lumia520_0

وقتی نخستین بیلد پیش نمایش ویندوز ۱۰ موبایل منتشر شد، اگر به یاد داشته باشید فقط در اختیار برخی از گوشی ها قرار گرفت، تقریبا مشابه اتفاقی که چند روز قبل هنگام عرضه نسخه رسمی، به شیوه ای دیگر رخ داد. در این مطلب می خواهیم به بررسی عللی بپردازیم که باعث شده مایکروسافت نسخه رسمی را برای گوشی های محبوب ویندوز فونی ارایه ندهد، بررسی اینکه آیا قرار است تراژدی ویندوز فون ۷ تکرار شود یا اینکه موضوع چیز دیگریست.

کاربران ویندوز فون ۷ قطعا هنگامی که فهمیدند ویندوز فون ۸ برای گوشی آن ها ارایه نخواهد شد، بسیار ناراحت شدند. اما تراژدی ویندوز فون ۷ با آنچه امروز اتفاق افتاده کمی متفاوت است. مایکروسافت دلیل عرضه نشدن ویندوز فون ۸ برای گوشی های مجهز به ویندوز فون ۷ را تغییرات بنیادین در هسته سیستم عامل ویندوز ۸ اعلام کرده و افزود بستر سخت افزاری گوشی های مجهز به ویندوز فون ۷، برای دریافت ویندوز فون ۸ مناسب نیست و به روز رسانی به نسخه ۸ در این گوشی ها میسر نخواهد بود. اما آنچه چند روز پیش اتفاق افتاد، متفاوت از این قضیه است، با اینکه همه می دانیم سخت افزار گوشی ای مانند لومیا ۵۲۰ در سال ۲۰۱۶ که گوشی هایی با رم ۴ گیگ و پردازنده های ۶ یا ۸ هسته ای عرضه شده اند، مناسب نیست، اما موضوع تنها  ضعف سخت افزاری لومیا ۵۲۰ و هم رده های آن نیست. تراژدی که این بار رخ داده، بیشتر مربوط به اتمام تاریخ پشتیبانی کمپانی از این گوشی ها بوده است. به واقع اگر لومیا ۱۵۲۰ نیز همزمان با لومیا ۵۲۰ عرضه شده بود، اکنون ویندوز ۱۰ موبایل را دریافت نمی کرد! حداقل ظاهر قضیه که چنین نشان می دهد.

اجازه دهید نگاهی بیاندازیم به تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۱۶، تاریخی که مایکروسافت ویندوز ۱۰ موبایل را برای گوشی های ویندوز فونی عرضه کرد. یعنی همان روزی که مایکروسافت گلوله ای به پای خودش زد و اکثریت دارندگان گوشی های ویندوزی را به اقلیت تبدیل کرد. این شرکت در دقایق آخر گوشی های سری ۲۰، یعنی محبوب ترین و پرفروش ترین گوشی های ویندوز فونی، به جز لومیا ۱۵۲۰ را به همراه برخی دیگر، از لیست به روز رسانی خارج کرد.

مایکروسافت در این باره این توضیح را داد:

ویندوز ۱۰ موبایل نوآوری های جدید و قابل توجهی را به ارمغان آورده است که بسیاری از دستگاه های قدیمی نمی توانند با موفقیت ارتقاء یابند و تجربه خوبی را برای آن ها به ارمغان نخواهد آورد.

خوب این توضیح مایکروسافت چه معنی می دهد؟ اجازه دهید داستان را ادمه دهیم.

Lumia-1020-vs-Lumia-920-5

گوشی لومیا ۵۲۰ در سال ۲۰۱۳ عرضه شد و در سال ۲۰۱۵ تولید این گوشی پرطرفدار متوقف شد. همان اتفاقی که برای گوشی های لومیا ۶۲۰ و لومیا ۱۰۲۰ و بسیاری دیگر رخ داد. بیایید در این رابطه واقع بین باشیم، بسیار دور از انتظار است دستگاهی که ۳ سال پیش تولید شده است بتواند سیستم عامل جدیدی در سال ۲۰۱۶ دریافت کند. این را در نظر بگیرید که اگر شما یک گوشی اندرویدی بخرید، اگر فرد بسیار خوش شانسی باشید تا یک سال می توانید به روز رسانی های اصلی را دریافت کنید. اگر در رابطه با طول عمر دستگاه ها واقع بین باشید این اتفاق کاملا عادی است. اما این را فراموش نکنید که مایکروسافت از ابتدا ویندوز ۱۰ موبایل را برای این دسته از گوشی ها تحت پروژه اینسایدر عرضه کرد و از آن ها نیز بازخورد هایی دریافت کرد و اینکه در لحظه آخر این دسته از گوشی ها را از لیست کنار گذاشته است علاوه بر عجیب بودن، نکته دیگری هم دارد. نکته این است که اگر گوشی های قدیمی نامبرده، از ویندوز ۱۰ موبایل پشتیبانی نمی کردند، قطعا نمی توانستند بیلد های آزمایشی را نیز اجرا کنند. اما اکنون شاهدیم که ویندوز ۱۰ موبایل در لومیا ۵۲۰ قابل نصب و استفاده است.

مایکروسافت در رابطه با عدم پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل برای گوشی های قدیمی می گوید:

هدف ما از پیشکش کردن به روز رسانی ویندوز ۱۰ موبایل برای دستگاه ها، دلگرم کردن مشتریان به ادامه تجربه ی کاری خوب می باشد.

البته ناگفته نماند که بسیاری از کاربران بیلد های پیش نمایش را آن چنان که باید و شاید، نپسندیدند و از مشکلات آن ها در گوشی های پایین رده قدیمی بسیار انتقاد کرده و آن ها را غیر قابل قبول توصیف کردند. اکنون هم شاهد آن هستیم که آپدیت رسمی و نهایی کلا برای این دست پایین رده ها عرضه نشده است. اما با توجه به مسائلی که عنوان کردیم، دلیل این کار مایکروسافت، بیشتر از اینکه به ایرادات و باگ های ویندوز ۱۰ موبایل مربوط باشد، به اتمام زمان پشتیبانی از این گوشی ها بر می گردد.

GboxUpdate

کاربران گوشی های قدیمی مایکروسافت باید گوشی های جدید را خریداری کنند و این بهترین راه برای کسانی است که گوشی های آن ها دیگر بعد از گذشت ۳ سال پشتیبانی نمی شود. اما من یک مشکل بزرگ اینجا می بینم. کاربران اصلی مایکروسافت که به سمت گوشی های ویندوزی آمده اند افراد عادی نیستند. آن ها افرادی هستند که عاشق مایکروسافت اند و می خواهند با اکثر افراد که در کشورشان زندگی می کنند متفاوت باشند و دستگاه های ارزان قیمت و روانی را داشته باشند. ویندوز فون سیستم عامل محبوب کشور های برزیل، هند و برخی از کشور های در حال توسعه است که طرفداران مایکروسافت در این کشور ها معمولا توانایی تعویض گوشی پس از دو سال را ندارند.

 اما اگر از دیدگاه یک بازاریاب و با توجه به سیاست های جدید مایکروسافت به این قضیه بنگریم، چنین اتفاقی دور از انتظار نبوده و نیست. کمپانی های بزرگ دیگر هم برای دستگاه های خود عمر مفید تعیین می کنند و تا یک مدت محدود از آن ها پشتیبانی می کنند. مایکروسافت تا به حال پشتیبانی از برخی سیستم عامل های خود را نیز به دلیل قدیمی بودن قطع کرده است که البته کاملا هم منطقی بوده اند. به هر حال با اینکه هیچ کس از اسقاط شدن لومیا ۵۲۰ که پرفروش ترین لومیای ویندوز فونی تا به امروز است، خوشحال نیست، اما کسی هم انتظار این را ندارد که با لومیا ۵۲۰ بتواند قابلیت کانتنیوم را اجرا کرده یا از اپلیکیشن هایی مانند AutoCad در آن استفاده کند.

در نهایت از شما همراهان وینفون می خواهیم نظر و دیدگاه خود را، بدون تاثیر پذیری از احساسات در مورد این قضیه با ما در میان بگذارید.

منبع :

وینفون

 • دوشنبه 1 فروردین 1395 14:54
 • 126 نظر
 • احسان جنیدی
 • مقالات
118 پست
احسان جنیدی
لیسانس مدیریت بازرگانی instagram: Ehsanjj88
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
R3zA
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

وقتی فیدبک هارو با لومیا ۵۲۰ ارسال کردیم که ماکروسافت پشتیبانی میکرد!
اما وقتی تقریبا بالغ شد ییهویی پشتیبانیش قطع شد !!!
این خیلی توهینه … اصلا قابل هضم شدن نیست برای هیچکس
که خر از پل که گذشت اینجوری شد …
به هیچ وجه قابل بخشش نیست ، به هییییچ وجه ممکن

  mohammadmj
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  دوستان خواهش میکنم تحقیق کنید یه گوشی نخرید که در حال توسعه است خرید گوشی با سیستم عامل در حال توسعه کار بسیار احمقانه ایه سیستم عامل اندروید و ios به بلوغ رسیدند و هر سال با اومدن نسخه جدید امکانات ویژه ای بهشون اضافه میشه اما تو ویندوزفون شما با یه سیستم عاملی طرف هستید که درگیر اضافه کردن قابلیت های بسیار پیشه پا افتاده است بی شک شما شبیه یه موش آزمایشگاهی برای توسعه ویندوز هستید حتما به این نکته توجه کنید یه تعدای از کاربران عاشق مایکروسافت و کلا گیک هستند که سمت ویندوزفون اومدن ولی افراد عادی ویندوزفو براشون شبیه یه عذاب می مونه وقتی ساده ترین قابلیت های سیستم عامل های دیگه رو ندارند ……….

