Love-Hate

عشق و نفرت عنوان مقاله ای است که در دو بخش خدمت شما عزیزان ارائه می شود و در آن می خواهیم به 5 دلیل که باعث می شوند ما گوشی های لومیا را دوست داشته باشیم و 5 موردی که باعث آزرده خاطر شدن کاربران می شوند اشاره کنیم. پیش تر در مهر ماه، مطلبی تحت همین عنوان توسط هادی اکبری زاده و علی گلشن تنظیم شده بود که خواندن آن را نیز به شما توصیه می کنیم. با وینفون همراه باشید.

در مقاله پیشین، دلایلی برای عشق ورزیدن به ویندوز فون و دلایلی برای عدم محبوبیت آن میان کاربران را عنوان کردیم اما در این مقاله سعی داریم تا دلایلی دیگر را برای عشق ورزیدن به لومیا و تنفر از آن را عنوان کنیم و به نوعی راه مقاله پیشین را ادامه دهیم. در بخش نخست این مقاله می خواهیم 5 دلیلی که باعث محبوبیت لومیا و به دنبال آن ویندوز فون میان ما کاربران شده اند اشاره کنیم. پیشنهاد می شود این مقاله را از دست ندهید!

love-hate-banner-love

چیزی در حدود 18 ماه پیش و یا بیشتر، مایکروسافت با شرکت هایی چون ال جی، مایکرو مکس، KAZAM ،XOLO ،Cherry Mobile ،BLU ،Yezz ،Archos و بسیاری دیگر جهت توسعه هر چه بیشتر پلتفرم ویندوز فون وارد شراکت شد. پس از انتشار ویندوز 10 موبایل به تعداد شرکای تجاری اضافه خواهد شد و تعدادی از آن ها مانند لنوو آمادگی خود برای مشارکت را اعلام کرده اند.

اما با وجود شرکای سخت افزاری زیاد، گوشی های لومیا توانسته اند بیش از 97 درصد سهم پلتفرم ویندوز فون را به خود اختصاص دهند و اگر شرکت فنلاندی نوکیا در سال 2011 گوشی ویندوز فونی تولید نمی کرد، ما شاهد پلتفرم ویندوز فون به شکل کنونی نبودیم و این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست و اکنون نیز عنوان گوشی پرچم دار ویندوز فون در اختیار برند نوکیاست.

پس از این که مایکروسافت بخش تولید تجهیزات دستگاه های نوکیا را با پرداخت مبلغی چند میلیارد دلاری خریداری کرد، توانسته 7 گوشی از خانواده لومیا را با برند خود (مایکروسافت) تولید کند و هر هفت گوشی نیز پایین رده و میان رده هستند و این بخش از بازار را هدف گرفته اند اما فراموش نکنید که تا چند ماه دیگر پرچم داران مایکروسافت از راه می رسند! مایکروسافت عرضه گوشی های با برند خود را با پایین رده و میان رده ها آغاز کرد زیرا همان طوری که می دانیم، این سطح از دستگاه ها خطر کمی برای شرکت سازنده دارند و می توانند در مدت زمان کمی پس از رونمایی، عرضه شوند. اما هر شرکتی برای این که بتواند رضایت کاربران خود را جلب کند، به یک گوشی پرچم دار شایسته نیاز دارد و مایکروسافت نیز این موضوع را به خوبی می داند. لومیا 640 و 640XL دو گوشی جدید میان رده مایکروسافت هستند که با خرید آن ها امتیازات ویژه ای نظیر اشتراک رایگان یک ساله آفیس 365 را دریافت می کنید و این یک مزیت عالی محسوب می شود.

بهتر است توضیحات را کنار گذاشته و به اصل موضوع بپردازیم! ما چرا لومیا را دوست داریم؟ در ادامه 5 دلیل این دوست داشتن را بیان می کنیم.

پشتیبانی نرم افزاری مناسب و دریافت منظم به روز رسانی ها

love-hate-lumia-love-01_story

یکی از مشکلاتی که کاربران اندرویدی را دچار دردسر می کند، فاصله طولانی میان معرفی نسخه جدید اندروید و دریافت این نسخه بر روی گوشی های آن هاست. به عنوان مثال اکنون که 8 ماه از زمان انتشار اندروید  5 آب نبات چوبی می گذرد، تنها 12 درصد از گوشی ها توانسته اند آن را دریافت کنند.

