0

استفان آلوارز یکی از عکاسان مشهور نشریه ی نشنال جئوگرافیک است که چند سالیست با مایکروسافت همکاری می کند و در سفر خود به عجیب ترین مناطق طبیعی دنیا، با گوشی های لومیا عکاسی می کند و تجربه ی خود را از این سفر ها با ما در میان می گذارد.

حال مایکروسافت مقاله ی کاملی را درباره ی استفان الوارز و داستان های جالبی که برای ما دارد نوشته که ما هم این مقاله ی جالب را ترجمه، و خدمت شما عزیزان ارائه می کنیم تا شما هم از تجربیات او استفاده کنید. پس با وینفون همراه باشید…


به سطح بعدی عکاسی با گوشی های هوشمند بروید

در ابتدا با تاریخچه ی بسیار مختصری از عکاسی آشنا می شویم. قدیمی ترین عکس بازمانده بر می گردد به سال 1826 میلادی و خالق آن یک مخترع فرانسوی به نام ژوزف نیسهفور نیپس است. یکی از همکاران نیپس، لوئی داگر، با انجام یک فرایند شیمیایی عکاسی، آن را به طور گسترده ای در دسترس قرار داد. جورج ایستمن اولین دوربین را که به معنای واقعی قابل حمل بود با نام “کداک” در سال 1888 میلادی ساخت. در سال 1984 میلادی، ادوین لند مدل پلاروید 95 را که قابل حمل بودن و عکاسی فوری را با هم ترکیب کرد، معرفی کرد. (دوربین های پلاروید بلافاصله بعد از عکس گرفتن، نسخه ی چاپ شده ی عکس را پرینت می کردند). اولین دوربین دیجیتال در اواخر دهه ی 1980 میلادی معرفی شد و پس از آن در اواخر دهه ی 1990، دوربین برای اولین بار تلفن های همراه اضافه شد.

بعضی از این ها ممکن است برای عکاس نشنال جئوگرافیک، استفان آلوارز رخ داده باشد هنگامی که او و همکار عکاس او، John Burcham، در طول دو هفته در آوریل 2014 به سمت کوه  اورست حرکت کردند. آن ها تنها ملزومات و دو عدد گوشی Lumia را با خود به همراه داشتند. این احتمال وجود دارد که او فکر می کرد که چه قدر خوشبخت است که مجبور نیست یک دوربین حرفه ای DSLR با وزن پنج پوند را در عبور از شدیدترین شیب جهان با خود حمل کند.

اسفتان آلوارز می گوید:

جهش دیجیتال من را زیاد شگفت زده نمی کند، اما کوچک کردن دوربین در تلفن های همراه، من هیچ وقت ندیده ام که چنین چیزی بیاید.

استفان آلوارز در حالی که با آرامش در خانه اش در تنسی است، می گوید:

در حال حاضر، زمانی که برای کار مجبور به بازگشت به دوربین های DSLR بزرگ شوم، گاهی اوقات فراموش می کنم که آن ها چه قدر بزرگ هستند. منظور من این است که یک دوربین حرفه ای DSLR بزرگ به همراه یک لنز روی آن، چه قدر بزرگ است؟ آن ها دستگاه های تصویربرداری فوق العاده ای هستند، اما آن ها از نظر وزن و همچنین هزینه ی زیادی که دارند، افتضاح هستند.

استفان آلوارز اکنون 50 ساله است. او تقریباً به طور مداوم از سال 1987 که از دانشگاه جنوب فارغ التحصیل شده است، به عکاسی برای مجلات می پردازد. او مدت 20 سال است که با نشنال جئوگرافیک کار می کند. او تجهیزات سنگین را به بالای کوه ها، میان جنگل ها و عمق غارها حمل می کند و از انجام این کار احساس خوش شانسی می کند.

بنابراین، هنگامی که نشنال جئوگرافیک از او خواست تا از عجایب هفتگانه طبیعی جهان تنها با استفاده از گوشی های هوشمند مایکروسافت عکس تهیه کند، احتمالاً او ثانیه ای به ارزش ظاهری این انتساب فکر نکرد. آلوارز احتمالاً لحظه ای به ابزاری که از او خواسته شده بود که از آن استفاده کند فکر نکرد و یا اینکه تنها در دو دهه ی اخیر عکاسی چه قدر تغییر کرده است.

آلوارز می گوید:

بدیهی است که تجهیزات مهم ترین مورد و کم اهمیت ترین مورد هستند. مهم ترین چیز این است که شما چگونه می بینید. من می دانم که عکاسان می توانند یک تصویر فوق العاده را با استفاده از یک جعبه کهنه خلق کنند، زیرا آن ها واقعاً خوب می بینند.

