بیش از 2 دهه از جنگ بزرگ گذشته و حال آرتیوم پس از 2 تلاش برای نجات جان مردمان مترو، در 28 سالگی به دنبال دست‌یابی به رویاهای خود است. Metro Exodus جدیدترین دست پخت استودیوی فور اِی گیمز است که چندی پیش عرضه و منتشر شد. این عنوان زیبا دارای تروفی و اچیومنت‌های زیادی است که برای کسب کردن آن‌ها باید چیزی حدود 30 ساعت از زمان خود را به آن اختصاص دهید.

معرفی بازی

به مقاله راهنما و لیست تروفی و اچیومنت‌های Metro Exodus خوش آمدید. بازی مترو اگزودوس جدیدترین نسخه از این مجموعه تیراندازی اول شخص است که برخلاف نسخه‌های پیشین چند مرحله بازتر برای گشت و گذار را در خود جای داده است. برخی از آیتم‌های Collectible در سراسر این مراحل پراکنده شده‌اند و پیدا کردن آن‌ها ممکن است کمی سخت باشد. پوینت‌های Moral نیز در این بازی حضور دارند اما نسبت به نسخه‌های قبل به میزان بسیار کمتری در Metro Exodus وجود دارند. هیچ یک از تروفی و اچیومنت‌های بازی گلیچ ندارند اما سه عدد از آن‌ها از دست دادنی هستند. همچنین برای آزاد کردن یکی از تروفی‌ها باید بازی را روی درجه سختی Ranger Hardcore تمام کنید.

اطلاعات کلی

 • درجه سختی تروفی و اچیومنت‌های بازی: 5 از 10
 • مدت زمانی که طول می‌کشد تا تا بازی را پلاتینیوم کنید: 30 ساعت
 • تعداد تروفی‌های بازی: 46 عدد (40 تروفی برنز trophy، 6 تروفی نقره trophy، 3 تروفی طلا trophy، 1 تروفی پلاتینیوم trophy)
 • تعداد تروفی‌های آفلاین بازی: ندارد
 • تعداد اچیومنت‌های بازی: 45 عدد و معادل 1000 امتیاز
 • تروفی و اچیومنت‌هایی که آن‌ها را از دست خواهید داد: سه تروفی Full Strength ،Eternal Voyage و Your Destination (با علامت * مشخص شده‌اند)
 • تروفی و اچیومنت‌هایی که گلیچ دارند: ندارد
 • آیا درجه سختی روی دریافت تروفی و اچیومنت‌ها تاثیر گذار است؟ بله، شما باید روی درجه سختی Ranger Hardcore بازی را تمام کنید
 • حداقل دفعاتی که باید بازی را تمام کنید: دو دور، برای هر دو پایان خوب و بد بازی

Platinum Trophy

توضیح: تمامی تروفی‌های بازی را کسب کنید.


Brakeman

توضیح: در مرحله موسکو تمامی واگن‌های قطار را آزاد کنید؛

در مرحله موسکو و اواخر این مرحله به‌ شما گفته می‌شود که وارد قطار دشمن شوید و آن را منفجر کنید. در قسمت از مرحله در کنار انجام ماموریت اصلی می‌توانید واگن‌ها را هم جدا کنید. دو واگن در این قطار وجود دارد که درکنار درشان یک اهرم را پیدا خواهید کرد. با کشیدن این اهرم واگن مورد نظر از قطار جدا می‌شود. برای جداسازی واگن از قطار هم تنها کافی است دکمه ایکس در ایکس باک وان/مربع در پلی استیشن 4 را فشار دهید.


Exodus

توضیح: مرحله موسکو را تمام کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که به‌ صورت خودکار آن را کسب خواهید کرد.


Aurora

توضیح: نام لوکوموتیو خود را انتخاب کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که به‌ صورت خودکار آن را کسب خواهید کرد.


Regatta

توضیح: سوار قایق شوید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که به‌ صورت خودکار آن را به دست خواهید آورد. زمانی‌ که در مرحله‌ی وولگا قرار دارید، باید از قایق استفاده کنید تا به‌ نقاط مختلفی که مد نظرتان است، سفر کنید. از این‌ رو چه با انجام مراحل اصلی و چه گشت‌ و گذار در محیط، به‌ صورت خودکار این تروفی و اچیومنت را دریافت خواهید کرد.