  موفق باشید

   mahmob88
   پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

   عزیز قبل تایپ کردن متن ، به چیزی که میخوای بنویسی توجه کن. احمق ، موش آزمایشگاهی و …
   داری به یه قشر توهین میکنی و جواب دادن به کسایی مثل تو خیلی آسونه.
   دارندگان ویندوزفون ، این سیستم عامل رو دوست دارن و با سلایقشون سازگاره. وگرنه بدون تحقیق خریدن و اگه ناراضی باشن مقصر خودشون هستن.
   مدیران محترم کامنت ها رو قبل از انتشار بازبینی کنید.
   چرا باید توهین ها منتشر بشه؟

    EX
    پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

    چیزایی که دوستمون گفت توهین نیست. واقعیتیه که شما دوست نداری قبول کنی. مایکروسافت از موش هم کمتر واسه کاربرهاش ارزش قائله… نکته ی جالبی در متن نویسنده ی این پست دیدم که فقط یه نتیجه رو در بر داشت: اینکه در اینجا سایت وینفون هم نقد رو کنار گذاشته و میخواد نون به نرخ روز بخوره.

    جنابی که اومدی این پست رو گذاشتی و سالهای تولید ۵۲۰ رو بعنوان توجیهات خودت استفاده کردی. معیار پشتیبانی نرم افزاری گوشی های پرچمداره، هرچند مایکروسافت در مورد ضعیف ترین گوشی ها هم وعده ی دروغ داد… اگه یکم نویسنده ی این پست بی طرفانه نگاه میکرد و صداقت داشت میومد و دلیل نگرفتن اپدیت گوشی های ۹۲۵ و ۱۰۲۰ و همجنین ۱۳۲۰ رو توضیح میداد. بخصوص ۱۳۲۰ که بجز دوربین سخت افزار قدرتمند تری از ۹۲۵ داره و همزمان با ۱۵۲۰ عرضه شد. ضمنا جا داره در مورد سال های پشتیبانی شرکتهای دیگه هم اطلاعاتی درست ذکر میشد. بعنوان مثال اینکه گوشی های نکسوس تا ۴ سال آپدیت دریافت میکنن… از طرفی نباید تعجب کرد اگه دیدید گوشی ایفون ۴ اس همچنان قابلیت بروزرسانی داره… چرا؟ چون گوگل و اپل با پشتیبانیشون تعهد و احترامشون رو به مشتری نشون میدن. اما مایکروسافت با توهین بزرگی که کرد عملا کلک خودشو کرد.

    انتقادی هم که به سایت وینفون دارم اینه که دست از تفسیر و توجیه اشتباهات مایکروسافت برداره و واسه شعور ما مخاطب ها احترام قائل باشه و بجای این کار منصفانه این شرکت رو نقد کنه. اگه نمیدونین مشتری مداری چه تعریفی داره لااقل یه نگاه به سایت های دیگه بندازین. من دوست ندارم اینجا تبلیغ کنم چون هم مشتری شما بودم و هم دیجی کالا اما تجربه نشون داده دیجی کالا به مراتب بی طرف تر از شما محصولات رو نقد میکنه. مثلا اونها سرفس بوک رو در عین حالی که واسه فروش اوردن کاملا بی پرده تک تک نقاط ضعفش رو ذکر میکنن اما شمایی که حتی یه سرفس هم نفروختین فقط کارتون شده به به و چه چه های پوچ و بی فایده… اگه احترام به فهم و درک مخاطب رو بهش آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم از سایت های دیگه تقلید کنید… ضرر نمیکنید… شب و روزتون خوش

مهدی اخلاقی
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

این ۹۳۰ صاحاب مرده رو تا کی پشتیبانی میکنه؟؟

سعید
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

یکی از ویژگی های برجسته ویندوز موبایل همین آپدیت شدنش برای مدت طولانی بود . اما الان دیگه نیست . الان دیگه میزان پشتیبانیش به اندازه همون گوگل برای نکسوس و اپل برای آیفونه (البته ۴s هم ios9 گرفت)هستش . پس دیگه تو مقایسه ی ویندوز موبایل و سیستم عامل های دیگه نمیشه بحث پشتیبانی رو نقطه قوت اون دونست و به عنوان ویژگی برترش نام برد ، بهتر بگم ویندوز فون یکی از برگ برنده هاش در مقابل سیستم عامل های موبایل دیگه از دست داد. قطعا این موضوع برمیگرده به این که ماکروسافت در گذشته انقدر پشتیبانیش خوب بوده که توقعات رو بالا برده .

  M
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  عرضه آپدیت برای ۴s باعث شد که گوشی کند بشه و از اپل شکایت کنن! شاید مایکروسافت از این اتفاق درس گرفته بوده.

mahmooddexter
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

اشتباه کردم اپدیت کردم بابا من ۱۵۲۰ دارم همه چی ریخته بهم رجیون گوسی میپره رو ایران استور تعطیل. ایفای وصل نمیشه. بعضی از برنامه ها میپره بیرون. همون بهتر ۸.۱ موندی

  ali.535
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  عزیز گوشیتو ریست کن مشکل وای فای حل میشه.ریجن هم وقتی ریست میکنی و همون اول ریجن رو usمیذاری دیگه نباید عوض بشه مثه مال من.

  امینو
  پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

  اولی که ریست میکنی و گوشی روشن میشه بزن روی کاستوم .. بعد یکی از سوالاتش اینه که مکان من را بصورت اتوماتیک بعد از وارد کردن اکانت مایکروسافت، پیدا کند.. اون گزینه رو غیر فعال کن تا ریجن به ایران بر نگرده. بصورت پیشفرض تیک داره و تا به نت وصل بشی مکان از طریق نت اتومات پیدا میشه و ایران میشه ! البته فکر کنم تو آپدیت آخر اینطوری شده

سهیل
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

خب باید از روز اول میگفت تا تکلیف خودشون رو بدونن کاربرا نه اینکه دقیقه نود تونی که توی یکی از همین کشورای هند و برزیل خوشحال رفته ۵۲۰گرفته بخاطر قیمتش یا خود من که از ۴سال پیش هی ماکروسافت گفته بزودی قابلیت های اساسی و بنیادی که توقع داری از گوشی هوشمندت رو برات میاریم صبر کن حالا یهو میبینم نه تنها قابلیت ها رو نیاورده بلکه گوشی منم از رده خارج کرده و اصلا مسئولیتی دیگه قبول نمیکنه سیاست خیلی شیطانی هست که بخاطر اینکه فروش نداره و کاربر جدید نداره قدیمیا رو مجبور به ارتقا کردن 😒

  M
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  ۵۲۰ خیلی وقته که تولید نمیشه و ۵۳۵ و ۵۴۰ جایگزینش شدن. از زمانی که ویندوز ۱۰ معرفی شد ۵۲۰و ۹۲۰ و … تولیدشون متوقف شده بود.

Saeed_777
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

۶۳۰ پس چی دنبال ۹۳۰ اومده اونو چی میگین خودم ۹۳۰ دارم ولی دلم سوخت چرا این کارو کرد
مخصوصا ۱۰۲۰/۹۲۵/۶۳۰ که هرکدوم به یک دلیلی
مایکرو تا با ما چیکار کردی
الان خودم می ترسم که یهویی بگه از ۹۳۰ پشتیبانی قطع شد بعیدم نیست
با اون قول هاش
😴😭

  مصطفی
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  این عدم پشتیبانی بیشتر فکر کنم توهمات سایت وینفونه.
  هنوز که چیزی رو رسمی اعلام نکردن.

  Nima.K
  پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

  منه بیچاره۶۳۰خریدم،ی روزه خوش باهاش ندیدم.ن کیفیت برنامه ها خوبه نه امکانات درست و حسابی داره.ی مرورگر خوب نداره.الانم ک آپدیت نمیشه.ی سال خودمو گول زدم ک آره روونه،داره وین۱۰میاد آخرشم اینجوری شد.من ک دیگه کلاهمم بیفته اینوری نمیام دنبالش.خداکنه فقط ی پولی دستم بیادیه اندرویدی بگیرم.تجربه وحشتناکی بود از اولین گوشی هوشمندم،دیگه خودتون مشکلاتو میدونین من چی بگم…

مصطفی
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

فعلا که هر روز تفاسیر مختلفی از این موضوع میشه، ولی به نظرم گوشی هایی مثل ۵۲۰ باید با همون ویندوز ۸.۱ حال کنن. به نظر زیاد منطقی هم نمیاد از یه گوشی ۳۰۰-۴۰۰ تومنی انتظار معجزه داشته باشیم.

  سعید
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  به نظر منم دیگه منطقی نمیاد برای ویندوزفون پول بیشتری بدم 🙂 ۹۵۰ بگیرم ۲ تومن

   مصطفی
   پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

   نه عزیز، یه گوشی میگیری ۴۰۰ تومن، برات نونم میگیره.
   برندای مختلفی هم داره
   سامسونگ، هواوی، سونی، ….
   البته اگه ۵۰ بذاری روش، یه دونه جدیدش اومده که سبزی هم پاک میکنه

    kian
    پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

    شما از کدوم سیاره داری کامنت میدی ؟
    بگو ماهم بیایم

alka
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

اگه منطقی باشیم میبینیم نمیشه خرده گرفت به مایکروسافت
شمایی که میگی اینسایدر بودیم
مجبور نبودی باشی
اما اگه ی برنامه نویس بودی و برنامه مینوشتی خیلی برات مفید بوده که میتونستی ویندوز ده رو داشته باشی رو ۵۲۰ ت و اجراش کنی و خودتو درگیر کنی با ویژگی های جدیدش

  علی
  پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

  لومیا ۵۲۰ پرفروش ترین گوشی ویندوزی بوده. همه خریدارنش که برنامه نویس نبودن. من خودم خریدم و همیشه فکر میکردم قراره نسخه نهایی ویندوز ۱۰ هم براش بیاد.

rhosseinr
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

خب این وسط گوشی مثل ۹۲۵ چی میشه ؟
نه سه سال پشتیبانیش تموم شده و سخت افزار آنچنان ضعیفی داره
نه از سری گوشی های پائین رده بود
اما آپدیت نشد

  M
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  سخت افزارش قدیمیه مثل ۹۲۰.
  مشکل شما اینه که فقط تعداد هسته پردازنده رو می بینید، اما موضوع فراتر از این هاست. (Soc، معماری و …)

   rhosseinr
   پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

   خودت هم میدونی که حرفت توجیه هست فقط
   طبق کامنت پائینترت لومیا ۷۳۰ داری
   اینم مقایسه اسنپ دراگون اس۴ و اسنپدراگون ۴۰۰ :
   http://tinyurl.com/s4pvss400
   و
   http://tinyurl.com/ns4pvss400
   اینم اطلاعات دیگه ای در مورد اسنپدراگون اس ۴ :
   http://tinyurl.com/snaps4
   و
   http://tinyurl.com/snaps4p

   یلدا
   پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

   چرا الکی حرف می زنید شما آقا؟؟؟
   جفت پردازنده ها ۲۸ نانومتری تولید شدن
   فقط اسنپ دراگون ۸۰۸ و ۸۱۰ به صورت ۲۰ نانومتری تولید شدن

    M
    پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

    اون مربوط به تکنولوژی ساخته، نه معماری.

