره چون هیچ چیزو نمیشه دانلود کرد ، واقعاً شرم بر این سایت باد که یه مطلب درمورد مشکلات استور نمینویسه.

امیر
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

آقا پدرام گل گفتی , بعضی از دوستان مدیران مایکروسافت رو احمق خطاب میکنند , برادر من خو اگه اونا احمقن خوب شما برو جاشون وایسا و مدیریت کن , دوستانی که میخوان مهاجرت کنن اگه خواستن بیام کمک برای چمدون بستن و مهاجرت موفقشون , برادر من آقایون مهندس اول که مجبور نیستین بمونین , دومن لطفا سیستم عامل لپ تاب یا پی سی خودتو عوض کن و یک سیستم عامل دیگه استفاده کن , من نمیدونم که دوستان اکس باکس رو یادشون نمیاد کلی ایراد و اشکال داشت الان چی یکی از رقبای اصلی یا تنها رقیب پلی استیشن هست , سری اول سرفیس یک سری ایرادها و مشکلات داشت ولی الان یکی از بهترین تبلت های بازار هست و همین وینفون که خیلی جوان تر از اندروید و ای او اس هست روز به روز پیشرفت میکنه و در حال حاضر در خیلی از موارد بهتر از دو سیستم عامل دیگه هست .

  yazdan
  پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

  دوست عزیز کسی نگفته مدیران مایکروسافت خنگن اما قبول کن در زمینه وینفون واقعا خوب عمل نکردن به قول خودت اگه غول دنیای برنامه نویسی هست نباید گوشی هاش حد اقل از لحاظ برنامه کمبود داشته باشن که دقیقا کمبود برنامه تو وینفون احساس میشه در ضمن من خیلیا رو مثله خودم دیدم که سیستم عامل ‍‍‍پی سی یا لپتاپشون لینوکس هست در ضمن ایکس باکس چه ربطی به دنیای گوشی داره بخدا اگه بالای 1520 مینوشت مایکروسافت و پشتش هم همینطور اگه یه قرون واسه خریدش می دادم چون نوشته نوکیا خریدم من N900 دارم و 1520 هم همینطور اما از بس 1520 بی امکاناته که یه جورایی تصمیم به فروشش گرفتم شاید دوربینش خوب باشه اما دوربین خوب بقیه نقصارو جبران نمیکنه

پدرام
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

اقا حامد عزیز لازم به ذکر که من همین امروز بیاد ۱۰۶۶رو گرفتم و نزدیک ۲۰۰مگابایت از استور جدید برنامه دانلود کردم به صورت مولتی تسکینگ وهیچ مشکل جدی نداشت
شما region گوشیتونو عوض کنید ترجیحا روی us بزارید مشکل حل خواهد شد

tsdv
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

مشکل اینجاست که همون دکمه ی سخت افزاری دوربین تو پرچم دار ها هم همیشه به موقع عمل نمی کنه!!!بعضی وقتا وقتی میزنی،وارد دوربین نمیشه و اصلا عکس العملی نشون نمیده!!?

سعید
پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

من تعصبی به وینفون نگاه نمیکنم، بد و خوب همیشه بوده ولی مایکروسافت واقعا هیچ اراده ای برای از بین بردن ضعف هاش نشون نمیده، درسته که تیم مایکروسافت روی وینفون ۱۰ داره کار میکنه ولی این دلیل نمیشه وینفون ۸ رو فراموش کنه.
مثلا شخصی سازی منوی استارت در وینفون واقعا کسل کننده است، قابل نصب یک تم ساده وجود نداره، آیکون ها همیشه همان آیکون خواهند بود، رینگ تون ها حتما باید با نرم افزار مخصوص دانلود شه و بعد به عنوان صدای زنگ کوشی انتخاب بشه.

طراحی ظاهری لومیا واقعا زیباست، کیفیت عکس ها بالاست ولی شما سرعت عکاسی در اپل رو مقایسه کنید با لومیا، برای ذخیره هر عکس در لومیا حداقل دو ثانیه رمان نیاز است در صورتی که در اپل همچین هدر رفتی وجود نداره، در هزارم ثانیه عکس ذخیره شده و دستگاه آماده به کار است، در صورتی که سخت افزار اپل با لومیا ۸۲۰ یا حتی کمتر برابری میکنه این یعنی سیستم عامل IOS با سخت افزار کاملا هماهنگ شده درست نقطه مقابل وینفون. اینها که سلیقه شخصی نیست، این ها از بدیهیات است.