Railwayman

توضیح: سوار واگن برقی شوید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که به‌ صورت خودکار آن را به دست خواهید آورد. در قسمتی از مرحله‌ی وولگا بازیکنان باید یک واگن برقی را راه بیاندازند و پس از پیدا کردن و روشن کردن این واگن برقی، تروفی و اچیومنت مورد نظر را کسب خواهید کرد.


Friend of the Crew

توضیح: در مرحله وولگا، گیتار و خرس عروسکی را پیدا کنید؛

در مرحله‌ی وولگا جدا از ماموریت‌های اصلی، تعدادی مرحله‌ی فرعی هم به شما داده می‌شود. حال در این مرحله با شخصیت ناستیا صحبت کنید تا محل خرس عروسکی گمشده‌اش را به‌ شما بگوید. در ادامه در جریان یکی از ماموریت‌های‌تان، ایدیت، دمیر یا استپان در مورد یک گروه دزد صحبت می‌کنند که به‌ نواختن آهنگ مشغول هستند. در این منطقه هم باید یک گیتار را پیدا کنید. تمامی ماموریت‌های فرعی یا گروه‌های دزد و راه‌زن مترو اکسودس، در نقشه‌ی بازی علامت‌ گذاری می‌شوند.


Long distance passenger

توضیح: قطار مسافربری را پیدا کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که به‌ صورت خودکار آن را در مرحله وولگا به دست خواهید آورد.


Fisherman

توضیح: گربه ماهی را بکشید؛

در مرحله‌ی وولگا، بعضی وقت‌ها که از قایق استفاده می‌کنید، یک گربه ماهی جهش‌ یافته به‌ شما حمله می‌کند. در حالت عادی و از طریق سلاح‌های‌تان نمی‌توانید این گربه ماهی را شکار کنید. این در حالی است که در جریان پیدا کردن واگن برقی، او را ملاقات خواهید کرد. در واقع در این بخش از ماموریت‌تان وارد یک اتاقک کنترل با اهرم‌های مختلف می‌شوید. از زنگ داخل اتاق استفاده کنید تا گربه ماهی را فریب دهید. در ادامه اهرم مربوط‌به یکی از جنازه‌ها را بکشید و بلافاصله اهرم سمت چپ را فشار دهید تا آوار و خرابه‌های مورد نظر روی سر این گربه ماهی بیافتند.


Duke

توضیح: دوک نجات پیدا کند؛

واکنش‌های شما در بازی، روی روند داستان تاثیر گذار خواهند بود. برای نجات پیدا کردن دوک در مرحله وولگا، باید نکات مختلفی را رعایت کنید. اصلی‌ترین مورد این است که ماموریت مشترک‌تان روی پل را باید به‌ صورت کامل با مخفی‌ کاری تمام کنید، در غیر این صورت دوک خواهد مرد. اگر شناسایی شدید، آن بخش را مجددا بارگذاری کنید. همچنین در جریان ماموریتی که وارد کلیسا می‌شوید، تمامی دشمنان را به‌صورت Non Lethal (غیر مرگبار) از بین ببرید. نکته‌ی دیگر این است که زنده‌ ماندن دوک، برای تروفی و اچیومنت Full Strength مهم است.


Lower the Bridge

توضیح: مرحله وولگا را تمام کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را از دست نخواهید داد.


Righteous vengeance

توضیح: ۹۰ موجود آدم‌ خوار را بکشید؛

یکی از دشمنان بازی، موجودات آدم‌ خواری هستند که به‌ وفور به‌ شما حمله می‌کنند. در جریان مرحله یمانتائو و پس از جدا شدن از هم‌ تیمی‌های‌تان، مورد حمله این موجودات قرار می‌گیرید. حال می‌توانید ۹۰ موجود را همین‌ جا بکشید یا در طول پیشرفت‌تان در مرحله ذکر شده، این کار را انجام دهید.


Spoiled dinner

توضیح: مرحله یمانتائو را کامل کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را از دست نخواهید داد.


Driver

توضیح: در اتومبیل بوکانکا رانندگی کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را از دست نخواهید داد. در اوایل مرحله کاسپین با یک دزد مواجه می‌شوید که پس از کشتن‌اشیا بیهوش کردنش، می‌توانید سوار وسیله نقلیه او شوید.


