lumia-photography-under-water

تا کنون در مجموعه مقالات آموزش عکاسی به جنبه ها و نکات مختلفی از عکاسی با گوشی های هوشمند پرداخته ایم. حال امروز می خواهیم با یک آموزش متفاوت از عکاسی با گوشی هوشمند در خدمت شما باشیم و آن آموزش عکاسی با گوشی لومیا در زیر آب است. شاید همین ابتدا در ذهن شما این سوال ایجاد شود که گوشی های هوشمند سری لومیا ضد آب نیستند؟ اما برای هر کاری یک راه حل وجود دارد، پس در ادامه با ما همراه باشید.

 همان طور که می دانید گوشی های هوشمند سری لومیا ضد آب نیستند که بخواهیم به صورت مستقیم آن ها را به زیر آب فرو ببریم و به عکاسی از زیر آب با این روش بپردازیم، اما هیچ گاه نباید به محدودیت های اجازه داد که مانع خلاقیت های ما شوند پس در ادامه به آموزش روشی متفاوت برای عکاسی با گوشی لومیا در زیر آب می پردازیم.

آنچه که مورد نیاز است

برای این که بتوانید به عکاسی در زیر آب با گوشی هوشمند سری لومیا بپردازید، ابتدا باید یک جعبه شیشه ای را تهیه کنید یا به ساخت آن بپردازید. هدف از تهیه یا ساخت جعبه شیشه ای، فراهم کردن محفظه ای برای گوشی هوشمند است که مانع از تماس مستقیم گوشی هوشمند با آب  می شود، چرا که آب می تواند به گوشی شما صدمه بزند. نکات مهمی که در تهیه و یا ساخت این جعبه باید به آن ها توجه کنید، این است که باید مطمئن شوید که این جعبه کاملاً ضد آب باشد و کوچکترین منفذی برای ورود آب به داخل محفظه وجود نداشته باشد و همچنین سعی کنید که حداقل ارتفاع جعبه شیشه ای شما برابر با ۲۰ سانتی متر باشد (با توجه به عمق آبی که می خواهید به عکاسی از آن بپردازید، این ارتفاع متغیر می باشد).

lumia-photography-under-water-1

سپس باید یک روز روشن و محیط آبی مناسبی را برای هدف مورد نظر خود انتخاب کنید، اگر که به طبیعت دسترسی دارید و آب در آن  جریان دارد، می توانید تصاویر زیبایی را خلق کنید.

چگونه به عکاسی بپردازیم

ابتدا به این نکته توجه کنید که بهتر است میزان نوردهی و ISO را به صورت دستی و بر روی میزان هایی مناسب با توجه به شرایط نوری محیط، تنظیم کنید. برای این که بتوانید به میزان های مناسبی برای نوردهی و ISO دست یابید، بهتر است که در ابتدا چند عکس را به صورت آزمایشی و در بالای سطح آب که تقریباً شرایط نوری مشابه با سطح زیر آب را دارد تهیه کنید و با توجه به آن ها بتوانید که به میزان های مناسبی برای نوردهی و ISO دست یابید.

سپس جعبه را در داخل آب فرو ببرید، توجه داشته باشید که سطح جعبه به میزان کافی از سطح آب خارج باشد تا با حرکت های ناگهانی یا کوچک جعبه، آب به داخل جعبه وارد نشود و بتوانید گوشی لومیا ارزشمند خود را از خطر احتمالی آب حفظ کنید. اگر عمق آب کم است، سعی کنید که جعبه را بر روی سطح زیر آب قرار دهید، این مورد هم به استحکام جعبه کمک می کند و هم به شما کمک می کند تا بتوانید تصویر واضح تر و بهتری را خلق کنید (اگر عمق آب بیش از ارتفاع محفظه شیشه ای شما می باشد، می توانید از یک جسم مسطح استفاده کنید و آن را بر روی سطح زیر آب قرار داده و سپس جعبه شیشه ای را بر روی آن قرار دهید).

lumia-photography-under-water-2

سپس گوشی خود را به داخل جعبه شیشه ای خود که در آب قرار گرفته است، فرو ببرید. می توانید گوشی خود را به سطح تحتانی محفظه شیشه ای برسانید و گوشی خود را بر روی این سطح قرار دهید، این کار به شما کمک می کند که لرزش گوشی شما در هنگام عکس گرفتن کاهش یابد و از تار و خراب شدن عکس جلوگیری می کند.

lumia-photography-under-water-3

سپس کلید شاتر دوربین گوشی خود را فشار دهید و تصویر مورد نظر خود را تهیه کنید. شاید در اولین اقدام خود نتوانید به نتیجه مورد نظر دست یابید، بنابراین تا رسیدن به هدف مورد نظر خود، چندین عکس را تهیه کنید و سپس بهترین نتیجه را در میان تصاویری که تهیه کرده اید، انتخاب کنید.

lumia-photography-under-water-4

پس از تهیه چندین تصویر، نوردهی تصاویر تهیه شده را بررسی کنید و در صورتی که لازم دیدید، میزان نوردهی را با توجه به شرایط نوری موجود در محیط تغییر دهید. میزان نوردهی تاثیر به سزایی در تصاویر خلق شده شما خواهد داشت.

lumia-photography-under-water-5


حال همه چیز آماده است تا به عکاسی با گوشی لومیا در زیر آب بپردازید. به یاد داشته باشید که شرایط همواره برای شما محیا نخواهد بود، بکوشید تا شرایط مناسب را برای خود ایجاد کنید و اجازه ندهید تا محدودیت ها مانع رشد خلاقیت های شما شوند.