Tiina Jaatinen، مدیر ارشد ارتباطات با دستگاه های مایکروسافت، کاملاً مطمئن است که چیزی بهتر از یک جعبه کهنه دارد. او می گوید:

ما می دانستیم که اگر گوشی های سری Lumia ما در دست یک عکاس حرفه ای مانند استفان قرار گیرند، آن ها به خوبی عمل می کنند. نشنال جئوگرافیک برای عکاسی های بزرگ و داستان سرایی های بزرگش معروف است. به نظر می رسد که این تطبیق کامل است، یک مشارکت طبیعی.

22

ممکن بود که داستان اینجا به پایان برسد، اگر که از آلوارز برای شرکت در مراسم معرفی Lumia 1520 در ابوظبی درخواست نشده بود. یک گوشی با دوربین 20 مگاپیکسلی و صفحه نمایش 6 اینچی. استفان آلوارز و مایکروسافت به ایده ی تصویربرداری از عجایب هفتگانه طبیعی جهان با استفاده از گوشی های Lumia رسمیت بخشیدند.

استفان آلوارز می گوید:

آن ها از من پرسیدند که چگونه این کار را انجام دهم و من پاسخ دادم که ما نگاه می کنیم که چه قدر از لیست خود دور هستیم.

آلوارز در حال حاضر به Grand Canyon، بندر ریو دو ژانیرو، کوه اورست و آبشار ویکتوریا با John Burcham تصویربردار ویدیویی، سفر کرده است. اما او هنوز سفر به آتشفشان پاریکوتین در مکزیک، سد بزرگ ریف در استرالیا و شفق شمالی را در لیست گوشی خود دارد.

Burcham گفت که سفر ها در حالی که سازمان یافته بودند، سرشار از شگفتی بودند. او گفت:

آه و تصاویر. به وسیله ی تلفن، آلوارز تصاویری را خلق کرد که به سادگی بهترین تصاویر سلفی دنیا هستند: شناور در استخر شیطان در لبه آبشار ویکتوریا، نوازش یک یوزپلنگ در اردوگاه فیل زیمباوه. و عکس او از مردم و امکان ریو دو ژانیرو در میان صمیمی ترین و شخصی ترین تصاویری که دیده ام قرار می گیرند.

11

استفان آلوارز می گوید:

همه می دانند که من یک عکاس حرفه ای هستم. بله، من برای مایکروسافت عکاسی می کنم. بله، از این تصاویر استفاده ی تجاری خواهد شد. بله،  آن ها منتشر می شوند. هر کسی با این خوشحال می شود. اما استفاده از دستگاه های کوچکتر، کمتر تهدید آمیز است، چرا که آن ها با این وسایل آشنا هستند. دوربینی که من در مقابل آن ها قرار می دهم، چیزی است که حتی مردم در دره خومبو هر روز می بینند. همه ی آن ها گوشی هوشمند دارند و همه از گوشی های هوشمند استفاده می کنند.

در حقیقت وسایل تصویربرداری ویدیویی Burcham توجه بیشتری را به نسبت آلوارز به خود جلب می کنند.

Burcham می گوید:

او فقط در جمع بود. در همین حال همه تجعب می کردند که چرا من در تعقیب او هستم با یک تلفن روی سه پایه.

بزرگترین چیزی که در رابطه با استفاده از گوشی و به طور خاص این گوشی ها بود این است که این گوشی ها در هلسینکی طراحی شده اند. هنگامی که به اورست می رفتیم، من بسیار نگران بودم که این گوشی ها چگونه با سرما کنار می آیند. من Juha را می شناختم، پس او را صدا زدم، و او گفت که در مقایسه با سرما در هلینسکی، سرمای اورست نمی تواند چندان مهم باشد. و او درست می گفت. من با وسایل خوب نیستم. من گوشی ها را در جیب خود حمل می کردم و آن ها می افتادند و خیس می شدند. ما همیشه آن ها را در سرما می گذاشتیم.

در ارتفاع 18000 فوت که آلوارز با تمام لباس هایی که پوشیده بود، در حال انجماد بود، گوشی های Lumia به خوبی به تصویربرداری و خلق تصویر پانوراما ادامه می دادند.

هنگامی که من عکس گرفتن را کنار گذاشتم، نمی توانستم انگشتانم را احساس کنم. آلوارز در نشنال جئوگرافیک نوشته که “گوشی های هوشمند آسوده خاطر بودند”

3

مانند ابزارهای عکاسی، آلوارز هم همیشه در حال تغییر و در حال تکامل است.

آلوارز نمی خواد که دوربین باشد. او می خواد لنز باشد. او می خواهد تا جایی کا امکان دارد، صادقانه به خلق تصاویر از مناظر بپردازد. و تا جایی که امکان پذیر است، وزن و حجم کمی را با خود به همراه داشته باشد. و او صادقانه به دنبال روزی می رود که تکنولوژی چشم انداز او را به کاملاً تکمیل کند.