Carmaheddon

توضیح: با ماشین بوکانکا ۵۰ نفر را بکشید؛

پروسه دریافت این تروفی و اچیومنت را باید از همان ابتدا که سوار ماشین بوکانکا می‌شوید، آغاز کنید. در محیط‌های صحرایی یا جاده‌ی مرحله کاسپین دشمنان مختلفی را مشاهده می‌کنید و باید از طریق این اتومبیل، آن‌ها را از بین ببرید.


Roller coaster

توضیح: از بالابر موجود در مرحله کاسپین استفاده کنید تا به Oasis برسید؛

در بخشی از داستان بازی به‌ منطقه‌ای به‌نام Oasis می‌رسید. در ادامه از طریق یک غار به‌ بخشی می‌رسید که در آن یک بالابر وجود دارد و شما را به‌ بالاترین بخش Oasis می‌رساند. بازیکنان باید به‌ صورت مخفیانه و بدون اینکه کسی متوجه حضورشان شود، به این بالابر برسند. منتظر بمانید تا نگهبان‌های نزدیک بالابر از آن دور شوند و سپس با رسیدن و استفاده از آن، این تروفی و اچیومنت را دریافت خواهید کرد.


Complete road map

توضیح: نقشه‌های داخل آزمایشگاه را پیدا کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را از دست نخواهید داد. در مرحله‌ی کاسپین وارد یک مخفی‌ گاه زیرزمینی می‌شوید که در آن‌ جا یک آزمایشگاه وجود دارد. ماموریت شما در این قسمت از بازی این است که یک نقشه را پیدا کنید.


Damir

توضیح: دمیر را زنده نگه دارید؛

برای زنده نگه داشتن دمیر تا پایان مرحله کاسپین باید به‌ موارد زیر دقت کنید. این موارد شامل امتیازهای مورال، آزاد کردن برده‌ها و مخفی‌ کاری است:

 • در منطقه‌ی دکل نفت، هیچ برده‌ای را نکشید. همچنین در این قسمت می‌توانید دو امتیاز مورال را کسب کنید. اولین امتیاز را زمانی می‌توانید کسب کنید که پس از دعوت شدن از سوی بارون،‌ شخصی را که در حالت اذیت یکی از برده‌ها است، بکشید. دومین امتیاز هم مدتی پس از برده اول است که یک دزد، در حال کتک‌ زدن یک زن است.
 • در ابتدای مرحله کاسپین، با یک دزد مواجه می‌شوید که می‌توانید او را بکشید یا بیهوش کنید. بهترین گزینه این است که او را بیهوش کنید.
 • زمانی‌ که در مخفی‌ گاه هستید، باید عکس مادر جول را پیدا کنید. با مراجعه به‌ صفحه آیتم‌های جمع‌ آوری بازی (تروفی و اچیومنت Libration)، می‌توانید تصویر این عکس و تمامی آیتم‌های جمع‌ آوری Metro Exodus را پیدا کنید.
 • زمانی‌ که در خارج فانوس دریایی هستید، تمامی برده‌ها را بیهوش کنید و آن‌ها را نکشید.
 • تمامی راهزن‌های موجود در کمپ‌هایی را که آنا روی نقشه‌ی بازی برای شما تعیین کرده است، از بین ببرید و برده‌ها را آزاد کنید.
 • هیچ برده‌ای را در منطقه Oasis نکشید، همچنین مطمئن شوید که برده‌های داخل سلول قسمتی را که از آن بالا آمده‌اید، آزاد کنید.

اگر هر کدام از این موارد را جا انداختید، مجددا بازی را بارگذاری کنید، زیرا زنده ماندن دمیر یکی از پیش‌ نیازهای پایان خوب و تروفی و اچیومنت Full Strength است.


New order

توضیح: مرحله‌ی کاسپین را تمام کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که به‌ صورت خودکار آن را کسب خواهید کرد.


!Gor’ko

توضیح: در مرحله‌ی تابستان در مراسم عروسی شرکت داشته باشید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را از دست نخواهید داد. در مرحله‌ی تابستان شاهد یک عروسی میان دوتن از شخصیت‌های بازی هستیم و با حضور یافتن در این مراسم، تروفی و اچیومنت مورد نظر را کسب می‌کنید.


