_متفرقه پنل جدید

مردان ساکن اتاق های تاریک ناجی صنعت کامیپوترهای شخصی گیمرهای همیشه قهرمان!

گوشی های هوشمند اکنون در مرکز توجه دنیای فناوری هستند این دستگاه ها قادر هستند که نیاز بیشتر کاربران معمولی را به پردازش های کامپیوتری برطرف سازند و در نتیجه آنها را از دستگاه دیگری بی‌نیاز سازند. این وضعیت باعث شده که وضعیت کلی صنعت کامپیوتر چندان مناسب نباشد. اما در این صنعت که هنوز هم حجم مالی بزرگی را دارا است، بخش هایی وجود دارند که نه تنها کاهش فروش را تجربه نکرده اند بلکه رشد پیوسته ای داشته اند.

به‌رغم کاهش سالانه تعداد کامپیوترهای فروخته شده، اما هنوز بخش هایی از بازار نیازمند خرید کامپیوتر هستند، سازمان ها، ادارات و شرکت ها از مشتریان همیشگی کامپیوترهای شخصی بوده اند، که البته معمولا کامپیوترهای خریداری شده در این بخش از بازار از نوع میان رده است و کمتر شاهد خرید محصولات پرچمدار توسط کاربران سازمانی بوده ایم.

در تمامی محصولات دنیای فناوری، نمونه های پرچمدار بیشترین سود را برای شرکت ها داشته اند و به‌نوعی ضامن بقای آنها بوده اند. تحقیقات موسسه GFK انگلستان نشان می‌دهد که گیمرها ناجیان حقیقی صنعت کامپیوترهای شخصی هستند و البته خواهند بود. نتیجه این تحلیل در نگاه اول کاملا ملموس است، چرا که گیمرها اصولا محصولات بالارده را خریداری می‌کنند و بنابراین بیشترین سود را به فعالان این عرصه می‌رسانند.

برطبق مطالعات این شرکت درآمد حاصله از دسکتاپ ها و لپ تاپ های گیمینگ به ترتیب ۵۵ و ۲۴ درصد رشد داشته است، میزان درآمد شرکت ها از فروش این دسته از کامپیوتر ها در نیمه اول سال ۲۰۱۶ ۱.۵ میلیارد یورو بوده است. گیمرهای ساکن اروپای غربی بیشترین تاثیر را در این رشد داشته اند و در مجموع عامل ۴۴ درصد از این افزایش درآمد بوده اند. کاربران آسیایی و اروپای شرقی نیز در مجموع در ۳۴ و ۱۲ درصد از این افزایش درآمد را رقم زده اند.

میزان فروش لوازم جانبی نظیر موس، کیبورد، هدست و نمایشگر نیز دو برابر شده است. میزان درآمد حاصل از فروش نمایشگرهای ویژه گیمینگ ۱۱۴ درصد رشد داشته و مشتریان این نمایشگرها علاقه زیادی به نمونه های بسیار بزرگ (بیش از ۲۴ اینچ) نشان داده اند. عرضه فناوری های جدید در عرصه نمایشگرهای گیمینگ نظیر افزایش اندازه، افزایش نرخ به‌روزرسانی تصویر، پاسخ دهی سریع تر، سازگاری با G-Sync/FreeSync از مهمترین تغییراتی هستند که باعث ترغیب خرید گیمرها به خرید نمایشگر جدید شده است. در مجموع نمایشگرهای گیمینگ ۵۷ درصد از درآمد ناشی از فروش لوازم جانبی گیمینگ را به خود اختصاص داده اند.

فروش سخت افزار های گیمینگ اصولا درآمد بیشتری را برای شرکت ها رقم می‌زند، برای مثال شرکت ایسر اعلام کرده که برخی از شرکت های سازنده کامپیوتر ۵۰ درصد از درآمد خود را مدیون فروش سخت افزارهای گیمینگ هستند که به‌رغم تعداد کمتر فروش، سود بیشتری را برای شرکت ها رقم می‌زند. نتیجه این تحقیق به‌خوبی با وضعیت فعلی صنعت کامپیوتر هم‌خوانی دارد، چرا که شرکت های بسیاری به‌صورت پیوسته خط تولید سخت افزار گیمینگ خود را تقویت می‌کنند، طراحی محصولات خود را خشن تر کرده و حامی مالی مسابقات جهانی گیمینگ می‌شوند.

موسسه GFK اعتقاد دارد که بازی بر بستر واقعیت ترکیبی و واقعیت مجازی مشوق بعدی گیمرها برای ارتقا سخت افزاری کامپیوترهایشان خواهد بود که این امر در نهایت به رونق بازار کامپیوترهای شخصی منتهی خواهد شد.

 

منبع :

MSPU

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,