منبع :

WINDOWS BLOGS

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
Farshadd
پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

شاید تا نیم ساعت دیگه شاید بیلد نهای عرضه بشه با کنفرانس تو ردموند
البته باز میگم شاید

  Farshadd
  پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

  یعنی ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران البته شاید هم کلا نه من فقط میدونم کنفرانس برای توسعه دهنده ها ساعت هشت و نیم به وقت تهران شروع میشه

Farshadd
پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

جناب مظفروندی کلا درب جعبه بزاریم ببریم زیر اب حالا نهایت امر هم اب رفت داخل دیگه رفته ولی خب جالب میشه ها این مدلی زیاد جالب نیست

  Farshadd
  پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

  البته ترفند جالبی هست ولی حالا که تا اونجا رفتیم جعبه رو هم بردیم درب جعبه هم همراه مان هست خب 🚁

مهدی
پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

اینو با هر گوشی ای میشه انجام داد.

  Farshadd
  پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

  خب اره دیگه مهدی جان جناب مظفروندی که اشاره کرده
  به یاد داشته باشید که شرایط همواره برای شما محیا نخواهد بود، بکوشید تا شرایط مناسب را برای خود ایجاد کنید و اجازه ندهید تا محدودیت ها مانع رشد خلاقیت های شما شوند.

pezhman
پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

مگه کنفرانس دارن امشب

mohammadmj
پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

سلام دوستان عزیز یه سوالی داشتم خیلی ذهنمو به خودش مشغول کرده آیا پس از ارائه قابلیت افزونه ها روی مرورگر ادج این قابلیت روی ویندوزموبایل ۱۰ هم اجرایی میشه ……
البته ببخشید تو پست نظر بی مربوط گذاشتم …

shayan1520
پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

سلام دوستان ببخشید اینجا میپرسم یبار دیگه هم تو چند تا پست قبلی سوالمو پرسیدم ولی کسی ج نداد ممنون میشم جواب بدید مرسی. اقای مظفروندی ممنون میشم اگه زحمتی نیست شما جواب بدید من بیلد ۱۰۵۸۶ ویندوز ۱۰ رو روی گوشی نصب کردم ولی ی قابلیتی ک تو بیلدای قبلی بود تو این بیلد نیست ینی من تابستون بیلد ۱۰۱۶۶ بود گرفتم ی قابلیتی تو cellular & data بود که میتونستی ۳G only یا ۴G only رو انتخاب کنی ک خیلی کاربردی بود و من شدیدا بهش نیاز دارم اما تابستون دانگرید کردم ب خاطر مشکلاتی ک داشت و من الان دوباره وین ۱۰ ای شدم ولی این گزینه هارو پیدا نمیکنم مثه ۸.۱ فقط ۳ گزینه داره دوستان خدا وکیلی اگه کسی از شما میدونه من باید چیکار کنم یا دلیلش چیه ج بدید من شدیدا این قابلیت رو میخوام . اگه کسی این سوال رو خوند و جوابشو میدونس ولی ج نداد مدیونه (شوخی)
ولی بی شوخی لطفا کمکم کنید مرسی عزیزان *-:

  mohammadmj
  پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

  دوست عزیز این قابلیت در بیلد های اخبر به علت نامعلومی حذف شده و متاسفانه در دسترس نیست باید ببنیم در نسخه نهایی وجود داره یانه ……..

امیدشعبانی
پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

اقا ی سلفون بکشید دور گوشی
یک دور بسه
اما واسه اطمینان دو دور بپیچونید دور گوشی
و برید داخل استخر فیلم برداری کنید
چون نازک هست واسه تاچ هم مشکل پیش نمیاد

  javadkhof
  پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

  سلفون بهش اعتمادی نیست ! !

Zafighooli
پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

خب این که با همه گوشیا میشه
نمیخواد که حتما لومیا باشه

  بهتاش فانی
  پاسخ دهید پنجشنبه 20 آذر 1394

  هیچ گوشی ای دوربین یه لومیا رو نداره 🙂

میلاد
پاسخ دهید جمعه 21 آذر 1394

این کارا چیه حالا حتما باید از زیر اب عکس بندارید خوب برید گوشی ضد اب از یکی قرض بگیرید

مراد
پاسخ دهید جمعه 21 آذر 1394

ویندوز ۱۰ هنوز منتشر نشد؟ :))
هنوز منتظرین؟ =))
منتظر باشین بالاخره میادش :-))))))))))

اسماعیل
پاسخ دهید شنبه 22 آذر 1394

سلاااااااااااااااااام
لازم نیست برید گوشی ضد آب بگیرین
ضد آب هم فقط سونی زده و اونم خود شرکت گفت برا زیر آب بردن مناسب نیست
خودم یه کاور ضد آب برا ۹۳۰ گرفتم خیلی هم جالب و ارزون فقط ۲۵۰۰۰ تومان
تا عمق بیست متر هم جواب میده
ساخت ایرانه شرکت آراز
اینقدر حال میکنم از زیر دریا عکس بگیرم

mvf
پاسخ دهید یکشنبه 23 آذر 1394

تکلیف گوشیایی که دکمه شاتر ندارن چیه )-:

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,