Bamboo-Windows-10-Core-IoT-Robot Cropped (1)

اخیرا شرکت اینتل طی مراسمی از پلتفرم جدید خود به نام Joule برای اینترنت اشیا رونمایی کرد. پس از معرفی این پلتفرم جدید شرکت مایکروسافت نیز دست به کار شد و از اولین ربات خود که مبتنی بر اینترنت اشیا است رونمایی کرد. این ربات جدید مایکروسافت Bamboo نام دارد. با ما در وینفون همراه باشید.

ربات Bamboo مایکروسافت با استفاده از ویژگی های خاص ویندوز ۱۰ و با بهره گیری از پلتفرم اینترنت اشیا Joule رباتی بسیار جالب است که به عنوان نخستین محصول مبتنی بر Windows 10 IoT Core شناخته می شود. این ربات به سرویس های ابری هوشمند مایکروسافت به نام های Microsoft Azure و Cognitive متصل می شود و ربات Bamboo را قادر می سازند تا کاربرانی که به زبان های دیگر صحبت می کنند تعامل برقرار کند و به آن ها پاسخ دهد. همچنین این ربات هوشمند قادر است تا با بررسی پیام های توئیتر کاربران وضعیت روحی آن ها را تشخیص دهد. Bamboo ویژگی های خاص دیگری نیز دارد که یکی از جالب ترین آن ها درک تحرکات و محیط پیرامون است که این مهم به وسیله فناوری پیشرفته اینتل به نام RealSense میسر می شود. به طور حتم این پیشرفت ها در مراحل آغازین خود فرار دارند و در آینده نزدیک شاهد ربات ها بسیار پیشرفته تری مبتنی بر اینترنت اشیا خواهیم بود.

JouleCar_678x452

نظر شما در مورد ربات Bamboo مایکروسافت چیست؟

منبع :

MSPOWERUSER

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Ali
پاسخ دهید یکشنبه 13 شهریور 1395

یکم اطلاعات بیشتر یا ویدیویی موجود نیست ازش؟
تو عکس که به نظر خیلی پروتوتایپ میاد؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,