windows-10

ویندوز ۱۰ در هر به روز رسانی خود حاوی ویژگی ها و تغییرات است و اکثر کاربران از جمله خود ما برای دریافت آنها ثانیه شماری می کنیم. با وجود همه این تغییرات و بهبود ها در آپدیت های جدید، تعدادی از کاربران نیاز ندارند تا ویژگی های تازه و تغییرات را امتحان کنند. برای این منظور در نسخه هایی از ویندوز ۱۰ قابلیتی وجود دارد تا به روز رسانی ها تا عرضه آپدیت پایدارتر به صورت خود کار در دستگاه کاربران نصب نشود. برای جزییات بیشتر با وینفون همراه باشید.

Defer feature update قابلیتی در ویندوز ۱۰ است که به کابران این امکان را می دهد تا به روز رسانی ها را دریافت نکنند. در واقع به روز رسانی ها تجمعی در کامپیوتر این دسته از کاربران که به ویژگی ها و بهبودهای تازه اهمیتی نمی دهند، نصب نمی شود. این کاربران بیشتر تمایل به دریافت نسخه پایدار و بی دردسر هستند و مایلند تا یک به روز رسانی به جای چندین به روز رسانی دریافت کنند.

defer-update-option-windows-10

اگر به قسمت به روز رسانی ویندوز ۱۰ خود سری بزنید و وارد قسمت Advanced Option  شوید، سه گزینه را می بینید که یکی از آنها Defer feature update است. اگر این گزینه را تیک دار کنید به روز رسانی ها را دریافت نمی کنید. عدم دریافت به روز رسانی ها به این معنا خواهد بود که شما به روز رسانی ها تجمعی مربوط به سیستم عامل را دریافت نخواهید کرد اما باقی به روز رسانی ها مانند آپدیت های امنیتی و درایور ها و… را دریافت می کنید. اگر این گزینه وجود ندارد نسخه ویندوز ۱۰ از این قابلیت پشتیبانی نمی کند.

در توضیحات این قابیلت آمده است که:

وقتی شما Defer feature update را فعال کنید قابلیت ها جدید ویندوز ۱۰ را برای چند ماه دریافت نخواهید کرد. به روز رسانی ها امنیتی همچنان قابل دیافت خواهد بود. خاطر نشان میسازد که به تاخیر انداختن به روز رسانی ها باعث می شود که شما به روز رسانی ویندوز ۱۰ رادریافت نکنید.

با این کار شما همچنان به روز رسانی ها امنیتی را دریافت می کنید و راهی برای دو زدن آنها وجود ندارد. اما شما با این کار مطمئن می شوید که به روز رسانی بدون باگ و پایدار تری را دریافت می کند چرا که ماه ها از توسعه آن گذشته و تست ها را پشت سر گذاشته است.

منبع :

WINBETA

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,