اگر سرعت تکامل ویندوزفون با همین حرکت های لاک پشتی به جلو بره، به نظر من همین طرفدارانش و هم از دست میده، من فقط به این علت نوکیا لومیا خریدم چون طرفدار نوکیا بودم نه این سیستم عامل ضعیف.

میگم ضعیف چون وینفون در مقابل IOS با اون سخت افزار معمولی اپل، هیچ محسوب میشه.

  پدرام
  پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

  سعید جان لازمه که شما ای او اس رو با ویندوز ۱۰ موبایل مقایسه نکنی چون از لحاظ قیمتی اصلا قابل مقایسه با هم نیستم
  شما یک گوشی هم رده ۱۳۲۰ یا ۵۴۰ پیدا کن با هر سیستم عاملی که دوست داشتی بعد ببین کارایی ویندوز ۱۰ موبایل رو داره

   سعید
   پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

   شما سخت افزار اپل رو با یک میان رده مایکروسافت در نظر بگیر، متوجه میشی که سودی که اپل میبره دقیقاً از کجاست.
   اگر اپل قیمت یک گوشی ۶۴۰ دلار اعلام کرده تولید اون گوشی نهایتا ۱۴۰ دلار خرج برده، آیفون ۶ یک CPU 1400 دو هسته ای داره به یک گیگ رم!!!! یک پایین رده تمام عیار.

   IOS با سخت افزار اپل هماهنگ شده و کاربر اصلا متوجه نیست که با یک پایین رده داره کار میکنه. اپل هم از این هماهنگی استفاده میکنه و قیمت های گزاف گوشی می فروشه

امیر
پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

وینفون هشت چه ربطی داره به موضوع داره وینفون هشت گذشت الان باید در باره وین 10 صحبت بکنیم عزیزم , بعد اون آقا یزدان که میفرمایند که اکس باکس چه ربطی داره , شاید شما ربطشو متوجه نشدی همینطوری خواستی یه چیزی بنویسی , من دارم کلی درباره مایکروسافت و محصولاتش صحبت میکنم چه سخت افزار و چه نرم افزار , منظورت از همین طرفدار هاش که فرمودین کسانی مثل من رو میگین یا طرفدار نماهارو , من چند بار گفتم که سود مایکروسافت تو جیب من نمیره , این حرفارو میزنم چون واقعا مایکروسافت و تمام محصولاتشو دوست دارم , آقا سعید شما نمیخواد زیاد نگران طرفدار های مایکروسافت باشی , شما نگران خودت باش زیاد حرص نخوری , من از اون اول مایکروسافت و محصولاتشو دوست داشتم و همیشه هم دوست خواهم داشت , نظر اشخاصی مثل شماها هم اصلا برام مهم نیست هیچ ربطی هم به تعصب نداره من از مایکروسافت و محصولاتش خیلی خوشم میاد .

  yazdan
  پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

  دوست عزیز من که گفتم تمام بحث من در مورد گوشی و دنیای گوشی هست البته از نظر شما شاید تمامی مردم دنیا خ ر تشریف دارن چون دارن از آندروید استفاده میکنن ولی از نظر من هر کسی دنبال چیزی میره که نیازشو برطرف کنه الان اندروید نیاز اکثر کاربراشو برطرف میکنه واسه همین طرفداراش زیاده درضمن مایکروسافت در زمینه گوشی هیچ پتنتی نداره که خاص خودش باشه هر چی داره از نوکیاس خدایش از نود درصد مردم بپرسی چرا وینفون خریدن میگن به خاطر اسم نوکیا نه به خاطر وینفدوز فون اقا سعید خداییش خیلی قشنگ نوشتی دستت طلا واقعا حرف حقه چون با اندروید مقایسه نکردی که سریع گیر بدن بگن هنگروید به خدا تایزن سامسونگ هم یه سیتم عامل نوپاس ولی خیلی سریع داره رشد میکنه ولی چون سامسونگ میزنه من خوشم نمیاد اگه نوکیا تایزن میزد بخدا 1520 رو میفروختم حتما اونو میخریدم