البته باید در نظر داشت که تعداد گوشی های ویندوز فونی در مقابل گوشی های اندرویدی بسیار کم بوده و همین موضوع انتشار به روز رسانی ها را برای مایکروسافت آسان تر می کند. اما برای گوگل کمی قضیه متفاوت است. گوگل شرکای بسیاری دارد که تعدادی از آن ها مانند سامسونگ، ال جی، سونی، اچ تی سی و… رابط کاربری اختصاصی داشته و مدتی طول می کشد تا آن ها رابط کاربری خود را با نسخه جدید اندروید همگام کنند. اگر توجه کرده باشید، گوشی های نکسوس که به صورت مستقیم از سوی گوگل پشتیبانی می شوند، بلافاصله آپدیت ها را دریافت می کنند و دارندگان این گوشی ها مانند کسانی که از لومیا استفاده می کنند، از لحاظ دریافت به روز رسانی ها مشکلی ندارند زیرا مستقیما از سوی شرکت مادر پشتیبانی می شوند. در ویندوز فون نیز موضوعی به مانند گوشی های اندرویدی وجود دارد. بله درست حدس زدید! شرکت اچ تی سی.

گوشی های ویندوز فونی اچ تی سی پس از نوکیا/مایکروسافت، در جایگاه دوم پلتفرم ویندوز فون قرار دارند اما متاسفانه عدم پشتیبانی مناسب این شرکت از گوشی هایی نظیر 8X و 8S دارندگان این گوشی ها را نا امید کرده است. پس نتیجه می گیریم تا زمانی که پشتیبانی نرم افزاری از سوی شرکت مادر است، نباید نگرانی چندانی درباره دریافت آپدیت ها داشت و همین موضوع درباره شرکت اپل نیز صدق می کند.

پس از پایان یافتن عمر ویندوز فون 7، مایکروسافت پشتیبانی خود از این سیستم عامل را به اتمام رساند و اعلام کرد که گوشی های ویندوز فونی که از ویندوز فون 7 استفاده می کنند، دیگر به روز رسانی ها را دریافت نخواهند کرد. با خاتمه دادن به پشتیبانی از ویندوز فون 7، مایکروسافت تمام تمرکز خود را بر روی گوشی هایی گذاشت که با ویندوز فون 8 عرضه شده اند و سپس اعلام کرد که تمام این گوشی ها، ویندوز 10 موبایل را دریافت خواهند کرد اما با توجه به شرایط سخت افزاری، ممکن است که برخی ویژگی ها را دریافت نکنند و درست در همین جا، تفاوت بین پشتیبانی گوشی های ویندوز فونی با گوشی های اندرویدی معلوم می شود.

می دانیم که گوشی های لومیا تحت قرارداد اپراتور های مختلف و با رام هایی متفاوت که هر کدام مخصوص یک کشور خاص هستند عرضه می شوند و به همین جهت به روز رسانی های سیستم عامل نیز بر اساس رام و اپراتور گوشی ها منتشر می شوند و ممکن است میان عرضه و دریافت آپدیت شاهد فاصله زمانی باشیم. از این رو مایکروسافت برنامه آپدیت های پیش نمایش ویندوز فون را ایجاد کرد تا کاربران بتوانند در طول مدت زمانی که طول می کشد که به روز رسانی رسمی منتشر شود، نسخه های پیش نمایش ویندوز فون که تفاوت اندکی با نسخه رسمی داشتند را دریافت و استفاده کنند. در مورد روند انتشار نسخه رسمی ویندوز 10 موبایل و به روز رسانی های پس از آن اطلاعاتی منتشر نشده است.