     یلدا
     پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

     آقای M؟
     فکر کنم حق با شما باشه
     ببخشید
     یه سوال دیگه هم راجع به پردازنده ها دارم
     کدوم یکی از پردازنده های کوالکام قابلیت های وای فای دایرکت و میراکست رو دارن؟

میلاد
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

من گوشیم ۹۳۰ و انصافا نظری هم که میدم بدون تعصبه
آقا، ۵۲۰ رو حالا میگیم به کنار اصن، ولی ۹۲۰،۹۲۵،۱۰۲۰ … چی؟ اینا که ضعف سخت افزاری ندارن!!!
بعدش هم این جمله که “مایکروسافت به پشتیبانی ۳ساله اش ازین محصولات عمل کرده” زمانی درست هست که واقعا توی این ۳سال آپدیت های خوبی داده که اینطور نبوده و آپدیت های ساین و دنیم فقط بیشتر در حد رفع باگ بوده و قابلیت جدیدی به اونصورت نداشتن.
بله درسته که اندروید حداکثر تا ۱-۱/۵ سال پشتیبانی میکنه ولی این رو هم بگید که اندروید حداقلش اینه که سیستم عامل کاملی هست و از نظر اپلیکیشن های مفید و زیبا خیلی ساپورت میشه که خیلی نیازی به آپدیتش نیست.

  مصطفی
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  حالا شما از کجا انقد مطمئنی که نمیاد؟

ali
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

همون موقعی که لومیا ۹۲۰ اومده بود می خواستم بخرم به هرکی می گفتم که این گوشی رو می خوام بخرم می گفت پردازندش چند هسته ای رمش چنده ضعیفه من می گفتم برای ویندوز فون زیاد هست وبه سخت افزار خیلی زیاد نیاز نداره و درستم بود ولی از این قافل بودیم که ممکنه پردازنده های جدیدی که اون موقع روی گوشی های اندروید می گذاشتن ساختار پیشرفته تر و امکانات بیشتری توشون گنجانده شده نه فقط قدرت بیشتری دارن خلاصه قسمت نشد بخرم بخاطر اینکه مشمول خدمت بودم و بعد خدمت ۹۳۰ خریدم که الان هم که ۹۵۰ اومده بازم می بینم که ۹۳۰ هم توی دوره خودش نسبت به سایر پرچمدارها سخت افزار قدیمی تری داره مثلأ ۹۳۰ که در سال ۲۰۱۴ به بازار ارائه شد با سخت افزاری شبیه LG G2که مربوط به پاییز ۲۰۱۳ بود ولی الان مایکروسافت داره سعی می کنه این روند رو تغییر بده و می بینیم که لومیا۹۵۰ قابلیت ها و پیشرفت های خوبی داره و الان دیگه اچ پی و آلکاتل پرچمداره بعدی مایکروسافت رو به رقابت می طلبن و باعث ارتقاء کیفیت می شن

Hesam77
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

اینکار مایکروسافت واقعاً منطقیه.خب همه شرکتا همینجورین باید گوشی جدید بخریم.توقع نداشته باشیم یک گوشی بخریم و تا آخر عمر اون شرکت گوشیمون اپدیت بگیره.این سیاستا تغییر کرده چون مدیرها عوض شدن و به نظرم سیاست درستیه.احتمالا گوشی بعدیم اگه وضع نرم افزارهای یونیورسال خوب شد یک پرچمدار از مایکروسافته

حامد
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

لومیا ۵۳۵ دارم و تا بیلد ۱۰۷ پیش نمایش رو دانلود کردم.
ب نظرم ۸.۱ خیلی روون تره…هنوز نسخه رسمی رو نگرفتم و فکر نکنم بگیرم…برای تجربه ویندوز ۱۰ موبایل یکی از گوشی هایی که باهاش عرضه شده رو باید گرفت…و بقیه فک نمیکنم خیلی تجربه خوبی ب جا بذاره…شاید هم من اشتبا کنم
نظر من بود و نظر دوستان هم محترم

  mahmooddexter
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  کلا از وینفون باید بیرون اومد و رفت سراغ اندروید

DanialAMD
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

عاغا فردا سرفیس فون بیاد پشتیبانی از ۹۵۰ و ۹۵۰ XL رو قطع میکنه میگه خوشگل نیس من یه مایکروسافتی عجیب غریبم از زبون برنامه نویسیم تا ساعت و لپ تاپ و اینام مایکروسافته ولی اینکه بیشتر به اندروید و iOS اهمیت میده در آخر نیم نگاهی به محصولات خودش داره یکم قلقلک میده منو شد شبیه مایکروسافت بند ۱ که به کلی فراموشش کرده وعده داده بود یه SDK قوی واسش میده کلا یادش رفت

mrcoconut1234
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

من خودم ۵۲۰ دارم اما به نظر من به جز ۱۰۲۰ بقیه گوشیا اتمام ساپورتشون از سوی مایکی منطقه.

Mahmoud Dehghan
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

ظاعرا سری ۲۰ یه چیزی کم داره که نمیتونه ویندوز ده رو به خوبی سری دیگه اجرا کنه
همین ۱۵۲۰ با اینکه سخت افزاری مثل ۹۳۰ داره ولی به خوبی ۹۳۰ کار نمیکنه
و این هم خیلی عجیبه که چرا اینطوریه

soroush wolf
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

ربطی به سال تولید گوشی نداره شرکت اپل برای آیفن ۴ اس نسخه ios 9 رو داد .اصلا همه اینا به کنار مایکروسافت چفد طولش داد آخر نسخه اصلی ویندوز ۱۰ رو داد !!

roma
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

خب الات چه قابلیت جدیدی به گوشی من اضافه شده ؟؟؟

در حد یه هووایی هانر ۴ درضمن otg و……..ندارم
خیره سرم ۱۵۲۰ و ۲ ساله دستمه و منتظر تحولم ولی …….. به دوستان عزیز که اپدیت نشد گوشیشون بگم که هـــــــــــــــــــیچ تغیری نکرده نسبت به بیلد هااا شایدم من نمیبینمش

  force
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  خب معلومه که نسبت به بیلد های اینسایدر تغییر نمیکنه. چون خود همون بیلده ! فقط عمومی شده

   M
   پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

   برای ۷۳۰ که خیلی خوب بوده. بعد آپدیت، هم شارژ بیشتر نگه می داره، هم سریع تر شارژ میشه.

محمدرضا
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

تو متن بالا روی ۳ کلمه : پایین رده ، پایان مدت پشتیبانی و لومیا ۵۲۰ تاکید شده که گوشی من (لومیا ۹۲۵) نه پایین رده و ارزون قیمت بود نه هنوز ۳ سال پشتیبانیش تموم شده !
مایکروسافت برا من چ جوابی داره ؟
(پی نوشت : ویندوز ۱۰ رسمی برا گوشی های ۴۳۰ و ۴۳۵ عرضه شده!!!)

omid
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

شاید حرکت ماکرو منطقی باشه و درست بگه اما ناراحتی دوستان از دروغ در اومدن قولی بود که بهشون داده شده بود از طرف ماکروسافت هستش
یعنی این شرکت راحت میتونست یه نسخه سبکتر برای این گوشی ها بده اما نخواست

محمد
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

یعنی ما ۹۲۵ ها ویندوز ۱۰ رو دریافت نمیکنیم؟؟؟؟

faryad sadeghi
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

سلام من لومیا ۸۲۰ دارم و از این قضیه که گوشیم نمیتونه به ویندوز ۱۰ آپدیت بشه ناراحتم اما از دیدگاه یه فرد منطقی میفهمم که دلیل مایکروسافت بی هدف نیست به نظر من شرکت قصد داره که از طریق خارج کردن گوشی های قدیمیش فروش پرچمدارهاش و بالا ببره اما سیاست هاش به ضرر خودش تموم میشه چون برای یه فرد عاذی شاید از نظر اقتصادی براش سخت باشه که گوشی رو تعویض کنه و هنوز از عمر گوشیش نگذشته باید کنارش بذاره خب طبیعتا کسی هم حاظر نمیشه اونو بخره و گوشیش روی دست خودش میمونه مثل گوشی من که هنوز یه خط هم روش نیافتاده ولی کی حاظره گوشیم و بخره وقتی قدیمی شده؟ البته برای من هنوز سیستم عامل ویندوز ۸ جواب گو هست اما ای کاش گوشی های قدیمیش که یه زمانی جزء پرچمدارای شرکت بودند ویندوز ۱۰ رو اپدیت میکردم با اینکه خیلی تو کف لومیا ۹۴۰ ایکس ال هستم اما هرگز سمتش نمیرم در حال حاظر بهترین گوشی ای که جزء رعده اول آپدیت وسندوز ۱۰ هست و خیلی هم ارزون قیمته لومیا ۶۴۰ ایکس ال هستش به امید روزهای بهتر خوش باشین

force
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

اصلا چرا میخواین اپدیت کنین . مگه ساپورت از وین ۸.۱ تموم شده ؟!