sdad
پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

دوستان دلتون رو به ویندوز ده خوش نکنید امید واهیه!!
وینفون8 که اومد میگفتیم بزار وینفون8.1 بیاد همه چیز درست میشه….ویندوز10 هم که میاد باید منتظر10.1 بمونیم…
مهم نیست سیستم عامل گوشیت چی باشه مهم اینه که کامل و بی نقص باشه..فراموش نکنید که شما فقط مشتری هستید و در ازای پولی که میدید باید لایق بهترینها باشید.
ماکروسافت سیاست هیتلر رو در پیش گرفته و فقط هدفش اینه که کل دنیای دیجیتال رو تصاحب کنه…عاقبت هیتلر هم که میدونید چی شد…

محسن
پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

اونایی ک میگن ویندوز تو اپ ضعیفه کاملا در اشتباه هستن شماها چنتا اپ اندروید نصب میکنید؟ چنتاشون کاربردیه ؟واسه هر کاری چنتا اپ نصب میکنید ؟ هر اپلیکشین کاربردی که واسه هر فردی لازمه الان تو ویندوز هست از لاین و وایبرو و تلگرام و …. گرفته تا اپلکیشن های بانکی.درسته در بعضی موارد کیفیت برنامه های ویندوزی پایینتره ولی کارتونو راه میندازه قبلا منظورم ویندوز8 خیلی ضعف وجود داشت طوری ک من به اندروید برگشتم ولی از وقتی 8.1 اومده بازم اومدم ویندوز یه لومیا 720 دارم که هرکسی میبینه عاشقش میشه چه از نظر سیستم عامل چه از نظر گوشی.چون من کامل توضیح میدم که این سیستم عامل چه کاربردایی داره خودشونم که باهاش کار میکنن واقعا شیفتش میشن.این برنامه هایی هم ک نویسنده گفتن فک نمیکنم بدرد یه ایرانی بخوره.با تشکر

  مهدی
  پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

  اقا محسن نمیدونم منظورت از این که کمبود اپ نداره چیه
  شما اگه یه ویدئو پلیر درست و حسابی پیدا کردی به من هم خبر بده اگه تا حالا بازی موبایل دیده باشی میفهمی که هیچ خبری از بازی درست و حسابی تو ویندوز نیست.
  این روزا هم که استور قاطی کرده اگه تونستی اون اپ هایی که میگی رو نصب کن.
  جواب مدیران سایت هم اینه که region رو عوض کن انگار همه مشکلات قراره با تغییر منطقه حل شه

   محسن
   پاسخ دهید دوشنبه 23 تیر 1394

   ویدیو پلیر میخوای cc player و moli player , vlc player که mkv با زیرنویس پخش میکنن موزیک پلیر هم خود vlc خوبه البته با یه سرچ ساده میتونی کلی پیدا کنی.منظورت از بازی نداره clash of clans دیگه ؟ اونم تا چند وقته دیگه میاد.جایگزینشم cloudy rides هست که من بازی کردم تفاوتی با کلش نداشت بازیکناشم خیلی زیاد فقط کللش جوش افتاده تو ملت که اونم چند وقته دیگه میخوابه.البته من اهل بازی نیستما ولی تو بازی های اکشن تفنگی مدرن کامبکت که با نسخه های دیگ اندروید و ای او اس اومد. اسفالت هست real racing هست زاپیا ، shareti, هست.تو انتقال فیلم و تصویر رو تلویزیون با وافای هیچ اندروییدی به پای همین گوشی خودم لومیا 720 نمیرسه امتحان کردم که میگم اونم با برنامه lumia play to بازم هر نوع برنامه یا بازی خواستی بگو تا مثالشو بزنم اینم بگم امنیت ویندوز فون تو بالاترین سطح چیزی که شرکتای انتی ویروس گفتن.تو دوربین در قیاس با همردشون تو اندروید واقعا ویندوزفون سرتره هم بخاطر سخت افزار های خوب هم نرم افزارهای دوربین خوب .من دیگه نمیدونم شما چ توقعی از گوشی داری