دوربین هایی شگفت انگیز به لطف فناوری انحصاری PureView

lenses

نوکیا لومیا 1020 با دوربین 41 مگاپیکسلی که دارد، دنیای ویندوز فون را وارد عرصه جدیدی از تصویر برداری کرد و به نوعی این پلتفرم را بر سر زبان ها انداخت. در ساخت سنسور دوربین لومیا 1020 از یک فناوری انحصاری با نام PureView استفاده شده است. این فناوری برای اولین بار به همراه گوشی نوکیا PureView 808 عرضه شد و به صورت کاملا اختصاصی توسط نوکیا طراحی شده است. لومیا 1020 نیز از این فناوری در دوربین خود بهره می برد و همین موضوع باعث شده تا این گوشی تنها یک لومیا معمولی نباشد! بلکه به یک دوربین حرفه ای تبدیل شود.

در ساخت سنسور دوربین گوشی های لومیا 830، 920، 930/آیکان و 1520 نیز از فناوری PureView استفاده شده که قدرت دوربین آن ها را چندین برابر کرده است. استفاده از این فناوری به همراه لنز های کمپانی پر آوازه ZEISS (زایس) در گوشی های لومیا باعث شده تا آن ها از نظر قدرت تصویر برداری همواره در رده بهترین های گوشی های موبایل قرار گیرند و رقبا را به چالش بکشند و یا حتی در بسیاری موارد آن ها را شکست دهند!

یکی دیگر از مواردی که گوشی های لومیا را از سایر هم رده ها جدا می کند، استفاده از سنسور با کیفیت و الگوریتم تصویر برداری مناسب در همه گوشی ها است. به عنوان مثال اگر شما گوشی های لومیا 640 و 640XL را از نظر تصویر برداری با سایر گوشی های هم قیمت و هم رده مقایسه کنید، به وضوح متوجه عملکرد عالی دوربین این گوشی ها می شوید.

قیمت پایین در کنار کارایی مناسب

love-hate-lumia-love-03_story

در قسمت بالا، از دو گوشی لومیا 640 و 640XL صحبت کردیم. این دو گوشی که چند ماهی از زمان معرفی آن ها می گذرد، آمده اند تا به کاربران نشان دهند که برای داشتن یک گوشی با کارایی و کیفیت بالا حتما لازم نیست که مبلغ زیادی را بابت خرید پرچم دار صرف کنند. اگر به یاد داشته باشید، شرکت نوکیا هنگامی که گوشی های پایین رده را عرضه می کرد، معمولا متناسب با قیمت امکانات را قرار می داد اما گوشی های مایکروسافت این گونه نیستند.

بگذارید با یک مثال ساده این موضوع را بهتر تشریح کنیم. گوشی های لومیا 630 و 635 که به نوعی نسل قبل لومیا 640 محسوب می شوند را در نظر بگیرید آن ها گوشی هایی پایین رده بوده و عملکردی عالی داشتند و قیمت پایین نیز ویژگی آن ها است اما در این میان شما با خرید این گوشی ها یک سری امکانات مانند دوربین جلو و فلش دوربین پشت را از دست می دادید. اگر بخواهیم یک مثال دیگر از گوشی های پایین رده مایکروسافت را ذکر کنیم می توانیم به لومیا 530 اشاره کنیم. یک گوشی با عملکرد عالی بود اما در عوض دوربین جلو، حافظه داخلی مناسب و یک صفحه نمایش با کیفیت نداشت.

اما در مورد گوشی های با برند مایکروسافت قضیه کمی متفاوت است. مایکروسافت تصمیم گرفته تا در کنار قیمت پایین امکاناتی مناسب را در گوشی های خود برای کاربران ارائه کند. گوشی های پایین رده مایکروسافت فاقد امکانات اولیه نیستند و لومیا 640 و 640XL مثال های بسیار خوبی برای اثبات این حرف هستند.

میوه های رنگارنگ لومیا!

love-hate-lumia-love-04_story

از زمانی که گوشی های همراه عرضه شدند، معمولا دو گزینه رنگی پیش روی کاربران قرار می گرفت، مشکی و سفید! بعد ها نیز گوشی هایی با رنگ نقره ای و خاکستری عرضه شدند اما این تعداد رنگ کافی نبود. نوکیا برای اولین بار در گوشی های لومیا گزینه های رنگی بیشتری را پیش روی کاربران گذاشت. نوکیا با اضافه کردن رنگ های بیشتر به گوشی های خود رسما به رقبا که معمولا به دو رنگ محدود شده بودند اعلام جنگ کرد! گوشی های لومیا هنوز هم در رنگ های مختلف عرضه می شوند و شما هر کدام را که خواستید می توانید بردارید!