amirmasoudfm
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

یک سال به عنوان اینسایدر پدرمون در اومد حالا چی ؟ . . .میرم یه ایفون میگیرم. . .ویندوز فون تموم

  Mic
  پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

  کسی هم مجبورت نکرد واستی برو با رفتنت به جامه مایکروسافتی ها کمک کن……

داریوش
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

مسائل فنی و تجاری یک طرف، صداقت طرف دیگه، مایکروسافت به جای اینکه از اول بگه همه لومیاها آپدیت ۱۰ رو دریافت میکنن باید به فکر این مسائل می بود. کسی انتظار نداره گوشی سه سال پیش آپدیت بشه همونطور که تو اندروید فقط بعضی از پرچمدارهای بعضی از برندها آپدیت میشن ولی خب کسی هم انتظار نداره ویندوز با اندروید مقایسه بشه، ویندوز رو باید با آیفون مقایسه کنیم و بعد ببیمیم که چقدر عقبه…

  M
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  مایکروسافت دروغ که نگفته، ویندوز ۱۰ رو برای همه لومیاها عرضه کرده! منتهی بعضی شون پشتیبانی رسمی نخواهند شد.

omid
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

بابا چرا داری ماله کشی میکنی ۵۲۰ خوب آره حرفت درسته .
ولی ۹۲۵ رو چی میگی ؟ من ۱۳۰۰ پول گوشی دادم دقیقا پرچم دار ماکرو رگرفتم . چرا با اپل مقایسه نمیکنی ؟؟؟؟؟ ۴اس هنوز داره آپدیت میگیره ولی گوشی من همزمان با آیفون فایو معرفی شد . م تازه ماکرو گوشی های ضیعف تر از ۹۲۵ رو آپدیت کرد یعنی بی احترامی به من که تو دوران ضعف ماکرو پشتیبانی کردم و پرچم دار خریدم داره کم کم پیش رفت میکنه بگه شما قدیمی هستین .
منم پول تعویض گوشی ندارم .
بزرگ ترین اشتباه من این بود اس۵ سامی یا زد۲ سونی نخریدم . ممکنه آپدیت نده ولی سیستم عاملش به بلوغ رسیده نه مثل مایکی که ما رو با ۸.۱ رها کرد .
سایت وینفون بهتره واقعیت بگی به جای ماله کشی .

Mohammad
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

دوستان بیاید قبول کنیم که بازی خوردیم

بیاید قبول کنیم که مایکی دلش واس ما نمیسوزه

بیاید قبول کنیم که بدبخت و بیچاره شدیم

بیاید قبول کنیم که گوشیامون دیگه بلا استفاده شده

بیاید قبول کنیم اون موقع که مایکی تاکید میکرد : تمام دستگاه هایی که وینفون ۸ دارن بدون استثنا میتونن وین ۱۰ دریافت کنند ، یه دروغ محض بود …..

بیاید قبول کنیم که دیگه گوشیامون فرقی با پاره آجر نداره

بیاید قبول کنیم ………

  mohsen_1140
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  اینکه میگفت ساپورت میشه
  اینکه میگفت آپدیت میشه
  دروغ محضه دروغه

اسی
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

“ویندوز ۱۰ موبایل نوآوری های جدید و قابل توجهی را به ارمغان آورده است که بسیاری از دستگاه های قدیمی نمی توانند با موفقیت ارتقاء یابند و تجربه خوبی را برای آن ها به ارمغان نخواهد آورد.”

مردم از خنده خب چی قابلیتهایی اوردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درسته امکانات زیاد شه باز از اون طرف بسیار سرعت پایین اومده نسبت به ۸.۱ و ویندوز ۱۰ مزخرف رسمی کلی ایراد و باگ داره

مدیران مایکروسافت فقط بلد چرت و پرت بگن خخخ

ali
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

مایکروسافت یا این تاخیر در عرضه بروزرسانی و عدم عرضه برای گوشی هایی که شاید یکم سخت تر بود و ویندوز ۱۰ روی اونا باگ بیشتری داشت نشون داد که دیگه علاقه ای به بخش موبایل نداره و به نظر من بزودی ساپورت حتی گوشی های جدیدش رو متوقف میکنه من لومیا ۹۲۵ دارم و ویندوز۱۰ هم نصب هست روی گوشیم به جز یک سری باگ جزئی مشکلی نداره و به نظرم این عدم علاقه ماکروسافت به رفع باگ سیستم عاملش نشانه قطع امیدش از موبایل هست به نظر من خرید موبایل با این سیستم عامل و این شرایط بروزرسانی حماقت محظه شمام اگر شانس اوردی و برای گوشیت آپدیت هست بهتره شتری گوسفندی چیزی قربونی کنی تا متوقف نشه و تحلیل صد من یک غاز تحویل مردم ندی!

حسام
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

لطف کنیدیا با ۸.۱ بسازید یا یکمی صبر کنید فقط ایرلنی جماعت نبوده که سری ۲۰ ویندوزفون رو خریده کل دنیا بوده و اگه این خبرها حقیقت داشته باشه اعتراض جهانی به سراغ مایکروسافت میاد. انقدر داد و فریاد نکنید واسه ویندوز ۱۰ هرکی نصب کرده اومده گفته این کار نمیکنه اون کار نمیکنه برادر من تو که اینهمه صبر کردی بازم صبر کن میخواستی آپدیت کنی الکی حجمت بره کلی باگ نصیبت بشه؟ بزار برای تمام گوشی ها نسخ بدون باگ و آپدیت نهایی بیاد اونوقت دیدی گوشیت آپدیت نگرفت برو نوکیا اندروید بگیر برواصلا اپل بگیر برگشته میگه گوشیم شده آجر پاره ! سه سال گوشی دستت بود آجر پاره نبود یه شبه با یه توییت شد آجر؟ واقعا عجیبه حرفاتون!
Keep calm

  Mohammad
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  سلام دوست عزیزم

  اول سال جدید رو تبریک میگم خدمتتون

  ببینید ، وقتی من کامنت نوشتم که گوشیم فرقی با آجر پاره نداره! دلیل بر انتظار بی جا و این مسائل نیست

  بنده احساس میکنم شما یه گوشی لومیا داری و قاعدتا نمیتونی احساس من که گوشیم HTC 8X هست رو درک کنی ….

  این گوشی تا الان حتی اولین نسخه پیش نمایش وین ۱۰ واسش نیومده ، یه لحظه تصور کنید ……

  این یعنی فاجعه محض !

  نسخه نهایی وین اومد و تموم شد رفت پی کارش و من هنوز دارم با تایلهای خسته کننده وین ۸.۱ زندگی میکنم

  درضمن شما فرض کن در آینده دولوپرها دیگه بیس برنامه ها رو بذارن روی وین ۱۰ خب اونوقت من حتی نمیتونم یه تلگرام ساده روی گوشیم نصب کنم ، به دلیل اینکه گوشیم وین ۸.۱ داره ولی بیس اپلیکیشنها واسه وین ۱۰ نوشته شده ….. اون موقع دیگه واقعا میشه پاره آجر

  امیدوارم تونسته باشم منظورم رو خدمتتون برسونم

  با سپاس و احترام

mohsen_1140
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

من یه سال پیش میخواستم گوشیمو عوض کنم اما چون مایکی گفت ویندوز ۱۰ براش میاد دست نگه داشتم

bixial
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

ببینین من خودم شخصا از ویندوز ۱۰ خوشم نمیاد کاری به کارایش ندارم ولی خوب از همون صفحه استارت و قسمت تنظیمات و … خوشم نمیاد بیشتر ۸.۱ رو میپسندم. حالا چرا از مایکروسافت ناامید شدم؟ ببینین الان همه توسعه دهنده ها اگه بخوان اپدیتی یا خود برنامه یا گیمی رو بخوان بدن اولویتشون ویندوز موبایل ۱۰ هست نه ۸.۱ . حالا گناه ماهایی ک ویندوز ۱۰ رو نمیگیریم چیه؟ گوشی منم ۹۲۵ هست. خواهشا نیایین نگین که کار مایکروسافت منتطقیه. خودم شخصا تابستون گوشیمو عوض میکنم یا ایفون یا اندرویید وسلام

farhad delavar
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

بین تلخی ها و سختی ها،،سختی هارو انتخاب کن،چون راه برای مقابله کردن با سختی ها راهی وجود داره،ولی تلخی ها همیشه تلخ هستن و راهی برای مقابله کردن ندارن،
.
.
دوستان بیا این دفعه رو قبول کنیم،گوشیهامون یا از رده خارج هستن یا بسیار ضعیف هستن،
اونایی که گوشیاشون مثل من از رده خارج شده و یا سخت افزار و امکانات قوی ندارند،اگه ویندوز ۱۰رو دوست دارند گوشی هاشون رو تعویض کنند،مشکل بزرگی نیست،،
.
مثلاً اگه یه لباس خریدید،اگه بعد یه مدت که استفاده بکنید و نو بمونه نمیتونید تا ابد استفاده کنید،چون یا کوتاه میشه یا تنگ و باید یه لباس دیگه خرید،

  محسن رضایی
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  حرفتون درست
  ولی خوب از همون اول میگفتن این گوشی ها به ویندوز ۱۰ آپدیت نمیشن
  نه اینکنه یک سال و نیم ما رو سر کار بزارن

π
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

رام استرالیا کی میاد؟؟؟ 😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐

Mohammad
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

با عرض سلام و احترام و تبریک عید خدمت دوستان
یه سوال از خدمتتون داشتم؟
هات اسپات ویندوز ده درست و حسابی کار نمیکنه
ایا مال شما هم اینطوریه یا راهی هست که بشه درستش کرد؟

miladv
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

شما گفتید” زمان پشتیبانی لومیا ۵۲۰ تموم شده و حتی گوشی های اندرویدی هم این همه مدت پشتیبانی نمیشن.”
ولی نگفتید که انتشار ویندوزموبایل بیش از حد طول کشید.
۵۲۰ کلا یدونه اپدیت کوچیک ۸.۱ رو دریافت کرد. دیگه اپدیتی نگرفت.
همینطور گوشی پرچمدار ۱۰۲۰ و ۹۲۰ هم کلا یدونه اپدیت گرفتن.
از همه بدتر اینکه دیگه استور ویندوز ۱۰ با اپها و بازیهاش برای این گوشیها قابل دسترس نیست.
ضمنا زمان پشتیبانی رو چه کسی تعیین میکنه؟
کاملا مشخصه دارین مأیوسانه از مایکروسافت حمایت میکنید در حالی که استدلالتون براحتی رد میشه.

  miladv
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  بحث گوشیهای قدیمی و پشتیبانیشون به کنار، منی که ۹۳۰ دارم اصلا از ویندوز ۱۰ راضی نیستم.
  یعنی کلا کارایی و امکاناتش در حد اندروید قدیمی هم نیست.
  فعلا گوشیم یه چیزی در حد پاره آجره.