آلوارز گفت:

من همیشه چگونه دیدنم را با این که چگونه از قابلیت های تجهیزاتی که در دستان من هستند استفاده می کنم، تطبیق می دهم. مهم نیست که دوربینی که در اتاق هتل خود دارید چه قدر خوب است، مهم این است که آن دوربین در دستان شما چه قدر خوب است. برای اکثر افراد، از جمله عکاسان حرفه ای، در حال حاضر این دوربین به سمت تلفن شدن پیش می رود.

امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید.

منبع: Microsoft

منبع : وینفون
 • دوشنبه 11 فروردین 1394 09:00
 • 13 نظر
 • حسین مظفروندی
 • بررسی
953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
سعید
پاسخ دهید دوشنبه 11 فروردین 1394

با 1520 عکاسی کرده ؟ دمش گرم اگر 1020 داشت چی میگفت ؟

محمد
پاسخ دهید دوشنبه 11 فروردین 1394

مسئولین سایت چرا قسمت پرسش و پاسخ با موبایل باز نمیشه؟

  عباس
  پاسخ دهید دوشنبه 11 فروردین 1394

  راست میگه مال من نصفه باز میشه صفحه نصفه

mostafa_Ch
پاسخ دهید دوشنبه 11 فروردین 1394

صد در صدر که لذت بردیم ممنون

علی
پاسخ دهید دوشنبه 11 فروردین 1394

از مدیران سایت خواهش میکنم که این دو نرم افزار رو هم معرفی کنند.
برا کسانی که میخوان ساعت هوشمند بخرن
http://www.windowsphone.com/s?appid=c4b2607a-9642-498f-b11f-7940c76ba8f5
http://www.windowsphone.com/s?appid=9bcf93e6-a810-434d-b71d-753525293395
که دو تا ساعت هوشمند سوییسی هستن و قیمتش هم ۷۹ یورو هست و خیلی از فروشگاههای داخلی میفروشن ولی با قیمت خیلی بیشتر حدودا ۳۵۰۰۰۰

علی اصلی
پاسخ دهید دوشنبه 11 فروردین 1394

کاش با ۱۰۲۰عکس میگرفت .البته ۱۵۲۰خیلی خوبه ولی اصلا وابدا به ۱۰۲۰نمیرسه

علی اصلی
پاسخ دهید دوشنبه 11 فروردین 1394

سلام دوستان .ببخشید میخواستم یه سوال بپرسم .یه گوشی وینفونی تو حدود قیمت ۶۰۰هزار تومن که دوربینش خوب باشه چی بخرم؟واسه داداشم میخوام.اهل بازی کردنم نیست ،ممنون میشم راهنماییم کنید.با تشکر

  mostafa_Ch
  پاسخ دهید دوشنبه 11 فروردین 1394

  علی اصلی:
  سلام دوستان .ببخشید میخواستمیه سوال بپرسم .یه گوشی وینفونی تو حدود قیمت ۶۰۰هزار تومن که دوربینش خوب باشه چی بخرم؟واسه داداشم میخوام.اهل بازی کردنم نیست ،ممنون میشم راهنماییم کنید.با تشکر

  یکم بزار روش 735 یا 730 بگیر

ramin.hamd
پاسخ دهید دوشنبه 11 فروردین 1394

730

lumia 1320
پاسخ دهید دوشنبه 11 فروردین 1394

با سلام به خدمت کارکنان سایت وینفون

میخواستم ببینم چطوری تو مسابقه عکاسی شرکت کنم؟

اگه بشه گروهی که تو اینستاگرام هست رو آیدیشو بهم بدین و راهنماییم کننین

ممنونم

  ehsan
  پاسخ دهید دوشنبه 11 فروردین 1394

  lumia 1320:
  با سلام به خدمت کارکنان سایت وینفون

  میخواستم ببینم چطوری تو مسابقه عکاسی شرکت کنم؟

  اگه بشه گروهی که تو اینستاگرام هست رو آیدیشو بهم بدین و راهنماییم کننین

  ممنونم

  تو سایت سرچ کن عکسفون همه چیو میفهمی

m pour
پاسخ دهید دوشنبه 11 فروردین 1394

سلام و خسته نباشی
بسیار زیبا و جالب به شخصه دوربین فول فریم دارم و یک سایبر شات خوب سونی ولی لومیا 1020 شده همراه و دوربینم
تشکر از ترجمه های قبل و حال و اینده موفق باشید همگی

علی اصلی
پاسخ دهید دوشنبه 11 فروردین 1394

ممنون از راهنماییتون.آره ۷۳۰گوشی خوبیه.احتمالا همون میخرم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,