درب پشتی بیشتر گوشی های لومیا قابل تعویض بوده و شما می توانید رنگ های مختلفی را برای گوشی خود انتخاب کنید. اما اگر شما گوشی های رنگی را نمی پسندید و ترجیح می دهید که از رنگ های تیره و سنگین استفاده کنید، هنوز هم می توانید رنگ های سفید و مشکی را برای گوشی های لومیا انتخاب کنید و از این بابت مشکلی نیست و لازم نیست نگران باشید!

ویندوز فون با طعم لومیا!

love-hate-lumia-love-05_story

در حالی که مایکروسافت با بیشتر شرکت های سازنده در حوزه ویندوز فون همکاری می کند، اما هنوز هم کاربران، گوشی های لومیا را بهترین گزینه برای تجربه ویندوز فون می دانند. اولین دلیل محبوبیت گوشی های لومیا این است که این گوشی ها برای دریافت آپدیت ها جزو اولین ها هستند و همچنین مایکروسافت به عنوان شرکت سازنده آن ها، به طور کامل از گوشی های لومیا پشتیبانی به عمل آورده و با عرضه هر آپدیت ویژگی های جدیدی را به آن ها می افزاید.

علاوه بر این، برای گوشی های لومیا لوازم جانبی بیشتری در دسترس است. لوازمی مانند: اسپیکر وایرلس، شارژر وایرلس، قاب های گوناگون، باتری ها و… برای لومیا عرضه می شوند که برای سایر گوشی های ویندوز فونی یا کم هستند و یا اصلا وجود ندارند.

اگرچه دلایل بیشتری برای دوست داشتن ویندوز فون وجود دارند اما در این مقاله سعی شد تا دلایلی ذکر شوند که برای عامه مردم صدق می کنند. در بخش دوم مقاله 5 دلیل آزار دهنده درباره گوشی های لومیا را بیان می کنیم. پس منتظر باشید!

منبع: NEOWIN

منبع :

NEOWIN

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
کریم نجفی
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

سلام و خسته نباشی برادر. خیلییییی عاااااالیییی بود حال کردم

فرشاد
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

استووووررررررر بابا استور رسیدگی بشه ب قرآن تبلیغ بد ویندوز بخاطر استوره یکی بهشون بفهمونه استور قاطیه ب نتم ربط نداره همش میگن نت نت نت

  milad
  پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

  فیلم بگیرم بفرستم برات قبول میکنی مشکل از فیلترینگه؟
  واس من بدون وی پی ان اصن وارد استور نمیشه ولی با وی پی ان خیلی عادی کانکت میشم

   Mr.World.Wide
   پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

   سلام
   آقا شما از چه وی پی انی استفاده میکنی؟؟؟؟
   به خدا یه ماهه اومدم سمت ویندوز فون ولی هیچ وی پی انی براش پیدا نکردم
   شما پولی میخرید؟
   کسی میتونه بهم راهنمایی بده؟

    mohsen
    پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

    گذر انلاین رو پیشنهاد میکنم
    شما نرم افزارunique client از استور دانلود کن
    بعد اونجا همه چی داره بخش راهنمایی و خرید و هرچی که راجب قند شکن میخای بدونی و قیمتاش
    موفق باشی

   amir
   پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

   دوست عزیز من وی پی ان هم ندارم ولی استور نسبتا عالی کار میکنه و مشکلی ندیدم حداقل در برنامه های حجم پایین راحت دانلود و اپدیت میکنه