   یلدا
   پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

   آقا میلاد؟
   روی ویندوز ۱۰ موبایل بیلد ۱۶۴ و روی موبایل لومیا ۹۳۰ شما وای فای دایرکت دارید و تا حالا ازش استفاده کردید؟

ali
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

خوب لامصب الااقل ویندوز ۱۰ رو برای این گوشیا میدادی بعد میگفتی دیگه اپدیت نمیشه لااقل این کمبود های ۸.۱ رو نداشتیم چطوره پیشنمایش خوب کار میکنه ولی نسخه اصل نه خیلی نامردی

علی محمدی کرد
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

دوستان ببینید
اقا من یادم میاد زمانی که سامسونگ پرچمدار s4 رو معرفی کرد مایکروسافت ۱۰۲۰ رو معرفی کرد.خوب ببینید مایکروسافت چرا باید از چیپ ضعیف کوالکام s4 در ۱۰۲۰استفاده میکرد؟؟این در حالی بود که سامسونگ از سری ۶۰۰کوالکام استفاده کرد.
احتمالا کاربرای سایت منو شناختن که در رابطه با سخت افزار اطلاعات خوبی دارم و گوشی های استاندارد رو به خوبی میتونم تشخیص بدم از رو مشخصات دستگاه.
مایکروسافت تمام چیپ های ارزان قیمت و ضعیف کوالکام رو روی گوشیها استفاده کرد این مدت بود که اکثر گوشیها غیر استاندارد بودند.
تمام تست های خودشو در بخش موبایل به خوبی انجام داد.حالا کیه که فک کنه مایکروسافت ضرر کرده.
تازه با سخت افراز ضعیف و قیمت بالا گوشیها رو میفروشه، چرا ۹۲۵ که پرچمداره باید گرافیک پایینتری نسبت به ۵۲۰ داشته باشه؟؟؟ gpu520 306 هست و ۹۲۵ ۲۲۵ ؟ کجای دنیا دیدید گرافیک پرچمداراز یک پایین رده پایینتر باشه😁 یا رم ۵۱۲ با cpu چهار هسته ای رو کی دیده که مایکی تولید کرده😂
الان با این وجود ۹۵۰ ارزش خرید پایینتری نسبت به s4قدیمی سامسونگ که قیمت حدود ۹۰۰ هست،
در حال حاضر بزارید خوش قیمت ترین و قویترین و از نظر من استاندارد ترین گوشی اندرویدی رو به شما معرفی کنم htc one e8 قیمت ۷۵۰ چند روز پیش واسه دوستم گرفتم تمام امکانات رو داره و نسبت به قیمت خیلی منصفانه ست و از همه مهمتر به اندروید ۶ اپگرید میشه.

AMIR
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

نویسنده سعی داره آپدیت دهی ویندوزفون رو با اندروید مقایسه کنه ولی به یه نکته هیچ توجهی نداره
بنده ۹۲۵ دارم محصول ۲۰۱۳ که با ویندوزفون ۸ به بازار عرضه شده و کلا ۳ آپدیت ساده گرفته
حالا مایکروسافت چه چیزی با آپدیت به گوشی من اضافه کرد؟ Action Center و چند قابلیت پیش پا افتاده
آیا پشتیبانی چند ساله معنیش اینه؟
ویندوز ۱۰ باید ۲ سال پیش منتشر میشد نه الان

Aryan
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

“اگر شما یک گوشی اندرویدی بخرید، اگر فرد بسیار خوش شانسی باشید تا یک سال می توانید به روز رسانی های اصلی را دریافت کنید”

ویندوز موبایل اصلا در حدی نیست که بخواد خودشو با اندروید مقایسه کنه. اندروید ی سیستم عامل کامله اگه آپدیت زیادی منتشر نمیکنه چون همین الان کاربراش از گوشیاشون راضین و میبینین که حداقل ایران رو برداشته. ویندوزفون ۸ و ۸.۱ رو که اصلا نمیشه اسم سیستم عامل رو روش گذاشت. ما دلمون رو به ویندوز ۱۰ خوش کردیم و بعد از مدتی دیدیم که ویندوز ۱۰ هم دست کمی از ویندوزفون نداره. هی به خودمون امید دادیم بیلد های پیشنمایش رو نصب کردیم. حالا هم بعد ی سال مایکروسافت اومده میگه سخت افزار قدیمیه. آخه یکی به من بگه ویندوز ۱۰ چ فرقی کرده با ویندوز ۸.۱ کرده که لومیا ۵۲۰ من دیگه پشتیبانی نداره. دو سال پیش به بهونه خاص بودن و سیستم عامل ویندوز و مایکروسافت رفتیم لومیا خریدیم که الان مایکروسافت اینجاس. قبول دارم اشتباه کردیم باید پاش وایستیم.

Ahmad Neda
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

مشکل لومیا ۱۳۲۰ چیه؟ سخت افزار؟ قیمت پایین؟ اتمام مدت پشتیبانی؟ مگه میشه همچین گوشی نتونه ویندوز ۱۰ رو ساپورت کنه اما لومیا ۴۳۵ بتونه؟ دیگه لومیا ۱۳۲۰ باید آپدیت میشد 🙁

saeid
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

منم ۹۲۵ دارم که با ویندوز ۸ ارائه شد که اصلا هم گوشی ارزونی نبود . در این مثلا پشتیبانی سه ساله که هنوز سه سال هم نشده فقط ۸ شد ۸.۱ تمام.
تقریبا یکسال هم که منتظر ۱۰ بودم ، که اونم نشد. دوستان واقعا پشتیبانی سه سال یعنی این؟؟؟؟ من یک سوالی دارم از دوستان این یکسالی که ماکروسافت
روی ۱۰ کار میکرد و قرار بود برای ما هم بده و نداد ، اونم جزء پشتیبانی حساب میشه؟؟؟؟ درست حساب کنیم ساپورت ما فقط ۲ سال بود که ۸ شد ۸.۱ .
من هنوز گوشیمو و سیستم عاملشو دوست دارم . و با این که ماکروسافت نامرده و حرفاش همش رو هواست بازم گوشی بعدی هم ویندوز خواهد بود
بازم میگیم ماکروسافت نامرد..

  miladv
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  در مورد جمله اخرتون بگم که شما دارید یه اشتباهو دو بار تکرار میکنید.

  M
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  SoC این گوشی قدیمیه مال سال ۲۰۱۲. یعنی معماری پردازندش قدیمیه.
  بعدشم مایکروسافت دروغ نگفته، قابلیت آپگرید به ویندوز ۱۰ رو فراهم کرده اما به دلیل مشکلات دستگاه های قدیمی رسمی نکرده تا دچار مشکلاتی که برای iPhone 4S رخ داد نشه.

hossein abdolmajid
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

برادرا قر نزنید!!
باور کنید اگر آندروید دست بگیرید میفهمید ویندوز چه طلائیه…
آندروید فقط اولش ظاهرش خوشگل، بعد همش مکافات مصرف باطریش عین تراکتور…

hani_hnt
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

با سلام دوستان.من خودم لومیا ۸۳۰ دارم و البته نسخه ی به اصطلاح رسمی ویندوز ۱۰ رو گرفتم.خودم اینسایدر بودم و البته شریک خیلی از باگهای ریز و درشت این سیستم نابالغ.از کرش نرم افزارها تا خالی شدن باتری به دلیل مشکلات نرم افزاری. واقعیت داستان اینه که مایکروسافت تو این مورد خیلی سودجویانه و البته بهتره بگم استثمارگرانه عمل کرد.از کاربرهاش به عنوان موش های آزمایشگاهی برای پیشبرد و رفع باگهای سیستم عامل اش استفاده کرد و بعد اش هم مودبانه گفت به سلامت.این بدترین فرم maturity توی سیستم عامل هست، که کاربرها رو وارد بازی خودت بکنی تا خودت (مایکروسافت) زمان و انرژی کمتری برای سود ات خرج کنی.من قبل این گوشی نکسوس ۴ داشتم.هیچ وقت نسخه ای از اندروید با این همه مشکل نداشتم و حتی بعد از آپگرید به اندروید لالی پاپ چون یه مشکل کوچیک توی مصرف باتری بود،گوگل خودش رو ملزم دونست که طی حدود ۴ روز نسخه ی ۵.۰۱ رو بده به کاربرهاش تا به ازای پولی که گرفته (برای خرید محصول اش) خدمات ارائه بده. جدا این یه استفاده ی ابزاری کثیف هست.حداقل باید یه امتیاز به اینسایدرها بده تا با دل خوش ازین کار لذت ببرن.مثلا یسری نرم افزارهای پولی استور رو برای اینسایدر ها مجانی کنه ،یا هر کاری عاقلانه تر ازپیشنهاد آنی من.

r0ss0neri
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

سلام .
بنظر من این پست این سایت ، بنحوی توجیه این اتفاق به سود مایکروسافت هست و به نوعی دیگر توهین به شعور همه ی کاربران این گوشی ها .
مقایسه با آندروید و … هم حرکتی کاملا مسخره هست که فقط یک بچه میتونه اینطوری استدلال کنه .
وقتی مایکروسافت قول داده ، باید عمل میکرد ، حالا نکرده ! دروغ گفته ! خلاص .
بعدم من اینسایدرم ، گرفتم ، هیچ مشکلیم ندارم خداروشکر ، پس هیچ جوری توجیه پذیر نیست . ۹۲۰ هم دارم .