Decommunization

توضیح: در مرحله تایگا، بزرگ‌ترین مجسمه رو به‌ روی کمپ کودکان را از بین ببرید؛

در اوایل مرحله تایگا به یک پل کوچک می‌رسید که دزدان دریایی به‌ شما اخطار می‌دهند. در نزدیکی پل یک مجسمه بسیار بزرگ وجود دارد و تنها کافی است از طریق ضربات Melee آن را نابود کنید.


Master of the Forest

توضیح: در اولین رویارویی خود با خرس، فرار نکنید؛

در مرحله‌ی تایگا، با یک خرس رو به‌ رو خواهید شد که به‌ شما حمله می‌کند. روال عادی مرحله این است که سریعا از نردبان محیط مورد نظر بالا بروید و فرار کنید، اما برای دریافت این تروفی و اچیومنت حتما باید با خرس مبارزه کنید. پس از اعمال آسیب زیاد به‌ خرس، او از دست شما فرار می‌کند. برای دریافت ساده‌ی تروفی و اچیومنت مورد نظر، سایر سلاح‌های دزدان دریایی را هم بردارید.


5o’clock

توضیح: در مرحله‌ی تایگا و مهمانی چای دریاسالار حضور داشته باشید؛

در مرحله تایگا و بخشی از داستان، وارد اتاق دریاسالارها می‌شوید. درادامه به‌ جای پیشروی در داستان داستان، پیش دریاسالار بنشینید و با او صحبت کنید. در انتها می‌توانید گیتار بنوازید تا او به‌ خواب برود. در این هنگام تروفی و اچیومنت مورد نظر را دریافت خواهید کرد.


Forest child

توضیح: مرحله‌ی تایگا را بدون اینکه به‌ کسی حمله کنید یا شخصی شما را شناسایی کند، تمام کنید؛

بازیکنان می‌توانند این تروفی و اچیومنت را با تروفی و اچیومنت Alyosha ترکیب کنند. در این تروفی نباید هیچ دزد دریایی را بکشید (حتی ناک‌اوت کردن هم خلاف این تروفی و اچیومنت است). از طرفی نباید توسط افراد مختلف شناسایی شوید. از این‌ رو باید در شب ماموریت‌های خود را پشت سر بگذارید، زیرا در طول روز دشمنان شما در بازی به‌ سادگی آرتیوم را شناسایی می‌کنند. پیشنهاد می‌شود در دور اول روی درجه سختی Reader بازی را تمام کنید تا بتوانید این دسته از تروفی و اچیومنت‌ها را به‌ سادگی کسب کنید. نکته‌ی سخت ماجرا، این است که در بخشی از مرحله تایگا باید از طریق یک قایق فرار کنید. در اکثر مواقع سایر دشمنان متوجه این موضوع می‌شوند. بهترین کار این است که قبل از باز کردن خروجی کانال و فرار از طریق قایق، یک دور بازی خود را ذخیره کنید و سپس این کار را آنقدر انجام دهید تا دزدان دریایی متوجه خروج شما نشوند.


Alyosha

توضیح: در مرحله تایگا الیوشا زخمی نشود؛

برای اینکه الیوشا در مرحله تایگا زخمی نشود، باید به یک سری نکات مختلف توجه داشته باشید:

 • هیچ‌ کدام از زندانی‌ها یا دزدان دریایی را نکشید. پشت سر گذاشتن کمپ‌های بازی به‌ صورت مخفیانه به‌ شما امتیاز مورال اضافی می‌دهد
 • در آغاز مرحله، راهزن را نجات بدهید.
 • قبل از رویارویی اول‌تان با خرس، زندانی را از داخل کمپ نجات دهید.

البته بعضی از بازیکنان اعلام کرده‌اند که با کشتن تعدادی از زندانی‌ها و دزدان دریایی، همچنان این تروفی و اچیومنت را دریافت کرده‌اند، اما برای اطمینان سعی کنید موارد خواسته شده را انجام دهید. در انتها اولگا در پایان مرحله خود را نشان خواهد داد و الیوشا هم زخمی نمی‌شود. زخمی نشدن الیوشا یکی از موارد مورد نیاز برای تروفی و اچیومنت Full Strength و همچنین مشاهده‌ی پایان خوب بازی است.