  anf-b
  پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

  سلام داداش من هم مثل شما همین مشکل رو داشتم ولی واسه خودش خوب شد
  حالا شما ممکنه روش های مختلف رو امتحان کرده باشی و شاید این روشی که من میگم هم امتحان کرده باشی ولی یک مرتبه ی دیگه با حوصله انجامش بده!!!
  اول از همه کل لیست فایل هایی که گذاشتی واسه دانلود و رو حالت pending یا pause هستند رو پاک کن
  حالا گوشی رو خاموش روشن کن
  حالا ریجن گوشیت رو بزار روی ایتالیا و زبانش رو توی همون صفحه روی english (united states بزار و گوشی ازت میخواد که خاموش روشنش کنی
  حالا یک مرتبه سافت رستش کن (وقتی گوشیت روشنه دگمه صدای کم و خاموش کردن گوشی رو حدودا 10 ثانیه نگه دار تا خاموش بشه و بعد خود به خود روشن میشه)
  حالا چون سافت رست کردی تاریخ و زمان عوض شدن!
  تاریخ و زمان رو درست کن و حالت زمان رو روی automatic نزار و خودت دستی درستش کن
  حالا تشریف ببر توو استور و سعی کن یک برنامه کم حجم که قبلا اصلا واسه دانلود نزاشتیش رو بزار واسه دانلود (حتما برنامه جدید باشه و از آپدیت برنامه های موجودت استفاده نکن)
  اگه به امید خدا شروع به دانلود کرد و برنامه رو نصب کرد که با خیال راحت بقیه برنامه هایی که دوست داری رو دانلود یا آپدیت کن
  اگه هم نشد یا از قندشکن استفاده کن یا سیم کارتت رو رایت تل بزار و از سیم کارت رایتل از استور استفاده کن و یا صبور و شکیبا باش تا ویندوز10 بیاد
  من هم مشکل شما رو خیلی وقت داشتم و حست رو درک میکنم ، واقعا آدم کلافه میشه
  انشالله مشکلت حل بشه! لطفا در هر صورت اینجا نتیجه ی کارت رو بگو
  یا علی

   Mr.World.Wide
   پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

   جناب شما از چه وی پی انی استفاده میکنید؟
   میتونید راهنمایی م کنید؟

    milad
    پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

    برای استفاده از وی پی ان برنامه anyconnect رو از استور دانلود کنید
    تو سیتینگ وی پی ان یک گزینه انی کانکت اضافه میشه، اکانت سیسکو بخرین (یوزر پسورد سیسکو خالی هزار تومنه، همه سرویسا پنج تومن) وارد کنید به راحتی کانکت میشه

  مهدی کریمی
  پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

  والا استور منو هم دیوونه کرده، اگه مشکل از نت باشه که دیگه نباید استور هم باز بشه، باز میشه ولی دانلود نمیکنه

   milad
   پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

   این مربوط میشه به همون قسمت “هوشمند” فیلترینگ

  mojtaba KA
  پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

  بابا بخدا مشکل از سرویس دهنده اینترنتتونه، استور هییییچ مشکلی نداره!!!! من بدون حتی یبار try again هر نرم افزاریو بخام با نت رایتل دانلود میکنم
  من باشم درجا نتمو عوض میکنم که انقد واسه من شخصیت قائل نیست که فروشگاه نرم افزاریو میبنده!!
  حالا خود دانی…

   پرهام
   پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

   یکمی فکر کنید میبینید که سرویس دهنده شما در اقلیته وگرنه اکثرا با استور مشکل دارن. از جمله خود من. من حتی با پی سی هم بدون فیلتر شکن نمیتونم برم استور مایکروسافت.
   اگه فیلترینگ هوشمنده پس چرا برای گوگل پلی و اپ استور نیست؟
   در هر صورت مشکل هر چیزی که هست برای سایر استورها نیست

  arman
  پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

  مشکل از اینترنت ایرانه، همه ی شرکت های سرویس دهنده هم مشکل ندارن!!
  مثلا: اندیشه سبز مشکل داره، استور هم ارور میده
  ولی با شاتل امتحان کردم خوب بود

milad sahraie
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

درود ، منتظر پانصد دلیل ازار دهنده هستم 🙂

Hafez
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

مرسی عرفان جان خیلی مفید و جالب بود

abbas
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

همه گزینه ها چرته همه گوشی ها اینا رو دارن

  a.m.i.r.e.s
  پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

  دوربین پوور ویو رو کدوم گوشیا دارن؟

mohammadali.mah
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

حالا دیگه ۶۴۰ ایکس ال شده پایین رده ای که با ۵۳۰ مقایسه بشه….هی از کارایه نکرده مایکروسافت تعریف کنید

نوید ع
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

با تشکر از مقاله خوبتون.