امیدوارم چاپ کنید ، و همچنین ازین مطالب توهین آمیز هم نذارید ! فقط یک سری آدم متعصب هستند که ازین پست شما پشتیبانی میکنند.

  r0ss0neri
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  ضمنا من به هیچ وجه عاشق مایکروسافت هم نیستم ! اگر گوشیم برند نوکیا نبود ، نمیخریدم !
  الانم هیچ دلیلی نداره بخوام دوباره ویندوزفون بخرم ، وقتی دستم بازه ، میتونم انتخاب های بهتری داشته باشم ، برای چی از دوباره خودمو محدود کنم ؟!
  ولی الان که اینسایدرم ، یکی دوسال دیگه اگه سالم موند باش سر میکنم ، بعدم که وضعم خوب شد ، یک اپل میخرم یا تا اون موقع دیگه یک گوشی میانرده اونموقع به اندازه یک پرچمدار امسال قدرت و زیبایی داره ! خلاصه انتخاب زیاده !

سینا
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

هی نشستم اپل رو مسخره کردم این شد نتیجش
آقایون گویا سال دیگه می خوان دست از پشتیبانی آیفون ۴ بردارن!!!!!
احترام به مشتری هم می ذارن انقدر هم کارشون رو بلدن که خودشونو تافته جدا بافته بدونن و سود خوبی هم بکنن

منم بشینم با نوکیا۵۸۰۰ حال کنم تا ببینیم نوکیا چیکار می کنه، ازین مایکروسافت گویا قرار نیست احترام خاصی ببینیم

محمود
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

برای بار صدم میگم وینفون داره چیکار میکنه لطفا لینک خبر انتشار واسه همه لومیا ها رو بزارید کاربراتون متوجه بشن که ماکروسافت هرگز نگفت همه گوشیها رو اپدیت میکناکروسافت ابن حرفو گفت، در تلاش هستیم که گوشیهایی که اپدیت دنیم دارن رو محیای دریافت ویندوز ده کنیم همین نه اینکه ما ویندوز ده رو برای همه منتشر میکنیم فقط گفت در تلاشیم همه گوشیهارو که دنیم هستنو اپدیت کنیم در تلاشیم در تلاشیم در تلاشیم یعنی ما تلاش میکنیم اگه شد که مفت همه اگه نشد هم نشد دیگه اصلا تاخیر ویندوز ۱۰ واسه همین گوشیهایی بود که اپدیت نشدن من اینا رو پرسیدم که میگم شرو ور هم نمیگم تمام استدلالشون این بوده در ضمن گوشی خودمم جزو همین گوشیها بود وباید بگم واقعا خوب کاری کرد که اپدیتم نکرد چون اونوقت شاکی میشدم وطلبکار که چرا خوب کار نمیکنه داداشم ۴۳۵ داره باید قبول کنم که رو ۶۳۰ من عمرا عین مال اون نمیتونه اجرا کنه بله ۴۳۵ زپرتی به راحتی میتونه واقعیت همینه باید پذیرفت که نمیشد وگرنه ماکرو دیوانه نبود گوشیهای محبوبشو ول کنه به خاطر همین اتفاق طی ماه های اینده گوشیهای جایگزین واسه این گوشیها عرضه میشه اول لومیا۶۴۵.۶۴۷،۵۴۵ اینا به علاوه کمرافون جدید ماکرو ۱۰۴۰.۱۳۳۰ اینا اینده هستش سری ۸۰۰ فعلا چیزی نیس یعنی در حال حاظر رو اینا دارن کار میکنن که کاربراشون مهاجرت نکنن وبیان رو این مدلا تا خبرای بعدی دوستان

  Kmh
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  محمود…
  … شر نگو 😐

Bijan
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

با درود به دوستان
یکی از بزرگترین ایرادات تبلیغاتی که در واقع بر ضد مایکروسافت شد همین تجربه کاری با محصولات ارزان در حد پرچمدار بود،،یکی از بزرگترین اشتباهات مایکروسافت تولید گوشی های ارزان دز این حد بود ،درسته فروششون خوب بود ولی بطور کل باعث عقب افتادن وعده های این شرکت شد و با کلی تلاش هم به نتیجه نرسید و البته مشترها هم خیلی پرتوقع هستند،،به نظر من این حرکت مایکرو نشون میده میخواد تمرکز رو روی تولید گوشی پرچمدار بزاره که اینجوری وقت بیشتری برای ارائه بهترین تجربه داره،،از جهتی هیچ سیستم عاملی هنوز هم به بلوغ نرسیده حالا کار و بیشتر همه ایراداتی دارند،،اندروید رو از نسخه اول داشتم به قدری افتضاح بود که خدا میدونه،ایمان دارم با توسعه روزافزون اپ های یونیورسال بهترین میشه،،حداق اینه که پدر آدمو استفاده بیش از حد منابع سخت افزاری از جمله رم در نمیاره،این آپدیت ابتدای راهه و در جریان باشید ویندوز ده یک سرویس با آپدیت های سریعه که بهترین تجربه ختم میشه،،

سعید
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

سلام دوستان.اگر ویدیویم رو در بخش چالش ویندوزی شو میپسندید از لینک زیر اونو لایک کنید ممنون میشم
https://www.instagram.com/p/BDIdGlwyIIA

سهند
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

منم خیلی وقت بود منتظر ویندوز ۱۰ بودم لومیا ۱۰۲۰ داشتم و دلم رو خوش کرده بودم که تویه ویندوز ۱۰ کیفیت دوربین و تجربه ی کاربردیم بیشتر میشه ولی از چند روز پیش که اینجا خوندم قرار نیست اپدیت بیاد دارم تویه سایتا دنبال موبایل اندرویدی خوب میگردم واقعا اشتباه کردم این مدت عاشق مایکرو بودم و پوزش میدادم ولی دیگه کلا به جز ویندوز کاری بلد نیست و خسته شدم مطمینم اینکارو مایکرو بیشتر ویندوزفونی ها رو مثل من کرده

javad0161
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

“کاربران اصلی مایکروسافت که به سمت گوشی های ویندوزی آمده اند افراد عادی نیستند. آن ها افرادی هستند که عاشق مایکروسافت اند” ما از هرکی پرسیدیم به عشق نوکیا ویندوزفونی شده بود!!!

h.k.r
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

نویسنده؟
خیلی بی سوادی با این متنت
اگر نظرمو حذف نکنی درود داری

h.k.r
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

مایکروسافت چیه دیگه هی میگین اه،
همه به عشق برند نوکیا اومدن سمتس
دوستان صبر کنین عشقمون نوکیای با عزت و امپراطور تا چند وقت دیگه با اندروید برمیگرده همه راحت میشیم.

sam
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

یعنی مایکروسافت همه رو سرویس کرد با این سیستم عاملش و آپ دیت هاش . وقتی کلی میلیون دلار رو syanogen سرمایه گذاری کرد ، مشخص شد برام که بی خیال سیستم عامل خودش می شه ،‌ چون پذیرفته که هم از نظر امکانات هم ار نظر بازار خیلی خیلی خیلی از ios , andrioid عقب هست ،‌سیاستش و گذاشت روی درآمد از سرویس نه سیستم عامل . حالا هم مطمنم که سیستم عاملش خواهد مرد . از زمان ۷ تا الان من گوشی ویندوزی دارم و بعد ۴ سال هنوز کلی امکانات ابتدایی بقیه رو نداره . اپلیکیشن ک دیگه پیشکش .

omid
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

خیلی از ماها به عشق نوکیا وینفونی شدیم نه ما بلکه خیلی ها تو دنیا
الانم درصد بالایی از وینفون گوشی های نوکیاست
وقتی ماکرو پشتیبانی رو قطع کرد و قول دروغ داد مسلما نوکیا دار ها دیگه سراغ گوشی های بعدی ماکرو نمیرن و به اطرافیان هم همین پیشنهاد رو میکنند چون دلشون به برند نوکیا خوش بود و پشتیبانی ماکرو!!!!
حتی من که ۸۳۰ دارم ادیگه بهش اعتماد ندارم
اگه شده یه مدت طولانی با گوشی ساده سر کنم یا پول قرض بگیرم میرم سراغ اپل و فوقش فایو سی بگیرم با ششصد هفتصد تومن اما دنبال ویندوز و اندروید نخواهم رفت
چون اندروید تنوع و برنامه های خوبی داره اما تجربه چند ساله من نشون داده واقعا امنیتش صفره
ماکرو هم که دیگه اعتماد ندارم بهش و صد البته گوشی ساز هم نیست

Nadergh007
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

Microsoft breaks its Windows 10 Mobile upgrade promise

http://www.theverge.com/2016/3/20/11271306/microsoft-windows-10-mobile-upgrade-list

اریامهر
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

حماقت هم اندازه داره خداییش تا حالا کدوم تون دیدین روی گوشی اندروید سیستم عامل دیگه بشه نصب کرد داستان گوشی ها که ابدیت نشدن هم مثل این می مونه من ویندوز خریدم چون برام افتاد شخصیت داره اندروید استفاده کنم چون بچه دو ساله هم اندروید استفاده میکنن ویندوزفون هرچقدر که اشغال باشه و یا ماکی هرچقدر بد قول باشه من یکی دست از سر گوشی وینفونی بر نمی دارم چون می دونم اینده از ان وینفونه تا دلتون می خواد منفی بدین فقط ماکی

  r0ss0neri
  پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

  واقعا حماقت و تعصب و بچه گانه فکر کردن و خود خاص پنداری هم حد و اندازه ای داره !!!!!!!!
  شما که کلاستو از گوشیت میگیری ، یعنی خودت هیچی نداری دیگه .

mohammad
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

اقایون چرا هی میگید سرعت پایین ه؟ وین ۱۰ مثل وین ۸ هست کند و زشت و بی امکانات و تو ۸.۱ (رد استون وین ۱۰ ) سرعت بالا میره . امکانات جدید اینجوری اصلشه شما هی میگید کند و فلا این تازه خود سیستم عامل امکاناتش با بهبود در سرعت در اپدیت های بدی میاد

علی
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

من همیشه میگفتم مایکروسافت تنها مزیتش اینه که همه گوشی ها رو آپدیت میکنه و سه سال یا چهار سال براش مهم نیست. اما الان دیدم که مایکروسافت هم با کمی تغییر ظاهری و اضافه کردن امکانات پیش پا افتاده به وینفون ۸.۱ اومد ویندوزموبایل ۱۰ زد و دیگه هم از گوشی های قدیمی پشتیبانی نمیکنه.
با ۵۰۰ تومن میشه گوشی های خوبی با اندروید ۵ خرید و از همه جهت(بدون باگ – بهترین اپلیکیشن ها – آپدیت اپلیکیشن ها و…) با خیال راحت ازش استفاده کرد.
تقریبا ۲-۳ سال لومیا ۵۲۰ داشتم و هیچگونه آپدیت گردن کلفتی از سمت مایکروسافت ندیدم و کاملا از خریدم پشیمونم.