Sword of Damocles

توضیح: مرحله تایگا را تمام کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را به‌ صورت خودکار کسب خواهید کرد.


Putrification

توضیح: از داخل تونل متعفن (زننده) عبور کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را به‌ صورت خودکار به دست خواهید آورد. در بخشی از داستان مرحله شهر مرده، باید از داخل یک تونل عبور کنید که دشمنان مختلف و هشت‌ پاها روی قایق‌تان هستند.


Guide

توضیح: در مرحله شهر مرده، مامورت مرکز تحقیقات را در حالتی تمام کنید که حتی یک Blind One را هم نکشته باشید؛

بلایند وان‌ها شبیه به‌ گوریل‌های درشت اندامی هستند که در جریان مرحله شهر مرده با آن‌ها رو به‌ رو می‌شوید. اگر نسخه پیشین را تمام کرده باشید، بلایند وان‌ها را می‌توان به Librarianها تشبیه کرد. این دسته از دشمنان شما را نمی‌بینند، اما می‌توانند بوی شما را حس کنند یا صدای‌تان را بشنوند. از این‌ رو در هر بار رویارویی‌تان در بخش مرکز تحقیقات، به‌ آرامی و بدون نزدیک شدن به بلایند وان‌ها، آن‌ها را پشت سر بگذارید.


* Full Strength

توضیح: دوک و دمیر زنده بمانند و الیوشا هم زخمی نشود؛

این تروفی و اچیومنت، نیازمند رعایت کردن یک سری پیش‌ زمینه است که در تروفی و اچیومنت‌های گذشته،‌ توضیحات مربوط‌ به آن‌ها را مطالعه کرده‌اید. به‌ عبارتی برای کسب Full Strength باید دوک و دمیر را زنده نگه دارید و همچنین الیوشا هم در مرحله تایگا زخمی نشود. زمانی‌ که این موارد را رعایت کردید، پس از پایان بازی، Full Strength را دریافت خواهید کرد. در مسیر مشاهده‌ی پایان خوب بازی، این تروفی و اچیومنت را هم به‌ صورت خودکار کسب خواهید کرد.


Hardcore

توضیح: بازی را روی درجه سختی Ranger Hardcore تمام کنید؛

رنجر هاردکور سخت‌ترین درجه سختی مترو اکسودس به‌ حساب می‌آید و تفاوت‌هایی با سایر درجه سختی‌ها دارد. برای مثال Quicksave در این درجه سختی غیرفعال است، اما چک‌پوینت‌های مختلفی برای شما در نظر گرفته شده است. همچنین مراحل فرعی را در این درجه سختی بیخیال شوید و تنها مراحل اصلی را انجام دهید. از طرفی سعی کنید سلاح‌هایی را حمل کنید که دارای صدا خفه‌کن هستند.


* Eternal Voyage

توضیح: آنا را نجات دهید؛

برای کسب این تروفی و اچیومنت باید پایان بد بازی را مشاهده کنید. درواقع تمام کارهای خوب گذشته را انجام ندهید و به‌ جای استفاده از مخفی‌ کاری، هر شخصی را که می‌بینید، بکشید. از طرفی اشخاصی که باید زنده نگه دارید هم خواهند مرد و همه چیز برای مشاهده‌ی پایان بد بازی فراهم می‌شود. پیشنهاد می‌کنم این تروفی و اچیومنت را با تروفی و اچیومنت رنجر هاردکور ترکیب کنید که نیازی به انجام مراحل فرعی و سایر موارد نباشد.


* Your Destination

توضیح: رهبری Order را به‌ دست بگیرید؛

برای کسب این تروفی و اچیومنت باید پایان خوب بازی را مشاهده کنید. برای مشاهده‌ی پایان خوب هم باید دوک، دمیر زنده مانده باشند و الیوشا هم زخمی نشده باشد.