   محسن
   پاسخ دهید دوشنبه 23 تیر 1394

   یچیزی دیگه فراموش کردم جی پی اس فوقالعاده هست که من خیلی وقتا وقتی نرم افزار مپ رو باز میکنم مکانمو نشون میده مکثی نداره با جی 3 الجی مقایسه کردم تو شرایط برابر همین لومیا 720 خودمو که در زیر سقف یا فضای بیرون گوشی خودم زودتر مکان رو پیدا کرد.در مورد مشکلات استور هم اینکه برمیگرده به کشور خودمون هم اینکه مایکروسافت داره یه استور واحد ایجاد میکنه طبیعیه که واسه این استور مشکل پیش میاد.اینم بگم قبلا خودم اندروید داشتم هم پرچمدارشو هم پایین ردشو.همین گلنس نوکیا فوق العادس که تو هیچ گوشی اندرویدی نیست یا دابل تپ که گوشی باهاش باز میشه که فقط گوشی های الجی دارن.حساسیت لمس فوق العادش که با دستکش هم جواب میده که این تو بالارده های اندروید هست پایین رده هاش که هیچی.

   محسن
   پاسخ دهید دوشنبه 23 تیر 1394

   همین سامسونگ با کلی تبلیغ اومد اندازه گیری ضربان قلب رو با سخت افزار تو گلسی اس 5 اورد ک همچین دقت بالایی هم نداره تست کردم ولی شما برنامه heart rate مایکروسافت رو نصب کن فقط با دوربین گوشی کار میکنه سخت افزار خاصی نمیخواد ببین با چه دقتی ضربانتو اندازه گیری میکنه البته گوشیت فلش باید داشته باشه واسه افزایش دقت.برنامه translator مایروسافت رو نصب کن که با سه روش دوربین صوتی و متن واست ترجمه میکنه خیلیم بهتر از مترجم گوگل.همین قابلیت انتقال برنامه هاش رو اس دی کارت که واقعا عالیه مثله اندرویید هم نیست که بعضی برنامه هارو اجازه نمیده انتقال بدی اونایی هم که اجازه میده نصف نیمه انتقال میده.همین قابلیت مهمان یا همون kid که دسترسی به اپ ها رو محدود میکنه و تازگیا واسه اندورید اومده قبلا واسه ویندوزفون بوده بنام app corner. کرتانا هم ک روز ب روز داره بهتر میشه البته تو ایران زیاد کاربردی نیست ولی نسبت به گوگل و اپل خیلی بهتره البته به انگلیسی مسلط باشی بازم خیلی استفاده میتونی ازش کنی.قابلیت دیگه که داره انتقال تصویر گوشی روی رایانه هست هم با کابل هم بصورت بی سیم که وقتی خواستی بازی کنی تو صفحه نمایش بزرگتر بازی کنی بدون کمترین لگ و تاخیر .ادر نهایت بگم حتی اگه همین الان مایکروسافت کلا پشتیبانیشو از ویندوزفون قطع کنه من همین ویندوز فون رو انتخاب میکنم چون از کار کردن باهاش لذت میبرم و نیاز هامو برطرف میکنه حالا

   محسن
   پاسخ دهید دوشنبه 23 تیر 1394

   در مورد نصب اپ زمانی که استور قاطی کرد شما با کامپیوتر فایلشو دانلود کن بریز تو گوشیت نصب کن این چیزا ک پیش پا افتادس نا اگاهی خودتونو نذارید بحساب بدیه سیستم عامل در مورد چیزای دیگه هم مشکل داشتی در خدمتم

مهدی
پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

سلام
من لومیا 640 xl دارم
تو متن گفته بودین این میان رده ها دکمه دوربینو بردشتن و این خیلی سرعتو کم میکنه
اما بجاش تو دسترسی سریع، اون تبی که از بالا میکشی پایین و توش وایرلس و بلوتوث بقیه چیزا داره، اونجا ی شورت کات گذاشتن که سریع تر میشه به دوربین دسرسی داشت

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,