دوستان بیلد 10166 ویندوز ده دسکتاپ در دسترس حلقه ی Fast قرار گرفت. لطفا اطلاع رسانی کنید.

محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

من نمیدونم شما مشکلتون با استور چیه؟
من به راحتی بدون فیلتر شکن دانلود میکنم و هیچ مشکلی ندارم،منطقه رو هم گذاشتم امریکا.
مشکل حتما از نت خودتونه

ss
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

ببخشیذ میخاستم بپرسم برنامه ی لومیا کمرا تمام قابلیت ها مثل تنظیم سرعت شاتر وISO و……رو تام لومیا ها مثل 435 یا 535دارن یا فقط برای پرچمدار ها وجود داره؟اگه ممکن جواب بدبد

mohsen 930
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

واسه همه لومیا هاست،البته هرچه دوربین قوی تر میشه رنج تغییر پارامتر ها مثل ابزو سرعت شاتر و…. بیشتر میشه

Tanhayiiii
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

عاقا من خواهش میکنم یکی به دادم برسه

من آبدیت ویندوز 10 رو چند وقت پیش گرفتم ولی آبدیت های بعدی که دانلود میشد نصب نمیشد واس همین تصمیم گرفتم هارد ریست کنم که بعد از انجام این کار
چرخدنده ها که گیر کردن هیچ یه صفحه ای شبیه به صفحه آبی مرگ تو ویندوز و گوشی اومده ی علامتی به شکل 🙁 که داغونم کرده
تورو خدا کمکم کنید اخه من علاوه بر اینکه گوشیم رو دوست دارم اصلا خوشم نمیاد پیش دوستام که همه اندرویدی هستن کم بیارم

  مهدی کریمی
  پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

  داداش همین جا دستور برگردونندنش نوشته، تو سرچش بزن ویندوزفون ریکاوری تولز، نرم افزارشو دانلود میکنی و کاراشو طبق دستور العمل پیش میری، یکی دو گیگ دانلود میکنی و دوباره برمیگرده به حالت اول

looloo
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

سپاس عرفان جان مثل همیشه از قلم شیوات استفاده کردیم

amir kazemi
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

مشکل pending برای منم بود حدود دو هفته اما خودش خود به خود حل شد آخرشم نفهمیدم مشکل از چی بود حتی چند باری هم هارد ریستش کردم.
برای قند شکنم اول نرم افزار any connect رو نصب کنید بعد از سایت vpnmakers اکانت بخرید خیلی عالی جواب میده

AliKinG
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

به نظر مي رسيد بيشتر هدف اين پست تبليغ گوشي ٦٤٠ است.

حسین
پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

منم مشکل دانلود از استور رو داشتم. رفتم خونه دوستم و اونجا تمام برنامه ها خیلی سریع دانلود شد. زنگ زدم شرکتی که اینترنت ازش می گیرم. گفت مخابرات یه مدته رو بعضی جاها فیلترینگ و محدودیت گذاشته. گفت نمی دونم دلیلش چیه و چه هدفی داره

Nokia N9 MeeGo
پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

مهمترین دلیل محبوبیت وجود برند نوکیاست، منتظر بازگشت امپراطور هستیم

mehrdad
پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

سلام.خدایی اگه میشه کمکم کنید.من گوشی لومیا 930گرفتم فقط و فقط واسه دوربین و صفحه نمایشش ولی دوربین جالبی نداره،به دنیم هم اپدیتش کردم.توی تنظیمات دوربین رو میزارم رو 5+16ولی عکساش خوب نیستن رو گوشی بهترن تا روی کامپیوتر.خیلی اعصابمو خورد کرده،ممنون میشم اگه کمکم کنید

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,