Professional

توضیح: حداقل یک نفر را با هر یک از سلاح‌های دوربرد بازی بکشید؛

توضیحات این تروفی و اچیومنت کمی گمراه کننده است. درواقع بازیکنان باید با تمامی سلاح‌های داخل بازی، دشمنان را از بین ببرند. نام سلاح‌ها در ادامه نوشته شده است:

 • Helsing (تیر و کمان آرتیوم)
 • Revolver
 • A-Shot
 • Bastard Gun
 • Bulldog
 • Gatling
 • Shambler
 • Kalash
 • Valve
 • Tikhar

بعضی از سلاح‌ها را با پیشروی در خط داستانی کسب خواهید کرد و مابقی سلاح‌ها را هم می‌توانید از روی جنازه دشمنان‌تان بردارید.


Gunsmith

توضیح: روی یکی از سلاح‌های بازی، تمام تغییرات ممکن را اعمال کنید؛

بازیکنان با جمع‌ آوری اجزای سایر سلاح‌ها (می‌توانید سلاح‌های دشمن را به‌جزءهای کوچک‌تر تقسیم کنید و قسمت‌های جدیدشان را بردارید) آن‌ها را روی سلاح خود قرار بدهید. هر اسلحه دارای بخش‌های مختلفی برای تقویت و شخصی‌ سازی است. با پیشروی در بازی و جمع‌ آوری بخش‌های مختلف هر سلاح، به‌ سادگی می‌توانید این تروفی و اچیومنت را کسب کنید.


Tidyman

توضیح: از ۵۰۰ ماده شیمیایی برای تمیز کردن سلاح‌های‌تان استفاده کنید؛

آرتیوم از طریق کوله‌ پشتی خود جدا از شخصی‌ سازی سلاح‌ها و ساخت و ساز، می‌تواند سلاح‌های خود را هم تمیز کند. در واقع تمیز کردن یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید، زیرا با کثیف شدن سلاح‌های آرتیوم، عملکردشان هم کاهش پیدا می‌کند. بازیکنان با لوت کردن دشمنان و محیط‌های مختلف، می‌توانند مواد شیمیایی بسیاری را کسب کنند.


Handyman

توضیح: از ۵۰۰ آیتم قابل استفاده، برای ساخت و ساز استفاده کنید؛

آرتیوم از طریق مواد شیمیایی و آیتم‌های مختلف دیگر که به شکل آچار و مهره نمایش داده می‌شوند، می‌تواند مواردی مثل بمب‌های مختلف، سرنگ بازیابی نوار سلامت و موارد دیگری را بسازد. حال آنقدر این کار را انجام دهید تا تروفی و اچیومنت مربوطه را کسب کنید.


Dressed for Success

توضیح: تمامی موارد ارتقا دهنده لباس آرتیوم را پیدا کنید؛

در جریان مراحل وولگا و کاسپین، بازیکنان می‌توانند تمامی اجزای ارتقا دهنده لباس آرتیوم را پیدا کنند که با مراجعه به‌ صفحه آیتم‌های جمع‌آوری بازی (تروفی و اچیومنت Libration)، می‌توانید محل تمامی آن‌ها را پیدا کنید.


Martian

توضیح: ماسک خود را ترمیم کنید؛

بعضی وقت‌ها در طول مبارزات، ماسک شما آسیب می‌بیند. در این مواقع بازیکنان با فشردن دکمه LB در ایکس باکس وان/ L1 در پلی استیشن 4 می‌توانند ماسک خود را ترمیم کنند.


Last Breath

توضیح: زمانی‌ که در مناطق سمی فیلتر شما تمام شد، یک فیلتر دیگر را در حالتی بسازید که به‌ سختی نفس می‌کشید؛

در مناطق سمی که از شما خواسته می‌شود از ماسک‌تان استفاده کنید، به‌ راحتی می‌توانید این تروفی و اچیومنت را کسب کنید. تنها کافی است منتظر بمانید تا زمان فیلتر‌های شما به‌ صفر برسد. سپس مشاهده می‌کنید که آرتیوم در حالت خفگی قرار می‌گیرد و کمی منتظر بمانید. سپس سریعا وارد کوله پشتی‌تان شوید و یک فیلتر جدید بسازید.


Antibiotic

توضیح: ۳۰۰ جهش یافته را بکشید؛

با کشتن 300 موجود جهش یافته به راحتی تروفی و اچیومنت مربوطه را کسب خواهید کرد.


Sniper

توضیح: ۵۰ دشمن را از فواصل دور بکشید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت تنها کافی است از فاصله دور 50 دشمن را از بین ببرید.


