اخبار

نگاهی به روند توسعه Age of Empires: Definitive Edition وقتی خاطرات زنده می شوند

سری بازی Age of Empires برای بسیاری از افرادی که دوران کودکی و نوجوانی آنها در عصر طلایی کامپیوترهای شخصی طی شده، معادل مفهوم بازی استراتژیک است. این مجموعه خاطرات زیادی را برای بسیاری از ما رقم زده، پیشتر در خبری به اطلاع شما رساندیم که نسخه چهار این بازی راه خود را به ویندوز ۱۰ باز خواهد کرد، اما در کنار این نسخه جدید، نسخه بازسازی شده Age of Empires نیز به‌زودی وارد بازار خواهد شد. اکنون نگاهی به روند بازسازی نسخه شماره یک این بازی خواهیم داشت.

بیست سال پس از عرضه اولین نسخه از سری بازی Age of Empires مایکروسافت تصمیم گرفته تا چهارمین نسخه بزرگ این بازی را روانه بازار سازد. این بازی احیا کننده بازی های استراتژیک حقیقی همزمان در دنیای مدرن خواهد بود، Age of Empires را به نوعی باید پدربزرگ بازی های استراتژیک فعلی که بیشتر مردم روی گوشی های هوشمند خود تجربه می‌کنند دانست. توسعه دهندگان بازی پس از بیست سال از زمان عرضه نسخه اولیه تصمیم به بازسازی نسخه جدید با استفاده از فناوری های روز صنعت گیمینگ گرفتند. آنها برای بررسی موفقیت بازی ابتدا ایده خود را با جامعه کاربران این بازی که در حقیقت کهنه سربازان کامپیوترهای شخصی هستند، مطرح ساختند.

ایده ساخت نسخه بازسازی شده Age of Empires با استقبال بالای طرفداران این مجموعه مواجه شد، برای درک میزان اشتیاق آنها کافی است بدانید که بودجه ۲۰ هزار دلاری ساخت نسخه بازسازی شده تنها با یک بار درخواست در یک وب سایت، طی دو ساعت فراهم شد.

توسعه دهندگان این نسخه خود از انجام این پروژه بسیار خرسند هستند، چرا که آنها تا پیش از شروع پروژه هیچگاه فکر نمی‌کردند که روزی بازی که بیست سال قبل توسعه داده اند را مجددا بازسازی کنند. این نسخه کد پایه مشابه نسخه اولیه بهره می‌برد، اما بهبود عمده گرافیکی که شامل اجرای بازی با کیفیت ۴K، بهبود سایه زنی و بافت بازی است باعث شده تا بازی رنگ و لعاب کاملا مدرن و جدید به خود بگیرد. البته بهبودهای گرافیکی تنها تغییرات انجام شده در این نسخه نیست، چرا صداگذاری بازی از ابتدا انجام شده و موسیقی بازی توسط یک ارکستر سمفونیک بزرگ اجرا و ضبط شده است، این موسیقی حال و هوای حماسی خوبی به بازی داده است.

از دیگر تغییرات بازی می‌توان به مواردی نظیر افزایش سقف جمعیت هر تمدن، مسیریابی بهتر و افزایش قابلیت زوم در محیط بازی اشاره کرد. در ادامه شما را به دیدن بخشی از پشت صحنه روند توسعه این نسخه بازسازی شده دعوت می‌کنیم. تیم توسعه دهنده بازی برای طرفداران این مجموعه خبر خوش دیگری نیز دارند، بنا به گفته آنها این اقدام تنها شروع حرکتی فراگیر است، چرا که آنها نسخه های دوم و سوم بازی را نیز در آینده بازسازی خواهند کرد. در ادامه باید یادآوری کنیم که Age of Empires: Definitive Edition در تاریخ ۱۹ اکتبر به‌صورت اختصاصی برای ویندوز ۱۰ عرضه می‌شود. آیا شما هم مثل ما منتظر عرضه این بازی هستید؟

منبع : وینفون
1066 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,