ارمان
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

مال من گوشیم ۱۰۲۰ اخرین نسخه هم اپدیت شده مشکلی هم نداره نا باگ نه چیزی

میلاد صحرایی
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

والا من که هر کی دیدم ویندوز گرفته به عشق نوکیا بوده . چجوری شما میگی کاربران خاص ویندوز عاشق مایکروسافت بودند ؟ اول فکر کن

masoud
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

با سلام یه سوال الان من پیش نمایش وین ده فست بگیرم ایا به اخرین ورژن میره یا مرحله مرحله میره ممنون میشم جواب بدین ورژن من الان ۸۰۱ ایا ارزش داره بگیرم

  امینو
  پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

  سلام
  اولا بله یهویی به آخرین ورژن میره.
  دوما بله ارزشش رو داره.
  سوما چرا پیش نمایش بگیری دادا برنامه Upgrade Advisor رو نصب کن و اجراش کن بعد نسخه رسمی رو بگیر خب

Moti
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

آقااااااااا مگه مجبوری بری ویندوز بخری ، اصلا نخر وقتی عشق ویندوز نیستی…فقط صبح تا شب کارتون شده اینکه به مایکروسافت فحش بدین…یه جوری میگن ویندوز اینو نداره نمیدونم اونو نداره…والا ما آیفون ۶ اسشم دیدیم دیگه نه یه فایل منفجر داره نه با مرورگرش چیزی دانلود میکنه نه otg داره نه مثل آدم به یه کامپیوتر وصل میشه نه به کسی غیر اپل بلوتوث میکنه محیط سیستم عامل هم که از نظر امکانات نصف اندروید هم امکانات نداره….مثلا بلک بری مگه چی داشت؟ولی کلی هم طرفدار داشت…

یلدا
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

مایکروسافت بی شعور؟
چرا برنامه ی لومیا کمرا رو توی ویندوز ۱۰ موبایل قابل استفاده نیست؟؟؟
گند زدی به دوربین
چرا نمی شه یه فایل رو روی تلویزیون پخش کرد؟؟؟
این اضافه کردن قابلیت وای فای دایرکت اینقدر سخته؟؟؟
بی شعور…

  miladv
  پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

  اون بالا پرسیدین که وایفای دایرکت داریم یا نه.
  وایفای دایرکت توی ویندوزفون مثل اندروید وجود نداره. شما در واقع باید از طریق “موبایل هات اسپات” با گوشی ویندوزفونی ارتباط وایفای برقرار کنید.
  و یا به هات اسپاتی که گوشی اندرویدی نشکیل داده جوین بشی تا فایل بفرستین.
  برای پخش روی تی وی هم توی ویندوزفون ۸.۱ گزینه project my screen وجود داشت. من ۹۳۰ دارم و روی LG smart tv میفرستادم ولی اکثر اوقات قطع میشد و یا تصویر با تاخیر و لگ پخش میشد.
  انتقال صفحه موبایل روی تی وی در واقع اسمش Miracast هست. توی ویندوز ۱۰ توی اکشن سنتر اسمش Connect هست.
  توی ویندوز ۱۰ موبایل در بخش display اون پایین نوشته connect to … اونو بزنید تا لیست دستگاه ها رو بیاره. miracast توی تی وی رو هم روشن و قابل رویت کنید.

   یلدا
   پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

   آقا میلاد جونی؟
   لطفا بیاید با هم واضح حرف بزنیم
   قبول؟
   اول موبایل من نوکیا لومیا ۹۲۰ ویندوز ۱۰ موبایل و تلویزیونم LG SMART TV مال سال ۲۰۱۲
   من اصلا کاری به میراکست ندارم چون نه موبایلم این قابلیت رو نداره و نه تلویزیونم
   من دوس دارم که راحت موزیک ها تصویر ها و ویدیو ها رو پخش کنم روی تلویزیونم
   راه حل شما چیه؟
   توی ویندوز فون ۸.۱ که بودم یه برنامه ای بود به اسم lumia play to که با استفاده از قابلیت DLNA فایل ها رو روی تلویزیونم پخش می کردم هرچند بعضی وقت ها قطع می شد
   اما تا الان توی ویندوز ۱۰ موبایل نتونستم حتی یک عکس روی تلویزیونم پخش کنم آقا
   چه کار کنم؟

    miladv
    پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

    “توی ویندوز ۱۰ موبایل در بخش display اون پایین نوشته connect to … اونو بزنید تا لیست دستگاه ها رو بیاره. miracast توی تی وی رو هم روشن و قابل رویت کنید”
    اینو تست کردید؟

     یلدا
     پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

     عزیزدلم؟
     موبایل و تلویزیون من قابلیت میراکست رو ندارن داداشی…

ccm
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

سلام
بنظر بنده لومیا ۱۰۲۰ به ویندوز ۱۰ موبایل آپدیت می شود.
تو سایت مایکروسافت زده ، گوشی هایی با سیستم عامل ۸.۱۰.۱۴۲۱۹.۳۴۱ (یعنی لومیا دنیم) به بالا می توانند از مزیت آپدیت به ویندوز ۱۰ استفاده کنند.
گوشی من لومیا ۱۰۲۰ با رام آلمان هست ، اینسایدر هم نصب هست و آپدیت ۱۰۵۸۶.۱۰۷ دارم ، آخرین آپدیت رسمی سیستم عامل که ارائه شده ۸.۱۰.۱۴۲۲۶.۳۵۹ (یعنی دنیم) هست و با توجه به گفته مایکروسافت میتونه به ویندوز ۱۰ آپدیت بشه.
آخرین آپدیت رسمی لومیا ۹۲۰ ، لومیا ساین هست.
آخرین آپدیت رسمی لومیا ۹۲۵ ، لومیا دنیم هست (۸.۱۰.۱۴۲۲۶.۳۵۹) ، پس بنظر آپدیت می شود.
آخرین آپدیت رسمی لومیا آیکن ، لومیا دنیم هست (۸.۱۰.۱۴۲۱۹.۳۴۱) ، پس بنظر آپدیت می شود.
آخرین آپدیت رسمی لومیا ۵۲۰ ، لومیا ساین هست.

بنظرم مثل قضیه آپدیت لومیا دنیم این بار هم دوباره پیش میاد و یه سری از گوشی ها آپدیت میشن.
https://www.microsoft.com/en-us/mobile/support/product/lumia1020/faq/?action=singleTopic&topic=FA144485

  r0ss0neri
  پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

  داداش اطلاعات نداری ، بیخودی شایعه سازی نکن ! تموم گوشی های سری ۲۰ لومیا دنیم رو دارن و برای همشون اومده ! دیگه اگه برای یک رام خاصی نیومده ، اون رام خیلی تخیلیه ! ولی بهردلیل اطلاعات غلط نده و امیدواری الکی که ، امید بسیار کشندست …

   ccm
   پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

   سلام
   آقای محترم ، شما تا حالا به سایت مایکروسافت سر زدید ؟
   تو لینک زیر به صراحت گفته آخرین آپدیت لومیا ۹۲۰ ، ساین هست.
   https://www.microsoft.com/en-us/mobile/support/product/lumia920/softwareupdate/
   بنده امید الکی ندادم گفتم بنظرم آپدیت می شود ، شایعه سازی هم نکردم ، فقط اطلاعاتی که دارم رو گذاشتم.
   دوست عزیز بنده منابع اطلاعاتی که گفتم رو هم که ذکر کردم، شما مطالعه فرمایید.
   در ضمن بنده حال تمام لومیا داران عزیز رو هم درک می کنم.

   ccm
   پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

   سلام
   آقای محترم ، بنده شایعه سازی نکردم ، امید الکی هم ندادم فقط اطلاعاتی رو که داشتم منتقل کردم ،شما حداقل یک بار به منابع ذکر شده مراجعه کنید تا از صحت اطلاعات مطمئن شوید.
   درضمن آخرین آپدیت لومیا ۹۲۰ ، لومیا ساین هست ! https://www.microsoft.com/en-us/mobile/support/product/lumia920/softwareupdate/
   من حال تمام لومیا داران عزیز درک می کنم ، امیدوارم مشکل حل بشه

آرشام
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

من ۱۰۲۰ دارم با این خبر ک اپ نمیگیرم شوکه شدم این همه مدت صبر کردم از این و اون حرف شنیدم تمسخر کردن
اما ب داشتن وینفون افتخار میکردم و میگفتم تو وین۱۰ همه مشکلات حل میشه
تازه داشتم پول جمع میکردم برم سرفیس بخرم اما مسیرمو عوض میکنم مثل همه ی دوستام میرم ب سمت اپل.

  M
  پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

  Surface چون CPUش اینتله بیشتر از این حرف ها پشتبانی می شه.