Silent marksman

توضیح: ۳۰ نفر را با سلاح تیکار بکشید؛

تیکار (Tikhar) یکی از سلاح‌هایی است که در جریان بخش داستانی به آرتیوم داده می‌شود. تنها کافی است ۳۰ عدد از دشمنان را این سلاح از بین ببرید.


Robin Hood

توضیح: ۳۰ عدد از دشمنان را با سلاح تیر و کمان بکشید؛

تیر و کمان Helsing یکی از سلاح‌هایی است که در جریان بخش داستانی به آرتیوم داده می‌شود. تنها کافی است ۳۰ عدد از دشمنان را این سلاح از بین ببرید.


Headhunter

توضیح: ۳۰۰ عدد از دشمنان انسان را بکشید؛

بازیکنان این تروفی و اچیومنت را می‌توانند در جریان رسیدن به پایان بد بازی، به‌ راحتی کسب کنند.


Saboteur

توضیح: ۵۰ عدد از دشمنان را به‌ صورت مخفیانه از پا درآورید؛

اگر اهل مخفیکاری و کشتن یا ناک‌اوت کردن دشمنان به‌ صورت مخفیانه باشید، به‌ راحتی می‌توانید این تروفی و اچیومنت را دریافت کنید.


Kaleidoscope

توضیح: سه دشمن را در حالتی بکشید که از دوربین تک‌ تیرانداز روی سلاح‌تان استفاده کرده باشید و دید در شب هم داشته باشید. همچنین ماسک آرتیوم هم روی صورتش باشد؛

دوربین‌های تک‌ تیرانداز را از روی سلاح‌های سایر دشمنان می‌توانید لوت کنید. دوربین دید در شب هم در مرحله‌ی ولگا و سمت راست نقشه بازی قرار دارد. در قسمتی از داستان بازی به‌ این منطقه خواهید رفت و در ادامه آنا با شما تماس می‌گیرد. سپس یک در تقریبا باز شده را رو به‌ روی خود مشاهده می‌کنید و در ادامه یک در فرعی دیگر برای‌تان در نظر گرفته شده است. پس از عبور از این در‌ها، می‌توانید عینک دید در شب را روی یک میز پیدا کنید. حال با این تجهیزاتی که در اختیار دارید سه دشمن را بکشید تا تروفی و اچیومنت مربوطه آزاد شود.


Firebird

توضیح: یک شیطان (دیمن) را ازطریق آتش بکشید؛

دیمن‌ها همان موجودات پرنده‌ای هستند که تا به‌ حال در تمامی نسخه‌ها هم حضور داشته‌اند. بازیکنان در همان ابتدای بازی و در جریان پیدا کردن عروسک ناستیا، می‌توانند این تروفی و اچیومنت را کسب کنند. اگر درجه سختی Reader را انتخاب کرده باشید، دیمن‌ها را ساده‌تر از سایر درجه سختی‌ها می‌توانید از بین ببرید.


Librarian

توضیح: تمامی ۷۰ صفحه خاطرات را پیدا کنید؛

باید بگویم که در بازی ۷۱ صفحه خاطرات قرار دارد و توضیحات این تروفی و اچیومنت شما را گمراه خواهد کرد. صفحات خاطرات در فصل‌های مختلف بازی پراکنده شده‌اند و اغلب روی جسد دشمنان یا میزها آن‌ها را پیدا خواهید کرد. با مراجعه به صفحه آیتم‌های جمع‌ آوری بازی می‌توانید این تروفی و اچیومنت را به‌ سادگی کسب کنید.


Old world pictures

توضیح: تمامی ۲۱ کارت‌های پست را پیدا کنید؛

با مراجعه به صفحه آیتم‌های جمع‌ آوری بازی می‌توانید این تروفی و اچیومنت را به‌ سادگی کسب کنید.


Join us on air

توضیح: از طریق رادیو آهنگ گوش بدید؛

بازیکنان در طول فصل‌های پاییز، زمستان، بهار و تابستان Metro Exodus و زمانی‌ که در قطار هستند، می‌توانند به رادیو گوش بدهند. حال فرکانس‌های مختلفی را از طریق آنالوگ سمت چپ کنترلر امتحان کنید تا به‌ طول موجی برسید که آهنگ پخش می‌کند.

373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,