حامد
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

سلام من ایفون ۶ اس ۱۲۸ گیگ دارم ۲ روز پیش برای خط دوممک یه لومیا ۷۳۵ خریدم باورتون نمیشه اصلا با ایفونم دیگه حال نمیکنم واقعا ویندوز ۱۰ فو قالعادست من که هخیچ مشکلی ندیدم فقط نرم افزاراش کم هست نسبت به ایفون اینم بگم یه سری واقعا جه توقع هایی دارن طرف ۳ سال پیش یه لومیا ۵۲۰ ۳۰۰ تومنی خریده انتظار داره تا ابد اپدیت کنه عزیز من خوب خودت عصابت خورد میشه وقتی میبینی دستگات پر هنگ بابا همین لومیا ۵۵۰ که اسنپش ۲۱۰ هست باش کار کنین عصابتون خورد میشه چون سیپیوش نمیگشه یکم واقع بین بباشین الان خیلیا میگن چرا ۱۰۲۰ با ۹۲۵ اپدیت نمیشن خوب این دستگاه هام ۲ هسته یی هستن نمیکشن دیگه ملت واقعا توقه هایی دارن

h.k.r
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

پس طبق گفته دوستمون و لینکی که گذاشتن گوشی من که،
۸.۱۰.۱۴۲۳۴.۳۷۵ هستش باید دریافت کنه آپ رو
۸۲۰ رام بریتانیا

در ضمن حامد… نظرتو واسه خودت نگه دار تو رو چه به اظهار نظر تو وینفونیا هنر کردی حالا یه ۷۳۵ گرفتی بعدشم آیفونی که تو اسم بردی داریش این همه … کلاس نداره تروووولی

Static-x
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

اولا تشکر میکنم که نویسندگان سایت یه حرکتی هرچند کوچیک انجام دادند.ولی کامل نیست.ایکاش با ۲/۳ تا از مهندسان رده بالای سخت افزار و نرم افزار مشورت میکردید و سعی بر تخصصی تر کردن مطالب میکردید.اینها همه برگرفته از حرفهای خود مایکروسافته که حتی خودتونم میدونید چرتو پرته.
حداقل تو این مقاله اصلا توضیح داده نشد که چرا مایکی اول گقت همه دستگاهایی که دنیم رو دریافت کردند به ۱۰ اپدیت میشند و حتی تو روزهای اخر خبرای در مورد اچ تی سی های قدیمی هم اومد که البته رد شد.نویسندگان اگه زحمت بکشند به جای عنوان این مطلب مضحک که پشتیبانی این محصولات تموم شده یا سخت افزار لازم رو ندارند دنبال دلیل واقعی باشند لطف بزرگی کردند.
من که به محض پیدا کردن یه پول خوب یه گوشیه اندرویدی رده بالا میگیرم و خیلی واسم مهم نیست گه مایکی چی میگه.ولی دوشدارم از زبان چنتا متخصص این قضایا بررسی بشه
ممنون از شایت خوبتون

  بیمن
  پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

  جواب قانع کننده برای اینکه چرا لومیا های قدیمی آپدیت ویندوز ۱۰ رو دریافت نکردند اینه:

  پردازنده قدیمی دارند به همین دلیل ممکن بود گوشی لگ بزنه ماشالله همه منتظرین مایکروسافت یه لگ تو گوشیاش بیاد تا هفت جد بیل گیتس و ساتیا نادلا و جو و آئول رو اباد کنید. حتی ممکن بود بدلیل اینکه گوشیتون با آپدیت کند شده شکایت کنید. (دقیقاً مثل اتفاقی که برای اپل افتاد ios 9 رو برای ۴s داد سرعت گوشی ها کم شد رفتن شکایت کردن حتی با خودشون فکر نکردن که گوشیشون قدیمیه و اینکه ios 9 رو میاره خیلیه)

   Static-x
   پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

   داداش حرفمو واضح زدم.شما اگه میتونی اینو توضیح بده بقیه حرفات قبول.یعنی تو این مایکروسافت به این بزرگی با این همه مهندس نرم افزار و سخت افزار و برنامه نویس که مسلما باید بهترین های دنیا باشند هیچکس نمیدونست که ویندوز ۱۰ موبایل رو این سخت افزار جواب نمیده؟
   اگه نمیدونستند که فاتحه این مایکروسافت با این مهندساشو باید خوند.اگه میدونستند و عمدا پنهانکاری کردند که بازم باید فاتحه مایکروسافت خوند چون عملا مشتری مداری رو به طرز فجیعی نابود کرده.اگه نمیدونستند و بعدا به این نتیجه رسیدند که بازم ۲ تا افتضاح بد این وسط صورت گرفته.یکی اینکه مهندساش هیچ اطلاعی از مباحث سخت افزاری و نرم افزاری ندارند یا نه اطلاع کامل دارند ولی تیم وقت کافی نداشته(که بیشتر از یکسال زمان داشتند)یا اصلا واسشون مهم نبوده و فقط باگهارو گرفتند اونم به حدی که تلفن قابل استفاده باشه و مثل پاره اجر نباشه.که این مورد اخر دقیقا کاریه که مایکروسافت کرده و دیده این نسخه رو مدلای قدیمیتر بیشتر اذیت میکنه،پس بحث مضحک سخت افزار رو مطرح کرد.این نشون میده مایکروسافت اصلا رو نسخه نهایی ویندوز ۱۰ کار خاصی نکرده و یه جورایی واسش مهم نبوده چی میشه.اینو از نسخه عمومی پر از باگش میشه فهمید
   شما اینو توضیح بده بقیش قبول

    r0ss0neri
    پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

    آقا جواب میده ! من ۹۲۰ دارم و همین نسخه ۱۶۴ رو بصورت اینسایدر ! خیلیم خوبه !
    اصلا دیگه نمیتونم قیافه اون ۸.۱ رو تحمل کنم .

    Mic
    پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

    خود مایکروسافت گفته بود حداقل رم مورد نیاز ۱ گیگ خبرش رو هم تو همین سایت گذاشتن من قشنگ یادمه

سمیرا
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

چجوری آپدیت ویندوز ۱۰ رو برگردونم به ۸.۱؟؟ لطفا راهنمایی کنید
گوشیم لومیا ۶۴۰ ایکس ال فورجی

ali2500
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

دلم میخواد بدونم که با این اتفاقات بازم آقا رضا و تیمش در سایت وزین وینفون بازم از مایکروسافت طرفداری میکنن
من که تقریبا از اوایل افتتاح این سایت یعنی زمانی که تعداد صفحات سایت به زور ده دوازده تا میشد با این سایت همراه بودمو استفاده بردیم و در این خلال حرفهای پر طمطراقی راحع به این سیستم عاملو خدمات مایکی ها زده شده بود که خب کلا نمیشه همشو رد کرد ولی خب به قول اون دوست عزیزمون بهتره یه خرده منصفانه نقد بشه
و من ا… توفیق

mohammad616
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

سلام و خسته نباشید خدمت وینفونیها
کسی میدونه که چجوری میشه به مایکروسافت و یا مدیرعامل مایکروسافت ایمیل زد؟

فرهاد
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

سلام، من یکی از طرفدار های ویندوز فون بوده و هستم، از وقتی سیم کارت خریدم فقط با نوکیا کار کردم، و از وقتی ویندوز فون اومد، فقط با ویندوز فون، یک سری چیزها برام جالبه، اول اینکه من الان لومیا ۱۳۲۰ دارم که با اینکه هنوز ۳ سال از عرضه ی اون نگذشته ولی آپدیت ویندوز ۱۰ رو نخواهد داشت، ولی ببنید، نقشه HERE که دیگه برای ویندوز ۱۰ کار نخواهد کرد، چون به خودروسازهای آلمانی فروخته شده و اونا دلشون میخواد روی آی او اس کار کنند، میکس رادیو (نوکیا موزیک) که از امروز دیگه کار نمیکنه (کسانی که آپدیت کردند) ، ویندوز ۱۰ بر خلاف قول های ماکروسافت روی گوشی های سری ۲۰ ارائه نخواهد شد، برای ویندوز ۱۰ نرم افزار عکاسی پانوراما حذف شده و جایگزینی هم براش معرفی نشده. البته من کماکان عاشق ویندوز فون هستم، و قصد ندارم به سمت سیستم عامل های دیگه برم، ولی آخه چرا ماکروسافت به جای اینکه کاری کنه که علاقه مردم بیشتر بشه، داره دقیقا برعکس عمل میکنه. البته مسلما من از فنون بازاریابی اینقدر اطلاع ندارم که بخوام بگم کاری که ماکروسافت داره میکنه عاقلانه هست یا نیست، ولی به عنوان یک کاربر نهایی، این عمل ماکروسافت رو نمی پسندم. و فکر میکنم اگه همینجوری بخواد پیش بره همین درصد بازار رو هم از دست میده

حامد
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

من نوت۳ داشتم با حماقت تمام فروختم ۹۳۰ خریدم چند ماه خودمو ایسگاه کردم که خوبه و اینا الانم تو فکرشم گوشیو ردش کنم بره شما ها هم خودتونو راضی نکنید که روونه و کورتانا داره و امنه و ازین حرفا خودتونم میدونید ویندوزفون حرفی واسه گفتن نداره مقایسه ی ویندوزفون و اندروید مثه مقایسه ی پراید وانت با لندکروزه

حمید
پاسخ دهید پنجشنبه 4 فروردین 1395

من کاملا با این سیاست موافقم.
مایکروسافت حق داره این کار رو بکنه، وقتی گوشی های جدید با برند خودش رو میده به بازار باید بفروشتش وگرنه اصلا از لحاظ اقتصادی صرفه نداره واسش تولید و ساپورت گوشی های قدیمی!
دوستان خواهشا انقدر احساسی نظر ندین ما اگه از مایکروسافت حمایت میکنیم باید با شرکت پیش بریم.
مایکروسافت برای هر قشری گوشی داره نه مثل اپل که گوشیهاش همگی گرونن و اصلا به نسبت سخت افزار و ویژگی ها قیمت معقولی ندارن!!!
دوستان مشکل نرم افزار حل میشه فقط صبر کنید، مایکروسافت غول نرم افزاری دنیاست مطمئن باشید این موضوع حل میشه.
سال نو همگی مبارک.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,